Vízfolyás

Lehotský potok (RA)

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
9,3km
kerület
Besztercebányai kerület
Légifotó a(z) Lehotský potok (RA) vízfolyásról kiemelt határvonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Lehotský potok (RA) vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Lehotský potok (RA), ablakpontszám 44.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 19:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Nováky21 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 19:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    3004005006007000 km2 km4 km6 km8 km
    A vízfolyás magassági profilja: 669-től 347 m tengerszint feletti magasságig 9,3 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    688 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    331 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    356 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    38 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,65

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Lehotský potok (RA) vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 30.
    Lehotský potok (RA) vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. jún. 18.
    Lehotský potok (RA) vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. szept. 20.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Lehotský potok (RA) vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Nováky, fkm 2,5: 4 mutató (2022)Nováky, fkm 0,1: 3 mutató (2023)rkm 3 (felső szakasz)rkm 0 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
    • Novákyrkm 2,54 mutató
    • Novákyrkm 0,13 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Lehotský potok (RA) vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (9 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,8modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizáció 193 mg/l, lágy víz (6,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 97,1 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 87. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    50NGY/H dózisteljesítmény

    48. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    20objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Pb, Zn

    Legközelebbi: Halda (roncs), 860 m-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    8aranyat tartalmazó minta

    15 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 1 szem egy mintában (800 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 1,00 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 50. percentilis (Skalička).

    Fúrások és talajvízelemzések

    38fúrás 3 km-en belül

    421 vízelemzés a közelben

    Közülük 38-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    1 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    10Telephelyek 3 km-en belül

    10 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    20bejegyzés 5 km-en belül

    7 telep, 13 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai2×

    Kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága5,3m
    • 5 – 1067%SR 20 %
    • 0 – 233%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Tekonikus egységek

    • VEPORIKUM50%SR 5,4 %
    • TATRIKUM és VEPORIKUM25%SR 7,8 %
    • SILICIKUM25%SR 3,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • vepor öv100%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • kohút övezet75%SR 2,3 %
    • Muránska Planina fennsík25%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 4 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)100%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • holtpont100%SR 0,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • A Stalické Vrchy és a Revúcká Vrchovina kristályos pincéje a Slaná-medencében100%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • karbonát, szilikát-karbonát-szilikát100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Vegyi típusú talajvíz

    • Ca-Mg-HCO3100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,82tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    6,2°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,11 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    193mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,108 mg/l47. percentilis
    • SzulfátokSO429,5 mg/l33. percentilis
    • KáliumK1,57 mg/l22. percentilis
    • KalciumCa32,7 mg/l21. percentilis
    • MagnéziumMg7,16 mg/l21. percentilis
    • BikarbonátokHCO3101 mg/l19. percentilis
    • NátriumNa3,02 mg/l12. percentilis
    • KloridCl2,10 mg/l10. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • NitrátokNO36,04 mg/l48. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,21 mg/l25. percentilis
    • FoszfátokPO40,0202 mg/l9. percentilis
    • AmmóniaNH40,0274 mg/l7. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,0586 mg/l27. percentilis
    • AlumíniumAl27,7 μg/l27. percentilis
    • Cink-Zn1,74 μg/l10. percentilis
    • MangánMn5,17 μg/l9. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV97,1 mg/kg87. percentilis
    • Ón-Sn3,94 mg/kg81. percentilis
    • RézCu32,9 mg/kg76. percentilis
    • KrómCr90,7 mg/kg75. percentilis
    • KobaltCo10,3 mg/kg75. percentilis
    • Cink-Zn112 mg/kg64. percentilis
    • NikkelNi27,3 mg/kg62. percentilis
    • ArzénAs6,85 mg/kg53. percentilis
    • HiganyHg0,0981 mg/kg48. percentilis
    • ÓlomPb14,8 mg/kg45. percentilis
    • MolibdénMo0,344 mg/kg44. percentilis
    • KadmiumCd0,143 mg/kg39. percentilis
    • AntimonSb0,475 mg/kg33. percentilis
    • BizmutBi0,172 mg/kg31. percentilis
    • SzelénSe0,137 mg/kg20. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,64 %96. percentilis
    • TitánTi6 940 mg/kg92. percentilis
    • MagnéziumMg2,09 %90. percentilis
    • VasalóFe3,81 %88. percentilis
    • AlumíniumAl7,08 %87. percentilis
    • MangánMn1 223 mg/kg80. percentilis
    • KalciumCa4,49 %78. percentilis
    • FoszforP808 mg/kg45. percentilis
    • KáliumK1,33 %24. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • IttriumY37,8 mg/kg90. percentilis
    • StronciumSr169 mg/kg75. percentilis
    • CirkóniumZr474 mg/kg73. percentilis
    • BáriumBa470 mg/kg61. percentilis
    • CériumCe58,6 mg/kg48. percentilis
    • GalliumGa13,0 mg/kg42. percentilis
    • BerilliumBe1,16 mg/kg36. percentilis
    • LítiumLi24,4 mg/kg20. percentilis
    • RubídiumRb72,3 mg/kg14. percentilis
    • BórB42,6 mg/kg13. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    50ngy/h a levegőben

    35-60 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,48 ppm55. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,52 ppm42. percentilis
    • Kálium (K)K1,28 %41. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1372 270 Bq/m²77. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -31nT

    -48--11 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -23mGal

    Maradék +3,4 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • Felszíni hőhatású sűrűség65mW/m²

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)307–1 136m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága515m a.s.l.
    • Átlagos lejtés13,3°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet14,8°C
    • Évi csapadék950mm

    Geomorfológiai egységek

    • Stolica-hegység100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák Ore-hegység100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra nem érzékeny talajok100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A tatricum és a veporicum kristályos alagsora100%SR 1,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Halda – 5 – roncs (860 m-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (860 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (860 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (870 m-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (880 m-re a víztől)Štolňa – 2 – tárna (880 m-re a víztől)Štôlňa č. 7 – 2 – tárna (2,3 km-re a víztől)Štôlňa č. 6 – 2 – tárna (2,3 km-re a víztől)Štôlňa č. 5 – 2 – tárna (2,4 km-re a víztől)Štôlňa č. 4 – 2 – tárna (2,4 km-re a víztől)Štôlňa č. 3 – 2 – tárna (2,4 km-re a víztől)Štôlňa č. 2 – 2 – tárna (2,4 km-re a víztől)Halda č. 2 – 5 – roncs (2,4 km-re a víztől)Štôlňa č. 1 – 2 – tárna (2,5 km-re a víztől)Halda č. 1 – 5 – roncs (2,5 km-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (2,8 km-re a víztől)Štôlne (systém 7 štôlničiek) – 2 – tárna (2,8 km-re a víztől)Haldy – 5 – roncs (2,9 km-re a víztől)štôlňa – 2 – tárna (860 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (2,9 km-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – Zsírkő (930 m-re a víztől)Muránska Lehota – Molibdén ércek (1,4 km-re a víztől)Revúcke Kúpele – Rézércek (2,6 km-re a víztől)Tisovec – Dúhovo – Többfémből készült ércek (2,8 km-re a víztől)Muráň – Hrdzavá II. – Pirit (4,8 km-re a víztől)Lehota – Revúcka Lehota – állandó (90 m-re a víztől)Lehotský potok – Revúcka Lehota – állandó (100 m-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – állandó (260 m-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – alkalmi (850 m-re a víztől)Muráň – alkalmi (970 m-re a víztől)Muráň – állandó (1,1 km-re a víztől)Muráň – alkalmi (1,4 km-re a víztől)Muráň – állandó (1,5 km-re a víztől)Revúca , Muráň – potok – Revúca – állandó (1,7 km-re a víztől)Tisovec – pod Dielikom – Tisovec – állandó (2,5 km-re a víztől)a1 (4,4 km-re a víztől)Muráň – építőkő (2,0 km-re a víztől)Revúčka – földpát (4,3 km-re a víztől)Tisovec – kiváló minőségű mészkő (4,3 km-re a víztől)Muráň – építőkő (2,0 km-re a víztől)Revúčka – földpát (4,3 km-re a víztől)Tisovec – kiváló minőségű mészkő (4,4 km-re a víztől)Revúčka – földpát (4,3 km-re a víztől)Muránska Lehota – építőkő – gneisz, mintakép (160 m-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – zsírkő, azbestonosný(?) serpentinit, d (910 m-re a víztől)Muránska Lehota – építőkő – gránit (980 m-re a víztől)Muránska Lehota – Mo ércek (1,4 km-re a víztől)Revúcke kúpele – Rézércek (2,5 km-re a víztől)Tisovec Dúhovo – PB ércek, Zn Ores (2,6 km-re a víztől)Muránska Zdychava – építőkő – amfibolit (4,4 km-re a víztől)Muráň – Hrdzavá – pirit (4,8 km-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – ásványtan (700 m-re a víztől)Muránsky zlom – építéstan (1,9 km-re a víztől)Pod Hradom v Muráni – hidrogeológia (4,1 km-re a víztől)Revúca – ásványtan (4,2 km-re a víztől)Muránska Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m-re a víztől)Muráň – negatív fúrólyuk (510 m-re a víztől)Muráň – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (560 m-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m-re a víztől)Muránska Dlhí Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m-re a víztől)Muráň-Javor dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m-re a víztől)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (810 m-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m-re a víztől)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (940 m-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,1 km-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Muráň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km-re a víztől)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Muráň – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,5 km-re a víztől)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Muráň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Muráň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km-re a víztől)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Revúca – shmú megfigyelő fúrás (2,8 km-re a víztől)Revúca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Revúca – shmú megfigyelő fúrás (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (60 m-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (90 m-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (110 m-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (120 m-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (190 m-re a víztől)pramenná línia – Talajvízforrások (250 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (360 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (360 m-re a víztől)pramenná línia – Talajvízforrások (510 m-re a víztől)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hidrogeológiai fúrások (510 m-re a víztől)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hidrogeológiai fúrások (560 m-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (570 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (700 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (740 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (780 m-re a víztől)jaskyňa – Pontkarszt jellemzők (790 m-re a víztől)pramenná línia – Talajvízforrások (790 m-re a víztől)ponor, úplná strata prietoku povrchového toku – Pontkarszt jellemzők (850 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (880 m-re a víztől)jaskyňa – Pontkarszt jellemzők (880 m-re a víztől)jaskyňa – Pontkarszt jellemzők (920 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (920 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (930 m-re a víztől)ponor, úplná strata prietoku povrchového toku – Pontkarszt jellemzők (1,0 km-re a víztől)jaskyňa – Pontkarszt jellemzők (1,1 km-re a víztől)závrt – Pontkarszt jellemzők (1,2 km-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (1,2 km-re a víztől)jaskyňa – Pontkarszt jellemzők (1,3 km-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)jaskyňa – Pontkarszt jellemzők (1,3 km-re a víztől)závrt – Pontkarszt jellemzők (1,3 km-re a víztől)pramenná línia – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)jaskyňa – Pontkarszt jellemzők (1,3 km-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)jaskyňa – Pontkarszt jellemzők (1,3 km-re a víztől)pramenná línia – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,4 km-re a víztől)Muráň – prm. Pri močiari, cesta na Mur. Lehotu – forrás (110 m-re a víztől)zachytený prm. (Tisovec-dolný) na pravej strane – forrás (120 m-re a víztől)HG vrt situovaný v prameňisku Vyvieračky I. (Vyv – forrás (140 m-re a víztől)Muráň, Lehotský p., na dne doliny, 25 m od št. c – forrás (190 m-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Paseky, na p. svahu, pri št. – forrás (250 m-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Paseky, na p. brehu potoka – forrás (360 m-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Paseky, na dne dolinky, v hú – forrás (510 m-re a víztől)Muráň, Lehotský p., na p. strane doliny – forrás (740 m-re a víztől)Muráň,850m SZ od K426, prm.Kadlub – forrás (830 m-re a víztől)Dlha Luka,haj.Paseky 1400m JJV od K 1096 – forrás (920 m-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na dne dol – forrás (930 m-re a víztől)Muráň c.d.126,750m SSZ od K426 – jól (1,2 km-re a víztől)Muráň – prm. Dovalka – forrás (1,2 km-re a víztől)Muráň – forrás (1,3 km-re a víztől)Muráň, Hrdzavý p., Muráň, v obci Muráň – forrás (1,3 km-re a víztől)prameň Pastevník, výver "Pri MNV" – forrás (1,3 km-re a víztől)Muráň, Hrdzavý p., Muráň, v obci Muráň – forrás (1,3 km-re a víztől)Tisovec-Dielik prm. 50m J od K 578 – forrás (1,3 km-re a víztől)pram. Pastevnik, výver "V záhrade",1100m SSZ od – forrás (1,3 km-re a víztől)Tisovec-Nenecova prm.900m JZ od K 790 – forrás (1,4 km-re a víztől)Vrt HK-1, lokalizovaný na okraji obce Muráň, sev – forrás (1,4 km-re a víztől)Muráň,800m JZ od K401 – forrás (1,5 km-re a víztől)vrt SHM-1a, lokalizovaný na okraji obce Muráň, v – fúrás (1,5 km-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na ľ. svah – forrás (1,6 km-re a víztől)Muráň – forrás (1,7 km-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na dne rok – forrás (1,7 km-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na dne dol – forrás (1,8 km-re a víztől)Muráň – potok Hrdzavka, nad obcou – forrás (1,9 km-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Javorníková dol., na dne dol – forrás (2,0 km-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Martinova dol., na p. svahu – forrás (2,1 km-re a víztől)Muráň, Muráň, Cigánka, na dne suchej doliny, na – forrás (2,1 km-re a víztől)Tisovec prm.2100m VJV od K 749 Ceremosna – forrás (2,2 km-re a víztől)Muráň, Lehotský p., Martinova dol., na dne dolin – forrás (2,5 km-re a víztől)Muráň-Hrdzavka,1500m JV od K1144 – forrás (2,5 km-re a víztől)Hrdzavá dolina – prameň Brúsik – forrás (2,6 km-re a víztől)Tisovec, Skalička, na svahu v lese, 30 m vľavo o – forrás (2,7 km-re a víztől)Tisovec – forrás (2,7 km-re a víztől)Tisovec-Skalicka prm. 1750m V od K 749 – forrás (2,7 km-re a víztől)Muráň, Hrdzavý p., na päte p. svahu, 2 m od poto – forrás (2,7 km-re a víztől)Muráň, Dolinský p., Cigánka, na dne dolinky – forrás (2,8 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (60 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (100 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (250 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (260 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (480 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (800 m-re a víztől)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsszokásos érték
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l4 minta75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Skalička2008, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lehotský potok2009, 320 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lehotský potok2009, 320 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lehotský potok2009, 320 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lehotský potok2009, 320 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 26,0 μg/lmedián 22,0 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: bez mena2009, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 31. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lehotský potok, 320 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lehotský potok2009, 320 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 15,3 mg/lmedián 11,1 mg/l4 minta

      Legmagasabb érték: bez mena2009, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Rutil (TiO₂)163 minta, legfeljebb 600 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)151 minta, legfeljebb 1500 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)136 minta, legfeljebb 2000 szem
    • Scheelit (CaWO₄)117 minta, legfeljebb 246 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)100 minta, legfeljebb 1050 szem
    • Pirit (FeS₂)91 minta, legfeljebb 950 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)62 minta, legfeljebb 1000 szem
    • Anatas (TiO₂)56 minta, legfeljebb 550 szem
    • Barit (BaSO₄)47 minta, legfeljebb 174 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)46 minta, legfeljebb 1115 szem
    • Kasiterit (SnO₂)10 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arany (Au)8 minta, legfeljebb 1 szem
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 minta, legfeljebb 10 szem
    • Arzenopirit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    195f1 szem50 m
    195h1 szem50 m
    180h1 szem60 m
    177h1 szem100 m
    192f1 szem250 m
    199h1 szem260 m
    301d1 szem480 m
    1160/B1 szem800 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)164 minta, legfeljebb 3500 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)162 minta, legfeljebb 500 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)153 minta, legfeljebb 4504 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)140 minta, legfeljebb 750 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))129 minta, legfeljebb 2200 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))122 minta, legfeljebb 1000 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)80 minta, legfeljebb 1270 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)13 minta, legfeljebb 1500 szem
    • Korund (Al₂O₃)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 minta, legfeljebb 350 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO38×
    • Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-SO4-HCO35×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A39×
    • osztály B3×
    • osztály D1×

    Fémek a talajvízben

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l29 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,140 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l29 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l29 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 210 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 0,250 μg/l29 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l29 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 320 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l29 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 87. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l29 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znszokásos érték
      Legmagasabb 53,0 μg/lmedián 10,0 μg/l29 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 58. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l29 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l29 minták72 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 35. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    vízforrás egyéni ellátáshoz115,1 Bq/l15,1 Bq/l
    forrás833,8 Bq/l29,6 Bq/l
    fejlett rugó338,9 Bq/l26,4 Bq/l
    jól115,5 Bq/l15,5 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás11,38 Bq/l1,38 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Pb9×
    • Zn9×

    Bányászati tárgyak típusai

    • tárna12×
    • roncs6×
    • ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala2×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Roncsroncsvörösvasérc1943860 m
    Tárnatárnavörösvasérc1943860 m
    Roncsroncszsírkő860 m
    tárnatárnavörösvasérc1943860 m
    Roncsroncszsírkő870 m
    Tárnatárnazsírkő880 m
    Štolňatárnazsírkő880 m
    Štôlňa č. 7tárnaPb, Zn ércek2,3 km
    Štôlňa č. 6tárnaPb, Zn ércek2,3 km
    Štôlňa č. 5tárnaPb, Zn ércek2,4 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    MurányépítőkőLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená2,0 km
    MurányépítőkőLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená2,0 km
    RevúčkaföldpátBetét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená4,3 km
    RevúčkaföldpátBetét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená4,3 km
    RevúčkaföldpátBetét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená4,3 km
    Tisoveckiváló minőségű mészkőAláaknázott betét – Calmit, spol. s r.o. – závod Tisovec4,3 km
    Tisoveckiváló minőségű mészkőAláaknázott betét – Calmit, spol. s r.o. – závod Tisovec4,4 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Muránska Dlhá LúkaZsírkőzsírkőásványi jelenség930 m
    Muránska LehotaMolibdén ércekMoásványi jelenség1,4 km
    Revúcke KúpeleRézércekCuásványi jelenség2,6 km
    Tisovec – DúhovoTöbbfémből készült ércekPb, Znbetét előfordulása2,8 km
    Murány – Hrdzavá II.Piritpiritásványi jelenség4,8 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    38 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 34 hidrogeológiai és 4 egyéb; archív jelentés számával: 38.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m24×
    • 10–30 m2×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m8×
    • több mint 300 m1×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Muránska Lehotakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel5,0 m21983 113Cc3.pdf60 m
    VTM-1/96letét300,5 m83170460 m
    Muránynegatív fúrólyuk28,5 m82169 113Cc41.pdf510 m
    Murányszerkezeti fúrás közönséges vízzel166,0 m82169 113Cc43.pdf560 m
    Muránska Dlhá Lúkakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel8,0 m65702 113Cc30.pdf630 m
    Muránska Dlhí Lúkakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel8,0 m65702 113Cc29.pdf640 m
    Muráň-Javor dolinakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel100,1 m17019 113Cc10.pdf700 m
    Muránykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel7,0 m21983 113Cc1.pdf780 m
    TK-1térképészet30,0 m18297800 m
    Muránska Dlhá Lúkaszerkezeti fúrás közönséges vízzel7,0 m21983 113Cc6.pdf810 m
    Muránska Dlhá Lúkakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel8,0 m65702 113Cc35.pdf840 m
    Muránykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel10,0 m21983 113Cc2.pdf880 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 514,4 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Lehota – Revúcka Lehota100 m²––90 m
    Lehotský potok – Revúcka Lehota200 m²––100 m
    Muránska Dlhá Lúka–––260 m
    Muránska Dlhá Lúka500 m²––850 m
    Murány–––970 m
    Murány–––1,1 km
    Murány200 m²––1,4 km
    Murány–––1,5 km

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagyrőce1 horgászvíz · 9,3 km33Lehotský potok (RA)33

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam