Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VN Nenince

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
1,2km
région
Région de Banská Bystrica

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Nenince

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

VN Nenince, score de la fenêtre 17.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 09:46.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    1641651661671681691700,0 km0,5 km1,0 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 169 à 165 m au-dessus du niveau de la mer sur 1,2 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    167 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Nenince de 2018
    2018imagé 19 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau VN Nenince de 2021
    2021imagé 4 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau VN Nenince de 2024
    2024imagé 26 juil. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Nenince

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 1 à 2 indicateurs1

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • VN NeninceVN Nenince · norme non respectée sur 1 des 4 années1 indicateur

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Nenince

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 590 mg/l, tvrdá voda (19,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 240 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 97. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    63nGy/h dávkový príkon

    92. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 6,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Kosihovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    40vrtov do 3 km

    124 rozborov vody v okolí

    Z toho 40 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    12 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    18lokalít do 3 km

    18 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • juhoslovenská panva100%SR 4,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Trieda kvality podzemných vôd

    • E100%SR 6,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,89typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    19,2°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,42 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    590mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK7,67 mg/l87. percentil
    • MagnésiumMg29,0 mg/l83. percentil
    • ChloruresCl34,4 mg/l83. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3327 mg/l83. percentil
    • SodiumNa21,0 mg/l81. percentil
    • CalciumCa89,4 mg/l79. percentil
    • SulfatesSO464,0 mg/l72. percentil
    • FluoruresF0,158 mg/l68. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH41,01 mg/l93. percentil
    • FosforečnanyPO40,585 mg/l85. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,10 mg/l82. percentil
    • NitratesNO35,83 mg/l46. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn1 305 μg/l97. percentil
    • FerFe0,242 mg/l79. percentil
    • AluminiumAl62,7 μg/l49. percentil
    • ZincZn5,09 μg/l38. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV240 mg/kg97. percentil
    • CobaltCo22,3 mg/kg96. percentil
    • ChromeCr124 mg/kg90. percentil
    • CínSn3,52 mg/kg75. percentil
    • BizmutBi0,214 mg/kg49. percentil
    • ZincZn90,8 mg/kg44. percentil
    • CadmiumCd0,161 mg/kg44. percentil
    • MolybdèneMo0,255 mg/kg25. percentil
    • AntimoineSb0,400 mg/kg24. percentil
    • ArsenicAs4,85 mg/kg23. percentil
    • NickelNi13,6 mg/kg9. percentil
    • PlombPb9,10 mg/kg8. percentil
    • SéléniumSe0,0874 mg/kg7. percentil
    • CuivreCu13,4 mg/kg7. percentil
    • MercureHg0,0381 mg/kg6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi15 786 mg/kg99. percentil
    • FerFe6,21 %96. percentil
    • ManganèseMn1 591 mg/kg91. percentil
    • SodiumNa0,920 %60. percentil
    • MagnésiumMg0,931 %54. percentil
    • AluminiumAl5,30 %38. percentil
    • PhosphoreP753 mg/kg37. percentil
    • CalciumCa1,61 %37. percentil
    • DraslíkK1,16 %8. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr970 mg/kg96. percentil
    • CérCe105 mg/kg95. percentil
    • YtriumY34,7 mg/kg82. percentil
    • BoreB67,2 mg/kg69. percentil
    • BérylliumBe1,48 mg/kg54. percentil
    • StronciumSr117 mg/kg32. percentil
    • BáriumBa358 mg/kg20. percentil
    • GáliumGa8,08 mg/kg10. percentil
    • LítiumLi21,4 mg/kg9. percentil
    • RubídiumRb66,8 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    63nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,52 ppm95. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh10,2 ppm95. percentil
    • Potassium (K)K1,35 %65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)140–402m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek212m a.s.l.
    • Pente moyenne5,1°
    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Geomorfologické celky

    • Juhoslovenská kotlina100%SR 4,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Lučensko-košická zníženina100%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    pri doline – Nenince – občasný (690 m od vody)oproti Baťovi – Nenince – nijaký (1,0 km od vody)pri starom cintoríne – Nenince – nijaký (1,2 km od vody)pri moste – Mazaska – Nenince – občasný (1,5 km od vody)Bátorová – pri cintoríne – Bátorová – nijaký (1,6 km od vody)járok pod pivnicami – Bátorová – nijaký (1,6 km od vody)pod Zabuškou – Bátorová – Bátorová – nijaký (1,8 km od vody)pri štátnej ceste – Nenince – nijaký (1,9 km od vody)za ihriskom – Opatovská Nová Ves – občasný (2,0 km od vody)Pažiť – vinohrady – Nenince – nijaký (2,1 km od vody)za družstvom – Opatovská Nová Ves – nijaký (2,2 km od vody)Nenince – Ortáž /Makra/ – Nenince – nijaký (2,5 km od vody)pri viniciach – Opatovská Nová Ves – nijaký (2,6 km od vody)pri vinici SSM – Opatovská Nová Ves – nijaký (2,7 km od vody)Nenince – Sulka – Nenince – nijaký (2,8 km od vody)na rázcestí – Lesenice – nijaký (2,8 km od vody)pri štátnej ceste – Opatovská Nová Ves – nijaký (2,9 km od vody)pod Michalom – Lesenice – nijaký (2,9 km od vody)HVP-1, HG-18 – i2 (9,4 km od vody)b1 (6,4 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Vinica (9,7 km od vody)Nenince – stavebný piesok – piesky (2,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – stavebný piesok – piesky (2,5 km od vody)Kamenné Kosihy – stavebný piesok – piesky (3,3 km od vody)Opatová Nová Ves – štrkopiesky (3,5 km od vody)Trebušovce – stavebný piesok – piesky (3,9 km od vody)Ďurkovce – stavebný piesok – piesky (5,0 km od vody)Slovenské Ďarmoty – stavebný piesok – piesky, tehliarske sur (5,0 km od vody)Nenince-Paulová – monitorovací vrt (150 m od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (580 m od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Nenince – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,4 km od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Opatovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Opatovská Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Nenince – negatívny vrt (2,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Lesenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Lesenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Opatovská Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Lesenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (710 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – č.d. 224, 2000m ZSZ od K172 – studňa (710 m od vody)Nenince, – č.d. 267, 1200m JZ od K237 – studňa (1,3 km od vody)Bátorova – č.d. 71, 1400m SSZ od K157 – studňa (1,4 km od vody)Nenince, 1400m SV od K177 – studňa (1,6 km od vody)Nenince – studňa (2,0 km od vody)Opatovská Nová Ves – vrt (2,0 km od vody)Nenince, 1000m JV od K237 – studňa (2,3 km od vody)Lesenice – č.d. 175, 1350m SSV od K161 – studňa (2,4 km od vody)Lesenice – č.d. 146, 1100m JV od K172 – studňa (2,5 km od vody)Opatovská Nová Ves – č.d. 8, 400m SSV od K154 – studňa (2,7 km od vody)Nenince – vrt (2,8 km od vody)Nenince – vrt (3,0 km od vody)Lesenice – č.d. 32, 800m SSV od K161 – studňa (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 6,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 50,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 150 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,2 mg/lmedián 11,2 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kosihovský potok, 2012, 150 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)3 vzorky, najviac 97 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO37×
    • Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-HCO3-SO42×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H3×
    • trieda F2×
    • trieda E2×
    • trieda B2×
    • trieda C2×
    • trieda A1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 162 μg/lmedián 16,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 210 μg/lmedián 128 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,800 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa425,1 Bq/l3,73 Bq/l
    vrt s prelivom16,11 Bq/l6,11 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    40 vrtov v pásme 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 18 ostatných; s číslom archívnej správy 40.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m18×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m7×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Nenince-Paulovámonitorovací vrt15,0 m59612 135Cb19.pdf150 m
    Neninceširokoprofilový vrt57,5 m29870 135Cb9.pdf580 m
    Neninceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou52,0 m7012 135Cb8.pdf710 m
    Neninceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou75,0 m32661 135Cb11.pdf800 m
    JT-150inžiniersko-geologický3,0 m85701990 m
    JT-109inžiniersko-geologický3,0 m857011,1 km
    JT-108inžiniersko-geologický3,0 m857011,1 km
    JT-107inžiniersko-geologický3,0 m857011,2 km
    JT-110inžiniersko-geologický3,0 m857011,2 km
    JT-39inžiniersko-geologický3,0 m857011,3 km
    JP-69inžiniersko-geologický4,0 m857011,3 km
    JP-68inžiniersko-geologický4,0 m857011,3 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 516,4 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 596,6 km
    HVP-1, HG-18geotermálna voda15 – 225 – 1519,4 km
    kategória Vinicatermálne kúpalisko––19,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    pri doline – Nenince100 m²1970–690 m
    oproti Baťovi – Nenince50 m²––1,0 km
    pri starom cintoríne – Nenince20 m²1980–1,2 km
    pri moste – Mazaska – Nenince20 m²1980–1,5 km
    Bátorová – pri cintoríne – Bátorová20 m²1970–1,6 km
    járok pod pivnicami – Bátorová30 m²1970–1,6 km
    pod Zabuškou – Bátorová – Bátorová150 m²––1,8 km
    pri štátnej ceste – Nenince40 m²1970–1,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Veľký Krtíš1 parcours de pêche · 1,2 km12VN Nenince12

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron