Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Ľadovo

Flussgebiet GranKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
0,6km
Region
Region Banská Bystrica
Luftbild von Fließgewässer VN Ľadovo mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Ľadovo

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

VN Ľadovo, Fensterpunktzahl 16.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 13:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    1961982002022040,0 km0,2 km0,4 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 203 bis 198 m ü.d.M. über 0,6 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    198 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    198 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    203 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Ľadovo von 2018
    2018abgebildet 9. Aug. 2018
    Luftbild Fließgewässer VN Ľadovo von 2021
    2021abgebildet 6. Sept. 2021
    Luftbild Fließgewässer VN Ľadovo von 2024
    2024abgebildet 30. Juli 2024

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Ľadovo

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 3 oder mehr Indikatoren1

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • VN ĽadovoVN Ľadovo · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt3 Indikatoren

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1
    • Eisen ab 1 mg/l1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Ľadovo

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 382 mg/l, stredne tvrdá voda (12,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    4 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 6,30 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 94. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    57nGy/h dávkový príkon

    80. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko (odkalisko), 2,7 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Tuhársky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    148vrtov do 3 km

    90 rozborov vody v okolí

    Z toho 148 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    38°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Rapovce – GTL-2, výdatnosť 11,2 l/s, 6,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    2 záťaže, 7 skládok

    Najbližšia záťaž: Lučenec – Práčovne a čistiarne pri mestskom parku, 2,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    14záznamov do 5 km

    8 ložísk, 6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • juhoslovenská panva100%SR 4,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Lučenskej kotliny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,01typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    12,4°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,21 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    382mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK5,35 mg/l76. percentil
    • NatriumNa15,7 mg/l72. percentil
    • MagnesiumMg21,9 mg/l71. percentil
    • ChlorideCl21,6 mg/l71. percentil
    • FluorideF0,165 mg/l71. percentil
    • SulfateSO446,3 mg/l57. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3212 mg/l50. percentil
    • KalziumCa52,5 mg/l38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,42 mg/l90. percentil
    • AmóniumNH40,226 mg/l71. percentil
    • FosforečnanyPO40,305 mg/l69. percentil
    • NitrateNO32,70 mg/l14. percentil

    Metalle

    • ManganMn163 μg/l87. percentil
    • EisenFe0,233 mg/l78. percentil
    • AluminiumAl164 μg/l74. percentil
    • ZinkZn8,62 μg/l60. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn6,30 mg/kg94. percentil
    • QuecksilberHg0,972 mg/kg94. percentil
    • ZinkZn263 mg/kg93. percentil
    • FührenPb40,4 mg/kg92. percentil
    • KobaltCo12,4 mg/kg88. percentil
    • VanadiumV91,7 mg/kg84. percentil
    • BizmutBi0,373 mg/kg82. percentil
    • ChromCr99,9 mg/kg81. percentil
    • NickelNi34,8 mg/kg81. percentil
    • ArsenAs10,1 mg/kg76. percentil
    • CadmiumCd0,269 mg/kg67. percentil
    • KupferCu25,8 mg/kg59. percentil
    • AntimonSb0,616 mg/kg48. percentil
    • SelenSe0,233 mg/kg46. percentil
    • MolybdänMo0,282 mg/kg30. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • PhosphorP1.346 mg/kg90. percentil
    • TitánTi5.535 mg/kg80. percentil
    • EisenFe3,33 %77. percentil
    • AluminiumAl6,37 %72. percentil
    • NatriumNa0,997 %72. percentil
    • ManganMn1.017 mg/kg66. percentil
    • DraslíkK1,48 %44. percentil
    • MagnesiumMg0,811 %42. percentil
    • KalziumCa1,24 %22. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe81,6 mg/kg92. percentil
    • BáriumBa649 mg/kg90. percentil
    • ZirkónZr552 mg/kg88. percentil
    • BorB78,6 mg/kg87. percentil
    • YtriumY33,0 mg/kg76. percentil
    • StronciumSr167 mg/kg74. percentil
    • RubídiumRb98,0 mg/kg73. percentil
    • GáliumGa15,9 mg/kg67. percentil
    • BerylliumBe1,60 mg/kg61. percentil
    • LítiumLi26,5 mg/kg32. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    57nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,72 ppm92. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,14 ppm87. percentil
    • Kalium (K)K1,13 %14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137810 Bq/m²10. percentil

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -30nT

    rozsah -30 až -30 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -6mGal

    reziduálna +2,2 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)160–390m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek207m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle1,9°
    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Geomorfologické celky

    • Juhoslovenská kotlina100%SR 4,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Lučensko-košická zníženina100%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko – 3 – odkalisko (2,7 km od vody)Lučenec – Práčovne a čistiarne pri mestskom park – SK2003100P (2,0 km od vody)Lučenec – Marián Šustek – M Fruit – SK2003100P (2,3 km od vody)Lučenec – mesto – Lučenec – nedá sa odhadnúť (700 m od vody)Lučenec – mesto – Lučenec – nedá sa odhadnúť (1,2 km od vody)Lučenec bývalý prevádzkovateľ Ipeľské tehelne a. – trvalý (1,9 km od vody)Lučenec – Podjavorinská – Lučenec – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Lučenec – trvalý (2,6 km od vody)Lučenec – mesto – Lučenec – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Lučenec – trvalý (2,9 km od vody)Rapovce – GTL-2 – nekúpeľný (6,9 km od vody)c1 (3,1 km od vody)b1 (3,8 km od vody)c1 (6,9 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Halič – Kopáň – keramické íly (3,3 km od vody)Halič – Kopáň – žiaruvzdorné ily (3,3 km od vody)Stará Halič – keramické íly (4,1 km od vody)Lučenec II – Fabianka – tehliarske suroviny (4,8 km od vody)Halič – Kopáň – žiaruvzdorné ily (3,2 km od vody)Halič – Kopáň – keramické íly (3,2 km od vody)Stará Halič – keramické íly (4,0 km od vody)Lučenec II – Fabianka – tehliarske suroviny (4,7 km od vody)Lučenec – stavebný kameň – aleurit, pieskovec (1,3 km od vody)Lučenec – Vinica – stavebný kameň – aleurit, pieskovec (1,5 km od vody)Lučenec – Vinica – stavebný kameň – aleurit, pieskovec (1,7 km od vody)Mašková – kóta 262,6 Skalica – stavebný kameň – čadičové pyroklastiká (4,0 km od vody)Tomášovce – štrkopiesky (4,1 km od vody)Tomášovce – štrkopiesky (5,0 km od vody)Ladovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Ladovo – negatívny vrt (710 m od vody)Ladovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Lučenec-Sady – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (960 m od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (960 m od vody)Dolná Telka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Lučenec-Sady – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Lučenec-Sady – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Lučenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Rapovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)– širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Dolná Telka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Lučenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lučenec-Rúbanisko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lučenec-Rúbanisko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lučenec – negatívny vrt (1,6 km od vody)Lučenec-Rúbanisko – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Dolná Telka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Rapovce-Muľka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Lučenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Lučenec – negatívny vrt (1,9 km od vody)Lučenec – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Lučenec – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Lučenec – negatívny vrt (2,1 km od vody)Lučenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Mučín – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Lučenec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Lučenec – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,2 km od vody)Lučenec – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,5 km od vody)Lučenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 48,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 200 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 22,4 mg/lmedián 22,4 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tuhársky potok, 2012, 200 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,6 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 114 μg/lmedián 16,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 208 μg/lmedián 124 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,00 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,700 μg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa438,6 Bq/l20,2 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Odkaliskoodkaliskoplavený kaolín2,7 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Halič – Kopáňžiaruvzdorné ilyŤažené ložisko – LB MINERALS SK, s.r.o.3,2 km
    Halič – Kopáňkeramické ílyŤažené ložisko – LB MINERALS SK, s.r.o.3,2 km
    Halič – Kopáňkeramické ílyŤažené ložisko – LB MINERALS SK, s.r.o.3,3 km
    Halič – Kopáňžiaruvzdorné ilyŤažené ložisko – LB MINERALS SK, s.r.o.3,3 km
    Stará Haličkeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – WMJ company, s.r.o.4,0 km
    Stará Haličkeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – WMJ company, s.r.o.4,1 km
    Lučenec II – Fabiankatehliarske surovinyŤažené ložisko – IPEĽSKÉ TEHELNE a.s.4,7 km
    Lučenec II – Fabiankatehliarske surovinyŤažené ložisko – IPEĽSKÉ TEHELNE a.s.4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    148 vrtov v pásme 3 km, z toho 61 hydrogeologických a 87 ostatných; s číslom archívnej správy 148.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m69×
    • 10–30 m25×
    • 30–100 m14×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    KV-4inžiniersko-geologický1,5 m83632440 m
    LCM-1inžiniersko-geologický7,2 m86564610 m
    JM-2inžiniersko-geologický8,0 m83632620 m
    LCM-4inžiniersko-geologický7,0 m86564620 m
    Ladovoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,4 m14515 124Cc5.pdf640 m
    JM-1inžiniersko-geologický8,0 m83632640 m
    LCC-1006inžiniersko-geologický6,0 m86770650 m
    LCM-2inžiniersko-geologický7,0 m86564650 m
    LCM-3inžiniersko-geologický7,0 m86564660 m
    LCC-1003inžiniersko-geologický15,0 m86770670 m
    LCC-1007inžiniersko-geologický6,0 m86770670 m
    LCC-1009inžiniersko-geologický6,0 m86770680 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Rapovce – GTL-238 °C11,2 l/s1501 mNa-HCO3využívaný6,9 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória c1minerálna voda23-38< 523,1 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 513,8 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 557,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Lučenec – Práčovne a čistiarne pri mestskom parkuSK2003100P2,0 km
    Lučenec – Marián Šustek – M FruitSK2003100P2,3 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Lučenec – mesto – Lučenec–1980–700 m
    Lučenec – mesto – Lučenec–1980–1,2 km
    Lučenec bývalý prevádzkovateľ Ipeľské tehelne a.s. LC – Lučenec–1970–1,9 km
    Lučenec – Podjavorinská – Lučenec–1960–2,1 km
    Lučenec–1970–2,6 km
    Lučenec – mesto – Lučenec–1970–2,6 km
    Lučenec–1985–2,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Lučenec1 Fischereirevier · 0,6 km7VN Ľadovo7

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Gran