Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Vrbovčianka

Bassin versant : DanubeSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
16,9km
région
Région de Trenčín

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Vrbovčianka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Vrbovčianka, score de la fenêtre 41.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 08:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau vif Une rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà.

    2002503003500 km5 km10 km15 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 340 à 229 m au-dessus du niveau de la mer sur 16,9 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    340 m a.s.l.
    Point le plus bas
    228 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    112 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    6,6 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,21

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Vrbovčianka de 2017
    2017imagé 24 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Vrbovčianka de 2020
    2020imagé 22 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Vrbovčianka de 2023
    2023imagé 27 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Vrbovčianka

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Vrbovčianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 614 mg/l, tvrdá voda (20,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 35,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 81. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    54. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 57,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (800m SZ od kóty Vesný V. 564, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    75vrtov do 3 km

    473 rozborov vody v okolí

    Z toho 75 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    9 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    2 ložiská, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    11plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)20%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih60%SR 32 %
    • veľmi veľký zdvih20%SR 2,3 %
    • malý zdvih20%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Ílovce100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma západnej časti Bielych Karpát83%SR 0,0 %
    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,22typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    20,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,57 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    614mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalciumCa106 mg/l90. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3358 mg/l87. percentil
    • SulfatesSO472,6 mg/l77. percentil
    • ChloruresCl23,4 mg/l73. percentil
    • MagnésiumMg22,4 mg/l72. percentil
    • SodiumNa14,4 mg/l69. percentil
    • DraslíkK3,92 mg/l63. percentil
    • FluoruresF0,0610 mg/l17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,154 mg/l61. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,64 mg/l60. percentil
    • NitratesNO37,23 mg/l58. percentil
    • FosforečnanyPO40,149 mg/l52. percentil

    Métaux

    • ZincZn14,9 μg/l79. percentil
    • ManganèseMn38,4 μg/l55. percentil
    • FerFe0,0850 mg/l42. percentil
    • AluminiumAl29,5 μg/l28. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi35,0 mg/kg81. percentil
    • SéléniumSe0,400 mg/kg77. percentil
    • CuivreCu29,9 mg/kg71. percentil
    • VanadiumV77,5 mg/kg68. percentil
    • BizmutBi0,261 mg/kg65. percentil
    • ChromeCr81,3 mg/kg64. percentil
    • ZincZn108 mg/kg61. percentil
    • ArsenicAs6,41 mg/kg47. percentil
    • CobaltCo8,28 mg/kg47. percentil
    • PlombPb14,4 mg/kg43. percentil
    • CadmiumCd0,155 mg/kg42. percentil
    • AntimoineSb0,476 mg/kg33. percentil
    • CínSn2,07 mg/kg24. percentil
    • MolybdèneMo0,218 mg/kg18. percentil
    • MercureHg0,0543 mg/kg16. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa3,61 %71. percentil
    • DraslíkK1,65 %70. percentil
    • AluminiumAl5,73 %53. percentil
    • FerFe2,73 %52. percentil
    • MagnésiumMg0,852 %46. percentil
    • TitánTi4 352 mg/kg46. percentil
    • ManganèseMn771 mg/kg41. percentil
    • SodiumNa0,826 %41. percentil
    • PhosphoreP716 mg/kg32. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoreB83,2 mg/kg90. percentil
    • LítiumLi39,0 mg/kg86. percentil
    • RubídiumRb100 mg/kg76. percentil
    • GáliumGa16,7 mg/kg72. percentil
    • StronciumSr147 mg/kg60. percentil
    • CérCe59,5 mg/kg51. percentil
    • BáriumBa381 mg/kg29. percentil
    • YtriumY23,7 mg/kg29. percentil
    • ZirkónZr305 mg/kg22. percentil
    • BérylliumBe0,848 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,37 %68. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,83 ppm64. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,30 ppm20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Sobotište – nedá sa odhadnúť (220 m od vody)Sobotište – Kubiny – Sobotište – občasný (520 m od vody)Garajka – Sobotište – občasný (650 m od vody)Sobotište – občasný (1,2 km od vody)Rovensko – skládka TKO – Rovensko – občasný (1,9 km od vody)Nemček – Slovenský Hodváb – Senica – trvalý (2,2 km od vody)Havran vrch – Častkov – Častkov – nijaký (2,2 km od vody)Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce – trvalý (2,3 km od vody)Podbranč – občasný (2,4 km od vody)Podbranč – Svrčk.jarok – Podbranč – občasný (2,5 km od vody)Horný Deberník – Prietrž – občasný (2,9 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (4,1 km od vody)b1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (9,1 km od vody)Podbranč – stavebný kameň (3,0 km od vody)Podbranč – stavebný kameň (3,0 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec (190 m od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (220 m od vody)Sobotište – tehliarske suroviny (300 m od vody)Častkov – stavebný kameň – pieskovec (2,6 km od vody)Častkov – stavebný kameň – zlepenec (3,1 km od vody)Lopašov – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Prietrž – tehliarske suroviny (4,7 km od vody)Podbranč – všeobecná geológia (3,0 km od vody)Podbranč – všeobecná geológia (5,0 km od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)MAJERNICEK – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)VRBOVCE – Zosuvy (2,7 km od vody)Sobotište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Sobotište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Sobotište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Sobotište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Sobotište (350 m od vody)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kunova Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kunova Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vrbovce-Lieštie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vrbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kunov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Dolný Deberník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Rovensko – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Rovensko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Podbranč – negatívny vrt (2,6 km od vody)Podbranč (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 57,0 μg/lmedián 6,00 μg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 800m SZ od kóty Vesný V. 564, potok, 2002, 480 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, pravostran. prítok p. Teplica, 2012, 710 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 138 μg/lmedián 72,0 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Na kameni, 500m od sútoku s Teplicou, 2002, 350 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 43,0 μg/lmedián 13,0 μg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica, 2002, 300 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica, 2002, 300 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Potok, 200m nad sútokom s p. Teplica, 2002, 300 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2012, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2012, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 29,0 mg/lmedián 10,4 mg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Potok, 600m SZ od kóty Vinohrady, 2002, 820 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)5 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 336 μg/lmedián 40,5 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 230 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,60 μg/lmedián 0,375 μg/l38 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 930 μg/lmedián 84,0 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,950 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1234,3 Bq/l1,98 Bq/l
    source215,2 Bq/l12,5 Bq/l
    upravený prameň415,1 Bq/l12,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie10,740 Bq/l0,740 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Podbrančstavebný kameňŤažené ložisko – ORNOX Invest, s.r.o.3,0 km
    Podbrančstavebný kameňŤažené ložisko – ORNOX Invest, s.r.o.3,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    75 vrtov v pásme 3 km, z toho 26 hydrogeologických a 49 ostatných; s číslom archívnej správy 75.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m8×
    • 10–30 m57×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    JMS-3inžiniersko-geologický12,0 m7656120 m
    1-184 Vrbovcehydrogeologický7,0 m10174830 m
    JMS-9inžiniersko-geologický12,0 m7656130 m
    JMS-11inžiniersko-geologický12,0 m7656130 m
    JMS-7inžiniersko-geologický12,0 m7656140 m
    JMS-14inžiniersko-geologický12,0 m7656140 m
    JMS-12inžiniersko-geologický12,0 m7656150 m
    JS-2inžiniersko-geologický50,0 m7656150 m
    JMS-17inžiniersko-geologický12,0 m7656150 m
    JS-4inžiniersko-geologický50,0 m7656160 m
    JMS-10inžiniersko-geologický12,0 m7656160 m
    JMS-24inžiniersko-geologický12,0 m7656160 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 581,8 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 516,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Sobotište100 m²1980–220 m
    Sobotište – Kubiny – Sobotište1 500 m²1980–520 m
    Garajka – Sobotište10 000 m²1970monitorovaná650 m
    Sobotište200 m²1975–1,2 km
    Rovensko – skládka TKO – Rovensko3 000 m²1965–1,9 km
    Nemček – Slovenský Hodváb – Senica11 500 m²1969–2,2 km
    Havran vrch – Častkov – Častkov1 000 m²1993monitorovaná2,2 km
    Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce9 000 m²1973monitorovaná2,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy11×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny9×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova6×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Senica1 parcours de pêche · 17 km33Vrbovčianka33

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Danube