Vízfolyás

Selmec-patak

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
5,9km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Selmec-patak vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Selmec-patak vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Štiavnica č.1 (Lipt. Mikuláš), ablakpontszám 39.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Hontianske Nemce13 cm–
    Horné Semerovce35 cm–
    Liptovský Ján33 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 17:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    6006507007500 km2 km4 km
    A vízfolyás magassági profilja: 739-től 621 m tengerszint feletti magasságig 5,9 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    739 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    610 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    129 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    22 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,07

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Selmec-patak vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 12.
    Selmec-patak vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 10.
    Selmec-patak vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. szept. 6.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Selmec-patak vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    0123456Svätý Anton, felett, fkm 50,5: 6 mutató (2022)az Ilijský potok torkolata alatt, fkm 47,0: nincs megszegett szabvány (2024)erdészház Tepličky, fkm 36,3: 2 mutató (2025)Domaníky, alatt, fkm 22,5: 2 mutató (2025)Jánska Dolina, fkm 6,0: 1 mutató (2025)torkolat, fkm 1,1: 2 mutató (2025)rkm 51 (felső szakasz)rkm 1 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (6)
    • Svätý Anton, felettrkm 50,56 mutató
    • az Ilijský potok torkolata alattrkm 47,0nincs nem teljesített norma
    • erdészház Tepličkyrkm 36,32 mutató
    • Domaníky, alattrkm 22,52 mutató
    • Jánska Dolinarkm 6,01 mutató
    • torkolatrkm 1,12 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Štiavnica vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (6 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,9modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 229 mg/l, lágy víz (8,3 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Ólom 34,5 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 90. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    0 °C80

    Láb alatti hőség

    25°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 55 mW/m²

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    46NGY/H dózisteljesítmény

    18. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    11 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Szelén 1,10 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 95. percentilis (Biela, potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    181fúrás 3 km-en belül

    224 vízelemzés a közelben

    Közülük 181-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    43°C a kútfejnél

    5 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Liptovská Kokava – ZGL-3, 9,1 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    9Telephelyek 3 km-en belül

    2 környezeti terhelés, 7 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Podtureň – skládka Žadovica, 2,0 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    9bejegyzés 5 km-en belül

    1 telep, 8 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    16terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Tekonikus egységek

    • HRONIKUM100%SR 8,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • fő hegyek100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Ďumbierske Tátra100%SR 0,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 3 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics50%SR 52 %
    • Ílovce50%SR 2,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Ílovce)50%SR 2,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • Az alacsony tátra északkeleti lejtőinek és a kecskehátúak északkeleti lejtőinek mezozoikumának mezozoikuma100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Liptov-medence100%SR 3,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,95tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    8,3°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,49 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    229mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • MagnéziumMg11,9 mg/l39. percentilis
    • SzulfátokSO430,2 mg/l34. percentilis
    • FluoridF0,0795 mg/l29. percentilis
    • BikarbonátokHCO3140 mg/l29. percentilis
    • KalciumCa39,9 mg/l27. percentilis
    • KloridCl2,38 mg/l13. percentilis
    • KáliumK0,816 mg/l7. percentilis
    • NátriumNa2,14 mg/l6. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • FoszfátokPO40,0301 mg/l17. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK1,63 mg/l12. percentilis
    • NitrátokNO31,66 mg/l5. percentilis
    • AmmóniaNH40,0259 mg/l4. percentilis

    Fémek

    • Cink-Zn9,52 μg/l63. percentilis
    • AlumíniumAl58,9 μg/l47. percentilis
    • VasalóFe0,0413 mg/l17. percentilis
    • MangánMn3,64 μg/l5. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • ÓlomPb34,5 mg/kg90. percentilis
    • SzelénSe0,487 mg/kg86. percentilis
    • KadmiumCd0,344 mg/kg76. percentilis
    • BizmutBi0,275 mg/kg68. percentilis
    • AntimonSb0,914 mg/kg68. percentilis
    • MolibdénMo0,477 mg/kg66. percentilis
    • Cink-Zn106 mg/kg59. percentilis
    • ArzénAs7,19 mg/kg57. percentilis
    • Ón-Sn2,83 mg/kg57. percentilis
    • HiganyHg0,112 mg/kg55. percentilis
    • NikkelNi18,9 mg/kg24. percentilis
    • RézCu17,2 mg/kg20. percentilis
    • KrómCr48,6 mg/kg15. percentilis
    • KobaltCo5,71 mg/kg13. percentilis
    • VanádiumV45,7 mg/kg6. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MagnéziumMg3,78 %96. percentilis
    • KalciumCa7,18 %89. percentilis
    • FoszforP905 mg/kg58. percentilis
    • NátriumNa0,866 %50. percentilis
    • KáliumK1,40 %31. percentilis
    • AlumíniumAl4,62 %14. percentilis
    • VasalóFe1,89 %8. percentilis
    • MangánMn495 mg/kg7. percentilis
    • TitánTi2 720 mg/kg5. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr167 mg/kg73. percentilis
    • LítiumLi34,1 mg/kg72. percentilis
    • BáriumBa451 mg/kg55. percentilis
    • CériumCe55,2 mg/kg36. percentilis
    • BórB52,2 mg/kg28. percentilis
    • IttriumY22,1 mg/kg22. percentilis
    • RubídiumRb76,9 mg/kg22. percentilis
    • CirkóniumZr291 mg/kg19. percentilis
    • BerilliumBe0,738 mg/kg16. percentilis
    • GalliumGa8,32 mg/kg11. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    46ngy/h a levegőben

    32-56 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU3,08 ppm85. percentilis
    • Kálium (K)K1,10 %11. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh5,49 ppm5. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 995 Bq/m²69. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -37nT

    -66--17 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -58mGal

    maradék −14,0 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • Kőzethőmérséklet 1000 m mélységben25°C
    • Felszíni hőhatású sűrűség55mW/m²

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Liptov-medence100%SR 3,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)154–897m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága615m a.s.l.
    • Átlagos lejtés1,8°
    • Januári átlaghőmérséklet-4,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet16,5°C
    • Évi csapadék725mm

    Geomorfológiai egységek

    • Szubtátrai medence100%SR 3,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Fatra–Tatra terület100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • savanyításra érzékeny talajok50%SR 31 %
    • A savasodásra gyengén érzékeny talajok50%SR 5,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Belső kárpata paleogén50%SR 11 %
    • a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok50%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Podtureň – skládka Žadovica – SK200340KF (2,0 km-re a víztől)Jamník – kasárne a letisko Mokraď – SK1000500P (2,9 km-re a víztől)Tesla – za Muraným mostom – Liptovský Hrádok – egyik sem (1,9 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – skládka Žadovica – Liptovský – egyik sem (1,9 km-re a víztől)Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – egyik sem (2,0 km-re a víztől)Jamníček – Jamník – Jamník – egyik sem (2,1 km-re a víztől)Žiarce – Podtúreń – Liptovský Hrádok – egyik sem (2,4 km-re a víztől)Okoličné – rybníky – Okoličné – állandó (2,4 km-re a víztől)Závažná Poruba – Okoličné – egyik sem (2,8 km-re a víztől)Liptovský Ján – B-1 – spanyollal hajó (130 m-re a víztől)Liptovský Ján – B-2 – spanyollal hajó (210 m-re a víztől)Liptovský Ján – vrt – spanyollal hajó (210 m-re a víztől)Pavčina Lehota – FGL-1 – spanyollal hajó (8,2 km-re a víztől)Liptovská Kokava – ZGL-3 – spanyollal hajó (9,1 km-re a víztől)FGL-1 – j2 (7,9 km-re a víztől)ZGL-3 – k3 (9,6 km-re a víztől)c1 (70 m-re a víztől)c3 (130 m-re a víztől)a1 (140 m-re a víztől)a1 (360 m-re a víztől)a1 (620 m-re a víztől)b1 (720 m-re a víztől)a1 (1,3 km-re a víztől)a1 (1,8 km-re a víztől)a1 (2,3 km-re a víztől)a1 (4,0 km-re a víztől)a1 (5,9 km-re a víztől)a1 (6,4 km-re a víztől)a1 (7,2 km-re a víztől)a1 (7,8 km-re a víztől)a1 (8,1 km-re a víztől)a1 (9,1 km-re a víztől)a1 (9,2 km-re a víztől)a1 (9,4 km-re a víztől)a1 (9,5 km-re a víztől)Liptovský Ján (500 m-re a víztől)Liptovský Ján – Luhy nad priehradou – kavicsos homok és homok (1,1 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – kavicsos homok (2,3 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Okoličné – Lipto – kavicsos homok (2,4 km-re a víztől)Závažná Poruba – építőkő – mészkő, dolomit (2,7 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – kavicsos homok (3,1 km-re a víztől)Jamník – Feércek – mikrolemezes szeder (3,3 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – kerámia agyag (3,6 km-re a víztől)Dovalovo – kavicsos homok (4,5 km-re a víztől)Vavrišovo – kavicsos homok (4,7 km-re a víztől)Liptovský Ján, travertínové jazierko – hidrogeológia (110 m-re a víztől)Podtureň – általános geológia (990 m-re a víztől)Liptovský Hrádok – általános geológia (3,2 km-re a víztől)Ohnište – geomorfológia (4,3 km-re a víztől)LIPTOVSKY JAN – Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)LIPTOVSKY JAN – Földcsuszamlások (600 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (980 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)ZAVAZNA PORUBA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)JAMNIK – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)ZAVAZNA PORUBA – Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)JAMNIK – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)BENADIKOVA – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)STOSICE – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)Liptovský Ján – negatív fúrólyuk (70 m-re a víztől)Liptovský Ján – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (70 m-re a víztől)Liptovský Ján (70 m-re a víztől)Liptovský Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m-re a víztől)Liptovský Ján – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m-re a víztől)Liptovský Ján – negatív fúrólyuk (110 m-re a víztől)Liptovský Ján – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (130 m-re a víztől)Liptovský Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m-re a víztől)Liptovský Ján – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m-re a víztől)Liptovský Ján – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (210 m-re a víztől)Liptovský Ján – fúrás termálvízzel, minerálnou vodou (do 20 (210 m-re a víztől)Liptovský Ján – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (240 m-re a víztől)Liptovský Ján – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (340 m-re a víztől)Podtureň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m-re a víztől)Liptovský Ján – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (440 m-re a víztől)Podtureň – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (750 m-re a víztől)Podtureň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m-re a víztől)Podtureň – shmú megfigyelő fúrás (820 m-re a víztől)Uhorská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Závažná Poruba – Uhorská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Uhorská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Beňadiková – shmú megfigyelő fúrás (1,5 km-re a víztől)Závažná Poruba – Beňadiková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Závažná Poruba – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,8 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km-re a víztől)Závažná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Závažná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Beňadiková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Beňadiková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – shmú megfigyelő fúrás (2,1 km-re a víztől)Závažná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Liptovská kotlina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km-re a víztől)Liptovský Hrádok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km-re a víztől)Beňadiková – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km-re a víztől)Závažná Porba – Beňadiková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Závažná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Jamník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Biela, potok1992, 440 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 620 μg/lmedián 110 μg/l7 minták

      Legmagasabb érték: Štiavnica1992, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 33,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Štiavnica1992, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,80 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Biela, potok1992, 440 m-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták43 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Štiavnica1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 minták

      Legmagasabb érték: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 760 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l7 minták

      Legmagasabb érték: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K11691992, 760 m-re a víztől. Összehasonlítás: 71. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K11691992, 760 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K11691992, 760 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K11691992, 760 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 6,41 mg/lmedián 5,87 mg/l7 minták

      Legmagasabb érték: Štiavnica1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Barit (BaSO₄)18 minta, legfeljebb 815 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)15 minta, legfeljebb 315 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)12 minta, legfeljebb 950 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 minta, legfeljebb 315 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)11 minta, legfeljebb 815 szem
    • Rutil (TiO₂)11 minta, legfeljebb 62 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)8 minta, legfeljebb 815 szem
    • Galenit (PbS)7 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pirit (FeS₂)6 minta, legfeljebb 34 szem
    • Anatas (TiO₂)5 minta, legfeljebb 12 szem
    • Scheelit (CaWO₄)4 minta, legfeljebb 5 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Cirkónium (ZrSiO₄)18 minta, legfeljebb 815 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 minta, legfeljebb 150 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 minta, legfeljebb 500 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))11 minta, legfeljebb 315 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)10 minta, legfeljebb 62 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)6 minta, legfeljebb 6 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 minta, legfeljebb 6 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 minta, legfeljebb 314 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 6 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 6 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 50 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,170 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 94,0 μg/lmedián 4,00 μg/l18 minták28 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,80 μg/lmedián 0,250 μg/l18 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l18 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l18 minták72 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l18 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,30 μg/lmedián 1,00 μg/l18 minták

      Legmagasabb érték: prameň1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l18 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l18 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l18 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 18,0 μg/lmedián 1,25 μg/l18 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás314,0 Bq/l5,82 Bq/l
    fejlett rugó221,8 Bq/l21,0 Bq/l
    ásványrugó2118 Bq/l60,1 Bq/l
    jól322,5 Bq/l5,68 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Liptovský Ján – Luhy nad priehradoukavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – KMN consulting, s.r.o.1,1 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    181 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 57 hidrogeológiai és 124 egyéb; archív jelentés számával: 181.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m91×
    • 10–30 m62×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m7×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    V-1mérnök-geológiai6,5 m8750360 m
    Liptovský Jánnegatív fúrólyuk5,3 m32897 100Cd49.pdf70 m
    Liptovský Jánszerkezeti fúrás közönséges vízzel70,0 m66389 100Cd124.pdf70 m
    Liptovský Ján30,0 m38994 100Cd65.pdf70 m
    Liptovský Jánkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel6,2 m32897 100Cd50.pdf80 m
    Liptovský Jánszéles átmérőjű fúrólyuk7,2 m75967 100Cd53.pdf100 m
    Liptovský Jánnegatív fúrólyuk4,0 m32897 100Cd51.pdf110 m
    V-2mérnök-geológiai5,0 m87503110 m
    V-3mérnök-geológiai5,5 m87503110 m
    Liptovský Jánfúrás termálvízzel, ásványvíz120,0 m4936 100Cd37.pdf130 m
    Liptovský Jánkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel7,0 m32914 100Cd52.pdf130 m
    Liptovský Jánszéles átmérőjű fúrólyuk3,5 m10714 100Cd39.pdf170 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Liptovský Ján – B-128 °C–120 mCa-Mg-SO4-HCO3felhasználatlan130 m
    Liptovský Ján – B-229 °C–65 mCa-Mg-HCO3-SO4felhasználatlan210 m
    Liptovský Ján – fúrás29 °C30,0 l/s95 mCa-Mg-HCO3adatjelentés nélkül használatban210 m
    Pavčina Lehota – FGL-132 °C–2129 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan8,2 km
    Liptovská Kokava – ZGL-343 °C–2373 mCa-HCO3felhasználatlan9,1 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória c1ásványvíz23-38< 5170 m
    kategória c3ásványvíz23-3816-301130 m
    kategória a1ásványvíz< 15< 516140 m
    kategória Liptovský Jántermálfürdő––1500 m
    kategória b1ásványvíz15-22< 51720 m
    FGL-1geotermikus víz22 – 385 – 1517,9 km
    ZGL-3geotermikus víz38 – 5516 – 3019,6 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Podtureň – hulladéklerakó ŽadovicaSK200340KF2,0 km
    Jamník – kasárne a letisko MokraďSK1000500P2,9 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Tesla – za Muraným mostom – Liptovský Hrádok–––1,9 km
    Liptovský Hrádok – skládka Žadovica – Liptovský Hrádok16 400 m²1992ellenőrzött1,9 km
    Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – Závažná Poruba500 m²––2,0 km
    Jamníček – Jamník – Jamník–1975–2,1 km
    Žiarce – Podtúreń – Liptovský Hrádok–––2,4 km
    Okoličné – halastavak – Okoličné–––2,4 km
    Závažná Poruba – Okoličné2 500 m²1992–2,8 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások16×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny10×
    • Stabilizovaný6×

    Jelenlegi állapot

    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel7×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Lipt. Mikuláš1 horgászvíz · 5,9 km31Štiavnica č.1 (Lipt. Mikuláš)31

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág