Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Oľka

Cuenca: Bodrog y HornádCiprínidoSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
72,2km
región
Región de Prešov
  • Ciprínido49,8 km1 coto de pesca
  • Salmónido – tramo de la trucha22,4 km1 coto de pesca
Imagen aérea del curso de agua Oľka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Oľka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Oľka č. 2, puntuación de la ventana 33.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Jasenovce60 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 05:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Pendiente moderada La corriente es perceptible, alternándose bajios y remansos. Transición entre un curso de agua de llanura y de piedemonte.

    1002003004000 km20 km40 kmn.º 2n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 375 a 132 m s. n. m. en 54,6 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    375 m a.s.l.
    Punto más bajo
    121 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    255 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    4,7 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,23

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Oľka de 2019
    2019fotografiado 4 jul 2019
    Imagen aérea del curso de agua Oľka de 2022
    2022fotografiado 27 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Oľka de 2025
    2025fotografiado 24 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Oľka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    2 de 2 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • 3 o más indicadores2

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • Oľka č. 1Oľka · norma incumplida en 1 de 4 años3 indicadores
    • Oľka č. 2Oľka · norma incumplida en 1 de 4 años3 indicadores

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234Nižná Sitnica, aguas arriba, km de río 18,5: 3 indicadores (2024)Jasenovce, puente aguas arriba, km de río 6,5: 3 indicadores (2025)rkm 19 (curso alto)rkm 7 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (2)
    • Nižná Sitnica, aguas arribakm de río 18,53 indicadores
    • Jasenovce, puente aguas arribakm de río 6,53 indicadores
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Oľka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 71 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek88 % čiary vody

    6 % pieskovce a zlepence, 6 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 505 mg/l, tvrdá voda (18,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 31,8 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 75. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    38. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    24vzoriek so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 6 zŕn v jednej vzorke (670 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 15,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Ondalík, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    171vrtov do 3 km

    1456 rozborov vody v okolí

    Z toho 171 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    27 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    48lokalít do 3 km

    1 záťaž, 47 skládok

    Najbližšia záťaž: Košarovce – Pastovník – sklad PHM, 490 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    38záznamov do 5 km

    38 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    217plôch do 3 km

    14 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek88%SR 72 %
    • Pieskovce a zlepence5,9%SR 1,8 %
    • Flyš5,9%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér88%
    • flyš12%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív11×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny2×
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav2×
    flyšeocénzlínske súvrstvie2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív54%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty31%SR 16 %
    • zosuvy15%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,0m
    • 2 – 559%SR 48 %
    • 5 – 1023%SR 20 %
    • 0 – 218%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV93%SR 34 %
    • ORAVIKUM7,1%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 17 z 24 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce95%SR 15 %
    • Grava4,8%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)95%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)4,8%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén povodia Ondavy po Kučín100%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    18,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,34 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    505mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfatosSO4125 mg/l93. percentil
    • FluorurosF0,268 mg/l91. percentil
    • CalcioCa103 mg/l89. percentil
    • SodioNa20,2 mg/l80. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3296 mg/l76. percentil
    • DraslíkK5,10 mg/l74. percentil
    • MagnesioMg18,8 mg/l62. percentil
    • ClorurosCl5,57 mg/l37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,0755 mg/l37. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,62 mg/l36. percentil
    • FosforečnanyPO40,0618 mg/l32. percentil
    • NitratosNO33,30 mg/l19. percentil

    Metales

    • ManganesoMn39,5 μg/l56. percentil
    • HierroFe0,0962 mg/l47. percentil
    • AluminioAl39,0 μg/l36. percentil
    • CincZn3,34 μg/l24. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NíquelNi31,8 mg/kg75. percentil
    • CromoCr91,0 mg/kg75. percentil
    • SelenioSe0,358 mg/kg72. percentil
    • MolibdenoMo0,471 mg/kg65. percentil
    • VanadioV64,6 mg/kg41. percentil
    • CobaltoCo7,53 mg/kg34. percentil
    • CadmioCd0,110 mg/kg29. percentil
    • AntimonioSb0,443 mg/kg29. percentil
    • CobreCu17,2 mg/kg20. percentil
    • MercurioHg0,0577 mg/kg19. percentil
    • BizmutBi0,141 mg/kg19. percentil
    • CínSn1,84 mg/kg15. percentil
    • ArsénicoAs4,15 mg/kg14. percentil
    • CincZn64,8 mg/kg13. percentil
    • PlomoPb8,73 mg/kg7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn865 mg/kg52. percentil
    • DraslíkK1,52 %51. percentil
    • TitánTi4239 mg/kg42. percentil
    • CalcioCa1,68 %39. percentil
    • HierroFe2,25 %23. percentil
    • SodioNa0,695 %17. percentil
    • AluminioAl4,64 %15. percentil
    • MagnesioMg0,565 %9. percentil
    • FósforoP466 mg/kg5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr488 mg/kg76. percentil
    • BoroB68,2 mg/kg72. percentil
    • GáliumGa14,4 mg/kg53. percentil
    • BerilioBe1,42 mg/kg50. percentil
    • LítiumLi28,2 mg/kg42. percentil
    • RubídiumRb83,8 mg/kg37. percentil
    • YtriumY24,1 mg/kg30. percentil
    • StronciumSr111 mg/kg26. percentil
    • CérCe51,8 mg/kg24. percentil
    • BáriumBa321 mg/kg9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,31 %53. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,24 ppm46. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,41 ppm29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,6°C
    • Priemerná júlová teplota18,3°C
    • Ročné zrážky705mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma90%SR 33 %
    • kotlinová klíma9,5%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nová Kelča – Ortuťové rudy (3,2 km od vody)Košarovce – Pastovník – sklad PHM – SK2005700F (490 m od vody)Závada pri Oľke – nedá sa odhadnúť (20 m od vody)Žalobín – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Repejov – nijaký (60 m od vody)Piskorovce – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Jankovce – trvalý (90 m od vody)Žalobín – nedá sa odhadnúť (90 m od vody)Giglovce – nedá sa odhadnúť (110 m od vody)Oľka – Nižná Oľka – občasný (110 m od vody)Varechovce – nedá sa odhadnúť (130 m od vody)Ruská Poruba – nedá sa odhadnúť (130 m od vody)Jankovce – nijaký (140 m od vody)Varechovce – nijaký (200 m od vody)Lukačovce – nijaký (200 m od vody)Varechovce – nedá sa odhadnúť (210 m od vody)Ruská Kajňa – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Jasenovce – nedá sa odhadnúť (330 m od vody)Oľka – Nižná Oľka – občasný (340 m od vody)Jankovce – nijaký (350 m od vody)Oľka – Nižná Oľka – občasný (350 m od vody)Holčíkovce – nedá sa odhadnúť (360 m od vody)Pakostov – nedá sa odhadnúť (360 m od vody)Lukačovce – nijaký (500 m od vody)Lukačovce – občasný (510 m od vody)Beniakovce – Benkovce – nedá sa odhadnúť (520 m od vody)Malá Domaša – nedá sa odhadnúť (840 m od vody)Oľka – Nižná Oľka – občasný (860 m od vody)Vyšná Sitnica – nedá sa odhadnúť (870 m od vody)Ďapalovce – nedá sa odhadnúť (890 m od vody)Skládka TKO Holčíkovce – Holčíkovce – nijaký (1,1 km od vody)Slovenská Kajňa – nijaký (1,1 km od vody)Beniakovce – Benkovce – nijaký (1,2 km od vody)Lukačovce – trvalý (1,3 km od vody)Korunková – trvalý (2,0 km od vody)Krišľovce – trvalý (2,0 km od vody)Slovenská Kajňa – nijaký (2,1 km od vody)Benkovce – občasný (2,2 km od vody)Korunková – trvalý (2,4 km od vody)Slovenská Kajňa – nijaký (2,4 km od vody)Havaj – nijaký (2,5 km od vody)Kvakovce – trvalý (2,6 km od vody)Víťazovce – nijaký (2,6 km od vody)Veľkrop – trvalý (2,6 km od vody)Bystrá – Bystrá pri Havaji – nijaký (2,6 km od vody)Černina – nijaký (2,7 km od vody)Bystrá – Bystrá pri Havaji – občasný (2,8 km od vody)Turcovce – trvalý (2,9 km od vody)Jakušovce – trvalý (2,9 km od vody)a1 (270 m od vody)a1 (620 m od vody)a1 (910 m od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,9 km od vody)Nižná Sitnica – stavebný kameň – pieskovec (40 m od vody)Holčíkovce – tehliarske suroviny (130 m od vody)Jasenovce – stavebný kameň – pieskovec (150 m od vody)Rafajovce – tehliarske suroviny (170 m od vody)Malá Domaša – tehliarske suroviny (170 m od vody)Ďapalovce – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (200 m od vody)Repejov – tehliarske suroviny (240 m od vody)Pakostov – tehliarske suroviny (270 m od vody)Žalobín – tehliarske suroviny (400 m od vody)Košarovce – stavebný piesok – pieskovec (410 m od vody)Ruská Kajňa – stavebný kameň – pieskovec (600 m od vody)Pakostov – tehliarske suroviny (630 m od vody)Malá Domaša – štrkopiesky – štrky (680 m od vody)Krivá Oľka – ropa, zemný plyn (1,0 km od vody)Poloma – stavebný kameň – pieskovec (1,0 km od vody)Hrubov – ropa (1,0 km od vody)Pakostov – stavebný kameň – pieskovec (1,0 km od vody)Ondavské Matiašovce – štrkopiesky – štrky (1,1 km od vody)Krivá Oľka – ropa, zemný plyn (1,1 km od vody)Hrubov – ropa (1,4 km od vody)Hrubov – ropa (1,6 km od vody)Černina – stavebný kameň – pieskovec (1,6 km od vody)Hrubov – ropa (2,2 km od vody)Benkovce – štrkopiesky – štrky (2,4 km od vody)Tokajík – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Hrubov – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Nová Kelča – Hg rudy (3,2 km od vody)Kvakovce – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (3,2 km od vody)Kvakovce – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Baškovce – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Sukov – ropa, zemný plyn (4,2 km od vody)Radvaň nad Laborcom – ropa, zemný plyn (4,2 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (4,2 km od vody)Sedliská – Podčičva – stavebný piesok – vápenec, dolomit (4,3 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (4,4 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (4,4 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (4,6 km od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (70 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (80 m od vody)DAPALOVCE – Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (100 m od vody)REPEJOV – Zosuvy (110 m od vody)PISKOROVCE – Zosuvy (110 m od vody)OLKA – Zosuvy (120 m od vody)PAKOSTOV – Zosuvy (130 m od vody)RUSKA KAJNA – Zosuvy (160 m od vody)RATAJOVCE – Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)NIZNA SITNICA – Zosuvy (170 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)ZAVADA – Zosuvy (190 m od vody)HOLCIKOVCE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)RUSKA PORUBA – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)REPEJOV – Zosuvy (230 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (230 m od vody)RUSKA KAJNA – Zosuvy (230 m od vody)HOLCIKOVCE – Zosuvy (230 m od vody)KRIVA OLKA – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)PAKOSTOV – Zosuvy (240 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (240 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (240 m od vody)DAPALOVCE – Zosuvy (240 m od vody)ZAVADA – Zosuvy (240 m od vody)JASENOVCE – Zosuvy (250 m od vody)RUSKA PORUBA – Zosuvy (250 m od vody)HOLCIKOVCE – Zosuvy (260 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (300 m od vody)DAPALOVCE – Zosuvy (300 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)POLOMA – Zosuvy (300 m od vody)RUSKA PORUBA – Zosuvy (320 m od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (330 m od vody)NIZNA SITNICA – Zosuvy (340 m od vody)JANKOVCE-LUKACOV – Zosuvy (340 m od vody)PAKOSTOV – Zosuvy (360 m od vody)NIZNA SITNICA – Zosuvy (370 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (380 m od vody)ZAVADA – Zosuvy (390 m od vody)OLKA – Zosuvy (390 m od vody)OLKA – Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)LUKACOVCE – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)MALA DOMASA – Zosuvy (440 m od vody)GIGLOVCE – Zosuvy (440 m od vody)LUKACOVCE – Zosuvy (450 m od vody)REPEJOV – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)REPEJOV – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)KOSAROVCE – Zosuvy (530 m od vody)JANKOVCE – Zosuvy (540 m od vody)ZALOBIN – Zosuvy (540 m od vody)VYSNA SITNICA – Zosuvy (550 m od vody)JASENOVCE – Zosuvy (560 m od vody)OLKA – Zosuvy (560 m od vody)HOLCIKOVCE – Zosuvy (560 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)VARECHOVCE – Zosuvy (580 m od vody)PRITULANY – Zosuvy (590 m od vody)JANKOVCE – Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)Závada – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (50 m od vody)Lukačovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Varechovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Dobrá nad Ondavou – negatívny vrt (60 m od vody)Pakostov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (60 m od vody)Závada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Jasenovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Vyšná Sitnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (70 m od vody)Repejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Oľka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Jasenovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Beniakovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Holčíkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Oľka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (100 m od vody)Holčíkovce – negatívny vrt (100 m od vody)Košarovce (120 m od vody)Holčíkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Lukačovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Lukačovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (130 m od vody)Oľka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Košiarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Girovce – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (180 m od vody)Košarovce (190 m od vody)Závada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Závada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Nižná Sitnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (230 m od vody)Girovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (240 m od vody)Košarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Košárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Košárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Košárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Košárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (320 m od vody)Jankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Benkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Holčíkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Slovenská Kajňa-Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Košarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Benkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Benkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)zlato 1 ks – zlato (20 m od vody)zlato 3 ks – zlato (40 m od vody)zlato 3 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (110 m od vody)zlato 1 ks – zlato (120 m od vody)zlato 1 ks – zlato (300 m od vody)zlato 2 ks – zlato (520 m od vody)zlato 4 ks – zlato (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (570 m od vody)zlato 1 ks – zlato (590 m od vody)zlato 1 ks – zlato (600 m od vody)zlato 3 ks – zlato (650 m od vody)zlato 1 ks – zlato (670 m od vody)zlato 6 ks – zlato (670 m od vody)zlato 1 ks – zlato (730 m od vody)zlato 3 ks – zlato (740 m od vody)zlato 1 ks – zlato (760 m od vody)zlato 1 ks – zlato (880 m od vody)zlato 1 ks – zlato (910 m od vody)zlato 1 ks – zlato (930 m od vody)zlato 1 ks – zlato (980 m od vody)zlato 1 ks – zlato (990 m od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 2,50 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondalík, potok, 1999, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l20 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 47,0 μg/l17 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ondalík, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,5 mg/lmedián 9,64 mg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ondalík, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)175 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)97 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)94 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)82 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)81 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)79 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)75 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)68 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)38 vzoriek, najviac 120 zŕn
    • Oro (Au)24 vzoriek, najviac 6 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    11391 zrno20 m
    5533 zrná40 m
    5523 zrná60 m
    5441 zrno70 m
    5541 zrno90 m
    5461 zrno110 m
    1188A1 zrno120 m
    9531 zrno300 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)111 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)95 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)87 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)87 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)76 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))33 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 431 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 138 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 240 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 162 μg/lmedián 24,0 μg/l114 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,590 mg/lmedián 0,0100 mg/l114 vzoriek37 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 405 μg/lmedián 24,0 μg/l114 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 370 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l114 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,10 μg/lmedián 0,850 μg/l114 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 300 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l114 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l114 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l45 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l114 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň1245,8 Bq/l23,8 Bq/l
    fuente2532,1 Bq/l12,2 Bq/l
    studňa1531,4 Bq/l3,50 Bq/l
    iné10,670 Bq/l0,670 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie116,8 Bq/l16,8 Bq/l
    minerálny prameň315,3 Bq/l8,83 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie148,0 Bq/l48,0 Bq/l
    potok, rieka327,2 Bq/l0,100 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Nová KelčaOrtuťové rudyHgmineralogický výskyt ?3,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    171 vrtov v pásme 3 km, z toho 105 hydrogeologických a 66 ostatných; s číslom archívnej správy 171.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m67×
    • 10–30 m70×
    • 30–100 m19×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Závadaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou70,0 m83963 104Da5.pdf50 m
    Lukačovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m7306 104Dc1.pdf50 m
    Varechovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m83963 104Bc8.pdf60 m
    Dobrá nad Ondavounegatívny vrt30,0 m21968 104Cd9.pdf60 m
    Pakostovštruktúrny vrt s obyčajnou vodou150,0 m83963 104Da3.pdf60 m
    O-7inžiniersko-geologický8,0 m2078160 m
    HOP-16hydrogeologický–9163660 m
    Závadaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,8 m16804 104Bc2.pdf70 m
    Jasenovceširokoprofilový vrt40,0 m25361 116Ab7.pdf70 m
    Vyšná Sitnicaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou120,0 m83963 104Da2.pdf70 m
    0-3inžiniersko-geologický6,0 m2078170 m
    O-2inžiniersko-geologický6,0 m2078170 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 527270 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Košarovce – Pastovník – sklad PHMSK2005700F490 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Závada pri Oľke400 m²––20 m
    Žalobín30 m²––60 m
    Repejov100 m²1989–60 m
    Piskorovce–1988–80 m
    Jankovce1 500 m²1989–90 m
    Žalobín40 m²––90 m
    Giglovce250 m²––110 m
    Oľka – Nižná Oľka400 m²1989–110 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy216×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny185×
    • Stabilizovaný18×
    • Aktívny14×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova117×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00042×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S38×
    • Nedostatočne doložené6×
    • P1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Humenné1 coto de pesca · 22 km33Oľka č. 233
    2. Vranov nad Topľou1 coto de pesca · 50 km14Oľka č. 114

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád