Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Vrbovčianka

Cuenca: DanubioSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
16,9km
región
Región de Trenčín
Imagen aérea del curso de agua Vrbovčianka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Vrbovčianka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad media · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Vrbovčianka, puntuación de la ventana 41.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 07:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.

    2002503003500 km5 km10 km15 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 340 a 229 m s. n. m. en 16,9 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    340 m a.s.l.
    Punto más bajo
    228 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    112 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    6,6 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,21

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Vrbovčianka de 2017
    2017fotografiado 24 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Vrbovčianka de 2020
    2020fotografiado 22 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Vrbovčianka de 2023
    2023fotografiado 27 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Vrbovčianka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Vrbovčianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 614 mg/l, tvrdá voda (20,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 35,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 81. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    54. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 57,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (800m SZ od kóty Vesný V. 564, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    75vrtov do 3 km

    473 rozborov vody v okolí

    Z toho 75 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    9 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    2 ložiská, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    11plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)20%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih60%SR 32 %
    • veľmi veľký zdvih20%SR 2,3 %
    • malý zdvih20%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Ílovce100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma západnej časti Bielych Karpát83%SR 0,0 %
    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,22typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    20,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,57 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    614mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalcioCa106 mg/l90. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3358 mg/l87. percentil
    • SulfatosSO472,6 mg/l77. percentil
    • ClorurosCl23,4 mg/l73. percentil
    • MagnesioMg22,4 mg/l72. percentil
    • SodioNa14,4 mg/l69. percentil
    • DraslíkK3,92 mg/l63. percentil
    • FluorurosF0,0610 mg/l17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,154 mg/l61. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,64 mg/l60. percentil
    • NitratosNO37,23 mg/l58. percentil
    • FosforečnanyPO40,149 mg/l52. percentil

    Metales

    • CincZn14,9 μg/l79. percentil
    • ManganesoMn38,4 μg/l55. percentil
    • HierroFe0,0850 mg/l42. percentil
    • AluminioAl29,5 μg/l28. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NíquelNi35,0 mg/kg81. percentil
    • SelenioSe0,400 mg/kg77. percentil
    • CobreCu29,9 mg/kg71. percentil
    • VanadioV77,5 mg/kg68. percentil
    • BizmutBi0,261 mg/kg65. percentil
    • CromoCr81,3 mg/kg64. percentil
    • CincZn108 mg/kg61. percentil
    • ArsénicoAs6,41 mg/kg47. percentil
    • CobaltoCo8,28 mg/kg47. percentil
    • PlomoPb14,4 mg/kg43. percentil
    • CadmioCd0,155 mg/kg42. percentil
    • AntimonioSb0,476 mg/kg33. percentil
    • CínSn2,07 mg/kg24. percentil
    • MolibdenoMo0,218 mg/kg18. percentil
    • MercurioHg0,0543 mg/kg16. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalcioCa3,61 %71. percentil
    • DraslíkK1,65 %70. percentil
    • AluminioAl5,73 %53. percentil
    • HierroFe2,73 %52. percentil
    • MagnesioMg0,852 %46. percentil
    • TitánTi4352 mg/kg46. percentil
    • ManganesoMn771 mg/kg41. percentil
    • SodioNa0,826 %41. percentil
    • FósforoP716 mg/kg32. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoroB83,2 mg/kg90. percentil
    • LítiumLi39,0 mg/kg86. percentil
    • RubídiumRb100 mg/kg76. percentil
    • GáliumGa16,7 mg/kg72. percentil
    • StronciumSr147 mg/kg60. percentil
    • CérCe59,5 mg/kg51. percentil
    • BáriumBa381 mg/kg29. percentil
    • YtriumY23,7 mg/kg29. percentil
    • ZirkónZr305 mg/kg22. percentil
    • BerilioBe0,848 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,37 %68. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,83 ppm64. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,30 ppm20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Sobotište – nedá sa odhadnúť (220 m od vody)Sobotište – Kubiny – Sobotište – občasný (520 m od vody)Garajka – Sobotište – občasný (650 m od vody)Sobotište – občasný (1,2 km od vody)Rovensko – skládka TKO – Rovensko – občasný (1,9 km od vody)Nemček – Slovenský Hodváb – Senica – trvalý (2,2 km od vody)Havran vrch – Častkov – Častkov – nijaký (2,2 km od vody)Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce – trvalý (2,3 km od vody)Podbranč – občasný (2,4 km od vody)Podbranč – Svrčk.jarok – Podbranč – občasný (2,5 km od vody)Horný Deberník – Prietrž – občasný (2,9 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (4,1 km od vody)b1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (9,1 km od vody)Podbranč – stavebný kameň (3,0 km od vody)Podbranč – stavebný kameň (3,0 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec (190 m od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (220 m od vody)Sobotište – tehliarske suroviny (300 m od vody)Častkov – stavebný kameň – pieskovec (2,6 km od vody)Častkov – stavebný kameň – zlepenec (3,1 km od vody)Lopašov – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Prietrž – tehliarske suroviny (4,7 km od vody)Podbranč – všeobecná geológia (3,0 km od vody)Podbranč – všeobecná geológia (5,0 km od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)MAJERNICEK – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)VRBOVCE – Zosuvy (2,7 km od vody)Sobotište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Sobotište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Sobotište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Sobotište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Sobotište (350 m od vody)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kunova Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kunova Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Dolný Deberník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Rovensko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Podbranč – negatívny vrt (2,6 km od vody)Podbranč (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 57,0 μg/lmedián 6,00 μg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 800m SZ od kóty Vesný V. 564, potok, 2002, 480 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, pravostran. prítok p. Teplica, 2012, 710 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 138 μg/lmedián 72,0 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Na kameni, 500m od sútoku s Teplicou, 2002, 350 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 43,0 μg/lmedián 13,0 μg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica, 2002, 300 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica, 2002, 300 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica, 2002, 300 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2012, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2012, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 29,0 mg/lmedián 10,4 mg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Potok, 600m SZ od kóty Vinohrady, 2002, 820 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)5 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 336 μg/lmedián 40,5 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 230 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,60 μg/lmedián 0,375 μg/l38 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 930 μg/lmedián 84,0 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,950 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1234,3 Bq/l1,98 Bq/l
    fuente215,2 Bq/l12,5 Bq/l
    upravený prameň415,1 Bq/l12,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie10,740 Bq/l0,740 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Podbrančstavebný kameňŤažené ložisko – ORNOX Invest, s.r.o.3,0 km
    Podbrančstavebný kameňŤažené ložisko – ORNOX Invest, s.r.o.3,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    75 vrtov v pásme 3 km, z toho 26 hydrogeologických a 49 ostatných; s číslom archívnej správy 75.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m8×
    • 10–30 m57×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    JMS-3inžiniersko-geologický12,0 m7656120 m
    1-184 Vrbovcehydrogeologický7,0 m10174830 m
    JMS-9inžiniersko-geologický12,0 m7656130 m
    JMS-11inžiniersko-geologický12,0 m7656130 m
    JMS-7inžiniersko-geologický12,0 m7656140 m
    JMS-14inžiniersko-geologický12,0 m7656140 m
    JMS-12inžiniersko-geologický12,0 m7656150 m
    JS-2inžiniersko-geologický50,0 m7656150 m
    JMS-17inžiniersko-geologický12,0 m7656150 m
    JS-4inžiniersko-geologický50,0 m7656160 m
    JMS-10inžiniersko-geologický12,0 m7656160 m
    JMS-24inžiniersko-geologický12,0 m7656160 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 581,8 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 516,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Sobotište100 m²1980–220 m
    Sobotište – Kubiny – Sobotište1 500 m²1980–520 m
    Garajka – Sobotište10 000 m²1970monitorovaná650 m
    Sobotište200 m²1975–1,2 km
    Rovensko – skládka TKO – Rovensko3 000 m²1965–1,9 km
    Nemček – Slovenský Hodváb – Senica11 500 m²1969–2,2 km
    Havran vrch – Častkov – Častkov1 000 m²1993monitorovaná2,2 km
    Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce9 000 m²1973monitorovaná2,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy11×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny9×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova6×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Senica1 coto de pesca · 17 km39Vrbovčianka39

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio