Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Parná

Cuenca: VáhCiprínidoSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
26,3km
región
Región de Trnava
  • Ciprínido12,3 km1 coto de pesca
  • Salmónido – tramo de la trucha14,1 km1 coto de pesca
Imagen aérea del curso de agua Parná con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Parná

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Parná č. 2, puntuación de la ventana 43.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 10:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Horné Orešany5 cm2,9 °C
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 09:57

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Pendiente moderada La corriente es perceptible, alternándose bajios y remansos. Transición entre un curso de agua de llanura y de piedemonte.

    1201401601802002200 km5 km10 km15 km20 kmn.º 2n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 206 a 134 m s. n. m. en 24,6 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    207 m a.s.l.
    Punto más bajo
    133 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    74 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    3,0 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,10

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Parná de 2017
    2017fotografiado 17 may 2017
    Imagen aérea del curso de agua Parná de 2020
    2020fotografiado 28 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Parná de 2023
    2023fotografiado 28 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Parná

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    2 de 2 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores2

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • Parná č. 2Parná · norma incumplida en 1 de 4 años2 indicadores
    • Parná č. 1Parná · norma incumplida en 2 de 4 años1 indicador

    Depuradoras problemáticas cerca de los cotos de pesca1 planta de tratamiento a menos de 2 km del coto de pesca

    • COV Zeleneccarga 102%0,9 km

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • nitratos de 25 a 50 mg/l1
    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Nitratos más altos

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234Horné Orešany, km de río 22,7: 2 indicadores (2022)Zeleneč, km de río 1,5: 1 indicador (2023)rkm 23 (curso alto)rkm 2 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (2)
    • Horné Orešanykm de río 22,72 indicadores
    • Zelenečkm de río 1,51 indicador
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Parná

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 26 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 566 mg/l, tvrdá voda (18,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 240 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km42 °C76 °C

    Teplo pod nohami

    42°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 76 °C (prírastok 34 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    59. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 33,4 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (prav. prítok p. Parná 250 m nad mostom).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    680vrtov do 3 km

    712 rozborov vody v okolí

    Z toho 533 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    23lokalít do 3 km

    1 záťaž, 22 skládok

    Najbližšia záťaž: Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická továreň, 1,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    16záznamov do 5 km

    4 ložiská, 12 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×

    Kvartérny pokryv

    • eolické sedimenty100%SR 3,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)88%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)13%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih50%SR 32 %
    • malý zdvih38%SR 7,7 %
    • veľmi veľký zdvih13%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny90%SR 44 %
    • jadrové pohoria10%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva90%SR 23 %
    • Malé Karpaty10%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Arena67%SR 3,9 %
    • Íly33%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)67%SR 2,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)33%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Trnavskej pahorkatiny67%SR 0,0 %
    • neogén Trnavskej pahorkatiny22%SR 0,0 %
    • kryštalinikum a mezozoikum juhovýchodnej časti Pezinských Karpát11%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátogénne až polygénne100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,00typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    18,8°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,36 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    566mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalcioCa90,9 mg/l80. percentil
    • MagnesioMg26,7 mg/l80. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3311 mg/l80. percentil
    • ClorurosCl27,7 mg/l78. percentil
    • SodioNa17,2 mg/l76. percentil
    • SulfatosSO468,6 mg/l75. percentil
    • DraslíkK4,19 mg/l66. percentil
    • FluorurosF0,148 mg/l65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO316,8 mg/l88. percentil
    • FosforečnanyPO40,578 mg/l85. percentil
    • AmóniumNH40,355 mg/l81. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,97 mg/l66. percentil

    Metales

    • ManganesoMn119 μg/l83. percentil
    • CincZn13,7 μg/l76. percentil
    • AluminioAl18,3 μg/l16. percentil
    • HierroFe0,0352 mg/l13. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CincZn240 mg/kg92. percentil
    • CobreCu46,0 mg/kg87. percentil
    • MercurioHg0,265 mg/kg81. percentil
    • PlomoPb23,9 mg/kg80. percentil
    • SelenioSe0,385 mg/kg76. percentil
    • BizmutBi0,283 mg/kg69. percentil
    • CadmioCd0,268 mg/kg67. percentil
    • NíquelNi28,7 mg/kg67. percentil
    • CínSn2,97 mg/kg61. percentil
    • MolibdenoMo0,424 mg/kg58. percentil
    • CromoCr76,2 mg/kg56. percentil
    • ArsénicoAs6,84 mg/kg53. percentil
    • CobaltoCo8,24 mg/kg47. percentil
    • AntimonioSb0,591 mg/kg46. percentil
    • VanadioV64,6 mg/kg42. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn1431 mg/kg87. percentil
    • FósforoP1104 mg/kg77. percentil
    • CalcioCa3,90 %74. percentil
    • MagnesioMg0,997 %60. percentil
    • DraslíkK1,54 %54. percentil
    • TitánTi4264 mg/kg43. percentil
    • AluminioAl5,37 %41. percentil
    • HierroFe2,50 %39. percentil
    • SodioNa0,804 %36. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa16,6 mg/kg72. percentil
    • BáriumBa505 mg/kg71. percentil
    • RubídiumRb91,8 mg/kg59. percentil
    • BoroB61,4 mg/kg53. percentil
    • StronciumSr135 mg/kg49. percentil
    • CérCe58,0 mg/kg46. percentil
    • LítiumLi27,4 mg/kg38. percentil
    • ZirkónZr354 mg/kg33. percentil
    • YtriumY23,9 mg/kg29. percentil
    • BerilioBe0,637 mg/kg12. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 55 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Riesgo de radón del lecho rocoso

    medio

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Potasio (K)K1,38 %68. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,61 ppm56. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,39 ppm52. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • medio100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +2nT

    rozsah -11 až 20 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km42 °C76 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    42 / 76 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 34 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)118–336m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek174m a.s.l.
    • Pendiente media1,6°
    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy slabo náchylné na acidifikáciu50%SR 5,2 %
    • pôdy náchylné na acidifikáciu50%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda80%SR 53 %
    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A20%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén89%SR 48 %
    • Kryštalinikum tatrika a veporika11%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická to – SK200030FK (1,9 km od vody)Kamenný mlyn – Trnava – nijaký (70 m od vody)Hrnčiarovce – Hrnčiarovce nad Parnou – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Zvončín – občasný (90 m od vody)Dolné Orešany – nijaký (170 m od vody)Suchá nad Parnou – nijaký (290 m od vody)Horné Orešany – nijaký (550 m od vody)Vlčia dolina – Suchá nad Parnou – nijaký (670 m od vody)Nové Vinohrady – Suchá nad Parnou – nijaký (710 m od vody)Trnava – nijaký (1,2 km od vody)Smutná II. – k.ú. Smolenice – Horné Orešany – nijaký (1,3 km od vody)Lošonec – trvalý (1,7 km od vody)Dolné Orešany – nijaký (1,8 km od vody)Majdan – Horné Orešany – občasný (1,9 km od vody)Smolenická Nová Ves – trvalý (2,0 km od vody)Opoj – verejné smetisko – Opoj – občasný (2,4 km od vody)Zámok – Boleráz – občasný (2,7 km od vody)Trnava – nijaký (2,8 km od vody)Lošonec – nijaký (2,8 km od vody)Trnava – nijaký (2,9 km od vody)Ružindol – nijaký (2,9 km od vody)Lošonec – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Borová – nijaký (2,9 km od vody)a1 (560 m od vody)a1 (780 m od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Lošonec – stavebný kameň (4,5 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Lošonec – stavebný kameň (4,5 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Horné Orešany – Políčko – stavebný kameň – dolomit (710 m od vody)Abrahám – ropa, zemný plyn (970 m od vody)Suchá 2 – ropa, zemný plyn (1,0 km od vody)Smolenická Nová Ves – Jahodník – stavebný kameň – vápenec (2,5 km od vody)Ružindol – tehliarske suroviny (2,8 km od vody)Dlhá – štrkopiesky, štrky (3,1 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (3,5 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Sereď – zemný plyn, neživičný plyn, pzzp (4,2 km od vody)Horné Orešany – Olšovský mlyn – stavebný kameň – vápenec (4,4 km od vody)Horné Orešany – Rybárňa – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – vápenec (4,7 km od vody)Vlčkovce – archeológia (2,4 km od vody)Dolina Hlboče – geomorfológia (4,3 km od vody)Biely Kostol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Biely Kostol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Trnava – Kamenný Mlyn – monitorovací vrt (70 m od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Košolná (90 m od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)JRD Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Horné Orešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Horné Orešany-Majdán – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Horné Orešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Horné Orešany – negatívny vrt (130 m od vody)Trnava – Kamenný Mlyn – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Suchá nad Parnou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)JRD Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Suchá nad Parnou /Zvončín/ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Suchá nad Parnou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Zvončín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Trnava – Kamenný Mlyn – monitorovací vrt (480 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Trnava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Zeleneč – monitorovací vrt (530 m od vody)Košolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)JRD Suchá nas Parnou – negatívny vrt (610 m od vody)Biely Kostol – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Trnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Zeleneč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Biely Kostol – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (380 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)Horné Orešany, č.d. 175, 2200m SV od K544 – studňa (170 m od vody)Horné Orešany, č.d. 264, 2400m SSV od K544 – studňa (180 m od vody)Horné Orešany, 1500m VSV od K544 – studňa (340 m od vody)Lošonec, 1700m SSV od K409 – prameň (1,8 km od vody)Lošonec, 2400m JV od K372 Červená – prameň (1,9 km od vody)Dolné Orešany, 1100m VJV od K535 – prameň (2,0 km od vody)Dolné Orešany, 800m V od K535 Bolehlav – prameň (2,3 km od vody)Horné Orešany – Rybikarka, 1050m ZSZ od K544 – prameň (2,5 km od vody)Smolenice, 1200m VJV od K483 Driny – prameň (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 33,4 μg/lmedián 15,6 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prav. prítok p. Parná 250 m nad mostom, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 93,0 μg/lmedián 76,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 700 m SV od križ. Orešanky s kan., na hr. kat., 1999, 810 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Podhájsky, kanál, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Podhájsky, kanál, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 1999, 120 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 1999, 120 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 1999, 120 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Parná, potok, 120 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,3 mg/lmedián 10,1 mg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 700 m SV od križ. Orešanky s kan., na hr. kat., 1999, 810 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 4 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 1115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • CaHCO35×
    • Ca-HCO32×
    • CaSO41×
    • Ca-HCO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda E3×
    • trieda A3×
    • trieda G1×
    • trieda F1×
    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,80 μg/lmedián 1,00 μg/l58 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 2,05 μg/l58 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 820 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 313 μg/lmedián 180 μg/l58 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 530 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,440 mg/lmedián 0,0100 mg/l58 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,70 μg/lmedián 0,100 μg/l58 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,250 μg/l58 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,800 μg/l58 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 74,0 μg/lmedián 12,5 μg/l58 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 840 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l58 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa2025,5 Bq/l5,64 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie531,8 Bq/l17,2 Bq/l
    potok, rieka26,64 Bq/l5,59 Bq/l
    fuente12,08 Bq/l2,08 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lošonecstavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,5 km
    Lošonecstavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,5 km
    Boleráztehliarske surovinyŤažené ložisko – Wienerberger s. r. o.5,0 km
    Boleráztehliarske surovinyŤažené ložisko – Wienerberger s. r. o.5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    680 vrtov v pásme 3 km, z toho 133 hydrogeologických a 547 ostatných; s číslom archívnej správy 533.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m194×
    • 10–30 m268×
    • 30–100 m55×
    • 100–300 m44×
    • nad 300 m75×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    1-67A Suchá nad Parnouhydrogeologický8,0 m10174840 m
    Cf Bh-285ložiskový303,0 m–50 m
    V-2/218inžiniersko-geologický15,0 m9090050 m
    Biely Kostolúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou43,0 m50511 132Cc7.pdf60 m
    Biely Kostolúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou47,0 m55093 132Cc69.pdf60 m
    Zv-2ložiskový700,0 m1113260 m
    RH-32hydrogeologický43,0 m791460 m
    V-2inžiniersko-geologický8,0 m8773360 m
    V-1inžiniersko-geologický8,0 m8773360 m
    Horné Orešanyširokoprofilový vrt5,0 m31122 131Db10.pdf70 m
    Trnava – Kamenný Mlynmonitorovací vrt7,2 m45447 132Cc62.pdf70 m
    V-3inžiniersko-geologický8,0 m8773370 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 55560 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická továreňSK200030FK1,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kamenný mlyn – Trnava30 000 m²1980–70 m
    Hrnčiarovce – Hrnčiarovce nad Parnou6 000 m²1970–80 m
    Zvončín4 000 m²1975–90 m
    Dolné Orešany1 200 m²1980–170 m
    Suchá nad Parnou5 000 m²1965–290 m
    Horné Orešany4 000 m²1980–550 m
    Vlčia dolina – Suchá nad Parnou3 000 m²1970–670 m
    Nové Vinohrady – Suchá nad Parnou50 000 m²1975–710 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Trnava2 cotos de pesca · 26 km22Parná č. 234

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh