Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Vrbovčianka

Flussgebiet DonauSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
16,9km
Region
Region Trenčín
Luftbild von Fließgewässer Vrbovčianka mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Vrbovčianka

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

Vrbovčianka, Fensterpunktzahl 42.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Lebhaftes Fließgewässer Ein Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen.

    2002503003500 km5 km10 km15 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 340 bis 229 m ü.d.M. über 16,9 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    340 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    228 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    112 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    6,6 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,21

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Vrbovčianka von 2017
    2017abgebildet 24. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer Vrbovčianka von 2020
    2020abgebildet 22. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Vrbovčianka von 2023
    2023abgebildet 27. Mai 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Vrbovčianka

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Vrbovčianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 57,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (800m SZ od kóty Vesný V. 564, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    75vrtov do 3 km

    473 rozborov vody v okolí

    Z toho 75 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    9 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    2 ložiská, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    11plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Sobotište – nedá sa odhadnúť (220 m od vody)Sobotište – Kubiny – Sobotište – občasný (520 m od vody)Garajka – Sobotište – občasný (650 m od vody)Sobotište – občasný (1,2 km od vody)Rovensko – skládka TKO – Rovensko – občasný (1,9 km od vody)Nemček – Slovenský Hodváb – Senica – trvalý (2,2 km od vody)Havran vrch – Častkov – Častkov – nijaký (2,2 km od vody)Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce – trvalý (2,3 km od vody)Podbranč – občasný (2,4 km od vody)Podbranč – Svrčk.jarok – Podbranč – občasný (2,5 km od vody)Horný Deberník – Prietrž – občasný (2,9 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (4,1 km od vody)b1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (9,1 km od vody)Podbranč – stavebný kameň (3,0 km od vody)Podbranč – stavebný kameň (3,0 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec (190 m od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (220 m od vody)Sobotište – tehliarske suroviny (300 m od vody)Častkov – stavebný kameň – pieskovec (2,6 km od vody)Častkov – stavebný kameň – zlepenec (3,1 km od vody)Lopašov – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Prietrž – tehliarske suroviny (4,7 km od vody)Podbranč – všeobecná geológia (3,0 km od vody)Podbranč – všeobecná geológia (5,0 km od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)MAJERNICEK – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)VRBOVCE – Zosuvy (2,7 km od vody)Sobotište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Sobotište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Sobotište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Sobotište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Sobotište (350 m od vody)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kunova Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kunova Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Dolný Deberník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Rovensko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Podbranč – negatívny vrt (2,6 km od vody)Podbranč (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 57,0 μg/lmedián 6,00 μg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 800m SZ od kóty Vesný V. 564, potok, 2002, 480 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, pravostran. prítok p. Teplica, 2012, 710 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 138 μg/lmedián 72,0 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Na kameni, 500m od sútoku s Teplicou, 2002, 350 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 43,0 μg/lmedián 13,0 μg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica, 2002, 300 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica, 2002, 300 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica, 2002, 300 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2012, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2012, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 29,0 mg/lmedián 10,4 mg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Potok, 600m SZ od kóty Vinohrady, 2002, 820 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)5 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 336 μg/lmedián 40,5 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 230 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,60 μg/lmedián 0,375 μg/l38 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 930 μg/lmedián 84,0 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,950 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1234,3 Bq/l1,98 Bq/l
    Quelle215,2 Bq/l12,5 Bq/l
    upravený prameň415,1 Bq/l12,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie10,740 Bq/l0,740 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Podbrančstavebný kameňŤažené ložisko – ORNOX Invest, s.r.o.3,0 km
    Podbrančstavebný kameňŤažené ložisko – ORNOX Invest, s.r.o.3,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    75 vrtov v pásme 3 km, z toho 26 hydrogeologických a 49 ostatných; s číslom archívnej správy 75.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m8×
    • 10–30 m57×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    JMS-3inžiniersko-geologický12,0 m7656120 m
    1-184 Vrbovcehydrogeologický7,0 m10174830 m
    JMS-9inžiniersko-geologický12,0 m7656130 m
    JMS-11inžiniersko-geologický12,0 m7656130 m
    JMS-7inžiniersko-geologický12,0 m7656140 m
    JMS-14inžiniersko-geologický12,0 m7656140 m
    JMS-12inžiniersko-geologický12,0 m7656150 m
    JS-2inžiniersko-geologický50,0 m7656150 m
    JMS-17inžiniersko-geologický12,0 m7656150 m
    JS-4inžiniersko-geologický50,0 m7656160 m
    JMS-10inžiniersko-geologický12,0 m7656160 m
    JMS-24inžiniersko-geologický12,0 m7656160 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 581,8 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 516,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Sobotište100 m²1980–220 m
    Sobotište – Kubiny – Sobotište1 500 m²1980–520 m
    Garajka – Sobotište10 000 m²1970monitorovaná650 m
    Sobotište200 m²1975–1,2 km
    Rovensko – skládka TKO – Rovensko3 000 m²1965–1,9 km
    Nemček – Slovenský Hodváb – Senica11 500 m²1969–2,2 km
    Havran vrch – Častkov – Častkov1 000 m²1993monitorovaná2,2 km
    Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce9 000 m²1973monitorovaná2,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy11×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny9×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova6×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Senica1 Fischereirevier · 17 km33Vrbovčianka33

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Donau