Vízfolyás

Vrbovčianka

Vízgyűjtő: DunaLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
16,9km
kerület
Trencséni kerület
Légi felvétel a(z) Vrbovčianka vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Vrbovčianka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Vrbovčianka, ablakpontszám 41.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.

    2002503003500 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 340-től 229 m tengerszint feletti magasságig 16,9 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    340 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    228 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    112 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    6,6 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,21

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Vrbovčianka vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 24.
    Vrbovčianka vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 22.
    Vrbovčianka vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Vrbovčianka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Vrbovčianka vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (17 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    mineralizáció 614 mg/l, kemény víz (20,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Nikkel 35,0 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 81. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 55 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    51NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 54 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    6 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    3 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 57,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (800m SZ od kóty Vesný V. 564, potok).

    fúrások és talajvízelemzések

    75fúrás 3 km-en belül

    473 vízelemzés a közelben

    Közülük 75-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    9 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    11Telephelyek 3 km-en belül

    11 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    9bejegyzés 5 km-en belül

    2 telep, 7 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    11terület 3 km-en belül

    2 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    négytagúholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    tekonikus egységek

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)20%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • stredný zdvih60%SR 32 %
    • veľmi veľký zdvih20%SR 2,3 %
    • malý zdvih20%SR 7,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • flyšové pásmo67%SR 9,6 %
    • vnútrohorské panvy a kotliny33%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • magurský flyš67%SR 5,9 %
    • Viedenská panva33%SR 4,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 6 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Ílovce100%SR 2,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Ílovce)100%SR 2,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    hidrogeológiai funkció

    • kolektor100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma západnej časti Bielych Karpát83%SR 0,0 %
    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma17%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,22tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    20,0°dH, kemény

    kalcium és magnézium összege (3,57 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    614mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KalciumCa106 mg/lszázalék 90
    • bikarbonátokHCO3358 mg/lszázalék 87
    • szulfátokSO472,6 mg/lszázalék 77
    • kloridCl23,4 mg/lszázalék 73
    • MagnéziumMg22,4 mg/lszázalék 72
    • NátriumNa14,4 mg/lszázalék 69
    • KáliumK3,92 mg/lszázalék 63
    • fluoridF0,0610 mg/lszázalék 17

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,154 mg/lszázalék 61
    • kémiai oxigénigényChSK3,64 mg/lszázalék 60
    • nitrátokNO37,23 mg/lszázalék 58
    • foszfátokPO40,149 mg/lszázalék 52

    Fémek

    • Cink-Zn14,9 μg/lpercentilis 79
    • MangánMn38,4 μg/lpercentilis 55
    • VasalóFe0,0850 mg/lszázalék 42
    • AlumíniumAl29,5 μg/lpercentilis 28

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • NikkelNi35,0 mg/kgszázalék 81
    • SzelénSe0,400 mg/kgszázalék 77
    • RézCu29,9 mg/kgszázalék 71
    • VanádiumV77,5 mg/kgszázalék 68
    • BizmutBi0,261 mg/kgszázalék 65
    • KrómCr81,3 mg/kgszázalék 64
    • Cink-Zn108 mg/kgszázalék 61
    • ArzénAs6,41 mg/kgszázalék 47
    • KobaltCo8,28 mg/kgszázalék 47
    • ÓlomPb14,4 mg/kgszázalék 43
    • KadmiumCd0,155 mg/kgszázalék 42
    • AntimonSb0,476 mg/kgszázalék 33
    • Ón-Sn2,07 mg/kgszázalék 24
    • MolibdénMo0,218 mg/kgszázalék 18
    • HiganyHg0,0543 mg/kgszázalék 16

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KalciumCa3,61 %Percentilis 71
    • KáliumK1,65 %Percentilis 70
    • AlumíniumAl5,73 %Percentilis 53
    • VasalóFe2,73 %Percentilis 52
    • MagnéziumMg0,852 %Percentilis 46
    • TitánTi4 352 mg/kgszázalék 46
    • MangánMn771 mg/kgszázalék 41
    • NátriumNa0,826 %Percentilis 41
    • FoszforP716 mg/kgszázalék 32
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BórB83,2 mg/kgszázalék 90
    • LítiumLi39,0 mg/kgszázalék 86
    • RubídiumRb100 mg/kgszázalék 76
    • galliumGa16,7 mg/kgszázalék 72
    • StronciumSr147 mg/kgszázalék 60
    • CériumCe59,5 mg/kgszázalék 51
    • BáriumBa381 mg/kgszázalék 29
    • IttriumY23,7 mg/kgszázalék 29
    • cirkóniumZr305 mg/kgszázalék 22
    • BerilliumBe0,848 mg/kgszázalék 20

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    51ngy/h a levegőben

    48-52 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,37 %Percentilis 68
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,83 ppm64. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,30 ppm20. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 439 Bq/m²46. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony80%SR 36 %
    • közepes20%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +14nT

    7-18 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -25mGal

    Maradék +10,8 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)195–625m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága396m a.s.l.
    • Átlagos lejtés9,2°
    • januári átlaghőmérséklet-3,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet18,5°C
    • évi csapadék700mm

    geomorfológiai egységek

    • Biele Karpaty83%SR 1,4 %
    • Myjavská pahorkatina17%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • horská klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy náchylné na acidifikáciu50%SR 31 %
    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát83%SR 9,5 %
    • neogén17%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Sobotište – nedá sa odhadnúť (220 m-re a víztől)Sobotište – Kubiny – Sobotište – občasný (520 m-re a víztől)Garajka – Sobotište – občasný (650 m-re a víztől)Sobotište – občasný (1,2 km-re a víztől)Rovensko – skládka TKO – Rovensko – občasný (1,9 km-re a víztől)Nemček – Slovenský Hodváb – Senica – trvalý (2,2 km-re a víztől)Havran vrch – Častkov – Častkov – nijaký (2,2 km-re a víztől)Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce – trvalý (2,3 km-re a víztől)Podbranč – občasný (2,4 km-re a víztől)Podbranč – Svrčk.jarok – Podbranč – občasný (2,5 km-re a víztől)Horný Deberník – Prietrž – občasný (2,9 km-re a víztől)a1 (1,8 km-re a víztől)a1 (2,8 km-re a víztől)a1 (2,9 km-re a víztől)a1 (3,1 km-re a víztől)a1 (4,1 km-re a víztől)b1 (6,6 km-re a víztől)a1 (6,9 km-re a víztől)a1 (7,9 km-re a víztől)a1 (9,1 km-re a víztől)Podbranč – stavebný kameň (3,0 km-re a víztől)Podbranč – stavebný kameň (3,0 km-re a víztől)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec (190 m-re a víztől)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (220 m-re a víztől)Sobotište – tehliarske suroviny (300 m-re a víztől)Častkov – stavebný kameň – pieskovec (2,6 km-re a víztől)Častkov – stavebný kameň – zlepenec (3,1 km-re a víztől)Lopašov – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km-re a víztől)Prietrž – tehliarske suroviny (4,7 km-re a víztől)Podbranč – všeobecná geológia (3,0 km-re a víztől)Podbranč – všeobecná geológia (5,0 km-re a víztől)– Zosuvy (140 m-re a víztől)– Zosuvy (250 m-re a víztől)– Zosuvy (560 m-re a víztől)MAJERNICEK – Zosuvy (1,3 km-re a víztől)– Zosuvy (1,3 km-re a víztől)– Zosuvy (2,0 km-re a víztől)– Zosuvy (2,1 km-re a víztől)– Zosuvy (2,6 km-re a víztől)– Zosuvy (2,6 km-re a víztől)– Zosuvy (2,6 km-re a víztől)VRBOVCE – Zosuvy (2,7 km-re a víztől)Sobotište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m-re a víztől)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m-re a víztől)Sobotište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m-re a víztől)Sobotište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m-re a víztől)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m-re a víztől)Sobotište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m-re a víztől)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m-re a víztől)Sobotište (350 m-re a víztől)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)Kunova Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)Kunova Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Rovensko – monitorovací vrt (1,8 km-re a víztől)Rovensko – monitorovací vrt (1,9 km-re a víztől)Dolný Deberník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Rovensko – monitorovací vrt (1,9 km-re a víztől)Rovensko – monitorovací vrt (2,0 km-re a víztől)Rovensko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Podbranč – negatívny vrt (2,6 km-re a víztől)Podbranč (2,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (500 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 57,0 μg/lmedián 6,00 μg/l24 minták46 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 800m SZ od kóty Vesný V. 564, potok2002, 480 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l24 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena, pravostran. prítok p. Teplica2012, 710 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke Szlovákiában.

    • BáriumBaMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 138 μg/lmedián 72,0 μg/l24 minták

      Legmagasabb érték: Na kameni, 500m od sútoku s Teplicou2002, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • LítiumLiemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 43,0 μg/lmedián 13,0 μg/l24 minták46 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica2002, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica2002, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 82 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsszokásos érték
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica2002, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Teplica, potok2012, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Teplica, potok2012, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Teplica, potok, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke Szlovákiában.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 29,0 mg/lmedián 10,4 mg/l24 minták

      Legmagasabb érték: Potok, 600m SZ od kóty Vinohrady2002, 820 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 87 százalékos értéke Szlovákiában.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Rutil (TiO₂)8 minta, legfeljebb 55 szem
    • Scheelit (CaWO₄)5 minta, legfeljebb 2 szem
    • Barit (BaSO₄)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyrit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)10 minta, legfeljebb 315 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)8 minta, legfeljebb 55 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 minta, legfeljebb 55 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 336 μg/lmedián 40,5 μg/l38 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l38 minták53 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke Szlovákiában.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l38 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 230 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,60 μg/lmedián 0,375 μg/l38 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke Szlovákiában.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 930 μg/lmedián 84,0 μg/l38 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l38 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 790 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l38 minták84 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l38 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 87 százalékos értéke Szlovákiában.

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 0,950 μg/l38 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 78 százalékos értéke Szlovákiában.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke Szlovákiában.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa1234,3 Bq/l1,98 Bq/l
    forrás215,2 Bq/l12,5 Bq/l
    upravený prameň415,1 Bq/l12,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie10,740 Bq/l0,740 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Podbrančstavebný kameňŤažené ložisko – ORNOX Invest, s.r.o.3,0 km
    Podbrančstavebný kameňŤažené ložisko – ORNOX Invest, s.r.o.3,0 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    75 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 26 hidrogeológiai és 49 egyéb; archív jelentés számával: 75.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m8×
    • 10–30 m57×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    JMS-3inžiniersko-geologický12,0 m7656120 m
    1-184 Vrbovcehydrogeologický7,0 m10174830 m
    JMS-9inžiniersko-geologický12,0 m7656130 m
    JMS-11inžiniersko-geologický12,0 m7656130 m
    JMS-7inžiniersko-geologický12,0 m7656140 m
    JMS-14inžiniersko-geologický12,0 m7656140 m
    JMS-12inžiniersko-geologický12,0 m7656150 m
    JS-2inžiniersko-geologický50,0 m7656150 m
    JMS-17inžiniersko-geologický12,0 m7656150 m
    JS-4inžiniersko-geologický50,0 m7656160 m
    JMS-10inžiniersko-geologický12,0 m7656160 m
    JMS-24inžiniersko-geologický12,0 m7656160 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 581,8 km
    kategória b1ásványvíz15-22< 516,6 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Sobotište100 m²1980–220 m
    Sobotište – Kubiny – Sobotište1 500 m²1980–520 m
    Garajka – Sobotište10 000 m²1970monitorovaná650 m
    Sobotište200 m²1975–1,2 km
    Rovensko – hulladéklerakó TKO – Rovensko3 000 m²1965–1,9 km
    Nemček – Slovenský Hodváb – Szenice11 500 m²1969–2,2 km
    Havran vrch – Častkov – Častkov1 000 m²1993monitorovaná2,2 km
    Vrbovce – hulladéklerakó KO Valúšska dolina – Vrbovce9 000 m²1973monitorovaná2,3 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy11×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny9×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×

    Jelenlegi állapot

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova6×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Szenice1 horgászvíz · 17 km39Vrbovčianka39

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna