Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Kuneradský potok

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
13,6km
región
Región de Žilina
Imagen aérea del curso de agua Kuneradský potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Kuneradský potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Kuneradský potok, puntuación de la ventana 33.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 10:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Rajecké Teplice22 cm0,6 °C
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 09:57

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Bystrina Un arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.

    0500100015000 km5 km10 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 1249 a 422 m s. n. m. en 13,6 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    1249 m a.s.l.
    Punto más bajo
    369 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    880 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    65 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,28

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Kuneradský potok de 2018
    2018fotografiado 10 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua Kuneradský potok de 2021
    2021fotografiado 8 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua Kuneradský potok de 2024
    2024fotografiado 23 ago 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Kuneradský potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores1

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Kuneradský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    25 % granitoidy, 25 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 175 mg/l, mäkká voda (5,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,20 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km33 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    33°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 22 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    20. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    5objektov do 3 km

    ťažené: Fe, Cu

    Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 1,4 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 27,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Porubský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    165vrtov do 3 km

    383 rozborov vody v okolí

    Z toho 165 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    42°C na ústí vrtu

    17 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, výdatnosť 13,4 l/s, 530 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    37záznamov do 5 km

    7 ložísk, 30 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    75plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Granitoidy25%SR 1,5 %
    • Mladé sedimenty25%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • kryštalinikum25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kryštalinikumpaleozoikum – hercýnske granitoidy (devón – starší karbón?)strednozrnné biotitické granodiority – hybridné tonality s xenolitmi pararúl1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)83%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih83%SR 26 %
    • veľmi malý pokles17%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • jadrové pohoria80%SR 11 %
    • vnútrokarpatský paleogén20%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Malá Fatra80%SR 1,2 %
    • Žilinsko-rajecká kotlina20%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov50%SR 21 %
    • rajón magmatických intruzívnych hornín50%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %
    • formácia variských granitoidov50%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kyslé plutonity75%SR 3,7 %
    • Zlepence25%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)75%SR 3,7 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Zlepence; Nero)25%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér časti Žilinskej kotliny a východného okraja Súľovských vrchov67%SR 0,0 %
    • kryštalinikum a mezozoikum severozápadných svahov Lúčanskej Fatry33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Žilinská kotlina100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,57typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    5,9°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,05 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    175mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfatosSO427,0 mg/l29. percentil
    • ClorurosCl3,90 mg/l26. percentil
    • MagnesioMg7,86 mg/l23. percentil
    • FluorurosF0,0693 mg/l23. percentil
    • CalcioCa29,1 mg/l18. percentil
    • SodioNa3,73 mg/l18. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO387,5 mg/l15. percentil
    • DraslíkK1,12 mg/l13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO39,55 mg/l71. percentil
    • FosforečnanyPO40,214 mg/l61. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,62 mg/l11. percentil
    • AmóniumNH40,0304 mg/l11. percentil

    Metales

    • AluminioAl85,2 μg/l57. percentil
    • CincZn4,89 μg/l36. percentil
    • ManganesoMn9,60 μg/l20. percentil
    • HierroFe0,00957 mg/l2. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdenoMo1,20 mg/kg95. percentil
    • PlomoPb31,6 mg/kg88. percentil
    • BizmutBi0,446 mg/kg87. percentil
    • CobreCu46,3 mg/kg87. percentil
    • SelenioSe0,488 mg/kg86. percentil
    • CincZn157 mg/kg82. percentil
    • VanadioV82,5 mg/kg76. percentil
    • CobaltoCo10,3 mg/kg75. percentil
    • NíquelNi29,5 mg/kg69. percentil
    • MercurioHg0,135 mg/kg62. percentil
    • CadmioCd0,222 mg/kg58. percentil
    • CínSn2,65 mg/kg50. percentil
    • ArsénicoAs6,45 mg/kg48. percentil
    • CromoCr63,9 mg/kg36. percentil
    • AntimonioSb0,438 mg/kg29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FósforoP1295 mg/kg88. percentil
    • MagnesioMg1,77 %86. percentil
    • HierroFe3,51 %82. percentil
    • SodioNa1,09 %80. percentil
    • TitánTi5349 mg/kg77. percentil
    • AluminioAl6,47 %75. percentil
    • CalcioCa3,96 %74. percentil
    • ManganesoMn897 mg/kg55. percentil
    • DraslíkK1,49 %46. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr244 mg/kg94. percentil
    • CérCe81,8 mg/kg92. percentil
    • YtriumY38,6 mg/kg91. percentil
    • BáriumBa600 mg/kg86. percentil
    • LítiumLi34,2 mg/kg72. percentil
    • GáliumGa16,5 mg/kg71. percentil
    • ZirkónZr427 mg/kg58. percentil
    • RubídiumRb85,9 mg/kg43. percentil
    • BerilioBe1,22 mg/kg39. percentil
    • BoroB47,0 mg/kg18. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Riesgo de radón del lecho rocoso

    medio

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,45 ppm54. percentil
    • Potasio (K)K1,19 %19. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,13 ppm11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • medio80%SR 64 %
    • bajo20%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -7nT

    rozsah -17 až 9 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km33 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    33 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 22 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Žilinská kotlina100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)124–1 475m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek680m a.s.l.
    • Pendiente media13,9°
    • Priemerná januárová teplota-7,0°C
    • Priemerná júlová teplota12,1°C
    • Ročné zrážky1258mm

    Geomorfologické celky

    • Žilinská kotlina50%SR 1,2 %
    • Malá Fatra50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu50%SR 27 %
    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A83%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda17%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Štôlňa č. 2-56 – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa č. 3-56 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Štôlňa č. 2-56 – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa č. 3-56 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Konská – Mangánové rudy (290 m od vody)Veľká Lúka – Molybdénové rudy (710 m od vody)Mlynská dolina – Medené rudy (2,6 km od vody)Trebostovská dolina – Volfrámové rudy (3,1 km od vody)Bystrička – Antimónové rudy (4,4 km od vody)Valčianska dolina – Medené rudy (4,7 km od vody)Čipčie – Železné rudy (4,7 km od vody)Kunerad 2 – Kunerad – nijaký (20 m od vody)Kunerad 1 – Kunerad – nijaký (60 m od vody)Stránske 1 – Stránske – nijaký (120 m od vody)Kunerad 3 – Kunerad – občasný (120 m od vody)Rajecké Teplice 1 – Rajecké Teplice – nijaký (700 m od vody)Konská 1 – Konská nad Rajčankou – nijaký (1,2 km od vody)Stránske – nijaký (1,5 km od vody)Poluvsie nad Rajčankou 1 – Poluvsie nad Rajčanko – nijaký (2,0 km od vody)Zbyňov – nijaký (2,0 km od vody)Lietavská Svinná – Babkov – Lietavská Svinná – nijaký (2,8 km od vody)Kľače 1 – Kľače – nijaký (3,0 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-23 – kúpeľný (100 m od vody)Rajecké Teplice – RT-1 – kúpeľný (130 m od vody)Rajecké Teplice – P-2 – kúpeľný (130 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-22 – kúpeľný (140 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-21A – kúpeľný (170 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-21 – kúpeľný (170 m od vody)Rajecké Teplice – B-1 – kúpeľný (180 m od vody)Rajecké Teplice – B-2 – kúpeľný (180 m od vody)Rajecké Teplice – B-3 – kúpeľný (180 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-19 – kúpeľný (200 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-14 – kúpeľný (260 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-20 – kúpeľný (290 m od vody)Kamenná Poruba – RTŠ-1 – nekúpeľný (530 m od vody)Rajec – Rk-22 – nekúpeľný (4,5 km od vody)Žilina – Chrastie – HŽK-10 – nekúpeľný (9,0 km od vody)Martin – ZGT-3 – nekúpeľný (9,7 km od vody)Stráňavy – HŽK-2 – nekúpeľný (9,9 km od vody)RTŠ-1 – j2 (1,1 km od vody)c1 (1,0 km od vody)a1 (1,5 km od vody)d1 (1,7 km od vody)c1 (5,5 km od vody)a5 (7,2 km od vody)a1 (8,7 km od vody)b4 (8,8 km od vody)a1 (8,9 km od vody)c1 (9,2 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Rajecké Teplice (210 m od vody)Rajec (5,2 km od vody)Stráňavy (9,4 km od vody)Lietavská Svinná – vápenec ostatný (2,3 km od vody)Lietavská Svinná – dolomit (2,3 km od vody)Lietavská Lúčka – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Lietavská Svinná – dolomit (2,3 km od vody)Lietavská Svinná – vápenec ostatný (2,4 km od vody)Lietava – Drieňovica – vápenec ostatný (3,8 km od vody)Lietavská Lúčka – vápenec ostatný (4,5 km od vody)Konská – stavebný piesok – pieskovec (1,1 km od vody)Martin – Veľká lúka – Mo rudy (1,1 km od vody)Kunerad – kremenec (1,2 km od vody)Kunerad – Bystričky – kremeň (1,2 km od vody)Martin – Veľká lúka – Mo rudy (1,4 km od vody)Žilinská kotlina (Stránske – Konská) – Mn rudy (1,9 km od vody)Martin – Mlynská dolina – Cu rudy (2,6 km od vody)Poluvsie nad Rajčankou – stavebný kameň – dolomit (2,7 km od vody)Poluvsie nad Rajčankou – kremenec (2,7 km od vody)Martin – Mlynský potok I. – stavebný kameň – biotitická pararula (3,1 km od vody)Trebostovská dolina – W rudy (3,1 km od vody)Jasenové – štrkopiesky (3,5 km od vody)Porúbka (Úbočie) – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Martin – Mlynský potok II. – stavebný kameň – biotitická pararula (3,6 km od vody)Lietava – stavebný kameň – zlepenec (3,9 km od vody)Babkov – Strážna – stavebný kameň – zlepenec (4,0 km od vody)Bystrička – Sb rudy (4,4 km od vody)Babkov (pod Tobolky) – stavebný kameň – zlepenec (4,6 km od vody)Valčianska dolina – Cu rudy (4,7 km od vody)Čipčie – Fe rudy (4,7 km od vody)Jasenové (Dubová) – stavebný kameň – vápenec (4,9 km od vody)Višňové – Cu rudy (4,9 km od vody)Konská – mangánové rudy (290 m od vody)Stráňanský potok – všeobecná geológia (1,2 km od vody)Kamenná Poruba – všeobecná geológia (3,1 km od vody)KUNERAD – Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Skalné zrútenia (220 m od vody)KUNERAD – Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)KUNERAD – Blokové rozpadliny (330 m od vody)RAJECKE TEPLICE – Zosuvy (330 m od vody)RAJECKE TEPLICE – Zosuvy (340 m od vody)KUNERAD – Blokové rozpadliny (460 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)KONSKA – Zosuvy (680 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (720 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (910 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (970 m od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (980 m od vody)KONERAD – Zosuvy (1,0 km od vody)KAMENNA PORUBA – Zosuvy (1,0 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,1 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,2 km od vody)RUSKE – Zosuvy (1,2 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,3 km od vody)KUNERAD – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KAMENNA PORUBA – Zosuvy (1,6 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (1,7 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Svahové prúdy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,7 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (1,9 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,0 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,0 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (2,1 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,1 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,1 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,1 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,2 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,3 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)LITAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Rajecké Teplice – negatívny vrt (100 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Rajecké Teplice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (130 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Rajecké Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (140 m od vody)Rajecké Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Rajecké Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (210 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Rajecké Teplice – negatívny vrt (290 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Rajecké Teplice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (450 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Rajecké Teplice – negatívny vrt (850 m od vody)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Konská-Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Kunerad-Tehliar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (630 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)v bočnej strmej doline nad chatami vedľa lesnej – prameň (1,5 km od vody)Biely Potok 650m od K778 – prameň (1,8 km od vody)Lietavská Svinná 650m SZ od K778 – prameň (1,8 km od vody)Liet.Svinná-Biely Potok 600m SZ od K731 – prameň (2,2 km od vody)Zbyňov, 700m J od K639 – prameň (2,8 km od vody)ľavostranná plytšia bočná dolina, blízko za okra – prameň (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Porubský potok, 1993, 940 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 490 μg/lmedián 100 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Porubský potok, 1993, 920 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 40,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Stránsky potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Porubský potok, 1993, 940 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 100 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,1 mg/lmedián 10,4 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Konská, 1300m JV od K487, 1993, 870 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Zirkón (ZrSiO₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)7 vzoriek, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO35×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A4×
    • trieda E2×

    Kovy v podzemnej vode

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 164 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 710 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,600 μg/l29 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnmierne zvýšená
      najvyššie 192 μg/lmedián 1,00 μg/l29 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 1,00 μg/l29 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente850,7 Bq/l13,1 Bq/l
    upravený prameň528,4 Bq/l6,47 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie110,1 Bq/l10,1 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe1×
    • Cu1×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa5×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    ŠtôlňaštôlňaFe,Cu19201,4 km
    Štôlňa č. 2-56štôlňavápenec2,3 km
    Štôlňa č. 2-56štôlňavápenec2,3 km
    Štôlňa č. 3-56štôlňavápenec2,4 km
    Štôlňa č. 3-56štôlňavápenec2,4 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lietavská Svinnávápenec ostatnýŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 km
    Lietavská SvinnádolomitŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 km
    Lietavská SvinnádolomitŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 km
    Lietavská Svinnávápenec ostatnýŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,4 km
    Lietava – Drieňovicavápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.3,8 km
    Lietavská Lúčkavápenec ostatnýŤažené ložisko – STEINBRUCH Žilina, s.r.o.4,5 km
    Lietavská Lúčkavápenec ostatnýŤažené ložisko – STEINBRUCH Žilina, s.r.o.4,7 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    KonskáMangánové rudyMnmineralogický výskyt290 m
    Veľká LúkaMolybdénové rudyMomineralogický výskyt710 m
    Mlynská dolinaMedené rudyCumineralogický výskyt2,6 km
    Trebostovská dolinaVolfrámové rudyWmineralogický výskyt3,1 km
    BystričkaAntimónové rudySbmineralogický výskyt4,4 km
    Valčianska dolinaMedené rudyCumineralogický výskyt4,7 km
    ČipčieŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    165 vrtov v pásme 3 km, z toho 54 hydrogeologických a 111 ostatných; s číslom archívnej správy 165.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m17×
    • 10–30 m31×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m30×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    BJ-12mapovací–9967730 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou35,0 m62048 98Cb65.pdf40 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou39,0 m62048 98Dc9.pdf40 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m62048 98Dc10.pdf40 m
    BJ-8mapovací–9967740 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m46030 98Cb34.pdf50 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m62048 98Da7.pdf60 m
    BJ-9mapovací–9967760 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m62048 98Dc11.pdf70 m
    BJ-11mapovací–9967770 m
    BJ-13mapovací–9967790 m
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m62048 98Cb66.pdf100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Rajecké Teplice – BJ-2333 °C–100 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný100 m
    Rajecké Teplice – RT-139 °C3,8 l/s303 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný130 m
    Rajecké Teplice – P-2––10 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný130 m
    Rajecké Teplice – BJ-2236 °C2,3 l/s105 mCa-Mg-HCO3využívaný140 m
    Rajecké Teplice – BJ-21A34 °C5,5 l/s30 mCa-Mg-HCO3využívaný170 m
    Rajecké Teplice – BJ-2134 °C15,5 l/s121 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný170 m
    Rajecké Teplice – B-138 °C2,4 l/s27,3 mCa-Mg-HCO3využívaný180 m
    Rajecké Teplice – B-238 °C2,5 l/s22,1 mCa-Mg-HCO3využívaný180 m
    Rajecké Teplice – B-338 °C–30,1 mCa-Mg-HCO3využívaný180 m
    Rajecké Teplice – BJ-1934 °C1,3 l/s161 mCa-Mg-HCO3využívaný200 m

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória Rajecké Teplicetermálne kúpalisko––1210 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 531,0 km
    RTŠ-1geotermálna voda22 – 385 – 1511,1 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 541,5 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 511,7 km
    kategória Rajectermálne kúpalisko––15,2 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5017,2 km
    kategória b4minerálna voda15-2231-5018,8 km
    kategória Stráňavytermálne kúpalisko––19,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kunerad 2 – Kunerad–1991–20 m
    Kunerad 1 – Kunerad–––60 m
    Stránske 1 – Stránske–––120 m
    Kunerad 3 – Kunerad–––120 m
    Rajecké Teplice 1 – Rajecké Teplice–––700 m
    Konská 1 – Konská nad Rajčankou––monitorovaná1,2 km
    Stránske–––1,5 km
    Poluvsie nad Rajčankou 1 – Poluvsie nad Rajčankou–––2,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy67×
    • Roztrhanie a rozvoľnenie masívu4×
    • Blokové rozpadliny2×
    • Skalné zrútenia1×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny44×
    • Stabilizovaný27×
    • Aktívny3×
    • Odstránený1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00036×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova14×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Žilina1 coto de pesca · 14 km28Kuneradský potok28

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh