Ma a(z) VN Nenince vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Nenince, ablakpontszám 20.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1641651661671681691700,0 km0,5 km1,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 169-től 165 m tengerszint feletti magasságig 1,2 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    167 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Nenince vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 19.
    VN Nenince vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 4.
    VN Nenince vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 26.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Nenince vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • VN NeninceVN Nenince · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben1 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Nenince vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (1 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,9modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 590 mg/l, kemény víz (19,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    3 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 240 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 97. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Láb alatti hőség

    55°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 85 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    63NGY/H dózisteljesítmény

    92. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    7 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 6,00 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 95. percentilis (Kosihovský potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    40fúrás 3 km-en belül

    124 vízelemzés a közelben

    Közülük 40-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    12 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    18Telephelyek 3 km-en belül

    18 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    7bejegyzés 5 km-en belül

    7 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    Kvaterneri fedezet

    • folyóvízi üledék100%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • negatív egység (hegyvidéki medencék)100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes süllyedés100%SR 6,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Dél-Szlovák medence100%SR 4,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 0-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Talajvíz minőségi osztály

    • E100%SR 6,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,89tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    19,2°dH, kemény

    Kalcium és magnézium összege (3,42 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    590mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK7,67 mg/l87. percentilis
    • MagnéziumMg29,0 mg/l83. percentilis
    • KloridCl34,4 mg/l83. percentilis
    • BikarbonátokHCO3327 mg/l83. percentilis
    • NátriumNa21,0 mg/l81. percentilis
    • KalciumCa89,4 mg/l79. percentilis
    • SzulfátokSO464,0 mg/l72. percentilis
    • FluoridF0,158 mg/l68. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH41,01 mg/l93. percentilis
    • FoszfátokPO40,585 mg/l85. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK5,10 mg/l82. percentilis
    • NitrátokNO35,83 mg/l46. percentilis

    Fémek

    • MangánMn1 305 μg/l97. percentilis
    • VasalóFe0,242 mg/l79. percentilis
    • AlumíniumAl62,7 μg/l49. percentilis
    • Cink-Zn5,09 μg/l38. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV240 mg/kg97. percentilis
    • KobaltCo22,3 mg/kg96. percentilis
    • KrómCr124 mg/kg90. percentilis
    • Ón-Sn3,52 mg/kg75. percentilis
    • BizmutBi0,214 mg/kg49. percentilis
    • Cink-Zn90,8 mg/kg44. percentilis
    • KadmiumCd0,161 mg/kg44. percentilis
    • MolibdénMo0,255 mg/kg25. percentilis
    • AntimonSb0,400 mg/kg24. percentilis
    • ArzénAs4,85 mg/kg23. percentilis
    • NikkelNi13,6 mg/kg9. percentilis
    • ÓlomPb9,10 mg/kg8. percentilis
    • SzelénSe0,0874 mg/kg7. percentilis
    • RézCu13,4 mg/kg7. percentilis
    • HiganyHg0,0381 mg/kg6. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi15 786 mg/kg99. percentilis
    • VasalóFe6,21 %96. percentilis
    • MangánMn1 591 mg/kg91. percentilis
    • NátriumNa0,920 %60. percentilis
    • MagnéziumMg0,931 %54. percentilis
    • AlumíniumAl5,30 %38. percentilis
    • FoszforP753 mg/kg37. percentilis
    • KalciumCa1,61 %37. percentilis
    • KáliumK1,16 %8. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • CirkóniumZr970 mg/kg96. percentilis
    • CériumCe105 mg/kg95. percentilis
    • IttriumY34,7 mg/kg82. percentilis
    • BórB67,2 mg/kg69. percentilis
    • BerilliumBe1,48 mg/kg54. percentilis
    • StronciumSr117 mg/kg32. percentilis
    • BáriumBa358 mg/kg20. percentilis
    • GalliumGa8,08 mg/kg10. percentilis
    • LítiumLi21,4 mg/kg9. percentilis
    • RubídiumRb66,8 mg/kg8. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    63ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU3,52 ppm95. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh10,2 ppm95. percentilis
    • Kálium (K)K1,35 %65. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 049 Bq/m²20. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -10nT

    -10--10 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    +6mGal

    Maradék +6,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    55 / 85 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)140–402m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága212m a.s.l.
    • Átlagos lejtés5,1°
    • Januári átlaghőmérséklet-3,0°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,3°C
    • Évi csapadék650mm

    Geomorfológiai egységek

    • Dél-Szlovák medence100%SR 4,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Lučenec–Košice depresszió100%SR 7,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    pri doline – Nenince – alkalmi (690 m-re a víztől)oproti Baťovi – Nenince – egyik sem (1,0 km-re a víztől)pri starom cintoríne – Nenince – egyik sem (1,2 km-re a víztől)pri moste – Mazaska – Nenince – alkalmi (1,5 km-re a víztől)Bátorová – pri cintoríne – Bátorová – egyik sem (1,6 km-re a víztől)járok pod pivnicami – Bátorová – egyik sem (1,6 km-re a víztől)pod Zabuškou – Bátorová – Bátorová – egyik sem (1,8 km-re a víztől)pri štátnej ceste – Nenince – egyik sem (1,9 km-re a víztől)za ihriskom – Opatovská Nová Ves – alkalmi (2,0 km-re a víztől)Pažiť – vinohrady – Nenince – egyik sem (2,1 km-re a víztől)za družstvom – Opatovská Nová Ves – egyik sem (2,2 km-re a víztől)Nenince – Ortáž /Makra/ – Nenince – egyik sem (2,5 km-re a víztől)pri viniciach – Opatovská Nová Ves – egyik sem (2,6 km-re a víztől)pri vinici SSM – Opatovská Nová Ves – egyik sem (2,7 km-re a víztől)Nenince – Sulka – Nenince – egyik sem (2,8 km-re a víztől)na rázcestí – Lesenice – egyik sem (2,8 km-re a víztől)pri štátnej ceste – Opatovská Nová Ves – egyik sem (2,9 km-re a víztől)pod Michalom – Lesenice – egyik sem (2,9 km-re a víztől)HVP-1, HG-18 – i2 (9,4 km-re a víztől)b1 (6,4 km-re a víztől)a1 (6,6 km-re a víztől)a1 (7,1 km-re a víztől)a1 (7,9 km-re a víztől)a1 (8,1 km-re a víztől)a1 (8,5 km-re a víztől)a1 (8,5 km-re a víztől)a1 (8,9 km-re a víztől)a1 (9,2 km-re a víztől)a1 (9,8 km-re a víztől)Vinica (9,7 km-re a víztől)Nenince – stavebný piesok – homok (2,0 km-re a víztől)Opatovská Nová Ves – stavebný piesok – homok (2,5 km-re a víztől)Kamenné Kosihy – stavebný piesok – homok (3,3 km-re a víztől)Opatová Nová Ves – kavicsos homok (3,5 km-re a víztől)Trebušovce – stavebný piesok – homok (3,9 km-re a víztől)Ďurkovce – stavebný piesok – homok (5,0 km-re a víztől)Slovenské Ďarmoty – stavebný piesok – homok, tehliarske sur (5,0 km-re a víztől)Nenince-Paulová – fúrás megfigyelése (150 m-re a víztől)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (580 m-re a víztől)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m-re a víztől)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m-re a víztől)Nenince – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (1,4 km-re a víztől)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km-re a víztől)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km-re a víztől)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km-re a víztől)Opatovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Nenince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km-re a víztől)Opatovská Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km-re a víztől)Nenince – negatív fúrólyuk (2,0 km-re a víztől)Opatovská Nová Ves – shmú megfigyelő fúrás (2,0 km-re a víztől)Opatovská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Lesenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Lesenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Opatovská Nová Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km-re a víztől)Lesenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)Nenince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (150 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (580 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (710 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (800 m-re a víztől)vrt s prelivom – Hidrogeológiai fúrások (1,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,0 km-re a víztől)pramenná línia – Talajvízforrások (2,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,5 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,7 km-re a víztől)pramenná línia – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (3,0 km-re a víztől)Opatovská Nová Ves – č.d. 224, 2000m ZSZ od K172 – jól (710 m-re a víztől)Nenince, – č.d. 267, 1200m JZ od K237 – jól (1,3 km-re a víztől)Bátorova – č.d. 71, 1400m SSZ od K157 – jól (1,4 km-re a víztől)Nenince, 1400m SV od K177 – jól (1,6 km-re a víztől)Nenince – jól (2,0 km-re a víztől)Opatovská Nová Ves – fúrás (2,0 km-re a víztől)Nenince, 1000m JV od K237 – jól (2,3 km-re a víztől)Lesenice – č.d. 175, 1350m SSV od K161 – jól (2,4 km-re a víztől)Lesenice – č.d. 146, 1100m JV od K172 – jól (2,5 km-re a víztől)Opatovská Nová Ves – č.d. 8, 400m SSV od K154 – jól (2,7 km-re a víztől)Nenince – fúrás (2,8 km-re a víztől)Nenince – fúrás (3,0 km-re a víztől)Lesenice – č.d. 32, 800m SSV od K161 – jól (3,0 km-re a víztől)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 6,00 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Kosihovský potok2012, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Kosihovský potok2012, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 50,0 μg/lmedián 50,0 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Kosihovský potok2012, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 60. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kosihovský potok2012, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kosihovský potok2012, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kosihovský potok2012, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kosihovský potok2012, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kosihovský potok, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 11,2 mg/lmedián 11,2 mg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Kosihovský potok2012, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 52. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Anatas (TiO₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Rutil (TiO₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 minta, legfeljebb 815 szem
    • Korund (Al₂O₃)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 minta, legfeljebb 815 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)3 minta, legfeljebb 97 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)3 minta, legfeljebb 315 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)2 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO37×
    • Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-HCO3-SO42×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-HCO3-SO41×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály H3×
    • osztály F2×
    • osztály E2×
    • osztály B2×
    • osztály C2×
    • osztály A1×
    • osztály D1×

    Fémek a talajvízben

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 162 μg/lmedián 16,0 μg/l9 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 210 μg/lmedián 128 μg/l9 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l9 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 minták44 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,70 μg/lmedián 0,800 μg/l9 minták44 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 86. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l9 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 1,20 μg/l9 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 38. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    jól425,1 Bq/l3,73 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk16,11 Bq/l6,11 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    40 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 22 hidrogeológiai és 18 egyéb; archív jelentés számával: 40.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m18×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m7×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Nenince-Paulováfúrás megfigyelése15,0 m59612 135Cb19.pdf150 m
    Neninceszéles átmérőjű fúrólyuk57,5 m29870 135Cb9.pdf580 m
    Nenincekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel52,0 m7012 135Cb8.pdf710 m
    Nenincekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel75,0 m32661 135Cb11.pdf800 m
    JT-150mérnök-geológiai3,0 m85701990 m
    JT-109mérnök-geológiai3,0 m857011,1 km
    JT-108mérnök-geológiai3,0 m857011,1 km
    JT-107mérnök-geológiai3,0 m857011,2 km
    JT-110mérnök-geológiai3,0 m857011,2 km
    JT-39mérnök-geológiai3,0 m857011,3 km
    JP-69mérnök-geológiai4,0 m857011,3 km
    JP-68mérnök-geológiai4,0 m857011,3 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória b1ásványvíz15-22< 516,4 km
    kategória a1ásványvíz< 15< 596,6 km
    HVP-1, HG-18geotermikus víz15 – 225 – 1519,4 km
    kategória Vinicatermálfürdő––19,7 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    pri doline – Nenince100 m²1970–690 m
    oproti Baťovi – Nenince50 m²––1,0 km
    pri starom cintoríne – Nenince20 m²1980–1,2 km
    pri moste – Mazaska – Nenince20 m²1980–1,5 km
    Bátorová – pri cintoríne – Bátorová20 m²1970–1,6 km
    járok pod pivnicami – Bátorová30 m²1970–1,6 km
    pod Zabuškou – Bátorová – Bátorová150 m²––1,8 km
    pri štátnej ceste – Nenince40 m²1970–1,9 km

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagykürtös1 horgászvíz · 1,2 km10VN Nenince10

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam