Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Oľka

Bassin versant : Bodrog et HornádCyprinidésSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
2
longueur des parcours de pêche
72,2km
région
Région de Prešov
  • Cyprinidés49,8 km1 parcours de pêche
  • Salmonidés – zone à truite22,4 km1 parcours de pêche

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Oľka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne0
  • Faible2

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Oľka č. 2, score de la fenêtre 34.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Jasenovce60 cm–
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 06:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Pente modérée Le courant est sensible, bas-fonds et calmes alternant. Transition entre un cours d'eau de plaine et de piémont.

    1002003004000 km20 km40 kmn° 2n° 1
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 375 à 132 m au-dessus du niveau de la mer sur 54,6 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    375 m a.s.l.
    Point le plus bas
    121 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    255 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    4,7 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,23

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Oľka de 2019
    2019imagé 4 juil. 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Oľka de 2022
    2022imagé 27 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Oľka de 2025
    2025imagé 24 juil. 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Oľka

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    2 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.

    • 3 indicateurs ou plus2

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • Oľka č. 1Oľka · norme non respectée sur 1 des 4 années3 indicateurs
    • Oľka č. 2Oľka · norme non respectée sur 1 des 4 années3 indicateurs

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    01234Nižná Sitnica, en amont, pK 18,5 : 3 indicateurs (2024)Jasenovce, pont en amont, pK 6,5 : 3 indicateurs (2025)rkm 19 (cours supérieur)rkm 7 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (2)
    • Nižná Sitnica, en amontkm de rivière 18,53 indicateurs
    • Jasenovce, pont en amontkm de rivière 6,53 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Oľka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 71 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek88 % čiary vody

    6 % pieskovce a zlepence, 6 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 505 mg/l, tvrdá voda (18,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 31,8 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 75. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    38. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    24vzoriek so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 6 zŕn v jednej vzorke (670 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 15,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Ondalík, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    171vrtov do 3 km

    1456 rozborov vody v okolí

    Z toho 171 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    27 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    48lokalít do 3 km

    1 záťaž, 47 skládok

    Najbližšia záťaž: Košarovce – Pastovník – sklad PHM, 490 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    38záznamov do 5 km

    38 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    217plôch do 3 km

    14 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek88%SR 72 %
    • Pieskovce a zlepence5,9%SR 1,8 %
    • Flyš5,9%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér88%
    • flyš12%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív11×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny2×
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav2×
    flyšeocénzlínske súvrstvie2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív54%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty31%SR 16 %
    • zosuvy15%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,0m
    • 2 – 559%SR 48 %
    • 5 – 1023%SR 20 %
    • 0 – 218%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV93%SR 34 %
    • ORAVIKUM7,1%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 17 z 24 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce95%SR 15 %
    • Gravier4,8%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)95%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)4,8%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén povodia Ondavy po Kučín100%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    18,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,34 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    505mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfatesSO4125 mg/l93. percentil
    • FluoruresF0,268 mg/l91. percentil
    • CalciumCa103 mg/l89. percentil
    • SodiumNa20,2 mg/l80. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3296 mg/l76. percentil
    • DraslíkK5,10 mg/l74. percentil
    • MagnésiumMg18,8 mg/l62. percentil
    • ChloruresCl5,57 mg/l37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,0755 mg/l37. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,62 mg/l36. percentil
    • FosforečnanyPO40,0618 mg/l32. percentil
    • NitratesNO33,30 mg/l19. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn39,5 μg/l56. percentil
    • FerFe0,0962 mg/l47. percentil
    • AluminiumAl39,0 μg/l36. percentil
    • ZincZn3,34 μg/l24. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi31,8 mg/kg75. percentil
    • ChromeCr91,0 mg/kg75. percentil
    • SéléniumSe0,358 mg/kg72. percentil
    • MolybdèneMo0,471 mg/kg65. percentil
    • VanadiumV64,6 mg/kg41. percentil
    • CobaltCo7,53 mg/kg34. percentil
    • CadmiumCd0,110 mg/kg29. percentil
    • AntimoineSb0,443 mg/kg29. percentil
    • CuivreCu17,2 mg/kg20. percentil
    • MercureHg0,0577 mg/kg19. percentil
    • BizmutBi0,141 mg/kg19. percentil
    • CínSn1,84 mg/kg15. percentil
    • ArsenicAs4,15 mg/kg14. percentil
    • ZincZn64,8 mg/kg13. percentil
    • PlombPb8,73 mg/kg7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn865 mg/kg52. percentil
    • DraslíkK1,52 %51. percentil
    • TitánTi4 239 mg/kg42. percentil
    • CalciumCa1,68 %39. percentil
    • FerFe2,25 %23. percentil
    • SodiumNa0,695 %17. percentil
    • AluminiumAl4,64 %15. percentil
    • MagnésiumMg0,565 %9. percentil
    • PhosphoreP466 mg/kg5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr488 mg/kg76. percentil
    • BoreB68,2 mg/kg72. percentil
    • GáliumGa14,4 mg/kg53. percentil
    • BérylliumBe1,42 mg/kg50. percentil
    • LítiumLi28,2 mg/kg42. percentil
    • RubídiumRb83,8 mg/kg37. percentil
    • YtriumY24,1 mg/kg30. percentil
    • StronciumSr111 mg/kg26. percentil
    • CérCe51,8 mg/kg24. percentil
    • BáriumBa321 mg/kg9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,31 %53. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,24 ppm46. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,41 ppm29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,6°C
    • Priemerná júlová teplota18,3°C
    • Ročné zrážky705mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma90%SR 33 %
    • kotlinová klíma9,5%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nová Kelča – Ortuťové rudy (3,2 km od vody)Košarovce – Pastovník – sklad PHM – SK2005700F (490 m od vody)Závada pri Oľke – nedá sa odhadnúť (20 m od vody)Žalobín – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Repejov – nijaký (60 m od vody)Piskorovce – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Jankovce – trvalý (90 m od vody)Žalobín – nedá sa odhadnúť (90 m od vody)Giglovce – nedá sa odhadnúť (110 m od vody)Oľka – Nižná Oľka – občasný (110 m od vody)Varechovce – nedá sa odhadnúť (130 m od vody)Ruská Poruba – nedá sa odhadnúť (130 m od vody)Jankovce – nijaký (140 m od vody)Varechovce – nijaký (200 m od vody)Lukačovce – nijaký (200 m od vody)Varechovce – nedá sa odhadnúť (210 m od vody)Ruská Kajňa – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Jasenovce – nedá sa odhadnúť (330 m od vody)Oľka – Nižná Oľka – občasný (340 m od vody)Jankovce – nijaký (350 m od vody)Oľka – Nižná Oľka – občasný (350 m od vody)Holčíkovce – nedá sa odhadnúť (360 m od vody)Pakostov – nedá sa odhadnúť (360 m od vody)Lukačovce – nijaký (500 m od vody)Lukačovce – občasný (510 m od vody)Beniakovce – Benkovce – nedá sa odhadnúť (520 m od vody)Malá Domaša – nedá sa odhadnúť (840 m od vody)Oľka – Nižná Oľka – občasný (860 m od vody)Vyšná Sitnica – nedá sa odhadnúť (870 m od vody)Ďapalovce – nedá sa odhadnúť (890 m od vody)Skládka TKO Holčíkovce – Holčíkovce – nijaký (1,1 km od vody)Slovenská Kajňa – nijaký (1,1 km od vody)Beniakovce – Benkovce – nijaký (1,2 km od vody)Lukačovce – trvalý (1,3 km od vody)Korunková – trvalý (2,0 km od vody)Krišľovce – trvalý (2,0 km od vody)Slovenská Kajňa – nijaký (2,1 km od vody)Benkovce – občasný (2,2 km od vody)Korunková – trvalý (2,4 km od vody)Slovenská Kajňa – nijaký (2,4 km od vody)Havaj – nijaký (2,5 km od vody)Kvakovce – trvalý (2,6 km od vody)Víťazovce – nijaký (2,6 km od vody)Veľkrop – trvalý (2,6 km od vody)Bystrá – Bystrá pri Havaji – nijaký (2,6 km od vody)Černina – nijaký (2,7 km od vody)Bystrá – Bystrá pri Havaji – občasný (2,8 km od vody)Turcovce – trvalý (2,9 km od vody)Jakušovce – trvalý (2,9 km od vody)a1 (270 m od vody)a1 (620 m od vody)a1 (910 m od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,9 km od vody)Nižná Sitnica – stavebný kameň – pieskovec (40 m od vody)Holčíkovce – tehliarske suroviny (130 m od vody)Jasenovce – stavebný kameň – pieskovec (150 m od vody)Rafajovce – tehliarske suroviny (170 m od vody)Malá Domaša – tehliarske suroviny (170 m od vody)Ďapalovce – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (200 m od vody)Repejov – tehliarske suroviny (240 m od vody)Pakostov – tehliarske suroviny (270 m od vody)Žalobín – tehliarske suroviny (400 m od vody)Košarovce – stavebný piesok – pieskovec (410 m od vody)Ruská Kajňa – stavebný kameň – pieskovec (600 m od vody)Pakostov – tehliarske suroviny (630 m od vody)Malá Domaša – štrkopiesky – štrky (680 m od vody)Krivá Oľka – ropa, zemný plyn (1,0 km od vody)Poloma – stavebný kameň – pieskovec (1,0 km od vody)Hrubov – ropa (1,0 km od vody)Pakostov – stavebný kameň – pieskovec (1,0 km od vody)Ondavské Matiašovce – štrkopiesky – štrky (1,1 km od vody)Krivá Oľka – ropa, zemný plyn (1,1 km od vody)Hrubov – ropa (1,4 km od vody)Hrubov – ropa (1,6 km od vody)Černina – stavebný kameň – pieskovec (1,6 km od vody)Hrubov – ropa (2,2 km od vody)Benkovce – štrkopiesky – štrky (2,4 km od vody)Tokajík – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Hrubov – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Nová Kelča – Hg rudy (3,2 km od vody)Kvakovce – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (3,2 km od vody)Kvakovce – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Baškovce – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Sukov – ropa, zemný plyn (4,2 km od vody)Radvaň nad Laborcom – ropa, zemný plyn (4,2 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (4,2 km od vody)Sedliská – Podčičva – stavebný piesok – vápenec, dolomit (4,3 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (4,4 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (4,4 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (4,6 km od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (70 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (80 m od vody)DAPALOVCE – Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (100 m od vody)REPEJOV – Zosuvy (110 m od vody)PISKOROVCE – Zosuvy (110 m od vody)OLKA – Zosuvy (120 m od vody)PAKOSTOV – Zosuvy (130 m od vody)RUSKA KAJNA – Zosuvy (160 m od vody)RATAJOVCE – Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)NIZNA SITNICA – Zosuvy (170 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)ZAVADA – Zosuvy (190 m od vody)HOLCIKOVCE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)RUSKA PORUBA – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)REPEJOV – Zosuvy (230 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (230 m od vody)RUSKA KAJNA – Zosuvy (230 m od vody)HOLCIKOVCE – Zosuvy (230 m od vody)KRIVA OLKA – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)PAKOSTOV – Zosuvy (240 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (240 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (240 m od vody)DAPALOVCE – Zosuvy (240 m od vody)ZAVADA – Zosuvy (240 m od vody)JASENOVCE – Zosuvy (250 m od vody)RUSKA PORUBA – Zosuvy (250 m od vody)HOLCIKOVCE – Zosuvy (260 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (300 m od vody)DAPALOVCE – Zosuvy (300 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)POLOMA – Zosuvy (300 m od vody)RUSKA PORUBA – Zosuvy (320 m od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (330 m od vody)NIZNA SITNICA – Zosuvy (340 m od vody)JANKOVCE-LUKACOV – Zosuvy (340 m od vody)PAKOSTOV – Zosuvy (360 m od vody)NIZNA SITNICA – Zosuvy (370 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (380 m od vody)ZAVADA – Zosuvy (390 m od vody)OLKA – Zosuvy (390 m od vody)OLKA – Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)LUKACOVCE – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)MALA DOMASA – Zosuvy (440 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (440 m od vody)LUKACOVCE – Zosuvy (450 m od vody)REPEJOV – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)REPEJOV – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)KOSAROVCE – Zosuvy (530 m od vody)JANKOVCE – Zosuvy (540 m od vody)ZALOBIN – Zosuvy (540 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (550 m od vody)JASENOVCE – Zosuvy (560 m od vody)OLKA – Zosuvy (560 m od vody)HOLCIKOVCE – Zosuvy (560 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (580 m od vody)PRITULANY – Zosuvy (590 m od vody)JANKOVCE – Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)Závada – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (50 m od vody)Lukačovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Varechovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Dobrá nad Ondavou – negatívny vrt (60 m od vody)Pakostov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (60 m od vody)Závada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Jasenovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Vyšná Sitnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (70 m od vody)Repejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Oľka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Jasenovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Beniakovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Holčíkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Oľka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (100 m od vody)Holčíkovce – negatívny vrt (100 m od vody)Košarovce (120 m od vody)Holčíkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Lukačovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Lukačovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (130 m od vody)Oľka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Košiarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Girovce – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (180 m od vody)Košarovce (190 m od vody)Závada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Závada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Nižná Sitnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (230 m od vody)Girovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (240 m od vody)Košarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Košárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Košárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Košárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Košárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (320 m od vody)Jankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Benkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Holčíkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Slovenská Kajňa-Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Košarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Benkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)zlato 1 ks – zlato (20 m od vody)zlato 3 ks – zlato (40 m od vody)zlato 3 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (110 m od vody)zlato 1 ks – zlato (120 m od vody)zlato 1 ks – zlato (300 m od vody)zlato 2 ks – zlato (520 m od vody)zlato 4 ks – zlato (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (570 m od vody)zlato 1 ks – zlato (590 m od vody)zlato 1 ks – zlato (600 m od vody)zlato 3 ks – zlato (650 m od vody)zlato 1 ks – zlato (670 m od vody)zlato 6 ks – zlato (670 m od vody)zlato 1 ks – zlato (730 m od vody)zlato 3 ks – zlato (740 m od vody)zlato 1 ks – zlato (760 m od vody)zlato 1 ks – zlato (880 m od vody)zlato 1 ks – zlato (910 m od vody)zlato 1 ks – zlato (930 m od vody)zlato 1 ks – zlato (980 m od vody)zlato 1 ks – zlato (990 m od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlombPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 2,50 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondalík, potok, 1999, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l20 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 47,0 μg/l17 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ondalík, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,5 mg/lmedián 9,64 mg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ondalík, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)175 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)97 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)94 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)82 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)81 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)79 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)75 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)68 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)38 vzoriek, najviac 120 zŕn
    • Or (Au)24 vzoriek, najviac 6 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    11391 zrno20 m
    5533 zrná40 m
    5523 zrná60 m
    5441 zrno70 m
    5541 zrno90 m
    5461 zrno110 m
    1188A1 zrno120 m
    9531 zrno300 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)111 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)95 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)87 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)87 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)76 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))33 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 431 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 138 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 240 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 162 μg/lmedián 24,0 μg/l114 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,590 mg/lmedián 0,0100 mg/l114 vzoriek37 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 405 μg/lmedián 24,0 μg/l114 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 370 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l114 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,10 μg/lmedián 0,850 μg/l114 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 300 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l114 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l45 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l114 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň1245,8 Bq/l23,8 Bq/l
    source2532,1 Bq/l12,2 Bq/l
    studňa1531,4 Bq/l3,50 Bq/l
    iné10,670 Bq/l0,670 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie116,8 Bq/l16,8 Bq/l
    minerálny prameň315,3 Bq/l8,83 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie148,0 Bq/l48,0 Bq/l
    potok, rieka327,2 Bq/l0,100 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Nová KelčaOrtuťové rudyHgmineralogický výskyt ?3,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    171 vrtov v pásme 3 km, z toho 105 hydrogeologických a 66 ostatných; s číslom archívnej správy 171.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m67×
    • 10–30 m70×
    • 30–100 m19×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Závadaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou70,0 m83963 104Da5.pdf50 m
    Lukačovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m7306 104Dc1.pdf50 m
    Varechovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m83963 104Bc8.pdf60 m
    Dobrá nad Ondavounegatívny vrt30,0 m21968 104Cd9.pdf60 m
    Pakostovštruktúrny vrt s obyčajnou vodou150,0 m83963 104Da3.pdf60 m
    O-7inžiniersko-geologický8,0 m2078160 m
    HOP-16hydrogeologický–9163660 m
    Závadaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,8 m16804 104Bc2.pdf70 m
    Jasenovceširokoprofilový vrt40,0 m25361 116Ab7.pdf70 m
    Vyšná Sitnicaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou120,0 m83963 104Da2.pdf70 m
    0-3inžiniersko-geologický6,0 m2078170 m
    O-2inžiniersko-geologický6,0 m2078170 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 527270 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Košarovce – Pastovník – sklad PHMSK2005700F490 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Závada pri Oľke400 m²––20 m
    Žalobín30 m²––60 m
    Repejov100 m²1989–60 m
    Piskorovce–1988–80 m
    Jankovce1 500 m²1989–90 m
    Žalobín40 m²––90 m
    Giglovce250 m²––110 m
    Oľka – Nižná Oľka400 m²1989–110 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy216×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny185×
    • Stabilizovaný18×
    • Aktívny14×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova117×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00042×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S38×
    • Nedostatočne doložené6×
    • P1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Humenné1 parcours de pêche · 22 km33Oľka č. 233
    2. Vranov nad Topľou1 parcours de pêche · 50 km14Oľka č. 114

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád