Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
18aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnitt von 2 Fischereireviere
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Sehr hoch0
Hoch0
Durchschnittlich0
Niedrig2
Bestes Zeitfenster heute
06:00–08:00
Oľka č. 2, Fensterpunktzahl 34.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Wasserstand am Fließgewässer
Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten
Wasserstände am Fließgewässer
Station
Status
Ändern
Temperatur
Jasenovce
62 cm
–
Höhenprofil des Fließgewässers
Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.
Sanfter FarbverlaufDie Strömung ist spürbar, es wechseln sich Untiefen und Bäche ab. Ein Übergang zwischen einem Niederungsgewässer und einem Vorgewässer.
Höhenprofil des Fließgewässers: von 375 bis 132 m ü.d.M. über 54,6 km.Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
Höchster Punkt
375 m a.s.l.
Tiefster Punkt
121 m a.s.l.
Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
255 m
Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
4,7 ‰
GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
1,23
Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2019abgebildet 4. Juli 20192022abgebildet 27. Aug. 20222025abgebildet 24. Juli 2025
Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
2 von 2 der Fischereireviere des Fließgewässers mit SHMÚ-Daten weisen am nächstgelegenen Standort in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.
3 oder mehr Indikatoren2
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Oľka č. 1Oľka · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt3 Indikatoren
Oľka č. 2Oľka · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt3 Indikatoren
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
1 von 2 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.
Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1
Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten
Websites in der Tabelle anzeigen (2)
Nižná Sitnica, oberhalbFluss km 18,53 Indikatoren
Jasenovce, Brücke oberhalbFluss km 6,53 Indikatoren
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku Oľka
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 71 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
24vzoriek so zlatom
15 rudných minerálov v sedimente
Najviac 6 zŕn v jednej vzorke (670 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
3 aus 8ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Olovo 15,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Ondalík, potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
171vrtov do 3 km
1456 rozborov vody v okolí
Z toho 171 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
27 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
48lokalít do 3 km
1 záťaž, 47 skládok
Najbližšia záťaž: Košarovce – Pastovník – sklad PHM, 490 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
38záznamov do 5 km
38 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
217plôch do 3 km
14 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,0 μg/lmedián 2,50 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ondalík, potok, 1999, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l20 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 60,0 μg/lmedián 47,0 μg/l17 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ondalík, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Oľka, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Oľka, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 11,5 mg/lmedián 9,64 mg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ondalík, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)175 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Rutil (TiO₂)97 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)94 vzoriek, najviac 55 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)82 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)81 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyrit (FeS₂)79 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)75 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Anatas (TiO₂)68 vzoriek, najviac 55 zŕn
Cinabarit (HgS)38 vzoriek, najviac 120 zŕn
Gold (Au)24 vzoriek, najviac 6 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 400 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
1139
1 zrno
20 m
553
3 zrná
40 m
552
3 zrná
60 m
544
1 zrno
70 m
554
1 zrno
90 m
546
1 zrno
110 m
1188A
1 zrno
120 m
953
1 zrno
300 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)111 vzoriek, najviac 815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)95 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)87 vzoriek, najviac 315 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)87 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)76 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))33 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
Korund (Al₂O₃)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 431 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 138 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek49 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 240 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 162 μg/lmedián 24,0 μg/l114 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,590 mg/lmedián 0,0100 mg/l114 vzoriek37 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 405 μg/lmedián 24,0 μg/l114 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 370 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l114 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,10 μg/lmedián 0,850 μg/l114 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 300 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l114 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l45 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l114 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
upravený prameň
12
45,8 Bq/l
23,8 Bq/l
Quelle
25
32,1 Bq/l
12,2 Bq/l
studňa
15
31,4 Bq/l
3,50 Bq/l
iné
1
0,670 Bq/l
0,670 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
16,8 Bq/l
16,8 Bq/l
minerálny prameň
3
15,3 Bq/l
8,83 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
48,0 Bq/l
48,0 Bq/l
potok, rieka
3
27,2 Bq/l
0,100 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metalle
Arten
Od vody
Nová Kelča
Ortuťové rudy
Hg
mineralogický výskyt ?
3,2 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
171 vrtov v pásme 3 km, z toho 105 hydrogeologických a 66 ostatných; s číslom archívnej správy 171.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m67×
10–30 m70×
30–100 m19×
100–300 m11×
nad 300 m1×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
Závada
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
70,0 m
83963 104Da5.pdf
50 m
Lukačovce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
10,0 m
7306 104Dc1.pdf
50 m
Varechovce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
100,0 m
83963 104Bc8.pdf
60 m
Dobrá nad Ondavou
negatívny vrt
30,0 m
21968 104Cd9.pdf
60 m
Pakostov
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
150,0 m
83963 104Da3.pdf
60 m
O-7
inžiniersko-geologický
8,0 m
20781
60 m
HOP-16
hydrogeologický
–
91636
60 m
Závada
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
10,8 m
16804 104Bc2.pdf
70 m
Jasenovce
širokoprofilový vrt
40,0 m
25361 116Ab7.pdf
70 m
Vyšná Sitnica
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
120,0 m
83963 104Da2.pdf
70 m
0-3
inžiniersko-geologický
6,0 m
20781
70 m
O-2
inžiniersko-geologický
6,0 m
20781
70 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
27
270 m
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Standort
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Košarovce – Pastovník – sklad PHM
SK2005700F
490 m
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Závada pri Oľke
400 m²
–
–
20 m
Žalobín
30 m²
–
–
60 m
Repejov
100 m²
1989
–
60 m
Piskorovce
–
1988
–
80 m
Jankovce
1 500 m²
1989
–
90 m
Žalobín
40 m²
–
–
90 m
Giglovce
250 m²
–
–
110 m
Oľka – Nižná Oľka
400 m²
1989
–
110 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy216×
Svahové prúdy1×
Stupeň aktivity
Potenciálny185×
Stabilizovaný18×
Aktívny14×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova117×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00042×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S38×
Nedostatočne doložené6×
P1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.