Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Parná

Flussgebiet WaagKarpfengewässerSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereireviere
2
Länge des Fischereireviers
26,3km
Region
Region Trnava
  • Karpfengewässer12,3 km1 Fischereirevier
  • Salmonidengewässer (Forelle)14,1 km1 Fischereirevier
Luftbild von Fließgewässer Parná mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Parná

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnitt von 2 Fischereireviere

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
  • Sehr hoch0
  • Hoch0
  • Durchschnittlich1
  • Niedrig1

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

Parná č. 2, Fensterpunktzahl 42.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 07:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Horné Orešany5 cm2,9 °C
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 06:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Sanfter Farbverlauf Die Strömung ist spürbar, es wechseln sich Untiefen und Bäche ab. Ein Übergang zwischen einem Niederungsgewässer und einem Vorgewässer.

    1201401601802002200 km5 km10 km15 km20 kmNr. 2Nr. 1
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 206 bis 134 m ü.d.M. über 24,6 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    207 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    133 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    74 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    3,0 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,10

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Parná von 2017
    2017abgebildet 17. Mai 2017
    Luftbild Fließgewässer Parná von 2020
    2020abgebildet 28. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Parná von 2023
    2023abgebildet 28. Mai 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Parná

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    2 von 2 der Fischereireviere des Fließgewässers mit SHMÚ-Daten weisen am nächstgelegenen Standort in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren2

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • Parná č. 2Parná · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt2 Indikatoren
    • Parná č. 1Parná · Standard in 2 von 4 Jahren nicht erfüllt1-Anzeige

    Problematische Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere1 Kläranlage im Umkreis von 2 km vom Fischereirevier

    • COV Zelenec102 % laden0,9 km

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 2 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Nitrate 25 bis 50 mg/l1
    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1

    Höchste Nitratwerte

    Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten

    01234Horné Orešany, Fluss-km 22,7: 2 Indikatoren (2022)Zeleneč, Fluss-km 1,5: 1 Indikator (2023)Fluss km 23 (Oberlauf)Fluss-km 2 (zur Mündung)
    Websites in der Tabelle anzeigen (2)
    • Horné OrešanyFluss km 22,72 Indikatoren
    • ZelenečFluss km 1,51-Anzeige
    • Norm nicht eingehalten
    • keine nicht eingehaltene Norm
    • Messstelle nicht im Jahrbuch

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Parná

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 26 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 566 mg/l, tvrdá voda (18,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 240 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km42 °C76 °C

    Teplo pod nohami

    42°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 76 °C (prírastok 34 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    59. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 33,4 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (prav. prítok p. Parná 250 m nad mostom).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    680vrtov do 3 km

    712 rozborov vody v okolí

    Z toho 533 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    23lokalít do 3 km

    1 záťaž, 22 skládok

    Najbližšia záťaž: Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická továreň, 1,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    16záznamov do 5 km

    4 ložiská, 12 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×

    Kvartérny pokryv

    • eolické sedimenty100%SR 3,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)88%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)13%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih50%SR 32 %
    • malý zdvih38%SR 7,7 %
    • veľmi veľký zdvih13%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Sand67%SR 3,9 %
    • Íly33%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)67%SR 2,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)33%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Trnavskej pahorkatiny67%SR 0,0 %
    • neogén Trnavskej pahorkatiny22%SR 0,0 %
    • kryštalinikum a mezozoikum juhovýchodnej časti Pezinských Karpát11%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátogénne až polygénne100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,00typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    18,8°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,36 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    566mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalziumCa90,9 mg/l80. percentil
    • MagnesiumMg26,7 mg/l80. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3311 mg/l80. percentil
    • ChlorideCl27,7 mg/l78. percentil
    • NatriumNa17,2 mg/l76. percentil
    • SulfateSO468,6 mg/l75. percentil
    • DraslíkK4,19 mg/l66. percentil
    • FluorideF0,148 mg/l65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrateNO316,8 mg/l88. percentil
    • FosforečnanyPO40,578 mg/l85. percentil
    • AmóniumNH40,355 mg/l81. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,97 mg/l66. percentil

    Metalle

    • ManganMn119 μg/l83. percentil
    • ZinkZn13,7 μg/l76. percentil
    • AluminiumAl18,3 μg/l16. percentil
    • EisenFe0,0352 mg/l13. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ZinkZn240 mg/kg92. percentil
    • KupferCu46,0 mg/kg87. percentil
    • QuecksilberHg0,265 mg/kg81. percentil
    • FührenPb23,9 mg/kg80. percentil
    • SelenSe0,385 mg/kg76. percentil
    • BizmutBi0,283 mg/kg69. percentil
    • CadmiumCd0,268 mg/kg67. percentil
    • NickelNi28,7 mg/kg67. percentil
    • CínSn2,97 mg/kg61. percentil
    • MolybdänMo0,424 mg/kg58. percentil
    • ChromCr76,2 mg/kg56. percentil
    • ArsenAs6,84 mg/kg53. percentil
    • KobaltCo8,24 mg/kg47. percentil
    • AntimonSb0,591 mg/kg46. percentil
    • VanadiumV64,6 mg/kg42. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn1.431 mg/kg87. percentil
    • PhosphorP1.104 mg/kg77. percentil
    • KalziumCa3,90 %74. percentil
    • MagnesiumMg0,997 %60. percentil
    • DraslíkK1,54 %54. percentil
    • TitánTi4.264 mg/kg43. percentil
    • AluminiumAl5,37 %41. percentil
    • EisenFe2,50 %39. percentil
    • NatriumNa0,804 %36. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa16,6 mg/kg72. percentil
    • BáriumBa505 mg/kg71. percentil
    • RubídiumRb91,8 mg/kg59. percentil
    • BorB61,4 mg/kg53. percentil
    • StronciumSr135 mg/kg49. percentil
    • CérCe58,0 mg/kg46. percentil
    • LítiumLi27,4 mg/kg38. percentil
    • ZirkónZr354 mg/kg33. percentil
    • YtriumY23,9 mg/kg29. percentil
    • BerylliumBe0,637 mg/kg12. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 55 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kalium (K)K1,38 %68. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,61 ppm56. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,39 ppm52. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km42 °C76 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    42 / 76 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 34 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická to – SK200030FK (1,9 km od vody)Kamenný mlyn – Trnava – nijaký (70 m od vody)Hrnčiarovce – Hrnčiarovce nad Parnou – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Zvončín – občasný (90 m od vody)Dolné Orešany – nijaký (170 m od vody)Suchá nad Parnou – nijaký (290 m od vody)Horné Orešany – nijaký (550 m od vody)Vlčia dolina – Suchá nad Parnou – nijaký (670 m od vody)Nové Vinohrady – Suchá nad Parnou – nijaký (710 m od vody)Trnava – nijaký (1,2 km od vody)Smutná II. – k.ú. Smolenice – Horné Orešany – nijaký (1,3 km od vody)Lošonec – trvalý (1,7 km od vody)Dolné Orešany – nijaký (1,8 km od vody)Majdan – Horné Orešany – občasný (1,9 km od vody)Smolenická Nová Ves – trvalý (2,0 km od vody)Opoj – verejné smetisko – Opoj – občasný (2,4 km od vody)Zámok – Boleráz – občasný (2,7 km od vody)Trnava – nijaký (2,8 km od vody)Lošonec – nijaký (2,8 km od vody)Trnava – nijaký (2,9 km od vody)Ružindol – nijaký (2,9 km od vody)Lošonec – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Borová – nijaký (2,9 km od vody)a1 (560 m od vody)a1 (780 m od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Lošonec – stavebný kameň (4,5 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Lošonec – stavebný kameň (4,5 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Horné Orešany – Políčko – stavebný kameň – dolomit (710 m od vody)Abrahám – ropa, zemný plyn (970 m od vody)Suchá 2 – ropa, zemný plyn (1,0 km od vody)Smolenická Nová Ves – Jahodník – stavebný kameň – vápenec (2,5 km od vody)Ružindol – tehliarske suroviny (2,8 km od vody)Dlhá – štrkopiesky, štrky (3,1 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (3,5 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Sereď – zemný plyn, neživičný plyn, pzzp (4,2 km od vody)Horné Orešany – Olšovský mlyn – stavebný kameň – vápenec (4,4 km od vody)Horné Orešany – Rybárňa – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – vápenec (4,7 km od vody)Vlčkovce – archeológia (2,4 km od vody)Dolina Hlboče – geomorfológia (4,3 km od vody)Biely Kostol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Biely Kostol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Trnava – Kamenný Mlyn – monitorovací vrt (70 m od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Košolná (90 m od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)JRD Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Horné Orešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Horné Orešany-Majdán – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Horné Orešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Horné Orešany – negatívny vrt (130 m od vody)Trnava – Kamenný Mlyn – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Suchá nad Parnou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)JRD Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Suchá nad Parnou /Zvončín/ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Zvončín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Trnava – Kamenný Mlyn – monitorovací vrt (480 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Zeleneč – monitorovací vrt (530 m od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)JRD Suchá nas Parnou – negatívny vrt (610 m od vody)Biely Kostol – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Zeleneč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Biely Kostol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (380 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)Horné Orešany, č.d. 175, 2200m SV od K544 – studňa (170 m od vody)Horné Orešany, č.d. 264, 2400m SSV od K544 – studňa (180 m od vody)Horné Orešany, 1500m VSV od K544 – studňa (340 m od vody)Lošonec, 1700m SSV od K409 – prameň (1,8 km od vody)Lošonec, 2400m JV od K372 Červená – prameň (1,9 km od vody)Dolné Orešany, 1100m VJV od K535 – prameň (2,0 km od vody)Dolné Orešany, 800m V od K535 Bolehlav – prameň (2,3 km od vody)Horné Orešany – Rybikarka, 1050m ZSZ od K544 – prameň (2,5 km od vody)Smolenice, 1200m VJV od K483 Driny – prameň (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 33,4 μg/lmedián 15,6 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prav. prítok p. Parná 250 m nad mostom, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 93,0 μg/lmedián 76,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 700 m SV od križ. Orešanky s kan., na hr. kat., 1999, 810 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Podhájsky, kanál, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Podhájsky, kanál, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 1999, 120 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 1999, 120 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 1999, 120 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 120 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,3 mg/lmedián 10,1 mg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 700 m SV od križ. Orešanky s kan., na hr. kat., 1999, 810 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 4 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 1115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • CaHCO35×
    • Ca-HCO32×
    • CaSO41×
    • Ca-HCO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda E3×
    • trieda A3×
    • trieda G1×
    • trieda F1×
    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,80 μg/lmedián 1,00 μg/l58 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 2,05 μg/l58 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 820 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 313 μg/lmedián 180 μg/l58 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 530 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,440 mg/lmedián 0,0100 mg/l58 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,70 μg/lmedián 0,100 μg/l58 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,250 μg/l58 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,800 μg/l58 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 74,0 μg/lmedián 12,5 μg/l58 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 840 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l58 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa2025,5 Bq/l5,64 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie531,8 Bq/l17,2 Bq/l
    potok, rieka26,64 Bq/l5,59 Bq/l
    Quelle12,08 Bq/l2,08 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lošonecstavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,5 km
    Lošonecstavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,5 km
    Boleráztehliarske surovinyŤažené ložisko – Wienerberger s. r. o.5,0 km
    Boleráztehliarske surovinyŤažené ložisko – Wienerberger s. r. o.5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    680 vrtov v pásme 3 km, z toho 133 hydrogeologických a 547 ostatných; s číslom archívnej správy 533.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m194×
    • 10–30 m268×
    • 30–100 m55×
    • 100–300 m44×
    • nad 300 m75×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    1-67A Suchá nad Parnouhydrogeologický8,0 m10174840 m
    Cf Bh-285ložiskový303,0 m–50 m
    V-2/218inžiniersko-geologický15,0 m9090050 m
    Biely Kostolúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou43,0 m50511 132Cc7.pdf60 m
    Biely Kostolúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou47,0 m55093 132Cc69.pdf60 m
    Zv-2ložiskový700,0 m1113260 m
    RH-32hydrogeologický43,0 m791460 m
    V-2inžiniersko-geologický8,0 m8773360 m
    V-1inžiniersko-geologický8,0 m8773360 m
    Horné Orešanyširokoprofilový vrt5,0 m31122 131Db10.pdf70 m
    Trnava – Kamenný Mlynmonitorovací vrt7,2 m45447 132Cc62.pdf70 m
    V-3inžiniersko-geologický8,0 m8773370 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 55560 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická továreňSK200030FK1,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kamenný mlyn – Trnava30 000 m²1980–70 m
    Hrnčiarovce – Hrnčiarovce nad Parnou6 000 m²1970–80 m
    Zvončín4 000 m²1975–90 m
    Dolné Orešany1 200 m²1980–170 m
    Suchá nad Parnou5 000 m²1965–290 m
    Horné Orešany4 000 m²1980–550 m
    Vlčia dolina – Suchá nad Parnou3 000 m²1970–670 m
    Nové Vinohrady – Suchá nad Parnou50 000 m²1975–710 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Trnava2 Fischereireviere · 26 km27Parná č. 239

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag