Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Kuneradský potok

Flussgebiet WaagSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
13,6km
Region
Region Žilina
Luftbild von Fließgewässer Kuneradský potok mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Kuneradský potok

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Kuneradský potok, Fensterpunktzahl 29.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 06:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Rajecké Teplice22 cm0,3 °C
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 05:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise.

    05001.0001.5000 km5 km10 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 1.249 bis 422 m ü.d.M. über 13,6 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    1.249 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    369 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    880 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    65 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,28

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Kuneradský potok von 2018
    2018abgebildet 10. Sept. 2018
    Luftbild Fließgewässer Kuneradský potok von 2021
    2021abgebildet 8. Sept. 2021
    Luftbild Fließgewässer Kuneradský potok von 2024
    2024abgebildet 23. Aug. 2024

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Kuneradský potok

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Kuneradský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    25 % granitoidy, 25 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 175 mg/l, mäkká voda (5,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,20 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km33 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    33°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 22 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    20. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    5objektov do 3 km

    ťažené: Fe, Cu

    Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 1,4 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 27,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Porubský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    165vrtov do 3 km

    383 rozborov vody v okolí

    Z toho 165 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    42°C na ústí vrtu

    17 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, výdatnosť 13,4 l/s, 530 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    37záznamov do 5 km

    7 ložísk, 30 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    75plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Granitoidy25%SR 1,5 %
    • Mladé sedimenty25%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • kryštalinikum25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kryštalinikumpaleozoikum – hercýnske granitoidy (devón – starší karbón?)strednozrnné biotitické granodiority – hybridné tonality s xenolitmi pararúl1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)83%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih83%SR 26 %
    • veľmi malý pokles17%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kyslé plutonity75%SR 3,7 %
    • Zlepence25%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)75%SR 3,7 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Zlepence; Nero)25%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér časti Žilinskej kotliny a východného okraja Súľovských vrchov67%SR 0,0 %
    • kryštalinikum a mezozoikum severozápadných svahov Lúčanskej Fatry33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Žilinská kotlina100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,57typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    5,9°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,05 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    175mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfateSO427,0 mg/l29. percentil
    • ChlorideCl3,90 mg/l26. percentil
    • MagnesiumMg7,86 mg/l23. percentil
    • FluorideF0,0693 mg/l23. percentil
    • KalziumCa29,1 mg/l18. percentil
    • NatriumNa3,73 mg/l18. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO387,5 mg/l15. percentil
    • DraslíkK1,12 mg/l13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrateNO39,55 mg/l71. percentil
    • FosforečnanyPO40,214 mg/l61. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,62 mg/l11. percentil
    • AmóniumNH40,0304 mg/l11. percentil

    Metalle

    • AluminiumAl85,2 μg/l57. percentil
    • ZinkZn4,89 μg/l36. percentil
    • ManganMn9,60 μg/l20. percentil
    • EisenFe0,00957 mg/l2. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdänMo1,20 mg/kg95. percentil
    • FührenPb31,6 mg/kg88. percentil
    • BizmutBi0,446 mg/kg87. percentil
    • KupferCu46,3 mg/kg87. percentil
    • SelenSe0,488 mg/kg86. percentil
    • ZinkZn157 mg/kg82. percentil
    • VanadiumV82,5 mg/kg76. percentil
    • KobaltCo10,3 mg/kg75. percentil
    • NickelNi29,5 mg/kg69. percentil
    • QuecksilberHg0,135 mg/kg62. percentil
    • CadmiumCd0,222 mg/kg58. percentil
    • CínSn2,65 mg/kg50. percentil
    • ArsenAs6,45 mg/kg48. percentil
    • ChromCr63,9 mg/kg36. percentil
    • AntimonSb0,438 mg/kg29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • PhosphorP1.295 mg/kg88. percentil
    • MagnesiumMg1,77 %86. percentil
    • EisenFe3,51 %82. percentil
    • NatriumNa1,09 %80. percentil
    • TitánTi5.349 mg/kg77. percentil
    • AluminiumAl6,47 %75. percentil
    • KalziumCa3,96 %74. percentil
    • ManganMn897 mg/kg55. percentil
    • DraslíkK1,49 %46. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr244 mg/kg94. percentil
    • CérCe81,8 mg/kg92. percentil
    • YtriumY38,6 mg/kg91. percentil
    • BáriumBa600 mg/kg86. percentil
    • LítiumLi34,2 mg/kg72. percentil
    • GáliumGa16,5 mg/kg71. percentil
    • ZirkónZr427 mg/kg58. percentil
    • RubídiumRb85,9 mg/kg43. percentil
    • BerylliumBe1,22 mg/kg39. percentil
    • BorB47,0 mg/kg18. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,45 ppm54. percentil
    • Kalium (K)K1,19 %19. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,13 ppm11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km33 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    33 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 22 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Žilinská kotlina100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-7,0°C
    • Priemerná júlová teplota12,1°C
    • Ročné zrážky1.258mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Štôlňa č. 2-56 – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa č. 3-56 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Štôlňa č. 2-56 – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa č. 3-56 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Konská – Mangánové rudy (290 m od vody)Veľká Lúka – Molybdénové rudy (710 m od vody)Mlynská dolina – Medené rudy (2,6 km od vody)Trebostovská dolina – Volfrámové rudy (3,1 km od vody)Bystrička – Antimónové rudy (4,4 km od vody)Valčianska dolina – Medené rudy (4,7 km od vody)Čipčie – Železné rudy (4,7 km od vody)Kunerad 2 – Kunerad – nijaký (20 m od vody)Kunerad 1 – Kunerad – nijaký (60 m od vody)Stránske 1 – Stránske – nijaký (120 m od vody)Kunerad 3 – Kunerad – občasný (120 m od vody)Rajecké Teplice 1 – Rajecké Teplice – nijaký (700 m od vody)Konská 1 – Konská nad Rajčankou – nijaký (1,2 km od vody)Stránske – nijaký (1,5 km od vody)Poluvsie nad Rajčankou 1 – Poluvsie nad Rajčanko – nijaký (2,0 km od vody)Zbyňov – nijaký (2,0 km od vody)Lietavská Svinná – Babkov – Lietavská Svinná – nijaký (2,8 km od vody)Kľače 1 – Kľače – nijaký (3,0 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-23 – kúpeľný (100 m od vody)Rajecké Teplice – RT-1 – kúpeľný (130 m od vody)Rajecké Teplice – P-2 – kúpeľný (130 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-22 – kúpeľný (140 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-21A – kúpeľný (170 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-21 – kúpeľný (170 m od vody)Rajecké Teplice – B-1 – kúpeľný (180 m od vody)Rajecké Teplice – B-2 – kúpeľný (180 m od vody)Rajecké Teplice – B-3 – kúpeľný (180 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-19 – kúpeľný (200 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-14 – kúpeľný (260 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-20 – kúpeľný (290 m od vody)Kamenná Poruba – RTŠ-1 – nekúpeľný (530 m od vody)Rajec – Rk-22 – nekúpeľný (4,5 km od vody)Žilina – Chrastie – HŽK-10 – nekúpeľný (9,0 km od vody)Martin – ZGT-3 – nekúpeľný (9,7 km od vody)Stráňavy – HŽK-2 – nekúpeľný (9,9 km od vody)RTŠ-1 – j2 (1,1 km od vody)c1 (1,0 km od vody)a1 (1,5 km od vody)d1 (1,7 km od vody)c1 (5,5 km od vody)a5 (7,2 km od vody)a1 (8,7 km od vody)b4 (8,8 km od vody)a1 (8,9 km od vody)c1 (9,2 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Rajecké Teplice (210 m od vody)Rajec (5,2 km od vody)Stráňavy (9,4 km od vody)Lietavská Svinná – vápenec ostatný (2,3 km od vody)Lietavská Svinná – dolomit (2,3 km od vody)Lietavská Lúčka – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Lietavská Svinná – dolomit (2,3 km od vody)Lietavská Svinná – vápenec ostatný (2,4 km od vody)Lietava – Drieňovica – vápenec ostatný (3,8 km od vody)Lietavská Lúčka – vápenec ostatný (4,5 km od vody)Konská – stavebný piesok – pieskovec (1,1 km od vody)Martin – Veľká lúka – Mo rudy (1,1 km od vody)Kunerad – kremenec (1,2 km od vody)Kunerad – Bystričky – kremeň (1,2 km od vody)Martin – Veľká lúka – Mo rudy (1,4 km od vody)Žilinská kotlina (Stránske – Konská) – Mn rudy (1,9 km od vody)Martin – Mlynská dolina – Cu rudy (2,6 km od vody)Poluvsie nad Rajčankou – stavebný kameň – dolomit (2,7 km od vody)Poluvsie nad Rajčankou – kremenec (2,7 km od vody)Martin – Mlynský potok I. – stavebný kameň – biotitická pararula (3,1 km od vody)Trebostovská dolina – W rudy (3,1 km od vody)Jasenové – štrkopiesky (3,5 km od vody)Porúbka (Úbočie) – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Martin – Mlynský potok II. – stavebný kameň – biotitická pararula (3,6 km od vody)Lietava – stavebný kameň – zlepenec (3,9 km od vody)Babkov – Strážna – stavebný kameň – zlepenec (4,0 km od vody)Bystrička – Sb rudy (4,4 km od vody)Babkov (pod Tobolky) – stavebný kameň – zlepenec (4,6 km od vody)Valčianska dolina – Cu rudy (4,7 km od vody)Čipčie – Fe rudy (4,7 km od vody)Jasenové (Dubová) – stavebný kameň – vápenec (4,9 km od vody)Višňové – Cu rudy (4,9 km od vody)Konská – mangánové rudy (290 m od vody)Stráňanský potok – všeobecná geológia (1,2 km od vody)Kamenná Poruba – všeobecná geológia (3,1 km od vody)KUNERAD – Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Skalné zrútenia (220 m od vody)KUNERAD – Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)KUNERAD – Blokové rozpadliny (330 m od vody)RAJECKE TEPLICE – Zosuvy (330 m od vody)RAJECKE TEPLICE – Zosuvy (340 m od vody)KUNERAD – Blokové rozpadliny (460 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)KONSKA – Zosuvy (680 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (720 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (910 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (970 m od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (980 m od vody)KONERAD – Zosuvy (1,0 km od vody)KAMENNA PORUBA – Zosuvy (1,0 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,1 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,2 km od vody)RUSKE – Zosuvy (1,2 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,3 km od vody)KUNERAD – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KAMENNA PORUBA – Zosuvy (1,6 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (1,7 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Svahové prúdy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,7 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (1,9 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,0 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,0 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (2,1 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,1 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,1 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,1 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,2 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,3 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)LITAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Rajecké Teplice – negatívny vrt (100 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Rajecké Teplice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (130 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Rajecké Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (140 m od vody)Rajecké Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Rajecké Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (210 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Rajecké Teplice – negatívny vrt (290 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Rajecké Teplice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (450 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Rajecké Teplice – negatívny vrt (850 m od vody)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Konská-Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Kunerad-Tehliar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (630 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)v bočnej strmej doline nad chatami vedľa lesnej – prameň (1,5 km od vody)Biely Potok 650m od K778 – prameň (1,8 km od vody)Lietavská Svinná 650m SZ od K778 – prameň (1,8 km od vody)Liet.Svinná-Biely Potok 600m SZ od K731 – prameň (2,2 km od vody)Zbyňov, 700m J od K639 – prameň (2,8 km od vody)ľavostranná plytšia bočná dolina, blízko za okra – prameň (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Porubský potok, 1993, 940 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 490 μg/lmedián 100 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Porubský potok, 1993, 920 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 40,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Stránsky potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Porubský potok, 1993, 940 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 100 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,1 mg/lmedián 10,4 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Konská, 1300m JV od K487, 1993, 870 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Zirkón (ZrSiO₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)7 vzoriek, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO35×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A4×
    • trieda E2×

    Kovy v podzemnej vode

    • QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 164 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 710 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,600 μg/l29 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 192 μg/lmedián 1,00 μg/l29 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 1,00 μg/l29 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    Quelle850,7 Bq/l13,1 Bq/l
    upravený prameň528,4 Bq/l6,47 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie110,1 Bq/l10,1 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe1×
    • Cu1×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa5×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    ŠtôlňaštôlňaFe,Cu19201,4 km
    Štôlňa č. 2-56štôlňavápenec2,3 km
    Štôlňa č. 2-56štôlňavápenec2,3 km
    Štôlňa č. 3-56štôlňavápenec2,4 km
    Štôlňa č. 3-56štôlňavápenec2,4 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lietavská Svinnávápenec ostatnýŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 km
    Lietavská SvinnádolomitŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 km
    Lietavská SvinnádolomitŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 km
    Lietavská Svinnávápenec ostatnýŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,4 km
    Lietava – Drieňovicavápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.3,8 km
    Lietavská Lúčkavápenec ostatnýŤažené ložisko – STEINBRUCH Žilina, s.r.o.4,5 km
    Lietavská Lúčkavápenec ostatnýŤažené ložisko – STEINBRUCH Žilina, s.r.o.4,7 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    KonskáMangánové rudyMnmineralogický výskyt290 m
    Veľká LúkaMolybdénové rudyMomineralogický výskyt710 m
    Mlynská dolinaMedené rudyCumineralogický výskyt2,6 km
    Trebostovská dolinaVolfrámové rudyWmineralogický výskyt3,1 km
    BystričkaAntimónové rudySbmineralogický výskyt4,4 km
    Valčianska dolinaMedené rudyCumineralogický výskyt4,7 km
    ČipčieŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    165 vrtov v pásme 3 km, z toho 54 hydrogeologických a 111 ostatných; s číslom archívnej správy 165.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m17×
    • 10–30 m31×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m30×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    BJ-12mapovací–9967730 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou35,0 m62048 98Cb65.pdf40 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou39,0 m62048 98Dc9.pdf40 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m62048 98Dc10.pdf40 m
    BJ-8mapovací–9967740 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m46030 98Cb34.pdf50 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m62048 98Da7.pdf60 m
    BJ-9mapovací–9967760 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m62048 98Dc11.pdf70 m
    BJ-11mapovací–9967770 m
    BJ-13mapovací–9967790 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m62048 98Cb66.pdf100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Rajecké Teplice – BJ-2333 °C–100 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný100 m
    Rajecké Teplice – RT-139 °C3,8 l/s303 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný130 m
    Rajecké Teplice – P-2––10 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný130 m
    Rajecké Teplice – BJ-2236 °C2,3 l/s105 mCa-Mg-HCO3využívaný140 m
    Rajecké Teplice – BJ-21A34 °C5,5 l/s30 mCa-Mg-HCO3využívaný170 m
    Rajecké Teplice – BJ-2134 °C15,5 l/s121 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný170 m
    Rajecké Teplice – B-138 °C2,4 l/s27,3 mCa-Mg-HCO3využívaný180 m
    Rajecké Teplice – B-238 °C2,5 l/s22,1 mCa-Mg-HCO3využívaný180 m
    Rajecké Teplice – B-338 °C–30,1 mCa-Mg-HCO3využívaný180 m
    Rajecké Teplice – BJ-1934 °C1,3 l/s161 mCa-Mg-HCO3využívaný200 m

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória Rajecké Teplicetermálne kúpalisko––1210 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 531,0 km
    RTŠ-1geotermálna voda22 – 385 – 1511,1 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 541,5 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 511,7 km
    kategória Rajectermálne kúpalisko––15,2 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5017,2 km
    kategória b4minerálna voda15-2231-5018,8 km
    kategória Stráňavytermálne kúpalisko––19,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kunerad 2 – Kunerad–1991–20 m
    Kunerad 1 – Kunerad–––60 m
    Stránske 1 – Stránske–––120 m
    Kunerad 3 – Kunerad–––120 m
    Rajecké Teplice 1 – Rajecké Teplice–––700 m
    Konská 1 – Konská nad Rajčankou––monitorovaná1,2 km
    Stránske–––1,5 km
    Poluvsie nad Rajčankou 1 – Poluvsie nad Rajčankou–––2,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy67×
    • Roztrhanie a rozvoľnenie masívu4×
    • Blokové rozpadliny2×
    • Skalné zrútenia1×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny44×
    • Stabilizovaný27×
    • Aktívny3×
    • Odstránený1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00036×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova14×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Žilina1 Fischereirevier · 14 km29Kuneradský potok29

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag