Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Nenince

Flussgebiet GranKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
1,2km
Region
Region Banská Bystrica
Luftbild von Fließgewässer VN Nenince mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Nenince

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

VN Nenince, Fensterpunktzahl 15.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 03:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    1641651661671681691700,0 km0,5 km1,0 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 169 bis 165 m ü.d.M. über 1,2 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    167 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Nenince von 2018
    2018abgebildet 19. Sept. 2018
    Luftbild Fließgewässer VN Nenince von 2021
    2021abgebildet 4. Sept. 2021
    Luftbild Fließgewässer VN Nenince von 2024
    2024abgebildet 26. Juli 2024

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Nenince

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • VN NeninceVN Nenince · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt1-Anzeige

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Nenince

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 590 mg/l, tvrdá voda (19,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 240 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 97. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    63nGy/h dávkový príkon

    92. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 6,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Kosihovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    40vrtov do 3 km

    124 rozborov vody v okolí

    Z toho 40 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    12 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    18lokalít do 3 km

    18 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,89typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    19,2°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,42 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    590mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK7,67 mg/l87. percentil
    • MagnesiumMg29,0 mg/l83. percentil
    • ChlorideCl34,4 mg/l83. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3327 mg/l83. percentil
    • NatriumNa21,0 mg/l81. percentil
    • KalziumCa89,4 mg/l79. percentil
    • SulfateSO464,0 mg/l72. percentil
    • FluorideF0,158 mg/l68. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH41,01 mg/l93. percentil
    • FosforečnanyPO40,585 mg/l85. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,10 mg/l82. percentil
    • NitrateNO35,83 mg/l46. percentil

    Metalle

    • ManganMn1.305 μg/l97. percentil
    • EisenFe0,242 mg/l79. percentil
    • AluminiumAl62,7 μg/l49. percentil
    • ZinkZn5,09 μg/l38. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV240 mg/kg97. percentil
    • KobaltCo22,3 mg/kg96. percentil
    • ChromCr124 mg/kg90. percentil
    • CínSn3,52 mg/kg75. percentil
    • BizmutBi0,214 mg/kg49. percentil
    • ZinkZn90,8 mg/kg44. percentil
    • CadmiumCd0,161 mg/kg44. percentil
    • MolybdänMo0,255 mg/kg25. percentil
    • AntimonSb0,400 mg/kg24. percentil
    • ArsenAs4,85 mg/kg23. percentil
    • NickelNi13,6 mg/kg9. percentil
    • FührenPb9,10 mg/kg8. percentil
    • SelenSe0,0874 mg/kg7. percentil
    • KupferCu13,4 mg/kg7. percentil
    • QuecksilberHg0,0381 mg/kg6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi15.786 mg/kg99. percentil
    • EisenFe6,21 %96. percentil
    • ManganMn1.591 mg/kg91. percentil
    • NatriumNa0,920 %60. percentil
    • MagnesiumMg0,931 %54. percentil
    • AluminiumAl5,30 %38. percentil
    • PhosphorP753 mg/kg37. percentil
    • KalziumCa1,61 %37. percentil
    • DraslíkK1,16 %8. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr970 mg/kg96. percentil
    • CérCe105 mg/kg95. percentil
    • YtriumY34,7 mg/kg82. percentil
    • BorB67,2 mg/kg69. percentil
    • BerylliumBe1,48 mg/kg54. percentil
    • StronciumSr117 mg/kg32. percentil
    • BáriumBa358 mg/kg20. percentil
    • GáliumGa8,08 mg/kg10. percentil
    • LítiumLi21,4 mg/kg9. percentil
    • RubídiumRb66,8 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    63nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,52 ppm95. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh10,2 ppm95. percentil
    • Kalium (K)K1,35 %65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    pri doline – Nenince – občasný (690 m od vody)oproti Baťovi – Nenince – nijaký (1,0 km od vody)pri starom cintoríne – Nenince – nijaký (1,2 km od vody)pri moste – Mazaska – Nenince – občasný (1,5 km od vody)Bátorová – pri cintoríne – Bátorová – nijaký (1,6 km od vody)járok pod pivnicami – Bátorová – nijaký (1,6 km od vody)pod Zabuškou – Bátorová – Bátorová – nijaký (1,8 km od vody)pri štátnej ceste – Nenince – nijaký (1,9 km od vody)za ihriskom – Opatovská Nová Ves – občasný (2,0 km od vody)Pažiť – vinohrady – Nenince – nijaký (2,1 km od vody)za družstvom – Opatovská Nová Ves – nijaký (2,2 km od vody)Nenince – Ortáž /Makra/ – Nenince – nijaký (2,5 km od vody)pri viniciach – Opatovská Nová Ves – nijaký (2,6 km od vody)pri vinici SSM – Opatovská Nová Ves – nijaký (2,7 km od vody)Nenince – Sulka – Nenince – nijaký (2,8 km od vody)na rázcestí – Lesenice – nijaký (2,8 km od vody)pri štátnej ceste – Opatovská Nová Ves – nijaký (2,9 km od vody)pod Michalom – Lesenice – nijaký (2,9 km od vody)HVP-1, HG-18 – i2 (9,4 km od vody)b1 (6,4 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Vinica (9,7 km od vody)Nenince – stavebný piesok – piesky (2,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – stavebný piesok – piesky (2,5 km od vody)Kamenné Kosihy – stavebný piesok – piesky (3,3 km od vody)Opatová Nová Ves – štrkopiesky (3,5 km od vody)Trebušovce – stavebný piesok – piesky (3,9 km od vody)Ďurkovce – stavebný piesok – piesky (5,0 km od vody)Slovenské Ďarmoty – stavebný piesok – piesky, tehliarske sur (5,0 km od vody)Nenince-Paulová – monitorovací vrt (150 m od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (580 m od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Nenince – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,4 km od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Opatovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Opatovská Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Nenince – negatívny vrt (2,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Lesenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Lesenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Opatovská Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Lesenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (710 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – č.d. 224, 2000m ZSZ od K172 – studňa (710 m od vody)Nenince, – č.d. 267, 1200m JZ od K237 – studňa (1,3 km od vody)Bátorova – č.d. 71, 1400m SSZ od K157 – studňa (1,4 km od vody)Nenince, 1400m SV od K177 – studňa (1,6 km od vody)Nenince – studňa (2,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – vrt (2,0 km od vody)Nenince, 1000m JV od K237 – studňa (2,3 km od vody)Lesenice – č.d. 175, 1350m SSV od K161 – studňa (2,4 km od vody)Lesenice – č.d. 146, 1100m JV od K172 – studňa (2,5 km od vody)Opatovská Nová Ves – č.d. 8, 400m SSV od K154 – studňa (2,7 km od vody)Nenince – vrt (2,8 km od vody)Nenince – vrt (3,0 km od vody)Lesenice – č.d. 32, 800m SSV od K161 – studňa (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 6,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 50,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 150 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,2 mg/lmedián 11,2 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)3 vzorky, najviac 97 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO37×
    • Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-HCO3-SO42×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H3×
    • trieda F2×
    • trieda E2×
    • trieda B2×
    • trieda C2×
    • trieda A1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 162 μg/lmedián 16,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 210 μg/lmedián 128 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,800 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa425,1 Bq/l3,73 Bq/l
    vrt s prelivom16,11 Bq/l6,11 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    40 vrtov v pásme 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 18 ostatných; s číslom archívnej správy 40.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m18×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m7×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Nenince-Paulovámonitorovací vrt15,0 m59612 135Cb19.pdf150 m
    Neninceširokoprofilový vrt57,5 m29870 135Cb9.pdf580 m
    Neninceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou52,0 m7012 135Cb8.pdf710 m
    Neninceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou75,0 m32661 135Cb11.pdf800 m
    JT-150inžiniersko-geologický3,0 m85701990 m
    JT-109inžiniersko-geologický3,0 m857011,1 km
    JT-108inžiniersko-geologický3,0 m857011,1 km
    JT-107inžiniersko-geologický3,0 m857011,2 km
    JT-110inžiniersko-geologický3,0 m857011,2 km
    JT-39inžiniersko-geologický3,0 m857011,3 km
    JP-69inžiniersko-geologický4,0 m857011,3 km
    JP-68inžiniersko-geologický4,0 m857011,3 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 516,4 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 596,6 km
    HVP-1, HG-18geotermálna voda15 – 225 – 1519,4 km
    kategória Vinicatermálne kúpalisko––19,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    pri doline – Nenince100 m²1970–690 m
    oproti Baťovi – Nenince50 m²––1,0 km
    pri starom cintoríne – Nenince20 m²1980–1,2 km
    pri moste – Mazaska – Nenince20 m²1980–1,5 km
    Bátorová – pri cintoríne – Bátorová20 m²1970–1,6 km
    járok pod pivnicami – Bátorová30 m²1970–1,6 km
    pod Zabuškou – Bátorová – Bátorová150 m²––1,8 km
    pri štátnej ceste – Nenince40 m²1970–1,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Veľký Krtíš1 Fischereirevier · 1,2 km8VN Nenince8

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Gran