Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Durchschnittliche Aktivität · Durchschnitt eines Fischereireviers 06:00–08:00 Štiavnica č.1 (Lipt. Mikuláš), Fensterpunktzahl 37. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 07:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Schnelles Fließgewässer Podhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf. 0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Wasserverschmutzung im Flussgebiet WaagVerschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,9modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 229 mg/l, mäkká voda (8,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Olovo 34,5 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 46nGy/h dávkový príkon 18. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 1,10 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Biela, potok). 181vrtov do 3 km 224 rozborov vody v okolí Z toho 181 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 43°C na ústí vrtu 5 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 9,1 km od vody. 9lokalít do 3 km 2 záťaže, 7 skládok Najbližšia záťaž: Podtureň – skládka Žadovica, 2,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 9záznamov do 5 km 1 ložisko, 8 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 16plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 3 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,95typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 8,3°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,49 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 229mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 46nGy/h vo vzduchu rozsah 32 až 56 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Biela, potok, 1992, 440 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Štiavnica, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Štiavnica, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Biela, potok, 1992, 440 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Štiavnica, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 760 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 1992, 760 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 1992, 760 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 1992, 760 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 1992, 760 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Štiavnica, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 380 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 380 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 181 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 124 ostatných; s číslom archívnej správy 181. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Waag
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Štiavnica
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Wasserstand am Fließgewässer
Wasserstände am Fließgewässer
Station Status Ändern Temperatur Hontianske Nemce 13 cm – Horné Semerovce 35 cm – Liptovský Ján 33 cm – Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Štiavnica
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten
Websites in der Tabelle anzeigen (6)
Geológia a geochémia toku Štiavnica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
11,9 mg/l39. percentil30,2 mg/l34. percentil0,0795 mg/l29. percentil140 mg/l29. percentil39,9 mg/l27. percentil2,38 mg/l13. percentil0,816 mg/l7. percentil2,14 mg/l6. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,0301 mg/l17. percentil1,63 mg/l12. percentil1,66 mg/l5. percentil0,0259 mg/l4. percentilMetalle
9,52 μg/l63. percentil58,9 μg/l47. percentil0,0413 mg/l17. percentil3,64 μg/l5. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
34,5 mg/kg90. percentil0,487 mg/kg86. percentil0,344 mg/kg76. percentil0,275 mg/kg68. percentil0,914 mg/kg68. percentil0,477 mg/kg66. percentil106 mg/kg59. percentil7,19 mg/kg57. percentil2,83 mg/kg57. percentil0,112 mg/kg55. percentil18,9 mg/kg24. percentil17,2 mg/kg20. percentil48,6 mg/kg15. percentil5,71 mg/kg13. percentil45,7 mg/kg6. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
3,78 %96. percentil7,18 %89. percentil905 mg/kg58. percentil0,866 %50. percentil1,40 %31. percentil4,62 %14. percentil1,89 %8. percentil495 mg/kg7. percentil2.720 mg/kg5. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
167 mg/kg73. percentil34,1 mg/kg72. percentil451 mg/kg55. percentil55,2 mg/kg36. percentil52,2 mg/kg28. percentil22,1 mg/kg22. percentil76,9 mg/kg22. percentil291 mg/kg19. percentil0,738 mg/kg16. percentil8,32 mg/kg11. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
3,08 ppm85. percentil1,10 %11. percentil5,49 ppm5. percentilGeotermálny potenciál
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián Quelle 3 14,0 Bq/l 5,82 Bq/l upravený prameň 2 21,8 Bq/l 21,0 Bq/l minerálny prameň 2 118 Bq/l 60,1 Bq/l studňa 3 22,5 Bq/l 5,68 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Liptovský Ján – Luhy nad priehradou štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KMN consulting, s.r.o. 1,1 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody V-1 inžiniersko-geologický 6,5 m 8750360 m Liptovský Ján negatívny vrt 5,3 m 32897 100Cd49.pdf70 m Liptovský Ján štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 70,0 m 66389 100Cd124.pdf70 m Liptovský Ján 30,0 m 38994 100Cd65.pdf70 m Liptovský Ján úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,2 m 32897 100Cd50.pdf80 m Liptovský Ján širokoprofilový vrt 7,2 m 75967 100Cd53.pdf100 m Liptovský Ján negatívny vrt 4,0 m 32897 100Cd51.pdf110 m V-2 inžiniersko-geologický 5,0 m 87503110 m V-3 inžiniersko-geologický 5,5 m 87503110 m Liptovský Ján vrt s termálnou, minerálnou vodou 120,0 m 4936 100Cd37.pdf130 m Liptovský Ján úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,0 m 32914 100Cd52.pdf130 m Liptovský Ján širokoprofilový vrt 3,5 m 10714 100Cd39.pdf170 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 130 m Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 210 m Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 210 m Pavčina Lehota – FGL-1 32 °C – 2129 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 8,2 km Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nevyužívaný 9,1 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 70 m kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 130 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 16 140 m kategória Liptovský Ján termálne kúpalisko – – 1 500 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 720 m FGL-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 7,9 km ZGL-3 geotermálna voda 38 – 55 16 – 30 1 9,6 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Podtureň – skládka Žadovica SK200340KF 2,0 km Jamník – kasárne a letisko Mokraď SK1000500P 2,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Tesla – za Muraným mostom – Liptovský Hrádok – – – 1,9 km Liptovský Hrádok – skládka Žadovica – Liptovský Hrádok 16 400 m² 1992 monitorovaná 1,9 km Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – Závažná Poruba 500 m² – – 2,0 km Jamníček – Jamník – Jamník – 1975 – 2,1 km Žiarce – Podtúreń – Liptovský Hrádok – – – 2,4 km Okoličné – rybníky – Okoličné – – – 2,4 km Závažná Poruba – Okoličné 2 500 m² 1992 – 2,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Štrkovisko Okoličné
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Demänovka
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Smrečianka
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Trnovec
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Bela
2 Fischereireviere
Salmonidengewässer (Forelle)Paludžanka
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
36aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 620 μg/lmedián 110 μg/l7 vzoriek
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 33,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,40 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l7 vzoriek
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KupferCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 6,41 mg/lmedián 5,87 mg/l7 vzoriek
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,170 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 94,0 μg/lmedián 4,00 μg/l18 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
KupferCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,30 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek
FührenPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l18 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ZinkZnnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 18,0 μg/lmedián 1,25 μg/l18 vzoriek50 % pod medzou stanovenia