Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Lehotský potok (RA)

Flussgebiet GranSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
9,3km
Region
Region Banská Bystrica
Luftbild von Fließgewässer Lehotský potok (RA) mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Lehotský potok (RA)

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Lehotský potok (RA), Fensterpunktzahl 42.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:46.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Nováky20 cm–
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 08:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise.

    3004005006007000 km2 km4 km6 km8 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 669 bis 347 m ü.d.M. über 9,3 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    688 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    331 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    356 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    38 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,65

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Lehotský potok (RA) aus 2018
    2018abgebildet 30. Sept. 2018
    Luftbild Fließgewässer Lehotský potok (RA) aus 2021
    2021abgebildet 18. Juni 2021
    Luftbild Fließgewässer Lehotský potok (RA) aus 2024
    2024abgebildet 20. Sept. 2024

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Lehotský potok (RA)

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten

    01234Nováky, Fluss-km 2,5: 4 Indikatoren (2022)Nováky, Fluss-km 0,1: 3 Indikatoren (2023)Fluss km 3 (Oberlauf)Fluss-km 0 (zur Mündung)
    Websites in der Tabelle anzeigen (2)
    • NovákyFluss km 2,54 Indikatoren
    • NovákyFluss km 0,13 Indikatoren
    • Norm nicht eingehalten
    • keine nicht eingehaltene Norm
    • Messstelle nicht im Jahrbuch

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Lehotský potok (RA)

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 193 mg/l, mäkká voda (6,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 97,1 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    48. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    20objektov do 3 km

    ťažené: Pb, Zn

    Najbližšie: Halda (halda), 860 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    8vzoriek so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (800 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 1,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 50. percentil (Skalička).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    38vrtov do 3 km

    421 rozborov vody v okolí

    Z toho 38 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    1 zdroj geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    10lokalít do 3 km

    10 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    20záznamov do 5 km

    7 ložísk, 13 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu5,3m
    • 5 – 1067%SR 20 %
    • 0 – 233%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • VEPORIKUM50%SR 5,4 %
    • TATRIKUM und VEPORIKUM25%SR 7,8 %
    • SILICIKUM25%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • veporské pásmo100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • kohútska zóna75%SR 2,3 %
    • Muránska planina25%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • krasovo-puklinová100%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum Stolických vrchov a Revúckej vrchoviny v povodí Slanej100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátogénne, silikáto-karbonátogénne až silikátogénne100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,82typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    6,2°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,11 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    193mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorideF0,108 mg/l47. percentil
    • SulfateSO429,5 mg/l33. percentil
    • DraslíkK1,57 mg/l22. percentil
    • KalziumCa32,7 mg/l21. percentil
    • MagnesiumMg7,16 mg/l21. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3101 mg/l19. percentil
    • NatriumNa3,02 mg/l12. percentil
    • ChlorideCl2,10 mg/l10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrateNO36,04 mg/l48. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,21 mg/l25. percentil
    • FosforečnanyPO40,0202 mg/l9. percentil
    • AmóniumNH40,0274 mg/l7. percentil

    Metalle

    • EisenFe0,0586 mg/l27. percentil
    • AluminiumAl27,7 μg/l27. percentil
    • ZinkZn1,74 μg/l10. percentil
    • ManganMn5,17 μg/l9. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV97,1 mg/kg87. percentil
    • CínSn3,94 mg/kg81. percentil
    • KupferCu32,9 mg/kg76. percentil
    • ChromCr90,7 mg/kg75. percentil
    • KobaltCo10,3 mg/kg75. percentil
    • ZinkZn112 mg/kg64. percentil
    • NickelNi27,3 mg/kg62. percentil
    • ArsenAs6,85 mg/kg53. percentil
    • QuecksilberHg0,0981 mg/kg48. percentil
    • FührenPb14,8 mg/kg45. percentil
    • MolybdänMo0,344 mg/kg44. percentil
    • CadmiumCd0,143 mg/kg39. percentil
    • AntimonSb0,475 mg/kg33. percentil
    • BizmutBi0,172 mg/kg31. percentil
    • SelenSe0,137 mg/kg20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NatriumNa1,64 %96. percentil
    • TitánTi6.940 mg/kg92. percentil
    • MagnesiumMg2,09 %90. percentil
    • EisenFe3,81 %88. percentil
    • AluminiumAl7,08 %87. percentil
    • ManganMn1.223 mg/kg80. percentil
    • KalziumCa4,49 %78. percentil
    • PhosphorP808 mg/kg45. percentil
    • DraslíkK1,33 %24. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY37,8 mg/kg90. percentil
    • StronciumSr169 mg/kg75. percentil
    • ZirkónZr474 mg/kg73. percentil
    • BáriumBa470 mg/kg61. percentil
    • CérCe58,6 mg/kg48. percentil
    • GáliumGa13,0 mg/kg42. percentil
    • BerylliumBe1,16 mg/kg36. percentil
    • LítiumLi24,4 mg/kg20. percentil
    • RubídiumRb72,3 mg/kg14. percentil
    • BorB42,6 mg/kg13. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 35 až 60 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,48 ppm55. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,52 ppm42. percentil
    • Kalium (K)K1,28 %41. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)307–1 136m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek515m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle13,3°
    • Priemerná januárová teplota-5,8°C
    • Priemerná júlová teplota14,8°C
    • Ročné zrážky950mm

    Geomorfologické celky

    • Stolické vrchy100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské rudohorie100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda – 5 – halda (860 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (860 m od vody)Halda – 5 – halda (860 m od vody)Halda – 5 – halda (870 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (880 m od vody)Štolňa – 2 – štôlňa (880 m od vody)Štôlňa č. 7 – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa č. 6 – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa č. 5 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Štôlňa č. 4 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Štôlňa č. 3 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Štôlňa č. 2 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda č. 2 – 5 – halda (2,4 km od vody)Štôlňa č. 1 – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda č. 1 – 5 – halda (2,5 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Štôlne (systém 7 štôlničiek) – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Haldy – 5 – halda (2,9 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (860 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Muránska Dlhá Lúka – Mastenec (930 m od vody)Muránska Lehota – Molybdénové rudy (1,4 km od vody)Revúcke Kúpele – Medené rudy (2,6 km od vody)Tisovec – Dúhovo – Polymetalické rudy (2,8 km od vody)Muráň – Hrdzavá II. – Pyrit (4,8 km od vody)Lehota – Revúcka Lehota – trvalý (90 m od vody)Lehotský potok – Revúcka Lehota – trvalý (100 m od vody)Muránska Dlhá Lúka – trvalý (260 m od vody)Muránska Dlhá Lúka – občasný (850 m od vody)Muráň – občasný (970 m od vody)Muráň – trvalý (1,1 km od vody)Muráň – občasný (1,4 km od vody)Muráň – trvalý (1,5 km od vody)Revúca , Muráň – potok – Revúca – trvalý (1,7 km od vody)Tisovec – pod Dielikom – Tisovec – trvalý (2,5 km od vody)a1 (4,4 km od vody)Muráň – stavebný kameň (2,0 km od vody)Revúčka – živce (4,3 km od vody)Tisovec – vápenec vysokopercentný (4,3 km od vody)Muráň – stavebný kameň (2,0 km od vody)Revúčka – živce (4,3 km od vody)Tisovec – vápenec vysokopercentný (4,4 km od vody)Revúčka – živce (4,3 km od vody)Muránska Lehota – stavebný kameň – rula, pararula (160 m od vody)Muránska Dlhá Lúka – mastenec, azbestonosný(?) serpentinit, d (910 m od vody)Muránska Lehota – stavebný kameň – žula (980 m od vody)Muránska Lehota – Mo rudy (1,4 km od vody)Revúcke kúpele – Cu rudy (2,5 km od vody)Tisovec Dúhovo – Pb rudy, Zn rudy (2,6 km od vody)Muránska Zdychava – stavebný kameň – amfibolit (4,4 km od vody)Muráň – Hrdzavá – pyrit (4,8 km od vody)Muránska Dlhá Lúka – mineralógia (700 m od vody)Muránsky zlom – tektonika (1,9 km od vody)Pod Hradom v Muráni – hydrogeológia (4,1 km od vody)Revúca – mineralógia (4,2 km od vody)Muránska Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Muráň – negatívny vrt (510 m od vody)Muráň – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (560 m od vody)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Muránska Dlhí Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Muráň-Javor dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Muránska Dlhá Lúka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (810 m od vody)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Muránska Dlhá Lúka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (940 m od vody)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Muránska Dlhá Lúka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,1 km od vody)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Muráň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Muráň – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,5 km od vody)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Muráň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Revúca – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Revúca – pozorovací vrt SHMÚ (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (190 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (250 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (360 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (360 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (570 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (790 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (790 m od vody)ponor, úplná strata prietoku povrchového toku – Bodové krasové javy (850 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (880 m od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (880 m od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (920 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (920 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (930 m od vody)ponor, úplná strata prietoku povrchového toku – Bodové krasové javy (1,0 km od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (1,1 km od vody)závrt – Bodové krasové javy (1,2 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (1,3 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (1,3 km od vody)závrt – Bodové krasové javy (1,3 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (1,3 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (1,3 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)Muráň – prm. Pri močiari, cesta na Mur. Lehotu – prameň (110 m od vody)zachytený prm. (Tisovec-dolný) na pravej strane – prameň (120 m od vody)HG vrt situovaný v prameňisku Vyvieračky I. (Vyv – prameň (140 m od vody)Muráň, Lehotský p., na dne doliny, 25 m od št. c – prameň (190 m od vody)Muráň, Lehotský p., Paseky, na p. svahu, pri št. – prameň (250 m od vody)Muráň, Lehotský p., Paseky, na p. brehu potoka – prameň (360 m od vody)Muráň, Lehotský p., Paseky, na dne dolinky, v hú – prameň (510 m od vody)Muráň, Lehotský p., na p. strane doliny – prameň (740 m od vody)Muráň,850m SZ od K426, prm.Kadlub – prameň (830 m od vody)Dlha Luka,haj.Paseky 1400m JJV od K 1096 – prameň (920 m od vody)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na dne dol – prameň (930 m od vody)Muráň c.d.126,750m SSZ od K426 – studňa (1,2 km od vody)Muráň – prm. Dovalka – prameň (1,2 km od vody)Muráň – prameň (1,3 km od vody)Muráň, Hrdzavý p., Muráň, v obci Muráň – prameň (1,3 km od vody)prameň Pastevník, výver "Pri MNV" – prameň (1,3 km od vody)Muráň, Hrdzavý p., Muráň, v obci Muráň – prameň (1,3 km od vody)Tisovec-Dielik prm. 50m J od K 578 – prameň (1,3 km od vody)pram. Pastevnik, výver "V záhrade",1100m SSZ od – prameň (1,3 km od vody)Tisovec-Nenecova prm.900m JZ od K 790 – prameň (1,4 km od vody)Vrt HK-1, lokalizovaný na okraji obce Muráň, sev – prameň (1,4 km od vody)Muráň,800m JZ od K401 – prameň (1,5 km od vody)vrt SHM-1a, lokalizovaný na okraji obce Muráň, v – vrt (1,5 km od vody)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na ľ. svah – prameň (1,6 km od vody)Muráň – prameň (1,7 km od vody)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na dne rok – prameň (1,7 km od vody)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na dne dol – prameň (1,8 km od vody)Muráň – potok Hrdzavka, nad obcou – prameň (1,9 km od vody)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na dne dol – prameň (2,0 km od vody)Muráň, Lehotský p., Martinova dol., na p. svahu – prameň (2,1 km od vody)Muráň, Muráň, Cigánka, na dne suchej doliny, na – prameň (2,1 km od vody)Tisovec prm.2100m VJV od K 749 Ceremosna – prameň (2,2 km od vody)Muráň, Lehotský p., Martinova dol., na dne dolin – prameň (2,5 km od vody)Muráň-Hrdzavka,1500m JV od K1144 – prameň (2,5 km od vody)Hrdzavá dolina – prameň Brúsik – prameň (2,6 km od vody)Tisovec, Skalička, na svahu v lese, 30 m vľavo o – prameň (2,7 km od vody)Tisovec – prameň (2,7 km od vody)Tisovec-Skalicka prm. 1750m V od K 749 – prameň (2,7 km od vody)Muráň, Hrdzavý p., na päte p. svahu, 2 m od poto – prameň (2,7 km od vody)Muráň, Dolinský p., Cigánka, na dne dolinky – prameň (2,8 km od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (100 m od vody)zlato 1 ks – zlato (250 m od vody)zlato 1 ks – zlato (260 m od vody)zlato 1 ks – zlato (480 m od vody)zlato 1 ks – zlato (800 m od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skalička, 2008, 530 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lehotský potok, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lehotský potok, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lehotský potok, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lehotský potok, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 26,0 μg/lmedián 22,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lehotský potok, 320 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lehotský potok, 2009, 320 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,3 mg/lmedián 11,1 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 910 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)163 vzoriek, najviac 600 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)151 vzoriek, najviac 1500 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)136 vzoriek, najviac 2000 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)117 vzoriek, najviac 246 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)100 vzoriek, najviac 1050 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)91 vzoriek, najviac 950 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)62 vzoriek, najviac 1000 zŕn
    • Anatas (TiO₂)56 vzoriek, najviac 550 zŕn
    • Barit (BaSO₄)47 vzoriek, najviac 174 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)46 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Gold (Au)8 vzoriek, najviac 1 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 10 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    195f1 zrno50 m
    195h1 zrno50 m
    180h1 zrno60 m
    177h1 zrno100 m
    192f1 zrno250 m
    199h1 zrno260 m
    301d1 zrno480 m
    1160/B1 zrno800 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)164 vzoriek, najviac 3500 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)162 vzoriek, najviac 500 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)153 vzoriek, najviac 4504 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)140 vzoriek, najviac 750 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))129 vzoriek, najviac 2200 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))122 vzoriek, najviac 1000 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)80 vzoriek, najviac 1270 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)13 vzoriek, najviac 1500 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 350 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO38×
    • Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-SO4-HCO35×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A39×
    • trieda B3×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 210 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnbežná hodnota
      najvyššie 53,0 μg/lmedián 10,0 μg/l29 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l29 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 35. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie115,1 Bq/l15,1 Bq/l
    Quelle833,8 Bq/l29,6 Bq/l
    upravený prameň338,9 Bq/l26,4 Bq/l
    studňa115,5 Bq/l15,5 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie11,38 Bq/l1,38 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Pb9×
    • Zn9×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa12×
    • halda6×
    • pinga, pingový ťah2×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Haldahaldahematit1943860 m
    Štôlňaštôlňahematit1943860 m
    Haldahaldamastenec860 m
    štôlňaštôlňahematit1943860 m
    Haldahaldamastenec870 m
    Štôlňaštôlňamastenec880 m
    Štolňaštôlňamastenec880 m
    Štôlňa č. 7štôlňaPb, Zn rudy2,3 km
    Štôlňa č. 6štôlňaPb, Zn rudy2,3 km
    Štôlňa č. 5štôlňaPb, Zn rudy2,4 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Muráňstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,0 km
    Muráňstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,0 km
    RevúčkaživceLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    RevúčkaživceLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    RevúčkaživceLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    Tisovecvápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Tisovec4,3 km
    Tisovecvápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Tisovec4,4 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    Muránska Dlhá LúkaMastenecmastenecmineralogický výskyt930 m
    Muránska LehotaMolybdénové rudyMomineralogický výskyt1,4 km
    Revúcke KúpeleMedené rudyCumineralogický výskyt2,6 km
    Tisovec – DúhovoPolymetalické rudyPb, Znložiskový výskyt2,8 km
    Muráň – Hrdzavá II.Pyritpyritmineralogický výskyt4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    38 vrtov v pásme 3 km, z toho 34 hydrogeologických a 4 ostatných; s číslom archívnej správy 38.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m24×
    • 10–30 m2×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m8×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Muránska Lehotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,0 m21983 113Cc3.pdf60 m
    VTM-1/96ložiskový300,5 m83170460 m
    Muráňnegatívny vrt28,5 m82169 113Cc41.pdf510 m
    Muráňštruktúrny vrt s obyčajnou vodou166,0 m82169 113Cc43.pdf560 m
    Muránska Dlhá Lúkaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m65702 113Cc30.pdf630 m
    Muránska Dlhí Lúkaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m65702 113Cc29.pdf640 m
    Muráň-Javor dolinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,1 m17019 113Cc10.pdf700 m
    Muráňúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m21983 113Cc1.pdf780 m
    TK-1mapovací30,0 m18297800 m
    Muránska Dlhá Lúkaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou7,0 m21983 113Cc6.pdf810 m
    Muránska Dlhá Lúkaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m65702 113Cc35.pdf840 m
    Muráňúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m21983 113Cc2.pdf880 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 514,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Lehota – Revúcka Lehota100 m²––90 m
    Lehotský potok – Revúcka Lehota200 m²––100 m
    Muránska Dlhá Lúka–––260 m
    Muránska Dlhá Lúka500 m²––850 m
    Muráň–––970 m
    Muráň–––1,1 km
    Muráň200 m²––1,4 km
    Muráň–––1,5 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Revúca1 Fischereirevier · 9,3 km33Lehotský potok (RA)33

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Gran