Ma a(z) Kanál Vrbová vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Kanál Vrbová, ablakpontszám 20.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1051061071081091100 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 109-től 105 m tengerszint feletti magasságig 10,5 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    109 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    106 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    2,5 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,2 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,13

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Kanál Vrbová vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. júl. 18.
    Kanál Vrbová vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    Kanál Vrbová vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 20.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Kanál Vrbová vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Kanál Vrbová vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (10 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,7modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 997 mg/l, nagyon nehéz víz (31,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Higany 0,295 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 82. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km55 °C93 °C

    Láb alatti hőség

    55°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 93 °C (38 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    49NGY/H dózisteljesítmény

    41. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Kadmium 0,500 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 92. percentilis (Hlin-Mart. Kanál).

    Fúrások és talajvízelemzések

    201fúrás 3 km-en belül

    337 vízelemzés a közelben

    Közülük 199-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    70°C a kútfejnél

    14 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Kolárovo – HGK-1, hozam 20,9 l/s, 9,6 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    1Telephelyek 3 km-en belül

    1 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    5bejegyzés 5 km-en belül

    5 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai2×
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: finom homokos, agyagszerű-roth lábú humuszos agyagok döglött karokból és mocsarakból1×
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: átszedett hordalékos finomszemcsés homok1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága14m
    • 10 – 1575%SR 7,1 %
    • 15 – 2025%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • negatív egység (alföldi síkságok és medencék, neotektonikus mélyedések)100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • kis süllyedés100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Duna100%SR 23 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hordalékos-síkságos lerakódások régiója100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • a dunai síkság közötti folyóvíz negyedidőszaka100%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Vegyi típusú talajvíz

    • Ca-Mg-HCO360%SR 26 %
    • Na-HCO340%SR 0,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvíz minőségi osztály

    • D100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • A Duna-medence központi mélyedése80%SR 21 %
    • Komárno marginális blokk20%SR 0,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,72tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    31,2°dH, nagyon nehéz

    Kalcium és magnézium összege (5,56 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    997mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KalciumCa148 mg/l96. percentilis
    • BikarbonátokHCO3565 mg/l96. percentilis
    • NátriumNa48,9 mg/l95. percentilis
    • MagnéziumMg45,4 mg/l94. percentilis
    • SzulfátokSO4114 mg/l91. percentilis
    • KloridCl49,3 mg/l90. percentilis
    • KáliumK5,58 mg/l78. percentilis
    • FluoridF0,184 mg/l76. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • Kémiai oxigénigényChSK5,90 mg/l87. percentilis
    • FoszfátokPO40,359 mg/l72. percentilis
    • AmmóniaNH40,136 mg/l57. percentilis
    • NitrátokNO34,32 mg/l31. percentilis

    Fémek

    • MangánMn241 μg/l91. percentilis
    • VasalóFe0,107 mg/l52. percentilis
    • Cink-Zn4,07 μg/l30. percentilis
    • AlumíniumAl15,7 μg/l13. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • HiganyHg0,295 mg/kg82. percentilis
    • NikkelNi34,1 mg/kg80. percentilis
    • KrómCr92,7 mg/kg76. percentilis
    • KobaltCo9,64 mg/kg67. percentilis
    • ArzénAs8,31 mg/kg67. percentilis
    • RézCu28,1 mg/kg66. percentilis
    • SzelénSe0,320 mg/kg66. percentilis
    • Ón-Sn3,03 mg/kg63. percentilis
    • VanádiumV72,4 mg/kg59. percentilis
    • BizmutBi0,222 mg/kg52. percentilis
    • AntimonSb0,657 mg/kg52. percentilis
    • KadmiumCd0,155 mg/kg42. percentilis
    • ÓlomPb13,7 mg/kg38. percentilis
    • MolibdénMo0,313 mg/kg36. percentilis
    • Cink-Zn83,2 mg/kg35. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MagnéziumMg1,70 %85. percentilis
    • KalciumCa5,20 %81. percentilis
    • VasalóFe3,24 %74. percentilis
    • AlumíniumAl6,22 %68. percentilis
    • KáliumK1,48 %45. percentilis
    • MangánMn758 mg/kg40. percentilis
    • FoszforP770 mg/kg39. percentilis
    • NátriumNa0,698 %18. percentilis
    • TitánTi3 604 mg/kg18. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • LítiumLi40,1 mg/kg88. percentilis
    • StronciumSr170 mg/kg75. percentilis
    • RubídiumRb99,1 mg/kg75. percentilis
    • BáriumBa465 mg/kg59. percentilis
    • BerilliumBe1,52 mg/kg57. percentilis
    • GalliumGa14,6 mg/kg54. percentilis
    • BórB60,6 mg/kg50. percentilis
    • IttriumY26,9 mg/kg46. percentilis
    • CériumCe54,6 mg/kg34. percentilis
    • CirkóniumZr211 mg/kg8. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    49ngy/h a levegőben

    49-49 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,61 ppm56. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,07 ppm39. percentilis
    • Kálium (K)K1,27 %35. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1373 518 Bq/m²91. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony60%SR 36 %
    • közepes40%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +29nT

    23-34 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -2mGal

    maradék −0,5 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km55 °C93 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    55 / 93 °C1000 és 2000 m mélységben

    38 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • A Duna-medence központi mélyedése80%SR 21 %
    • Komárno marginális blokk20%SR 0,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)103–191m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága117m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,4°
    • Januári átlaghőmérséklet-2,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet20,0°C
    • Évi csapadék590mm

    Geomorfológiai egységek

    • Dunai síkság100%SR 8,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Dunai alföld100%SR 18 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • alföldi klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra nem érzékeny talajok100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Kava – Komárno – egyik sem (1,7 km-re a víztől)Kolárovo – K-1 – spanyollal hajó (3,1 km-re a víztől)Želiezovce – HGŽ-3 – spanyollal hajó (4,7 km-re a víztől)Svätý Peter – PGT-11 – spanyollal hajó (4,7 km-re a víztől)Komárno – M-1 – spanyollal hajó (5,2 km-re a víztől)Komárno – M-2 – spanyollal hajó (5,2 km-re a víztől)Komárno – M-3 – spanyollal hajó (5,3 km-re a víztől)Komárno – M-3 – spanyollal hajó (5,3 km-re a víztől)Kolárovo – K-4 – spanyollal hajó (5,5 km-re a víztől)Komárno – Nová Stráž – FGK-1 – spanyollal hajó (6,2 km-re a víztől)Komárno – Nová Stráž – FGK-1 – spanyollal hajó (6,2 km-re a víztől)Kolárovo – K-2 – spanyollal hajó (6,8 km-re a víztől)Kolárovo (Nesvady) – K-3 – spanyollal hajó (6,9 km-re a víztől)Nesvady – GN-1 – spanyollal hajó (7,5 km-re a víztől)Kolárovo – HGK-1 – spanyollal hajó (9,6 km-re a víztől)M-1,2,3 – k1 (4,6 km-re a víztől)FGK-1 – k1 (6,1 km-re a víztől)c1 (4,1 km-re a víztől)a1 (5,4 km-re a víztől)e1 (5,4 km-re a víztől)d2 (5,9 km-re a víztől)d3 (6,0 km-re a víztől)a1 (6,4 km-re a víztől)a1 (6,9 km-re a víztől)Komárno (4,8 km-re a víztől)Komárno – Kava – barnaszén (1,0 km-re a víztől)Lándor – kavicsos homok (1,5 km-re a víztől)Kava – kavicsos homok (1,6 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Komoča – Zlatá O – kavicsos homok (1,6 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatá Osada – Ka – kavicsos homok (4,0 km-re a víztől)Vrbová nad Váhom – fúrás megfigyelése (100 m-re a víztől)Komárno – Lándor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m-re a víztől)Vrbová nad Váhom – fúrás megfigyelése (240 m-re a víztől)Komárno (Kava)-Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m-re a víztől)Vrbová nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m-re a víztől)Komárno-Kava-Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m-re a víztől)Markovce-Hliník – fúrólyuk egy vízműhöz (590 m-re a víztől)Komárno – Lándor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m-re a víztől)Martovce-farma Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m-re a víztől)Komárno – Lándor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m-re a víztől)Martovce – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (790 m-re a víztől)Mácov – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Komárno – Lándor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km-re a víztől)Martovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Komárno – Lándoriarovce – fúrólyuk egy vízműhöz (1,4 km-re a víztől)Komárno – Landor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Kolárovo-Lohoť – negatív fúrólyuk (1,5 km-re a víztől)Kameničná-Lohót – negatív fúrólyuk (1,7 km-re a víztől)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Kava – Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Komárno – Nová Osada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Kameničná-Balvany – negatív fúrólyuk (2,2 km-re a víztől)Kameničná-Balvany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Kolárovo-Lohót – fúrólyuk egy vízműhöz (2,3 km-re a víztől)Kameničná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km-re a víztől)Kolárovo-Čerhov I. – öntözőbeömlő (2,3 km-re a víztől)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Kava – Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Kolárovo-Čerhov – fúrólyuk egy vízműhöz (2,4 km-re a víztől)Komárno – Nová osada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Kameničná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Komárno – fúrás megfigyelése (2,6 km-re a víztől)Kameničná-Balvany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Komárno – Kolož – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km-re a víztől)Čergov (2,8 km-re a víztől)Martovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Lohoť-Kameničná – negatív fúrólyuk (2,9 km-re a víztől)Nová Osada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hidrogeológiai fúrások (100 m-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (130 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (210 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (240 m-re a víztől)zrážkomerná stanica – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (400 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (500 m-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hidrogeológiai fúrások (530 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (540 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (590 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (640 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (650 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (660 m-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (750 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (790 m-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (900 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,5 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (1,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,7 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (1,9 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (1,9 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (2,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,3 km-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,5 km-re a víztől)Rozsas, 2100m JV od K109 – jól (130 m-re a víztől)Stara cerpacka-Landor, 900m ZJZ od K110 – jól (130 m-re a víztől)Vrbova nad Vahom, 1900m ZSZ od K107 – fúrás (140 m-re a víztől)Velky Kindes, 500m JZ od K107 – fúrás (420 m-re a víztől)Landor, 1100m SV od K109 – jól (500 m-re a víztől)Hlinik, 800m JZ od K109 – fúrás (510 m-re a víztől)Gomota, 2900m JV od K109 – fúrás (640 m-re a víztől)Komocin, 1600m ZJZ od K108 – jól (770 m-re a víztől)Landor, 900m ZJZ od K108 – jól (860 m-re a víztől)Vrbova nad Vahom,2000m JZ od K107 – jól (940 m-re a víztől)Vrbova nad Vahom, 2800m JZ od K108 – jól (1,1 km-re a víztől)Zlata osada, 1100m JJZ od K108 – fúrás (1,5 km-re a víztől)Nyitrahat, 450m JZ od K108 – jól (1,6 km-re a víztől)Lohot, 2500m SSZ od K109 – jól (1,8 km-re a víztől)Vrbova nad Vahom, 900m SV od K112 – jól (1,9 km-re a víztől)Kava, 1000m JZ od K109 – fúrás (2,1 km-re a víztől)Martovce, 1250m JZ od K109 – jól (2,1 km-re a víztől)Kava, 750m SZ od K109 – fúrás (2,3 km-re a víztől)Vinohrady, 700m SSV od K109 – fúrás (2,3 km-re a víztől)Hamusad, 1400m V od K108 – fúrás (2,4 km-re a víztől)Nova osada, 1200m ZJZ od K108 – fúrás (2,4 km-re a víztől)St,Majetok Cergov, 500m ZJZ od K108 – fúrás (2,9 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l3 minta67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hlin-Mart. Kanál, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 79,0 μg/lmedián 74,0 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Hlin-Mart. Kanál2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 minta33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hlin-Mart. Kanál2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 minta33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hlin-Mart. Kanál2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hlin-Mart. Kanál2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hlin-Mart. Kanál2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hlin-Mart. Kanál2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Hlin-Mart. Kanál2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 18,8 mg/lmedián 18,4 mg/l3 minta

      Legmagasabb érték: V. Studený kanál2010, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO36×
    • Na-HCO35×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Ca-Mg-HCO33×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Na-Mg-SO4-HCO31×
    • Na-Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-Na-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály D12×
    • osztály B6×
    • osztály H3×
    • osztály C1×

    Fémek a talajvízben

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 11,6 μg/lmedián 0,500 μg/l26 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l26 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2 350 μg/lmedián 76,0 μg/l26 minták8 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l26 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: drenáž1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l26 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: drenáž1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 43,0 μg/lmedián 10,5 μg/l26 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,10 μg/lmedián 0,950 μg/l26 minták

      Legmagasabb érték: vrt1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l26 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1993, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 79. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l26 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    vízforrás egyéni ellátáshoz10,0500 Bq/l0,0500 Bq/l
    jól62,31 Bq/l1,36 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel110,3 Bq/l10,3 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    201 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 38 hidrogeológiai és 163 egyéb; archív jelentés számával: 199.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m84×
    • 10–30 m59×
    • 30–100 m41×
    • 100–300 m10×
    • több mint 300 m2×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    VI-2/89letét60,0 m7751650 m
    VI-2/89letét60,0 m–50 m
    Vrbová nad Vágfúrás megfigyelése8,0 m82168 1Ac41.pdf100 m
    1028hidrogeológiai16,5 m12240100 m
    2073mérnök-geológiai17,5 m12240190 m
    Komárom – Lándorkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel40,0 m18360 1Cb16.pdf210 m
    1515hidrogeológiai23,0 m12240230 m
    Vrbová nad Vágfúrás megfigyelése6,0 m73299 1Ac37.pdf240 m
    2041mérnök-geológiai12,5 m12240250 m
    MZ-60mérnök-geológiai3,0 m12243400 m
    S-11mérnök-geológiai30,0 m1870430 m
    MZ-61mérnök-geológiai3,0 m12243440 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Gúta – K-142 °C0,8 l/s3125 m3,1 km
    Zselíz – HGŽ-352 °C–916 mNa-SO4-Clfelhasználatlan4,7 km
    Svätý Peter – PGT-1150 °C6,0 l/s1856 mNa-Clfelhasználatlan4,7 km
    Komárom – M-142 °C1,6 l/s1221 mNa-Ca-Mg-SO4-HCO3-Clfelhasználatlan5,2 km
    Komárom – M-242 °C–1060 mNa-HCO3-Cladatjelentés nélkül használatban5,2 km
    Komárom – M-351 °C5,0 l/s1184 mCa-Na-Mg-SO4-Cl-HCO35,3 km
    Komárom – M-336 °C0,9 l/s806 mNa-HCO3adatjelentés nélkül használatban5,3 km
    Gúta – K-4–0,3 l/s2665 m5,5 km
    Komárom – Nová Stráž – FGK-164 °C3,3 l/s1970 mCa-Na-Mg-SO4-Clfelhasználatlan6,2 km
    Komárom – Nová Stráž – FGK-145 °C4,0 l/s1970 mNa-HCO3-Clfelhasználatlan6,2 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória c1ásványvíz23-38< 514,1 km
    M-1,2,3geotermikus víz38 – 55< 514,6 km
    kategória Komárnotermálfürdő––14,8 km
    kategória a1ásványvíz< 15< 535,4 km
    kategória e1ásványvíz56-80< 515,4 km
    kategória d2ásványvíz39-555-1515,9 km
    kategória d3ásványvíz39-5516-3016,0 km
    FGK-1geotermikus víz38 – 55< 516,1 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Kava – Komárom200 m²––1,7 km

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Ógyalla1 horgászvíz · 10 km12Kanál Vrbová12

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna