Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Кунерадски поток

Басейн: ВагЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
13,6km
край
Жилінський край
Аерофотознімок водотоку Кунерадски поток з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Кунерадски поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Кунерадски поток, оцінка вікна 40.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 13:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Раєцке Тепліце23 см2,6 °C
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 12:57

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.

    05001 0001 5000 км5 км10 км
    Висотний профіль водотоку: від 1 249 до 422 м н. р. м. на 13,6 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    1 249 м н. р. м.
    Найнижча точка
    369 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    880 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    65 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,28

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Кунерадски поток за 2018 рік
    2018знято 10 вер. 2018
    Аерофотознімок водотоку Кунерадски поток за 2021 рік
    2021знято 8 вер. 2021
    Аерофотознімок водотоку Кунерадски поток за 2024 рік
    2024знято 23 серп. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Кунерадски поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • 1 до 2 показники1

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Kuneradský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    25 % granitoidy, 25 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 175 mg/l, mäkká voda (5,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,20 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км33 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    33°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 22 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    20. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    5objektov do 3 km

    ťažené: Fe, Cu

    Найбліжшіе: Štôlňa (štôlňa), 1,4 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 27,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Porubský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    165vrtov do 3 km

    383 rozborov vody v okolí

    Z toho 165 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    42°C na ústí vrtu

    17 geotermálnych vrtov do 10 km

    Найтеплейші: Kamenná Poruba – RTŠ-1, výdatnosť 13,4 l/s, 530 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    37záznamov do 5 km

    7 ložísk, 30 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    75plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Ґранітоіди25%SR 1,5 %
    • Mladé sedimenty25%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • kryštalinikum25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kryštalinikumpaleozoikum – hercýnske granitoidy (devón – starší karbón?)strednozrnné biotitické granodiority – hybridné tonality s xenolitmi pararúl1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)83%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih83%SR 26 %
    • veľmi malý pokles17%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • jadrové pohoria80%SR 11 %
    • vnútrokarpatský paleogén20%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Мала Фатра80%SR 1,2 %
    • Žilinsko-rajecká kotlina20%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov50%SR 21 %
    • rajón magmatických intruzívnych hornín50%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %
    • formácia variských granitoidov50%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kyslé plutonity75%SR 3,7 %
    • Злепенце25%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)75%SR 3,7 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Zlepence; Nero)25%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér časti Žilinskej kotliny a východného okraja Súľovských vrchov67%SR 0,0 %
    • kryštalinikum a mezozoikum severozápadných svahov Lúčanskej Fatry33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Žilinská kotlina100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,57typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    5,9°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,05 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    175mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • СульфатиSO427,0 мг/л29. percentil
    • ХлоридиЦл3,90 мг/л26. percentil
    • МагнійМґ7,86 мг/л23. percentil
    • ФторидиF0,0693 мг/л23. percentil
    • КальційЦа29,1 мг/л18. percentil
    • НатрійНа3,73 мг/л18. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO387,5 мг/л15. percentil
    • ДраслікK1,12 мг/л13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO39,55 мг/л71. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,214 мг/л61. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК1,62 мг/л11. percentil
    • АмоніумNH40,0304 мг/л11. percentil

    Метали

    • АлюмінійАл85,2 μg/l57. percentil
    • ЦинкЗн4,89 μg/l36. percentil
    • МарганецьМн9,60 μg/l20. percentil
    • ЗалізоФе0,00957 мг/л2. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • МолібденМо1,20 мг/кг95. percentil
    • ОловоПб31,6 мг/кг88. percentil
    • БізмутБі0,446 мг/кг87. percentil
    • МідьЦу46,3 мг/кг87. percentil
    • СеленСе0,488 мг/кг86. percentil
    • ЦинкЗн157 мг/кг82. percentil
    • ВанадійV82,5 мг/кг76. percentil
    • КобальтЦо10,3 мг/кг75. percentil
    • НікельНі29,5 мг/кг69. percentil
    • РтутьГґ0,135 мг/кг62. percentil
    • КадмійЦд0,222 мг/кг58. percentil
    • ЦінСн2,65 мг/кг50. percentil
    • АрсенАс6,45 мг/кг48. percentil
    • ХромЦр63,9 мг/кг36. percentil
    • АнтимонСб0,438 мг/кг29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ФосфорP1 295 мг/кг88. percentil
    • МагнійМґ1,77 %86. percentil
    • ЗалізоФе3,51 %82. percentil
    • НатрійНа1,09 %80. percentil
    • ТітанТі5 349 мг/кг77. percentil
    • АлюмінійАл6,47 %75. percentil
    • КальційЦа3,96 %74. percentil
    • МарганецьМн897 мг/кг55. percentil
    • ДраслікK1,49 %46. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр244 мг/кг94. percentil
    • ЦерЦе81,8 мг/кг92. percentil
    • ИтріумY38,6 мг/кг91. percentil
    • БаріумБа600 мг/кг86. percentil
    • ЛітіумЛі34,2 мг/кг72. percentil
    • ҐаліумҐа16,5 мг/кг71. percentil
    • ЗірконЗр427 мг/кг58. percentil
    • РубідіумРб85,9 мг/кг43. percentil
    • БерилійБе1,22 мг/кг39. percentil
    • БорB47,0 мг/кг18. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Радоновий ризик підґрунтя

    середнє

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,45 ppm54. percentil
    • Калій (K)K1,19 %19. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,13 ppm11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1373 106 Bq/m²88. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • середнє80%SR 64 %
    • низьке20%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -7нТл

    rozsah -17 až 9 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -44mGal

    reziduálna -3,7 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км33 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    33 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 22 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Žilinská kotlina100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)124–1 475m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek680m н. р. м.
    • Середній ухил13,9°
    • Priemerná januárová teplota-7,0°C
    • Priemerná júlová teplota12,1°C
    • Ročné zrážky1 258mm

    Geomorfologické celky

    • Žilinská kotlina50%SR 1,2 %
    • Мала Фатра50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu50%SR 27 %
    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A83%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda17%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Štôlňa č. 2-56 – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa č. 3-56 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Štôlňa č. 2-56 – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Štôlňa č. 3-56 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Konská – Mangánové rudy (290 m od vody)Veľká Lúka – Molybdénové rudy (710 m od vody)Mlynská dolina – Medené rudy (2,6 km od vody)Trebostovská dolina – Volfrámové rudy (3,1 km od vody)Bystrička – Antimónové rudy (4,4 km od vody)Valčianska dolina – Medené rudy (4,7 km od vody)Čipčie – Železné rudy (4,7 km od vody)Kunerad 2 – Kunerad – nijaký (20 m od vody)Kunerad 1 – Kunerad – nijaký (60 m od vody)Stránske 1 – Stránske – nijaký (120 m od vody)Kunerad 3 – Kunerad – občasný (120 m od vody)Rajecké Teplice 1 – Rajecké Teplice – nijaký (700 m od vody)Konská 1 – Konská nad Rajčankou – nijaký (1,2 km od vody)Stránske – nijaký (1,5 km od vody)Poluvsie nad Rajčankou 1 – Poluvsie nad Rajčanko – nijaký (2,0 km od vody)Zbyňov – nijaký (2,0 km od vody)Lietavská Svinná – Babkov – Lietavská Svinná – nijaký (2,8 km od vody)Kľače 1 – Kľače – nijaký (3,0 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-23 – kúpeľný (100 m od vody)Rajecké Teplice – RT-1 – kúpeľný (130 m od vody)Rajecké Teplice – P-2 – kúpeľný (130 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-22 – kúpeľný (140 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-21A – kúpeľný (170 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-21 – kúpeľný (170 m od vody)Rajecké Teplice – B-1 – kúpeľný (180 m od vody)Rajecké Teplice – B-2 – kúpeľný (180 m od vody)Rajecké Teplice – B-3 – kúpeľný (180 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-19 – kúpeľný (200 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-14 – kúpeľný (260 m od vody)Rajecké Teplice – BJ-20 – kúpeľný (290 m od vody)Kamenná Poruba – RTŠ-1 – nekúpeľný (530 m od vody)Rajec – Rk-22 – nekúpeľný (4,5 km od vody)Žilina – Chrastie – HŽK-10 – nekúpeľný (9,0 km od vody)Martin – ZGT-3 – nekúpeľný (9,7 km od vody)Stráňavy – HŽK-2 – nekúpeľný (9,9 km od vody)RTŠ-1 – j2 (1,1 km od vody)c1 (1,0 km od vody)a1 (1,5 km od vody)d1 (1,7 km od vody)c1 (5,5 km od vody)a5 (7,2 km od vody)a1 (8,7 km od vody)b4 (8,8 km od vody)a1 (8,9 km od vody)c1 (9,2 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Rajecké Teplice (210 m od vody)Rajec (5,2 km od vody)Stráňavy (9,4 km od vody)Lietavská Svinná – vápenec ostatný (2,3 km od vody)Lietavská Svinná – dolomit (2,3 km od vody)Lietavská Lúčka – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Lietavská Svinná – dolomit (2,3 km od vody)Lietavská Svinná – vápenec ostatný (2,4 km od vody)Lietava – Drieňovica – vápenec ostatný (3,8 km od vody)Lietavská Lúčka – vápenec ostatný (4,5 km od vody)Konská – stavebný piesok – pieskovec (1,1 km od vody)Martin – Veľká lúka – Mo rudy (1,1 km od vody)Kunerad – kremenec (1,2 km od vody)Kunerad – Bystričky – kremeň (1,2 km od vody)Martin – Veľká lúka – Mo rudy (1,4 km od vody)Žilinská kotlina (Stránske – Konská) – Mn rudy (1,9 km od vody)Martin – Mlynská dolina – Cu rudy (2,6 km od vody)Poluvsie nad Rajčankou – stavebný kameň – dolomit (2,7 km od vody)Poluvsie nad Rajčankou – kremenec (2,7 km od vody)Martin – Mlynský potok I. – stavebný kameň – biotitická pararula (3,1 km od vody)Trebostovská dolina – W rudy (3,1 km od vody)Jasenové – štrkopiesky (3,5 km od vody)Porúbka (Úbočie) – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Martin – Mlynský potok II. – stavebný kameň – biotitická pararula (3,6 km od vody)Lietava – stavebný kameň – zlepenec (3,9 km od vody)Babkov – Strážna – stavebný kameň – zlepenec (4,0 km od vody)Bystrička – Sb rudy (4,4 km od vody)Babkov (pod Tobolky) – stavebný kameň – zlepenec (4,6 km od vody)Valčianska dolina – Cu rudy (4,7 km od vody)Čipčie – Fe rudy (4,7 km od vody)Jasenové (Dubová) – stavebný kameň – vápenec (4,9 km od vody)Višňové – Cu rudy (4,9 km od vody)Konská – mangánové rudy (290 m od vody)Stráňanský potok – všeobecná geológia (1,2 km od vody)Kamenná Poruba – všeobecná geológia (3,1 km od vody)KUNERAD – Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Skalné zrútenia (220 m od vody)KUNERAD – Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)KUNERAD – Blokové rozpadliny (330 m od vody)RAJECKE TEPLICE – Zosuvy (330 m od vody)RAJECKE TEPLICE – Zosuvy (340 m od vody)KUNERAD – Blokové rozpadliny (460 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)KONSKA – Zosuvy (680 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (720 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (910 m od vody)STRANSKE – Zosuvy (970 m od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (980 m od vody)KONERAD – Zosuvy (1,0 km od vody)KAMENNA PORUBA – Zosuvy (1,0 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,1 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,2 km od vody)RUSKE – Zosuvy (1,2 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,3 km od vody)KUNERAD – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KAMENNA PORUBA – Zosuvy (1,6 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (1,7 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Svahové prúdy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)STRANSKE – Zosuvy (1,7 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (1,9 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,0 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,0 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (2,1 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,1 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,1 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,1 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,2 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,3 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)POLUVSIE – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)LITAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)LIETAVSKA SVINNA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Rajecké Teplice – negatívny vrt (100 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Rajecké Teplice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (130 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Rajecké Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (140 m od vody)Rajecké Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Rajecké Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (210 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Rajecké Teplice – negatívny vrt (290 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Rajecké Teplice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (450 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Rajecké Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Rajecké Teplice – negatívny vrt (850 m od vody)Martin – Martinské Hole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Konská-Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Kamenná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Kunerad-Tehliar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Kunerad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (630 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)v bočnej strmej doline nad chatami vedľa lesnej – prameň (1,5 km od vody)Biely Potok 650m od K778 – prameň (1,8 km od vody)Lietavská Svinná 650m SZ od K778 – prameň (1,8 km od vody)Liet.Svinná-Biely Potok 600m SZ od K731 – prameň (2,2 km od vody)Zbyňov, 700m J od K639 – prameň (2,8 km od vody)ľavostranná plytšia bočná dolina, blízko za okra – prameň (2,9 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Porubský potok, 1993, 940 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 490 μg/lmedián 100 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Porubský potok, 1993, 920 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 40,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Stránsky potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Porubský potok, 1993, 940 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 100 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kunerádsky potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,1 мг/лmedián 10,4 мг/л7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Konská, 1300m JV od K487, 1993, 870 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Zirkón (ZrSiO₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)7 vzoriek, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO35×
    • Ца-Мґ-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A4×
    • trieda E2×

    Kovy v podzemnej vode

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 164 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 мг/лmedián 0,00500 мг/л29 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 710 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,600 μg/l29 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнmierne zvýšená
      najvyššie 192 μg/lmedián 1,00 μg/l29 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 1,00 μg/l29 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    prameň850,7 Bq/l13,1 Bq/l
    upravený prameň528,4 Bq/l6,47 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie110,1 Bq/l10,1 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Фе1×
    • Цу1×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa5×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    ŠtôlňaštôlňaФе,Цу19201,4 км
    Štôlňa č. 2-56štôlňavápenec2,3 км
    Štôlňa č. 2-56štôlňavápenec2,3 км
    Štôlňa č. 3-56štôlňavápenec2,4 км
    Štôlňa č. 3-56štôlňavápenec2,4 км

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Lietavská Svinnávápenec ostatnýŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 км
    Lietavská SvinnádolomitŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 км
    Lietavská SvinnádolomitŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,3 км
    Lietavská Svinnávápenec ostatnýŤažené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.2,4 км
    Lietava – Drieňovicavápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.3,8 км
    Lietavská Lúčkavápenec ostatnýŤažené ložisko – STEINBRUCH Žilina, s.r.o.4,5 км
    Lietavská Lúčkavápenec ostatnýŤažené ložisko – STEINBRUCH Žilina, s.r.o.4,7 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    KonskáMangánové rudyМнmineralogický výskyt290 м
    Veľká LúkaMolybdénové rudyМоmineralogický výskyt710 м
    Mlynská dolinaMedené rudyЦуmineralogický výskyt2,6 км
    Trebostovská dolinaVolfrámové rudyWmineralogický výskyt3,1 км
    BystričkaAntimónové rudyСбmineralogický výskyt4,4 км
    Valčianska dolinaMedené rudyЦуmineralogický výskyt4,7 км
    ČipčieŽelezné rudyФеmineralogický výskyt4,7 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    165 vrtov v pásme 3 km, z toho 54 hydrogeologických a 111 ostatných; s číslom archívnej správy 165.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м17×
    • 10–30 м31×
    • 30–100 м31×
    • 100–300 м30×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    BJ-12mapovací–9967730 м
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou35,0 м62048 98Cb65.pdf40 м
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou39,0 м62048 98Dc9.pdf40 м
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 м62048 98Dc10.pdf40 м
    BJ-8mapovací–9967740 м
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 м46030 98Cb34.pdf50 м
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 м62048 98Da7.pdf60 м
    BJ-9mapovací–9967760 м
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 м62048 98Dc11.pdf70 м
    BJ-11mapovací–9967770 м
    BJ-13mapovací–9967790 м
    Kuneradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 м62048 98Cb66.pdf100 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Rajecké Teplice – BJ-2333 °C–100 мCa-Mg-HCO3nevyužívaný100 м
    Rajecké Teplice – RT-139 °C3,8 л/с303 мCa-Mg-HCO3nevyužívaný130 м
    Rajecké Teplice – P-2––10 мCa-Mg-HCO3nevyužívaný130 м
    Rajecké Teplice – BJ-2236 °C2,3 л/с105 мCa-Mg-HCO3využívaný140 м
    Rajecké Teplice – BJ-21A34 °C5,5 л/с30 мCa-Mg-HCO3využívaný170 м
    Rajecké Teplice – BJ-2134 °C15,5 л/с121 мCa-Mg-HCO3nevyužívaný170 м
    Rajecké Teplice – B-138 °C2,4 л/с27,3 мCa-Mg-HCO3využívaný180 м
    Rajecké Teplice – B-238 °C2,5 л/с22,1 мCa-Mg-HCO3využívaný180 м
    Rajecké Teplice – B-338 °C–30,1 мCa-Mg-HCO3využívaný180 м
    Rajecké Teplice – BJ-1934 °C1,3 л/с161 мCa-Mg-HCO3využívaný200 м

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória Rajecké Teplicetermálne kúpalisko––1210 м
    kategória c1minerálna voda23-38< 531,0 км
    RTŠ-1geotermálna voda22 – 385 – 1511,1 км
    kategória a1minerálna voda< 15< 541,5 км
    kategória d1minerálna voda39-55< 511,7 км
    kategória Rajectermálne kúpalisko––15,2 км
    kategória a5minerálna voda< 15> 5017,2 км
    kategória b4minerálna voda15-2231-5018,8 км
    kategória Stráňavytermálne kúpalisko––19,4 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Kunerad 2 – Kunerad–1991–20 м
    Kunerad 1 – Kunerad–––60 м
    Stránske 1 – Stránske–––120 м
    Kunerad 3 – Kunerad–––120 м
    Rajecké Teplice 1 – Rajecké Teplice–––700 м
    Konská 1 – Konská nad Rajčankou––monitorovaná1,2 км
    Stránske–––1,5 км
    Poluvsie nad Rajčankou 1 – Poluvsie nad Rajčankou–––2,0 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви67×
    • Roztrhanie a rozvoľnenie masívu4×
    • Blokové rozpadliny2×
    • Skalné zrútenia1×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални44×
    • Стабілізовани27×
    • Актівни3×
    • Одстранени1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00036×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova14×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Жиліна1 рибальська ділянка · 14 км32Кунерадски поток32

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг