Vízfolyás

Kuneradský potok

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
13,6km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Kuneradský potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Kuneradský potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Kuneradský potok, ablakpontszám 43.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Rajecké Teplice23 cm2,5 °C
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 17:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    05001 0001 5000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 1 249-től 422 m tengerszint feletti magasságig 13,6 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    1 249 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    369 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    880 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    65 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,28

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Kuneradský potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 10.
    Kuneradský potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 8.
    Kuneradský potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. aug. 23.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Kuneradský potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Kuneradský potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (13 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 50%-a

    25% granitoidok, 25% Fiatal üledékek

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,6modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizáció 175 mg/l, lágy víz (5,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Molibdén 1,20 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km33 °C55 °C

    Láb alatti hőség

    33°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 55 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 55 °C (22 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    46NGY/H dózisteljesítmény

    20. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    5objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Fe, Cu

    Legközelebbi: Štôlňa (tárna), 1,4 km-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    7 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 27,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Porubský potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    165fúrás 3 km-en belül

    383 vízelemzés a közelben

    Közülük 165-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    42°C a kútfejnél

    17 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Kamenná Poruba – RTŠ-1, hozam 13,4 l/s, 530 m a vízből.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    11Telephelyek 3 km-en belül

    11 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    37bejegyzés 5 km-en belül

    7 telep, 30 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    75terület 3 km-en belül

    3 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék50%SR 72 %
    • Granitoidok25%SR 1,5 %
    • Fiatal üledékek25%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú75%
    • kristályos25%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai2×
    kristályosPaleozoikus – hercini granitoidok (devon – korai karbonos?)strednozrnné biotitické granodiority – hybridné tonality s xenolitmi pararúl1×
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális üledékek egésze: LithoFacial differenciálatlan lejtők és törmelékek1×

    Kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)83%SR 60 %
    • negatív egység (hegyvidéki medencék)17%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés83%SR 26 %
    • nagyon kicsi süllyedés17%SR 7,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • fő hegyek80%SR 11 %
    • belső kárpata paleogén20%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Kis-Fátra80%SR 1,2 %
    • Žilina–Rajec-medence20%SR 0,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója50%SR 21 %
    • magmás intruzív kőzetek régiója50%SR 3,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása50%SR 71 %
    • variscan granitoidok kialakulása50%SR 3,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 6 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Savas plutonikus kőzetek75%SR 3,7 %
    • Zlepence25%SR 0,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody75%SR 3,7 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Zlepence)25%SR 0,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • A Žilina-medence paleogén és negyedidőszaki része, valamint a Súľovské Vrchy keleti széle67%SR 0,0 %
    • lúčanská Fatra északnyugati lejtőinek kristályos és mezozoikuma33%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Žilina medence100%SR 1,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,57tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    5,9°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,05 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    175mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • SzulfátokSO427,0 mg/l29. percentilis
    • KloridCl3,90 mg/l26. percentilis
    • MagnéziumMg7,86 mg/l23. percentilis
    • FluoridF0,0693 mg/l23. percentilis
    • KalciumCa29,1 mg/l18. percentilis
    • NátriumNa3,73 mg/l18. percentilis
    • BikarbonátokHCO387,5 mg/l15. percentilis
    • KáliumK1,12 mg/l13. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • NitrátokNO39,55 mg/l71. percentilis
    • FoszfátokPO40,214 mg/l61. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK1,62 mg/l11. percentilis
    • AmmóniaNH40,0304 mg/l11. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl85,2 μg/l57. percentilis
    • Cink-Zn4,89 μg/l36. percentilis
    • MangánMn9,60 μg/l20. percentilis
    • VasalóFe0,00957 mg/l2. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • MolibdénMo1,20 mg/kg95. percentilis
    • ÓlomPb31,6 mg/kg88. percentilis
    • BizmutBi0,446 mg/kg87. percentilis
    • RézCu46,3 mg/kg87. percentilis
    • SzelénSe0,488 mg/kg86. percentilis
    • Cink-Zn157 mg/kg82. percentilis
    • VanádiumV82,5 mg/kg76. percentilis
    • KobaltCo10,3 mg/kg75. percentilis
    • NikkelNi29,5 mg/kg69. percentilis
    • HiganyHg0,135 mg/kg62. percentilis
    • KadmiumCd0,222 mg/kg58. percentilis
    • Ón-Sn2,65 mg/kg50. percentilis
    • ArzénAs6,45 mg/kg48. percentilis
    • KrómCr63,9 mg/kg36. percentilis
    • AntimonSb0,438 mg/kg29. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • FoszforP1 295 mg/kg88. percentilis
    • MagnéziumMg1,77 %86. percentilis
    • VasalóFe3,51 %82. percentilis
    • NátriumNa1,09 %80. percentilis
    • TitánTi5 349 mg/kg77. percentilis
    • AlumíniumAl6,47 %75. percentilis
    • KalciumCa3,96 %74. percentilis
    • MangánMn897 mg/kg55. percentilis
    • KáliumK1,49 %46. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr244 mg/kg94. percentilis
    • CériumCe81,8 mg/kg92. percentilis
    • IttriumY38,6 mg/kg91. percentilis
    • BáriumBa600 mg/kg86. percentilis
    • LítiumLi34,2 mg/kg72. percentilis
    • GalliumGa16,5 mg/kg71. percentilis
    • CirkóniumZr427 mg/kg58. percentilis
    • RubídiumRb85,9 mg/kg43. percentilis
    • BerilliumBe1,22 mg/kg39. percentilis
    • BórB47,0 mg/kg18. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    46ngy/h a levegőben

    45-52 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,45 ppm54. percentilis
    • Kálium (K)K1,19 %19. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,13 ppm11. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1373 106 Bq/m²88. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes80%SR 64 %
    • alacsony20%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -7nT

    -17-9 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -44mGal

    maradék −3,7 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km33 °C55 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    33 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben

    22 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Žilina medence100%SR 1,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)124–1 475m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága680m a.s.l.
    • Átlagos lejtés13,9°
    • Januári átlaghőmérséklet-7,0°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet12,1°C
    • Évi csapadék1 258mm

    Geomorfológiai egységek

    • Žilina medence50%SR 1,2 %
    • Kis-Fátra50%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Fatra–Tatra terület100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra nem érzékeny talajok50%SR 27 %
    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok50%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a83%SR 45 %
    • viszonylag tiszta talaj17%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Štôlňa – 2 – tárna (1,4 km-re a víztől)Štôlňa č. 2-56 – 2 – tárna (2,3 km-re a víztől)Štôlňa č. 3-56 – 2 – tárna (2,4 km-re a víztől)Štôlňa č. 2-56 – 2 – tárna (2,3 km-re a víztől)Štôlňa č. 3-56 – 2 – tárna (2,4 km-re a víztől)Konská – Mangánércek (290 m-re a víztől)Veľká Lúka – Molibdén ércek (710 m-re a víztől)Mlynská dolina – Rézércek (2,6 km-re a víztől)Trebostovská dolina – Volfrámércek (3,1 km-re a víztől)Bystrička – Antimonércek (4,4 km-re a víztől)Valčianska dolina – Rézércek (4,7 km-re a víztől)Čipčie – Vasércek (4,7 km-re a víztől)Kunerad 2 – Kunerad – egyik sem (20 m-re a víztől)Kunerad 1 – Kunerad – egyik sem (60 m-re a víztől)Stránske 1 – Stránske – egyik sem (120 m-re a víztől)Kunerad 3 – Kunerad – alkalmi (120 m-re a víztől)Rajecké Teplice 1 – Rajecké Teplice – egyik sem (700 m-re a víztől)Konská 1 – Konská nad Rajčankou – egyik sem (1,2 km-re a víztől)Stránske – egyik sem (1,5 km-re a víztől)Poluvsie nad Rajčankou 1 – Poluvsie nad Rajčanko – egyik sem (2,0 km-re a víztől)Zbyňov – egyik sem (2,0 km-re a víztől)Lietavská Svinná – Babkov – Lietavská Svinná – egyik sem (2,8 km-re a víztől)Kľače 1 – Kľače – egyik sem (3,0 km-re a víztől)Rajecké Teplice – BJ-23 – gyógyfürdő (100 m-re a víztől)Rajecké Teplice – RT-1 – gyógyfürdő (130 m-re a víztől)Rajecké Teplice – P-2 – gyógyfürdő (130 m-re a víztől)Rajecké Teplice – BJ-22 – gyógyfürdő (140 m-re a víztől)Rajecké Teplice – BJ-21A – gyógyfürdő (170 m-re a víztől)Rajecké Teplice – BJ-21 – gyógyfürdő (170 m-re a víztől)Rajecké Teplice – B-1 – gyógyfürdő (180 m-re a víztől)Rajecké Teplice – B-2 – gyógyfürdő (180 m-re a víztől)Rajecké Teplice – B-3 – gyógyfürdő (180 m-re a víztől)Rajecké Teplice – BJ-19 – gyógyfürdő (200 m-re a víztől)Rajecké Teplice – BJ-14 – gyógyfürdő (260 m-re a víztől)Rajecké Teplice – BJ-20 – gyógyfürdő (290 m-re a víztől)Kamenná Poruba – RTŠ-1 – spanyollal hajó (530 m-re a víztől)Rajec – Rk-22 – spanyollal hajó (4,5 km-re a víztől)Žilina – Chrastie – HŽK-10 – spanyollal hajó (9,0 km-re a víztől)Martin – ZGT-3 – spanyollal hajó (9,7 km-re a víztől)Stráňavy – HŽK-2 – spanyollal hajó (9,9 km-re a víztől)RTŠ-1 – j2 (1,1 km-re a víztől)c1 (1,0 km-re a víztől)a1 (1,5 km-re a víztől)d1 (1,7 km-re a víztől)c1 (5,5 km-re a víztől)a5 (7,2 km-re a víztől)a1 (8,7 km-re a víztől)b4 (8,8 km-re a víztől)a1 (8,9 km-re a víztől)c1 (9,2 km-re a víztől)a1 (9,8 km-re a víztől)Rajecké Teplice (210 m-re a víztől)Rajec (5,2 km-re a víztől)Stráňavy (9,4 km-re a víztől)Lietavská Svinná – mészkő, egyéb (2,3 km-re a víztől)Lietavská Svinná – dolomit (2,3 km-re a víztől)Lietavská Lúčka – mészkő, egyéb (4,7 km-re a víztől)Lietavská Svinná – dolomit (2,3 km-re a víztől)Lietavská Svinná – mészkő, egyéb (2,4 km-re a víztől)Lietava – Drieňovica – mészkő, egyéb (3,8 km-re a víztől)Lietavská Lúčka – mészkő, egyéb (4,5 km-re a víztől)Konská – stavebný piesok – homokkő (1,1 km-re a víztől)Martin – Veľká lúka – Mo ércek (1,1 km-re a víztől)Kunerad – kvarcit (1,2 km-re a víztől)Kunerad – Bystričky – kvarc (1,2 km-re a víztől)Martin – Veľká lúka – Mo ércek (1,4 km-re a víztől)Žilinská kotlina (Stránske – Konská) – Mn ércek (1,9 km-re a víztől)Martin – Mlynská dolina – Rézércek (2,6 km-re a víztől)Poluvsie nad Rajčankou – építőkő – dolomit (2,7 km-re a víztől)Poluvsie nad Rajčankou – kvarcit (2,7 km-re a víztől)Martin – Mlynský potok I. – építőkő – biotit paragneisz (3,1 km-re a víztől)Trebostovská dolina – W ORES (3,1 km-re a víztől)Jasenové – kavicsos homok (3,5 km-re a víztől)Porúbka (Úbočie) – építőkő – dolomit (3,5 km-re a víztől)Martin – Mlynský potok II. – építőkő – biotit paragneisz (3,6 km-re a víztől)Lietava – építőkő – konglomerátum (3,9 km-re a víztől)Babkov – Strážna – építőkő – konglomerátum (4,0 km-re a víztől)Bystrička – SB ércek (4,4 km-re a víztől)Babkov (pod Tobolky) – építőkő – konglomerátum (4,6 km-re a víztől)Valčianska dolina – Rézércek (4,7 km-re a víztől)Čipčie – Feércek (4,7 km-re a víztől)Jasenové (Dubová) – építőkő – mészkő (4,9 km-re a víztől)Višňové – Rézércek (4,9 km-re a víztől)Konská – mangánércek (290 m-re a víztől)Stráňanský potok – általános geológia (1,2 km-re a víztől)Kamenná Poruba – általános geológia (3,1 km-re a víztől)KUNERAD – Földcsuszamlások (150 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)– Szirtes zuhanás (220 m-re a víztől)KUNERAD – Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (280 m-re a víztől)KUNERAD – Zárt repedések (330 m-re a víztől)RAJECKE TEPLICE – Földcsuszamlások (330 m-re a víztől)RAJECKE TEPLICE – Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)KUNERAD – Zárt repedések (460 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (600 m-re a víztől)STRANSKE – Földcsuszamlások (620 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (630 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (650 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)KONSKA – Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)STRANSKE – Földcsuszamlások (720 m-re a víztől)STRANSKE – Földcsuszamlások (810 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (870 m-re a víztől)STRANSKE – Földcsuszamlások (910 m-re a víztől)STRANSKE – Földcsuszamlások (970 m-re a víztől)– A kőzettömeg szakadása és lazulása (980 m-re a víztől)KONERAD – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)KAMENNA PORUBA – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)KONSKA – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)KONSKA – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)KONSKA – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)RUSKE – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)STRANSKE – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)STRANSKE – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)KUNERAD – Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)STRANSKE – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)KONSKA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)KAMENNA PORUBA – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)LIETAVSKA SVINNA – Lejtőáramlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)STRANSKE – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)LIETAVSKA SVINNA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– A kőzettömeg szakadása és lazulása (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– A kőzettömeg szakadása és lazulása (2,1 km-re a víztől)LIETAVSKA SVINNA – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)LIETAVSKA SVINNA – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)– A kőzettömeg szakadása és lazulása (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)POLUVSIE – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)LITAVSKA SVINNA – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)LIETAVSKA SVINNA – Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Rajecké Teplice – negatív fúrólyuk (100 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m-re a víztől)Rajecké Teplice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (130 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m-re a víztől)Rajecké Teplice – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (140 m-re a víztől)Rajecké Teplice – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (170 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m-re a víztől)Rajecké Teplice – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (210 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m-re a víztől)Rajecké Teplice – negatív fúrólyuk (290 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m-re a víztől)Rajecké Teplice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (450 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m-re a víztől)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m-re a víztől)Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m-re a víztől)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m-re a víztől)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m-re a víztől)Rajecké Teplice – negatív fúrólyuk (850 m-re a víztől)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m-re a víztől)Konská-Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m-re a víztől)Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m-re a víztől)Kunerad-Tehliar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (630 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (670 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,2 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (1,4 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (1,5 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,5 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)v bočnej strmej doline nad chatami vedľa lesnej – forrás (1,5 km-re a víztől)Biely Potok 650m od K778 – forrás (1,8 km-re a víztől)Lietavská Svinná 650m SZ od K778 – forrás (1,8 km-re a víztől)Liet.Svinná-Biely Potok 600m SZ od K731 – forrás (2,2 km-re a víztől)Zbyňov, 700m J od K639 – forrás (2,8 km-re a víztől)ľavostranná plytšia bočná dolina, blízko za okra – forrás (2,9 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 27,0 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Porubský potok1993, 940 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 490 μg/lmedián 100 μg/l7 minták

      Legmagasabb érték: Porubský potok1993, 920 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 90,0 μg/lmedián 40,0 μg/l7 minták

      Legmagasabb érték: Stránsky potok1993, 640 m-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Porubský potok1993, 940 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l5 minták

      Legmagasabb érték: Kunerádsky potok, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kunerádsky potok1993, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kunerádsky potok1993, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kunerádsky potok1993, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kunerádsky potok1993, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kunerádsky potok1993, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 11,1 mg/lmedián 10,4 mg/l7 minták

      Legmagasabb érték: Konská, 1300m JV od K4871993, 870 m-re a víztől. Összehasonlítás: 52. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Magnetit (Fe₃O₄)17 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pirit (FeS₂)12 minta, legfeljebb 55 szem
    • Scheelit (CaWO₄)12 minta, legfeljebb 315 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)8 minta, legfeljebb 315 szem
    • Barit (BaSO₄)5 minta, legfeljebb 315 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cinabarit (HgS)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Cirkónium (ZrSiO₄)17 minta, legfeljebb 315 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)15 minta, legfeljebb 315 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)7 minta, legfeljebb 55 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO35×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A4×
    • osztály E2×

    Fémek a talajvízben

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 164 μg/lmedián 0,100 μg/l29 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l29 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 330 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l29 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l29 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,20 μg/lmedián 0,250 μg/l29 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 330 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 710 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,30 μg/lmedián 0,600 μg/l29 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l29 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 85. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l29 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 192 μg/lmedián 1,00 μg/l29 minták48 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 18,0 μg/lmedián 1,00 μg/l29 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás850,7 Bq/l13,1 Bq/l
    fejlett rugó528,4 Bq/l6,47 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz110,1 Bq/l10,1 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Fe1×
    • Cu1×

    Bányászati tárgyak típusai

    • tárna5×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    TárnatárnaFe,Cu19201,4 km
    Štôlňa č. 2-56tárnamészkő2,3 km
    Štôlňa č. 2-56tárnamészkő2,3 km
    Štôlňa č. 3-56tárnamészkő2,4 km
    Štôlňa č. 3-56tárnamészkő2,4 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Lietavská Svinnámészkő, egyébAláaknázott betét – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 km
    Lietavská SvinnádolomitAláaknázott betét – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 km
    Lietavská SvinnádolomitAláaknázott betét – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 km
    Lietavská Svinnámészkő, egyébAláaknázott betét – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,4 km
    Lietava – Drieňovicamészkő, egyébBetét a tartalékok várható felhasználásával – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.3,8 km
    Lietavská Lúčkamészkő, egyébAláaknázott betét – STEINBRUCH Zsolna, s.r.o.4,5 km
    Lietavská Lúčkamészkő, egyébAláaknázott betét – STEINBRUCH Zsolna, s.r.o.4,7 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    KonskáMangánércekMnásványi jelenség290 m
    Veľká LúkaMolibdén ércekMoásványi jelenség710 m
    Mlynská dolinaRézércekCuásványi jelenség2,6 km
    Trebostovská dolinaVolfrámércekWásványi jelenség3,1 km
    BystričkaAntimonércekSbásványi jelenség4,4 km
    Valčianska dolinaRézércekCuásványi jelenség4,7 km
    ČipčieVasércekFeásványi jelenség4,7 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    165 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 54 hidrogeológiai és 111 egyéb; archív jelentés számával: 165.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m17×
    • 10–30 m31×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m30×
    • több mint 300 m2×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    BJ-12térképészet–9967730 m
    Kuneradkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel35,0 m62048 98Cb65.pdf40 m
    Kuneradkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel39,0 m62048 98Dc9.pdf40 m
    Kuneradkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel40,0 m62048 98Dc10.pdf40 m
    BJ-8térképészet–9967740 m
    Kuneradkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel100,0 m46030 98Cb34.pdf50 m
    Kuneradkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel30,0 m62048 98Da7.pdf60 m
    BJ-9térképészet–9967760 m
    Kuneradkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel50,0 m62048 98Dc11.pdf70 m
    BJ-11térképészet–9967770 m
    BJ-13térképészet–9967790 m
    Kuneradkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel50,0 m62048 98Cb66.pdf100 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Rajecké Teplice – BJ-2333 °C–100 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan100 m
    Rajecké Teplice – RT-139 °C3,8 l/s303 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan130 m
    Rajecké Teplice – P-2––10 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan130 m
    Rajecké Teplice – BJ-2236 °C2,3 l/s105 mCa-Mg-HCO3használatban140 m
    Rajecké Teplice – BJ-21A34 °C5,5 l/s30 mCa-Mg-HCO3használatban170 m
    Rajecké Teplice – BJ-2134 °C15,5 l/s121 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan170 m
    Rajecké Teplice – B-138 °C2,4 l/s27,3 mCa-Mg-HCO3használatban180 m
    Rajecké Teplice – B-238 °C2,5 l/s22,1 mCa-Mg-HCO3használatban180 m
    Rajecké Teplice – B-338 °C–30,1 mCa-Mg-HCO3használatban180 m
    Rajecké Teplice – BJ-1934 °C1,3 l/s161 mCa-Mg-HCO3használatban200 m

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória Rajecké Teplicetermálfürdő––1210 m
    kategória c1ásványvíz23-38< 531,0 km
    RTŠ-1geotermikus víz22 – 385 – 1511,1 km
    kategória a1ásványvíz< 15< 541,5 km
    kategória d1ásványvíz39-55< 511,7 km
    kategória Rajectermálfürdő––15,2 km
    kategória a5ásványvíz< 15> 5017,2 km
    kategória b4ásványvíz15-2231-5018,8 km
    kategória Stráňavytermálfürdő––19,4 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Kunerad 2 – Kunerad–1991–20 m
    Kunerad 1 – Kunerad–––60 m
    Stránske 1 – Stránske–––120 m
    Kunerad 3 – Kunerad–––120 m
    Rajecké Teplice 1 – Rajecké Teplice–––700 m
    Konská 1 – Konská nad Rajčankou––ellenőrzött1,2 km
    Stránske–––1,5 km
    Poluvsie nad Rajčankou 1 – Poluvsie nad Rajčankou–––2,0 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások67×
    • A kőzettömeg szakadása és lazulása4×
    • Zárt repedések2×
    • Szirtes zuhanás1×
    • Lejtőáramlások1×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny44×
    • Stabilizovaný27×
    • Aktívny3×
    • Odstránený1×

    Jelenlegi állapot

    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel36×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova14×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Zsolna1 horgászvíz · 14 km33Kuneradský potok33

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág