Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 15:00–17:00 Neresnica, Fensterpunktzahl 32. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Lebhaftes Fließgewässer Ein Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf. 1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Wasserverschmutzung im Flussgebiet GranVerschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 40 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. 1objekt do 3 km Najbližšie: Halda (halda), 1,9 km od vody. 2vzorky so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 3,12 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Krupinica). 471vrtov do 3 km 919 rozborov vody v okolí Z toho 470 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 49°C na ústí vrtu 19 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Kováčová – K-1, výdatnosť 50,0 l/s, 5,2 km od vody. 15lokalít do 3 km 5 záťaží, 10 skládok Najbližšia záťaž: Zvolen – Železničné opravovne a strojárne, 1,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 25záznamov do 5 km 18 ložísk, 7 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 27plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Krupinica, 2005, 750 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Neresnica, 2008, 60 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klinkovica, 2005, 840 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Neresnica, 2008, 60 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klinkovica, 2005, 840 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klinkovica, 2005, 840 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dubové pri Zvolene, 710 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klinkovica, 2005, 840 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zábava – Pliešovce, bezmenný potok, nad mostom, pod sútokom , 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zábava – Pliešovce, bezmenný potok, nad mostom, pod sútokom , 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 45. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Zábava – Pliešovce, bezmenný potok, nad mostom, pod sútokom , 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 710 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 130 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 471 vrtov v pásme 3 km, z toho 209 hydrogeologických a 262 ostatných; s číslom archívnej správy 470. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Gran
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Neresnica
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Wasserstand am Fließgewässer
Wasserstände am Fließgewässer
Station Status Ändern Temperatur Dobrá Niva 21 cm – Zvolen 27 cm – Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Neresnica
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Neresnica
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody Z-17 2 zrná 100 m 182 1 zrno 850 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 1 14,0 Bq/l 14,0 Bq/l Quelle 27 38,5 Bq/l 15,0 Bq/l studňa 3 7,23 Bq/l 7,04 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 58,7 Bq/l 58,7 Bq/l potok, rieka 1 2,36 Bq/l 2,36 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 11,5 Bq/l 11,5 Bq/l minerálny prameň 2 4,67 Bq/l 4,62 Bq/l vodná nádrž 1 17,0 Bq/l 17,0 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody Halda halda andezit 1,9 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Breziny stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 140 m Breziny stavebný kameň Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o. 140 m Šúplatka – Michalková stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Arenio group s. r. o. 190 m Pliešovce stavebný kameň Ťažené ložisko – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 710 m Pliešovce stavebný kameň Ťažené ložisko – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 730 m Sása stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOtrans-LOMY, s.r.o. 890 m Sása stavebný kameň Ťažené ložisko – GEOtrans-LOMY, s.r.o. 900 m Pliešovce stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Obecné lesy Pliešovce s.r.o. 940 m Dobrá Niva dekoračný kameň Ťažené ložisko – Kamenárstvo s.r.o. 1,9 km Dobrá Niva dekoračný kameň Ťažené ložisko – Kamenárstvo s.r.o. 1,9 km Zvolen tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,5 km Zvolen tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,5 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody Podzámčok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 152,0 m 68350 123Ac48.pdf20 m Dubové úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 50,0 m 79531 123Ca22.pdf30 m Podzámčok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 152,0 m 68350 123Ac49.pdf30 m Podzámčok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 21,1 m 12103 123Ac7.pdf50 m Dobrá Niva širokoprofilový vrt 135,0 m 26950 123Ca2.pdf50 m Dubové úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 259,0 m 79531 123Ca13.pdf50 m Zvolen-Neresnica monitorovací vrt 9,0 m 78144 123Ad96.pdf50 m Podzámčok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 151,0 m 79531 123Ac63.pdf60 m Dubové úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 51,0 m 79531 123Ac66.pdf60 m Podzámčok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 152,0 m 68350 123Ac50.pdf60 m Dobrá Niva úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 101,0 m 79531 123Ca17.pdf60 m Dubové úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 25,0 m 79531 123Ac68.pdf70 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Borova Hora – BL-2 29 °C 30,0 l/s 300 m nevyužívaný 3,6 km Sliač 22 °C 0,1 l/s 41 m Ca-SO4 nevyužívaný 4,8 km Sliač – BO-7 43 °C 27,7 l/s 572 m nevyužívaný 4,8 km Sliač 21 °C 0,1 l/s 25,15 m Ca-SO4 nevyužívaný 4,8 km Sliač 22 °C 0,0 l/s 14 m Ca-SO4 nevyužívaný 4,9 km Kováčová – P-7 12 °C – 9 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 5,1 km Kováčová – P-6 25 °C – 9 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 5,1 km Kováčová – K-2 46 °C 20,0 l/s 536 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 využívaný 5,1 km Kováčová 46 °C 20,0 l/s 412 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 5,1 km Kováčová – P-3 42 °C – 9 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 5,1 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 25 250 m kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 4 2,4 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 6 2,5 km kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 3,5 km kategória d4 minerálna voda 39-55 31-50 1 4,0 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 1 4,3 km kategória Kováčová termálne kúpalisko – – 1 4,4 km kategória d3 minerálna voda 39-55 16-30 1 6,9 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Zvolen – Železničné opravovne a strojárne SK200220FP 1,1 km Zvolen – armádne objekty SK1000700P 1,9 km Zvolen – Bučina – čierna impregnácia SK200220FP 2,0 km Zvolen – Bučina – biela impregnácia SK200220FP 2,5 km Zvolen – Bučina – stará depónia SK200220FP 2,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Lom Šúplatka – Michalková 3 000 m² 1975 – 200 m Lom – Dobrá Niva 2 000 m² 1980 – 380 m Pri ceste / Dolné / – Breziny – 1986 – 410 m Stará baňa – Sása 4 000 m² 1950 – 460 m Kratiny – Dobrá Niva 15 000 m² 1977 – 520 m Jarok pri ceste / Horné / – Breziny 150 m² 1980 – 850 m Paušný vrch – Pliešovce 6 000 m² 1975 – 880 m Detvianska Huta 9 m² 1987 – 960 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
KarpfengewässerVN Dobrá Niva
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Vajsov
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Sekier
1 Fischereirevier
KarpfengewässerVN Krupina
1 FischereirevierLohyňa
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Bebrava (Krupina)
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
26aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,12 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 63,0 μg/lmedián 31,5 μg/l20 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
FührenPbmierne zvýšená
najvyššie 3,90 μg/lmedián 2,50 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 84,0 μg/lmedián 40,5 μg/l14 vzoriek
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,09 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l20 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,61 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
KupferCubežná hodnota
najvyššie 1,70 μg/lmedián 1,00 μg/l17 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 153 μg/lmedián 131 μg/l7 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 53,1 mg/lmedián 28,8 mg/l20 vzoriek
ZinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11 162 μg/lmedián 22,0 μg/l69 vzoriek
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,210 mg/lmedián 0,00500 mg/l69 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek99 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l69 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
KupferCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l69 vzoriek
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l69 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l69 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 20,0 μg/lmedián 2,00 μg/l69 vzoriek49 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l47 vzoriek100 % pod medzou stanovenia