Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Neresnica

Bassin versant : HronSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
40,5km
région
Région de Banská Bystrica

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Neresnica

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Neresnica, score de la fenêtre 33.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Dobrá Niva21 cm–
    Zvolen27 cm–
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 06:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau vif Une rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà.

    2503003504004505000 km5 km10 km15 km20 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 441 à 303 m au-dessus du niveau de la mer sur 23,4 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    441 m a.s.l.
    Point le plus bas
    303 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    138 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    5,9 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,38

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Neresnica de 2018
    2018imagé 5 juil. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Neresnica de 2021
    2021imagé 7 juil. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Neresnica de 2024
    2024imagé 27 juil. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Neresnica

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 1 à 2 indicateurs1

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • NeresnicaNeresnica · norme non respectée sur 1 des 4 années2 indicateurs

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Neresnica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 40 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    30 % sopečné horniny, 20 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 160 mg/l, mäkká voda (3,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 123 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km46 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    46°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 107 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 37 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    72. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Halda (halda), 1,9 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 2 zrná v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 3,12 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Krupinica).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    471vrtov do 3 km

    919 rozborov vody v okolí

    Z toho 470 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    49°C na ústí vrtu

    19 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kováčová – K-1, výdatnosť 50,0 l/s, 5,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    5 záťaží, 10 skládok

    Najbližšia záťaž: Zvolen – Železničné opravovne a strojárne, 1,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    25záznamov do 5 km

    18 ložísk, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    27plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Roches volcaniques30%SR 3,2 %
    • Mladé sedimenty20%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér70%
    • neovulkanity30%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív5×
    neovulkanitystredný miocénfomácie: neresnícka, vinická, Burda, kordícke súvrstvie, príbeľské vrstvy, komplexy andezitov s granátom1×
    kvartérpleistocén – holocéneluviálno-deluviálne sedimenty: ílovito-hlinito-piesčité až hlinito-kamenité zvetraniny plošín a planín1×
    neovulkanitystredný miocénformácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,…1×
    neovulkanitystredný miocénformácie: studenská, krahulská, Kremnického štítu, stráňsky komplex, plešinská, Rohy, syroňská, červenostudnianske súvr…1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív83%SR 68 %
    • eluviálne až eluviálno-deluviálne zvetraniny17%SR 0,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,6m
    • 2 – 563%SR 48 %
    • 0 – 238%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)56%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)44%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih56%SR 26 %
    • veľmi malý pokles33%SR 7,3 %
    • malý pokles11%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 10 z 15 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity64%SR 6,6 %
    • Gravier36%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)64%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)21%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)14%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity severných svahov Štiavnických vrchov a Javoria100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,14typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    3,9°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,70 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    160mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK4,77 mg/l71. percentil
    • ChloruresCl7,98 mg/l47. percentil
    • SodiumNa6,92 mg/l40. percentil
    • FluoruresF0,0722 mg/l25. percentil
    • SulfatesSO423,7 mg/l23. percentil
    • MagnésiumMg5,00 mg/l11. percentil
    • CalciumCa19,6 mg/l10. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO360,8 mg/l9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK7,51 mg/l93. percentil
    • NitratesNO311,8 mg/l79. percentil
    • FosforečnanyPO40,433 mg/l77. percentil
    • AmóniumNH40,182 mg/l66. percentil

    Métaux

    • AluminiumAl818 μg/l95. percentil
    • FerFe0,675 mg/l95. percentil
    • ManganèseMn55,0 μg/l65. percentil
    • ZincZn5,69 μg/l42. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV123 mg/kg95. percentil
    • CobaltCo14,6 mg/kg94. percentil
    • BizmutBi0,591 mg/kg92. percentil
    • PlombPb29,5 mg/kg87. percentil
    • CuivreCu42,8 mg/kg86. percentil
    • ZincZn146 mg/kg79. percentil
    • CadmiumCd0,352 mg/kg76. percentil
    • MercureHg0,198 mg/kg74. percentil
    • AntimoineSb0,887 mg/kg67. percentil
    • CínSn2,96 mg/kg61. percentil
    • ArsenicAs7,15 mg/kg56. percentil
    • SéléniumSe0,266 mg/kg54. percentil
    • NickelNi21,5 mg/kg35. percentil
    • ChromeCr56,5 mg/kg25. percentil
    • MolybdèneMo0,201 mg/kg16. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi8 064 mg/kg95. percentil
    • FerFe4,24 %93. percentil
    • ManganèseMn1 736 mg/kg93. percentil
    • AluminiumAl6,87 %84. percentil
    • PhosphoreP1 100 mg/kg77. percentil
    • DraslíkK1,40 %33. percentil
    • SodiumNa0,752 %26. percentil
    • MagnésiumMg0,609 %14. percentil
    • CalciumCa0,889 %10. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY36,7 mg/kg88. percentil
    • CérCe73,4 mg/kg85. percentil
    • ZirkónZr512 mg/kg82. percentil
    • BérylliumBe1,96 mg/kg81. percentil
    • BáriumBa534 mg/kg77. percentil
    • GáliumGa16,1 mg/kg68. percentil
    • RubídiumRb88,2 mg/kg49. percentil
    • StronciumSr123 mg/kg38. percentil
    • LítiumLi25,9 mg/kg28. percentil
    • BoreB48,2 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    rozsah 50 až 63 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,50 ppm77. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,88 ppm77. percentil
    • Potassium (K)K1,27 %36. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km46 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    46 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 37 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 107 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,0°C
    • Priemerná júlová teplota17,6°C
    • Ročné zrážky732mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma71%SR 29 %
    • horská klíma29%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda – 5 – halda (1,9 km od vody)Zvolen – Železničné opravovne a strojárne – SK200220FP (1,1 km od vody)Zvolen – armádne objekty – SK1000700P (1,9 km od vody)Zvolen – Bučina – čierna impregnácia – SK200220FP (2,0 km od vody)Zvolen – Bučina – biela impregnácia – SK200220FP (2,5 km od vody)Zvolen – Bučina – stará depónia – SK200220FP (2,9 km od vody)Lom Šúplatka – Michalková – nedá sa odhadnúť (200 m od vody)Lom – Dobrá Niva – nedá sa odhadnúť (380 m od vody)Pri ceste / Dolné / – Breziny – trvalý (410 m od vody)Stará baňa – Sása – nijaký (460 m od vody)Kratiny – Dobrá Niva – nijaký (520 m od vody)Jarok pri ceste / Horné / – Breziny – nijaký (850 m od vody)Paušný vrch – Pliešovce – nijaký (880 m od vody)Detvianska Huta – nijaký (960 m od vody)Banský Studenec – nijaký (1,8 km od vody)Podgansperg – Babiná – nijaký (2,5 km od vody)Borova Hora – BL-2 – nekúpeľný (3,6 km od vody)Sliač – kúpeľný (4,8 km od vody)Sliač – BO-7 – kúpeľný (4,8 km od vody)Sliač – kúpeľný (4,8 km od vody)Sliač – kúpeľný (4,9 km od vody)Kováčová – P-7 – kúpeľný (5,1 km od vody)Kováčová – P-6 – kúpeľný (5,1 km od vody)Kováčová – K-2 – kúpeľný (5,1 km od vody)Kováčová – kúpeľný (5,1 km od vody)Kováčová – P-3 – kúpeľný (5,1 km od vody)Kováčová – P-4 – kúpeľný (5,2 km od vody)Sliač – I.A – kúpeľný (5,2 km od vody)Kováčová – K-1 – kúpeľný (5,2 km od vody)Sliač – BO-3 – kúpeľný (5,6 km od vody)Sielnica – BO-8 – nekúpeľný (6,9 km od vody)Sielnica – KMV-1 – nekúpeľný (6,9 km od vody)Banská Štiavnica – HR-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)Sielnica – BO-9 – nekúpeľný (8,8 km od vody)Badín – BO-10 – nekúpeľný (9,6 km od vody)a1 (250 m od vody)a1 (350 m od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (2,1 km od vody)a1 (2,3 km od vody)c1 (2,4 km od vody)b1 (2,5 km od vody)b1 (2,9 km od vody)a1 (3,4 km od vody)c5 (3,5 km od vody)a1 (3,5 km od vody)c1 (4,0 km od vody)d4 (4,0 km od vody)b1 (4,0 km od vody)a1 (4,2 km od vody)d2 (4,3 km od vody)b1 (4,4 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (6,6 km od vody)d3 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,4 km od vody)c1 (8,5 km od vody)a1 (8,8 km od vody)b1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)b1 (9,3 km od vody)c1 (9,4 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Kováčová (4,4 km od vody)Breziny – stavebný kameň (140 m od vody)Pliešovce – stavebný kameň (730 m od vody)Sása – stavebný kameň (890 m od vody)Dobrá Niva – dekoračný kameň (1,9 km od vody)Zvolen – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Môťová – Sekier – stavebný kameň (4,1 km od vody)Ostrá Lúka – stavebný kameň (4,3 km od vody)Krupina – Hanišberg – stavebný kameň (4,8 km od vody)Breziny – stavebný kameň (140 m od vody)Pliešovce – stavebný kameň (710 m od vody)Sása – stavebný kameň (900 m od vody)Dobrá Niva – dekoračný kameň (1,9 km od vody)Zvolen – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Môťová – Sekier – stavebný kameň (4,1 km od vody)Ostrá Lúka – stavebný kameň (4,3 km od vody)Krupina – Hanišberg – stavebný kameň (4,8 km od vody)Šúplatka – Michalková – stavebný kameň (190 m od vody)Pliešovce – stavebný kameň (940 m od vody)Zvolen – stavebný kameň – aglomeráty (1,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 169,195 – 178,6 – štrkopiesky (2,3 km od vody)Zvolen – Bariny – lignit (2,4 km od vody)Sliač Ovsenô – diatomit (2,5 km od vody)Sliač – Borová Hora – Mn rudy (3,0 km od vody)Banský Studenec – stavebný kameň (biotiticko – amfibolický (3,3 km od vody)Badín – Sielnica – Turová – hnedé uhlie (4,8 km od vody)Breziny – vulkanity (120 m od vody)ZVOLEN-MOTOVA – Zosuvy (40 m od vody)PLIESOVCE – Zosuvy (70 m od vody)DOBRA NIVA – Zosuvy (140 m od vody)ZVOLEN – Zosuvy (320 m od vody)MOTOVA – Zosuvy (360 m od vody)ZVOLEN-MOTOVA – Zosuvy (390 m od vody)ZVOLEN – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)Zvolen – Zosuvy (1,0 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (1,3 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (1,4 km od vody)BAKOVA JAMA – Zosuvy (1,9 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,0 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,1 km od vody)SLATINKA – Zosuvy (2,1 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)ZVOLEN-BUCINA – Zosuvy (2,3 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,6 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,7 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,7 km od vody)ZVOLEN-BUCINA – Zosuvy (2,8 km od vody)BABINA – Zosuvy (2,8 km od vody)Veľká Stráž – Skalné zrútenia (2,8 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (3,0 km od vody)BAKOVA JAMA – Zosuvy (3,0 km od vody)Podzámčok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Dubové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Podzámčok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Podzámčok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dobrá Niva – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Dubové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Zvolen-Neresnica – monitorovací vrt (50 m od vody)Podzámčok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Dubové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Podzámčok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Dobrá Niva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Dubové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Zvolen-Nerenica – monitorovací vrt (70 m od vody)Zvolen-Neresnica – monitorovací vrt (70 m od vody)Pliešovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Podzámčok – monitorovací vrt (80 m od vody)Zvolen-Neresnic – monitorovací vrt (80 m od vody)Zvolen-Neresnica – monitorovací vrt (80 m od vody)Dobrá Niva – monitorovací vrt (80 m od vody)Pliešovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Pliešovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Zvolen-Neresnica – monitorovací vrt (90 m od vody)Podzámčok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Dubové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Podzámčok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Neresnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Sása – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dobrá Niva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Podzámčok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Zvolen-Neresnica – monitorovací vrt (110 m od vody)Podzámčok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Podzámčok – monitorovací vrt (110 m od vody)Neresnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dobrá Niva – monitorovací vrt (120 m od vody)Dobrá Niva – monitorovací vrt (120 m od vody)Dobrá Niva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Dobrá Niva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Dobrá Niva – monitorovací vrt (130 m od vody)Dobrá Niva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Dolné Breziny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (200 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (380 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (870 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)zlato 2 ks – zlato (100 m od vody)zlato 1 ks – zlato (850 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,12 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krupinica, 2005, 750 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 63,0 μg/lmedián 31,5 μg/l20 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Neresnica, 2008, 60 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 2,50 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinkovica, 2005, 840 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 84,0 μg/lmedián 40,5 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Neresnica, 2008, 60 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,09 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinkovica, 2005, 840 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l20 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinkovica, 2005, 840 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dubové pri Zvolene, 710 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsbežná hodnota
      najvyššie 1,61 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinkovica, 2005, 840 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 1,00 μg/l17 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zábava – Pliešovce, bezmenný potok, nad mostom, pod sútokom , 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 153 μg/lmedián 131 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zábava – Pliešovce, bezmenný potok, nad mostom, pod sútokom , 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 45. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 53,1 mg/lmedián 28,8 mg/l20 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zábava – Pliešovce, bezmenný potok, nad mostom, pod sútokom , 2005, 700 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)65 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)63 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)55 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)26 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)20 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Or (Au)2 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    Z-172 zrná100 m
    1821 zrno850 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)65 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)65 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)63 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)62 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)54 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))27 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 236 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 15 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11 162 μg/lmedián 22,0 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,210 mg/lmedián 0,00500 mg/l69 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek99 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l69 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 710 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 130 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l69 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l69 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 2,00 μg/l69 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l47 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň114,0 Bq/l14,0 Bq/l
    source2738,5 Bq/l15,0 Bq/l
    studňa37,23 Bq/l7,04 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie158,7 Bq/l58,7 Bq/l
    potok, rieka12,36 Bq/l2,36 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie111,5 Bq/l11,5 Bq/l
    minerálny prameň24,67 Bq/l4,62 Bq/l
    vodná nádrž117,0 Bq/l17,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • halda1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Haldahaldaandezit1,9 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Brezinystavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.140 m
    Brezinystavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.140 m
    Šúplatka – Michalkovástavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Arenio group s. r. o.190 m
    Pliešovcestavebný kameňŤažené ložisko – Obecné lesy Pliešovce s.r.o.710 m
    Pliešovcestavebný kameňŤažené ložisko – Obecné lesy Pliešovce s.r.o.730 m
    Sásastavebný kameňŤažené ložisko – GEOtrans-LOMY, s.r.o.890 m
    Sásastavebný kameňŤažené ložisko – GEOtrans-LOMY, s.r.o.900 m
    Pliešovcestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Obecné lesy Pliešovce s.r.o.940 m
    Dobrá Nivadekoračný kameňŤažené ložisko – Kamenárstvo s.r.o.1,9 km
    Dobrá Nivadekoračný kameňŤažené ložisko – Kamenárstvo s.r.o.1,9 km
    Zvolentehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,5 km
    Zvolentehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    471 vrtov v pásme 3 km, z toho 209 hydrogeologických a 262 ostatných; s číslom archívnej správy 470.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m200×
    • 10–30 m146×
    • 30–100 m45×
    • 100–300 m39×
    • nad 300 m6×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Podzámčokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou152,0 m68350 123Ac48.pdf20 m
    Dubovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m79531 123Ca22.pdf30 m
    Podzámčokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou152,0 m68350 123Ac49.pdf30 m
    Podzámčokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou21,1 m12103 123Ac7.pdf50 m
    Dobrá Nivaširokoprofilový vrt135,0 m26950 123Ca2.pdf50 m
    Dubovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou259,0 m79531 123Ca13.pdf50 m
    Zvolen-Neresnicamonitorovací vrt9,0 m78144 123Ad96.pdf50 m
    Podzámčokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou151,0 m79531 123Ac63.pdf60 m
    Dubovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou51,0 m79531 123Ac66.pdf60 m
    Podzámčokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou152,0 m68350 123Ac50.pdf60 m
    Dobrá Nivaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou101,0 m79531 123Ca17.pdf60 m
    Dubovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m79531 123Ac68.pdf70 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Borova Hora – BL-229 °C30,0 l/s300 mnevyužívaný3,6 km
    Sliač22 °C0,1 l/s41 mCa-SO4nevyužívaný4,8 km
    Sliač – BO-743 °C27,7 l/s572 mnevyužívaný4,8 km
    Sliač21 °C0,1 l/s25,15 mCa-SO4nevyužívaný4,8 km
    Sliač22 °C0,0 l/s14 mCa-SO4nevyužívaný4,9 km
    Kováčová – P-712 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný5,1 km
    Kováčová – P-625 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný5,1 km
    Kováčová – K-246 °C20,0 l/s536 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4využívaný5,1 km
    Kováčová46 °C20,0 l/s412 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný5,1 km
    Kováčová – P-342 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný5,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 525250 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 542,4 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 562,5 km
    kategória c5minerálna voda23-38> 5013,5 km
    kategória d4minerálna voda39-5531-5014,0 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1514,3 km
    kategória Kováčovátermálne kúpalisko––14,4 km
    kategória d3minerálna voda39-5516-3016,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Zvolen – Železničné opravovne a strojárneSK200220FP1,1 km
    Zvolen – armádne objektySK1000700P1,9 km
    Zvolen – Bučina – čierna impregnáciaSK200220FP2,0 km
    Zvolen – Bučina – biela impregnáciaSK200220FP2,5 km
    Zvolen – Bučina – stará depóniaSK200220FP2,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Lom Šúplatka – Michalková3 000 m²1975–200 m
    Lom – Dobrá Niva2 000 m²1980–380 m
    Pri ceste / Dolné / – Breziny–1986–410 m
    Stará baňa – Sása4 000 m²1950–460 m
    Kratiny – Dobrá Niva15 000 m²1977–520 m
    Jarok pri ceste / Horné / – Breziny150 m²1980–850 m
    Paušný vrch – Pliešovce6 000 m²1975–880 m
    Detvianska Huta9 m²1987–960 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy26×
    • Skalné zrútenia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny21×
    • Stabilizovaný6×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené11×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick5×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Zvolen1 parcours de pêche · 41 km31Neresnica31

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron