Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Kanál Vrbová

Flussgebiet DonauKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
10,5km
Region
Region Nitra
Luftbild von Fließgewässer Kanál Vrbová mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Kanál Vrbová

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Kanál Vrbová, Fensterpunktzahl 18.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:05.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Sehr langsames Fließgewässer Ein fast stehender Tieflandabschnitt: ruhiges, oft trüberes Wasser; Der Boden ist meist schlammig und sandig. Typisch für Karpfenfischereireviere.

    1051061071081091100 km5 km10 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 109 bis 105 m ü.d.M. über 10,5 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    109 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    106 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    2,5 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    0,2 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,13

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Kanál Vrbová von 2017
    2017abgebildet 18. Juli 2017
    Luftbild Fließgewässer Kanál Vrbová von 2020
    2020abgebildet 12. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Kanál Vrbová von 2023
    2023abgebildet 20. Mai 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Kanál Vrbová

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Kanál Vrbová

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 997 mg/l, veľmi tvrdá voda (31,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Ortuť 0,295 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 82. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C93 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 93 °C (prírastok 38 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    41. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 0,500 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Hlin-Mart. Kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    201vrtov do 3 km

    337 rozborov vody v okolí

    Z toho 199 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    70°C na ústí vrtu

    14 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kolárovo – HGK-1, výdatnosť 20,9 l/s, 9,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu14m
    • 10 – 1575%SR 7,1 %
    • 15 – 2025%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov aluviálnych rovín100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér medziriečia Podunajskej roviny100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO360%SR 26 %
    • Na-HCO340%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • D100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy80%SR 21 %
    • Komárňanská okrajová kryha20%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,72typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    31,2°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,56 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    997mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalziumCa148 mg/l96. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3565 mg/l96. percentil
    • NatriumNa48,9 mg/l95. percentil
    • MagnesiumMg45,4 mg/l94. percentil
    • SulfateSO4114 mg/l91. percentil
    • ChlorideCl49,3 mg/l90. percentil
    • DraslíkK5,58 mg/l78. percentil
    • FluorideF0,184 mg/l76. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,90 mg/l87. percentil
    • FosforečnanyPO40,359 mg/l72. percentil
    • AmóniumNH40,136 mg/l57. percentil
    • NitrateNO34,32 mg/l31. percentil

    Metalle

    • ManganMn241 μg/l91. percentil
    • EisenFe0,107 mg/l52. percentil
    • ZinkZn4,07 μg/l30. percentil
    • AluminiumAl15,7 μg/l13. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • QuecksilberHg0,295 mg/kg82. percentil
    • NickelNi34,1 mg/kg80. percentil
    • ChromCr92,7 mg/kg76. percentil
    • KobaltCo9,64 mg/kg67. percentil
    • ArsenAs8,31 mg/kg67. percentil
    • KupferCu28,1 mg/kg66. percentil
    • SelenSe0,320 mg/kg66. percentil
    • CínSn3,03 mg/kg63. percentil
    • VanadiumV72,4 mg/kg59. percentil
    • BizmutBi0,222 mg/kg52. percentil
    • AntimonSb0,657 mg/kg52. percentil
    • CadmiumCd0,155 mg/kg42. percentil
    • FührenPb13,7 mg/kg38. percentil
    • MolybdänMo0,313 mg/kg36. percentil
    • ZinkZn83,2 mg/kg35. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnesiumMg1,70 %85. percentil
    • KalziumCa5,20 %81. percentil
    • EisenFe3,24 %74. percentil
    • AluminiumAl6,22 %68. percentil
    • DraslíkK1,48 %45. percentil
    • ManganMn758 mg/kg40. percentil
    • PhosphorP770 mg/kg39. percentil
    • NatriumNa0,698 %18. percentil
    • TitánTi3.604 mg/kg18. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi40,1 mg/kg88. percentil
    • StronciumSr170 mg/kg75. percentil
    • RubídiumRb99,1 mg/kg75. percentil
    • BáriumBa465 mg/kg59. percentil
    • BerylliumBe1,52 mg/kg57. percentil
    • GáliumGa14,6 mg/kg54. percentil
    • BorB60,6 mg/kg50. percentil
    • YtriumY26,9 mg/kg46. percentil
    • CérCe54,6 mg/kg34. percentil
    • ZirkónZr211 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 49 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,61 ppm56. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,07 ppm39. percentil
    • Kalium (K)K1,27 %35. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C93 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 93 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 38 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy80%SR 21 %
    • Komárňanská okrajová kryha20%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)103–191m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek117m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle0,4°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská rovina100%SR 8,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kava – Komárno – nijaký (1,7 km od vody)Kolárovo – K-1 – nekúpeľný (3,1 km od vody)Želiezovce – HGŽ-3 – nekúpeľný (4,7 km od vody)Svätý Peter – PGT-11 – nekúpeľný (4,7 km od vody)Komárno – M-1 – nekúpeľný (5,2 km od vody)Komárno – M-2 – nekúpeľný (5,2 km od vody)Komárno – M-3 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Komárno – M-3 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Kolárovo – K-4 – nekúpeľný (5,5 km od vody)Komárno – Nová Stráž – FGK-1 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Komárno – Nová Stráž – FGK-1 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Kolárovo – K-2 – nekúpeľný (6,8 km od vody)Kolárovo (Nesvady) – K-3 – nekúpeľný (6,9 km od vody)Nesvady – GN-1 – nekúpeľný (7,5 km od vody)Kolárovo – HGK-1 – nekúpeľný (9,6 km od vody)M-1,2,3 – k1 (4,6 km od vody)FGK-1 – k1 (6,1 km od vody)c1 (4,1 km od vody)a1 (5,4 km od vody)e1 (5,4 km od vody)d2 (5,9 km od vody)d3 (6,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,9 km od vody)Komárno (4,8 km od vody)Komárno – Kava – lignit (1,0 km od vody)Lándor – štrkopiesky (1,5 km od vody)Kava – štrkopiesky (1,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Komoča – Zlatá O – štrkopiesky (1,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatá Osada – Ka – štrkopiesky (4,0 km od vody)Vrbová nad Váhom – monitorovací vrt (100 m od vody)Komárno – Lándor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Vrbová nad Váhom – monitorovací vrt (240 m od vody)Komárno (Kava)-Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Vrbová nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Komárno-Kava-Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Markovce-Hliník – vrt pre vodné dielo (590 m od vody)Komárno – Lándor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Martovce-farma Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Komárno – Lándor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Martovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (790 m od vody)Mácov – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Komárno – Lándor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Martovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Komárno – Lándoriarovce – vrt pre vodné dielo (1,4 km od vody)Komárno – Landor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Kolárovo-Lohoť – negatívny vrt (1,5 km od vody)Kameničná-Lohót – negatívny vrt (1,7 km od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Kava – Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Komárno – Nová Osada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Kameničná-Balvany – negatívny vrt (2,2 km od vody)Kameničná-Balvany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Kolárovo-Lohót – vrt pre vodné dielo (2,3 km od vody)Kameničná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Kolárovo-Čerhov I. – zavlažovací vrt (2,3 km od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kava – Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kolárovo-Čerhov – vrt pre vodné dielo (2,4 km od vody)Komárno – Nová osada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kameničná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Komárno – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Kameničná-Balvany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Komárno – Kolož – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Čergov (2,8 km od vody)Martovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Lohoť-Kameničná – negatívny vrt (2,9 km od vody)Nová Osada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (530 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (540 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (640 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)Rozsas, 2100m JV od K109 – studňa (130 m od vody)Stara cerpacka-Landor, 900m ZJZ od K110 – studňa (130 m od vody)Vrbova nad Vahom, 1900m ZSZ od K107 – vrt (140 m od vody)Velky Kindes, 500m JZ od K107 – vrt (420 m od vody)Landor, 1100m SV od K109 – studňa (500 m od vody)Hlinik, 800m JZ od K109 – vrt (510 m od vody)Gomota, 2900m JV od K109 – vrt (640 m od vody)Komocin, 1600m ZJZ od K108 – studňa (770 m od vody)Landor, 900m ZJZ od K108 – studňa (860 m od vody)Vrbova nad Vahom,2000m JZ od K107 – studňa (940 m od vody)Vrbova nad Vahom, 2800m JZ od K108 – studňa (1,1 km od vody)Zlata osada, 1100m JJZ od K108 – vrt (1,5 km od vody)Nyitrahat, 450m JZ od K108 – studňa (1,6 km od vody)Lohot, 2500m SSZ od K109 – studňa (1,8 km od vody)Vrbova nad Vahom, 900m SV od K112 – studňa (1,9 km od vody)Kava, 1000m JZ od K109 – vrt (2,1 km od vody)Martovce, 1250m JZ od K109 – studňa (2,1 km od vody)Kava, 750m SZ od K109 – vrt (2,3 km od vody)Vinohrady, 700m SSV od K109 – vrt (2,3 km od vody)Hamusad, 1400m V od K108 – vrt (2,4 km od vody)Nova osada, 1200m ZJZ od K108 – vrt (2,4 km od vody)St,Majetok Cergov, 500m ZJZ od K108 – vrt (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hlin-Mart. Kanál, 50 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 79,0 μg/lmedián 74,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hlin-Mart. Kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hlin-Mart. Kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hlin-Mart. Kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hlin-Mart. Kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hlin-Mart. Kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hlin-Mart. Kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hlin-Mart. Kanál, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 18,8 mg/lmedián 18,4 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: V. Studený kanál, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO36×
    • Na-HCO35×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Ca-Mg-HCO33×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Na-Mg-SO4-HCO31×
    • Na-Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-Na-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D12×
    • trieda B6×
    • trieda H3×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,6 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 350 μg/lmedián 76,0 μg/l26 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 43,0 μg/lmedián 10,5 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,950 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie10,0500 Bq/l0,0500 Bq/l
    studňa62,31 Bq/l1,36 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody110,3 Bq/l10,3 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    201 vrtov v pásme 3 km, z toho 38 hydrogeologických a 163 ostatných; s číslom archívnej správy 199.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m84×
    • 10–30 m59×
    • 30–100 m41×
    • 100–300 m10×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    VI-2/89ložiskový60,0 m7751650 m
    VI-2/89ložiskový60,0 m–50 m
    Vrbová nad Waagmonitorovací vrt8,0 m82168 1Ac41.pdf100 m
    1028hydrogeologický16,5 m12240100 m
    2073inžiniersko-geologický17,5 m12240190 m
    Komárno – Lándorúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m18360 1Cb16.pdf210 m
    1515hydrogeologický23,0 m12240230 m
    Vrbová nad Waagmonitorovací vrt6,0 m73299 1Ac37.pdf240 m
    2041inžiniersko-geologický12,5 m12240250 m
    MZ-60inžiniersko-geologický3,0 m12243400 m
    S-11inžiniersko-geologický30,0 m1870430 m
    MZ-61inžiniersko-geologický3,0 m12243440 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kolárovo – K-142 °C0,8 l/s3125 m3,1 km
    Želiezovce – HGŽ-352 °C–916 mNa-SO4-Clnevyužívaný4,7 km
    Svätý Peter – PGT-1150 °C6,0 l/s1856 mNa-Clnevyužívaný4,7 km
    Komárno – M-142 °C1,6 l/s1221 mNa-Ca-Mg-SO4-HCO3-Clnevyužívaný5,2 km
    Komárno – M-242 °C–1060 mNa-HCO3-Clvyužívaný bez nahlasovania údajov5,2 km
    Komárno – M-351 °C5,0 l/s1184 mCa-Na-Mg-SO4-Cl-HCO35,3 km
    Komárno – M-336 °C0,9 l/s806 mNa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov5,3 km
    Kolárovo – K-4–0,3 l/s2665 m5,5 km
    Komárno – Nová Stráž – FGK-164 °C3,3 l/s1970 mCa-Na-Mg-SO4-Clnevyužívaný6,2 km
    Komárno – Nová Stráž – FGK-145 °C4,0 l/s1970 mNa-HCO3-Clnevyužívaný6,2 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória c1minerálna voda23-38< 514,1 km
    M-1,2,3geotermálna voda38 – 55< 514,6 km
    kategória Komárnotermálne kúpalisko––14,8 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,4 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 515,4 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1515,9 km
    kategória d3minerálna voda39-5516-3016,0 km
    FGK-1geotermálna voda38 – 55< 516,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kava – Komárno200 m²––1,7 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Hurbanovo1 Fischereirevier · 10 km10Kanál Vrbová10

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Donau