Vízfolyás

Parná

Vízgyűjtő: VágPontyosLazacfélék – pisztrángos
horgászvizek
2
horgászvizek hossza
26,3km
kerület
Nagyszombati kerület
  • Pontyos12,3 km1 horgászvíz
  • Lazacfélék – pisztrángos14,1 km1 horgászvíz
Légi felvétel a(z) Parná vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Parná vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos1
  • Alacsony1

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Parná č. 2, ablakpontszám 49.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Horné Orešany6 cm4,0 °C
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 17:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Mérsékelt lejtés Az áramlás érezhető, zátonyok és holtágak váltakoznak. Átmenet az alföldi és hegyaljai vízfolyás között.

    1201401601802002200 km5 km10 km15 km20 kmsz. 2sz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 206-től 134 m tengerszint feletti magasságig 24,6 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    207 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    133 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    74 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    3,0 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,10

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Parná vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. máj. 17.
    Parná vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 28.
    Parná vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 28.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Parná vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató2

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Parná č. 2Parná · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató
    • Parná č. 1Parná · nem teljesült határérték 4 évből 2 évben1 mutató

    Problémás szennyvíztisztító telepek a horgászvizek közelében1 tisztító 2 km-en belül a horgászvíztől

    • COV Zelenecterhelés 102%0,9 km

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 1 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • nitrátok 25–50 mg/l1
    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    Legmagasabb nitrátértékek

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Horné Orešany, fkm 22,7: 2 mutató (2022)Zeleneč, fkm 1,5: 1 mutató (2023)rkm 23 (felső szakasz)rkm 2 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
    • Horné Orešanyrkm 22,72 mutató
    • Zelenečrkm 1,51 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Parná vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (26 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,0modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 566 mg/l, kemény víz (18,8 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Cink- 240 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 92. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km42 °C76 °C

    Láb alatti hőség

    42°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 76 °C (34 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    51NGY/H dózisteljesítmény

    59. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    10 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 33,4 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (prav. prítok p. Parná 250 m nad mostom).

    Fúrások és talajvízelemzések

    680fúrás 3 km-en belül

    712 vízelemzés a közelben

    Közülük 533-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    5 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    23Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 22 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická továreň, 1,9 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    16bejegyzés 5 km-en belül

    4 telep, 12 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai4×

    Kvaterneri fedezet

    • eolikus üledékek100%SR 3,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (alföldi dombok)88%SR 14 %
    • pozitív egység (hegység)13%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés50%SR 32 %
    • kis felemelkedés38%SR 7,7 %
    • nagyon nagy felemelkedés13%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék90%SR 44 %
    • fő hegyek10%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Duna90%SR 23 %
    • Malé Karpaty10%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 10 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Homok67%SR 3,9 %
    • Agyag33%SR 3,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homok)67%SR 2,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Agyag)33%SR 3,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • A trnava dombok negyedidőszaka67%SR 0,0 %
    • a trnava dombok neogénje22%SR 0,0 %
    • a Pezinok-kárpátok délkeleti részének kristályos és mezozoikuma11%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • szilikát-karbonát-poligén-poligén100%SR 1,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvíz minőségi osztály

    • A100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,00tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    18,8°dH, kemény

    Kalcium és magnézium összege (3,36 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    566mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KalciumCa90,9 mg/l80. percentilis
    • MagnéziumMg26,7 mg/l80. percentilis
    • BikarbonátokHCO3311 mg/l80. percentilis
    • KloridCl27,7 mg/l78. percentilis
    • NátriumNa17,2 mg/l76. percentilis
    • SzulfátokSO468,6 mg/l75. percentilis
    • KáliumK4,19 mg/l66. percentilis
    • FluoridF0,148 mg/l65. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • NitrátokNO316,8 mg/l88. percentilis
    • FoszfátokPO40,578 mg/l85. percentilis
    • AmmóniaNH40,355 mg/l81. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK3,97 mg/l66. percentilis

    Fémek

    • MangánMn119 μg/l83. percentilis
    • Cink-Zn13,7 μg/l76. percentilis
    • AlumíniumAl18,3 μg/l16. percentilis
    • VasalóFe0,0352 mg/l13. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • Cink-Zn240 mg/kg92. percentilis
    • RézCu46,0 mg/kg87. percentilis
    • HiganyHg0,265 mg/kg81. percentilis
    • ÓlomPb23,9 mg/kg80. percentilis
    • SzelénSe0,385 mg/kg76. percentilis
    • BizmutBi0,283 mg/kg69. percentilis
    • KadmiumCd0,268 mg/kg67. percentilis
    • NikkelNi28,7 mg/kg67. percentilis
    • Ón-Sn2,97 mg/kg61. percentilis
    • MolibdénMo0,424 mg/kg58. percentilis
    • KrómCr76,2 mg/kg56. percentilis
    • ArzénAs6,84 mg/kg53. percentilis
    • KobaltCo8,24 mg/kg47. percentilis
    • AntimonSb0,591 mg/kg46. percentilis
    • VanádiumV64,6 mg/kg42. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MangánMn1 431 mg/kg87. percentilis
    • FoszforP1 104 mg/kg77. percentilis
    • KalciumCa3,90 %74. percentilis
    • MagnéziumMg0,997 %60. percentilis
    • KáliumK1,54 %54. percentilis
    • TitánTi4 264 mg/kg43. percentilis
    • AlumíniumAl5,37 %41. percentilis
    • VasalóFe2,50 %39. percentilis
    • NátriumNa0,804 %36. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • GalliumGa16,6 mg/kg72. percentilis
    • BáriumBa505 mg/kg71. percentilis
    • RubídiumRb91,8 mg/kg59. percentilis
    • BórB61,4 mg/kg53. percentilis
    • StronciumSr135 mg/kg49. percentilis
    • CériumCe58,0 mg/kg46. percentilis
    • LítiumLi27,4 mg/kg38. percentilis
    • CirkóniumZr354 mg/kg33. percentilis
    • IttriumY23,9 mg/kg29. percentilis
    • BerilliumBe0,637 mg/kg12. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    51ngy/h a levegőben

    48-55 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,38 %68. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,61 ppm56. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,39 ppm52. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 145 Bq/m²27. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +2nT

    -11-20 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -19mGal

    Maradék +3,2 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km42 °C76 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    42 / 76 °C1000 és 2000 m mélységben

    34 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)118–336m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága174m a.s.l.
    • Átlagos lejtés1,6°
    • Januári átlaghőmérséklet-2,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,0°C
    • Évi csapadék675mm

    Geomorfológiai egységek

    • Dunai dombok100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Dunai alföld100%SR 18 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • alföldi klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra gyengén érzékeny talajok50%SR 5,2 %
    • savanyításra érzékeny talajok50%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj80%SR 53 %
    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a20%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén89%SR 48 %
    • A tatricum és a veporicum kristályos alagsora11%SR 1,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická to – SK200030FK (1,9 km-re a víztől)Kamenný mlyn – Trnava – egyik sem (70 m-re a víztől)Hrnčiarovce – Hrnčiarovce nad Parnou – nem becsülhető meg (80 m-re a víztől)Zvončín – alkalmi (90 m-re a víztől)Dolné Orešany – egyik sem (170 m-re a víztől)Suchá nad Parnou – egyik sem (290 m-re a víztől)Horné Orešany – egyik sem (550 m-re a víztől)Vlčia dolina – Suchá nad Parnou – egyik sem (670 m-re a víztől)Nové Vinohrady – Suchá nad Parnou – egyik sem (710 m-re a víztől)Trnava – egyik sem (1,2 km-re a víztől)Smutná II. – k.ú. Smolenice – Horné Orešany – egyik sem (1,3 km-re a víztől)Lošonec – állandó (1,7 km-re a víztől)Dolné Orešany – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Majdan – Horné Orešany – alkalmi (1,9 km-re a víztől)Smolenická Nová Ves – állandó (2,0 km-re a víztől)Opoj – verejné smetisko – Opoj – alkalmi (2,4 km-re a víztől)Zámok – Boleráz – alkalmi (2,7 km-re a víztől)Trnava – egyik sem (2,8 km-re a víztől)Lošonec – egyik sem (2,8 km-re a víztől)Trnava – egyik sem (2,9 km-re a víztől)Ružindol – egyik sem (2,9 km-re a víztől)Lošonec – nem becsülhető meg (2,9 km-re a víztől)Borová – egyik sem (2,9 km-re a víztől)a1 (560 m-re a víztől)a1 (780 m-re a víztől)a1 (9,1 km-re a víztől)a1 (9,4 km-re a víztől)a1 (9,8 km-re a víztől)Lošonec – építőkő (4,5 km-re a víztől)Boleráz – téglalap (5,0 km-re a víztől)Lošonec – építőkő (4,5 km-re a víztől)Boleráz – téglalap (5,0 km-re a víztől)Horné Orešany – Políčko – építőkő – dolomit (710 m-re a víztől)Abrahám – nyersolaj, földgáz (970 m-re a víztől)Suchá 2 – nyersolaj, földgáz (1,0 km-re a víztől)Smolenická Nová Ves – Jahodník – építőkő – mészkő (2,5 km-re a víztől)Ružindol – téglalap (2,8 km-re a víztől)Dlhá – kavicsos homok, kavics (3,1 km-re a víztől)Boleráz – téglalap (3,5 km-re a víztől)Smolenice – építőkő – mészkő (3,9 km-re a víztől)Sereď – földgáz, neživičný plyn, pzzp (4,2 km-re a víztől)Horné Orešany – Olšovský mlyn – építőkő – mészkő (4,4 km-re a víztől)Horné Orešany – Rybárňa – építőkő – mészkő (4,5 km-re a víztől)Smolenice – építőkő – mészkő (4,7 km-re a víztől)Vlčkovce – régészet (2,4 km-re a víztől)Dolina Hlboče – geomorfológia (4,3 km-re a víztől)Biely Kostol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m-re a víztől)Biely Kostol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m-re a víztől)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m-re a víztől)Trnava – Kamenný Mlyn – fúrás megfigyelése (70 m-re a víztől)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m-re a víztől)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m-re a víztől)Košolná (90 m-re a víztől)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)JRD Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Horné Orešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m-re a víztől)Horné Orešany-Majdán – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m-re a víztől)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m-re a víztől)Horné Orešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m-re a víztől)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m-re a víztől)Horné Orešany – negatív fúrólyuk (130 m-re a víztől)Trnava – Kamenný Mlyn – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m-re a víztől)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m-re a víztől)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m-re a víztől)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m-re a víztől)Suchá nad Parnou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m-re a víztől)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m-re a víztől)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m-re a víztől)JRD Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m-re a víztől)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m-re a víztől)Suchá nad Parnou /Zvončín/ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m-re a víztől)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m-re a víztől)Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m-re a víztől)Zvončín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m-re a víztől)Trnava – Kamenný Mlyn – fúrás megfigyelése (480 m-re a víztől)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m-re a víztől)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m-re a víztől)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m-re a víztől)Zeleneč – fúrás megfigyelése (530 m-re a víztől)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m-re a víztől)JRD Suchá nas Parnou – negatív fúrólyuk (610 m-re a víztől)Biely Kostol – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m-re a víztől)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m-re a víztől)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m-re a víztől)Zeleneč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m-re a víztől)Biely Kostol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (100 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (110 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (120 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (210 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (230 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (380 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,6 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,1 km-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (2,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,1 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,4 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (2,6 km-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)Horné Orešany, č.d. 175, 2200m SV od K544 – jól (170 m-re a víztől)Horné Orešany, č.d. 264, 2400m SSV od K544 – jól (180 m-re a víztől)Horné Orešany, 1500m VSV od K544 – jól (340 m-re a víztől)Lošonec, 1700m SSV od K409 – forrás (1,8 km-re a víztől)Lošonec, 2400m JV od K372 Červená – forrás (1,9 km-re a víztől)Dolné Orešany, 1100m VJV od K535 – forrás (2,0 km-re a víztől)Dolné Orešany, 800m V od K535 Bolehlav – forrás (2,3 km-re a víztől)Horné Orešany – Rybikarka, 1050m ZSZ od K544 – forrás (2,5 km-re a víztől)Smolenice, 1200m VJV od K483 Driny – forrás (2,9 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 33,4 μg/lmedián 15,6 μg/l13 minták

      Legmagasabb érték: prav. prítok p. Parná 250 m nad mostom1999, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 93,0 μg/lmedián 76,0 μg/l13 minták

      Legmagasabb érték: 700 m SV od križ. Orešanky s kan., na hr. kat.1999, 810 m-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 minták15 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Podhájsky, kanál1999, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Podhájsky, kanál1999, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l13 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Parná, potok1999, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Parná, potok1999, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Parná, potok1999, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Parná, potok1999, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Parná, potok, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 13,3 mg/lmedián 10,1 mg/l13 minták

      Legmagasabb érték: 700 m SV od križ. Orešanky s kan., na hr. kat.1999, 810 m-re a víztől. Összehasonlítás: 59. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Anatas (TiO₂)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)2 minta, legfeljebb 315 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 minta, legfeljebb 815 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Rutil (TiO₂)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pirit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arzenopirit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 4 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 minta, legfeljebb 1115 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 minta, legfeljebb 15 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 minta, legfeljebb 15 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)2 minta, legfeljebb 315 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 minta, legfeljebb 315 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • CaHCO35×
    • Ca-HCO32×
    • CaSO41×
    • Ca-HCO41×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály E3×
    • osztály A3×
    • osztály G1×
    • osztály F1×
    • osztály H1×

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 0,500 μg/l58 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 8,80 μg/lmedián 1,00 μg/l58 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 20,0 μg/lmedián 2,05 μg/l58 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 820 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 5 313 μg/lmedián 180 μg/l58 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,440 mg/lmedián 0,0100 mg/l58 minták41 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 9,70 μg/lmedián 0,100 μg/l58 minták84 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 770 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 9,00 μg/lmedián 0,250 μg/l58 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,70 μg/lmedián 0,800 μg/l58 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 74,0 μg/lmedián 12,5 μg/l58 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 140 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,90 μg/lmedián 0,500 μg/l58 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l58 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    jól2025,5 Bq/l5,64 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz531,8 Bq/l17,2 Bq/l
    patak, folyó26,64 Bq/l5,59 Bq/l
    forrás12,08 Bq/l2,08 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    LošonecépítőkőAláaknázott betét – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,5 km
    LošonecépítőkőAláaknázott betét – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,5 km
    BoleráztéglalapAláaknázott betét – Wienerberger s. r. o.5,0 km
    BoleráztéglalapAláaknázott betét – Wienerberger s. r. o.5,0 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    680 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 133 hidrogeológiai és 547 egyéb; archív jelentés számával: 533.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m194×
    • 10–30 m268×
    • 30–100 m55×
    • 100–300 m44×
    • több mint 300 m75×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    1-67A Suchá nad Parnouhidrogeológiai8,0 m10174840 m
    Cf Bh-285letét303,0 m–50 m
    V-2/218mérnök-geológiai15,0 m9090050 m
    Biely Kostolkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel43,0 m50511 132Cc7.pdf60 m
    Biely Kostolkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel47,0 m55093 132Cc69.pdf60 m
    Zv-2letét700,0 m1113260 m
    RH-32hidrogeológiai43,0 m791460 m
    V-2mérnök-geológiai8,0 m8773360 m
    V-1mérnök-geológiai8,0 m8773360 m
    Horné Orešanyszéles átmérőjű fúrólyuk5,0 m31122 131Db10.pdf70 m
    Nagyszombat – Kamenný Mlynfúrás megfigyelése7,2 m45447 132Cc62.pdf70 m
    V-3mérnök-geológiai8,0 m8773370 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 55560 m

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická továreňSK200030FK1,9 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Kamenný mlyn – Nagyszombat30 000 m²1980–70 m
    Hrnčiarovce – Hrnčiarovce nad Parnou6 000 m²1970–80 m
    Zvončín4 000 m²1975–90 m
    Dolné Orešany1 200 m²1980–170 m
    Suchá nad Parnou5 000 m²1965–290 m
    Horné Orešany4 000 m²1980–550 m
    Vlčia dolina – Suchá nad Parnou3 000 m²1970–670 m
    Nové Vinohrady – Suchá nad Parnou50 000 m²1975–710 m

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagyszombat2 horgászvíz · 26 km27Parná č. 241

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág