Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Štiavnica

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
5,9km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Štiavnica

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Štiavnica č.1 (Lipt. Mikuláš), score de la fenêtre 38.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 13:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Hontianske Nemce13 cm–
    Horné Semerovce35 cm–
    Liptovský Ján33 cm–
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 12:57

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    6006507007500 km2 km4 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 739 à 621 m au-dessus du niveau de la mer sur 5,9 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    739 m a.s.l.
    Point le plus bas
    610 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    129 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    22 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,07

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Štiavnica de 2018
    2018imagé 12 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Štiavnica de 2021
    2021imagé 10 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Štiavnica de 2024
    2024imagé 6 sept. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Štiavnica

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 1 à 2 indicateurs1

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    0123456Svätý Anton, en amont, pK 50,5 : 6 indicateurs (2022)en aval de l'embouchure de Ilijský potok, pK 47,0 : sans norme non respectée (2024)maison forestière Tepličky, pK 36,3 : 2 indicateurs (2025)Domaníky, en aval, pK 22,5 : 2 indicateurs (2025)Jánska Dolina, pK 6,0 : 1 indicateur (2025)embouchure, pK 1,1 : 2 indicateurs (2025)rkm 51 (cours supérieur)rkm 1 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (6)
    • Svätý Anton, en amontkm de rivière 50,56 indicateurs
    • en aval de l'embouchure de Ilijský potokkm de rivière 47,0aucune norme non respectée
    • maison forestière Tepličkykm de rivière 36,32 indicateurs
    • Domaníky, en avalkm de rivière 22,52 indicateurs
    • Jánska Dolinakm de rivière 6,01 indicateur
    • embouchurekm de rivière 1,12 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Štiavnica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 229 mg/l, mäkká voda (8,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 34,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    25°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,10 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Biela, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    181vrtov do 3 km

    224 rozborov vody v okolí

    Z toho 181 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    43°C na ústí vrtu

    5 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 9,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    2 záťaže, 7 skládok

    Najbližšia záťaž: Podtureň – skládka Žadovica, 2,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    1 ložisko, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    16plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • HRONIKUM100%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • jadrové pohoria100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Ďumbierske Tatras100%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier50%SR 52 %
    • Ílovce50%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)50%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum chočského príkrovu severovýchodných svahov Nízkych Tatier a Kozích chrbtov100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Liptovská kotlina100%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,95typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    8,3°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,49 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    229mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnésiumMg11,9 mg/l39. percentil
    • SulfatesSO430,2 mg/l34. percentil
    • FluoruresF0,0795 mg/l29. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3140 mg/l29. percentil
    • CalciumCa39,9 mg/l27. percentil
    • ChloruresCl2,38 mg/l13. percentil
    • DraslíkK0,816 mg/l7. percentil
    • SodiumNa2,14 mg/l6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,0301 mg/l17. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,63 mg/l12. percentil
    • NitratesNO31,66 mg/l5. percentil
    • AmóniumNH40,0259 mg/l4. percentil

    Métaux

    • ZincZn9,52 μg/l63. percentil
    • AluminiumAl58,9 μg/l47. percentil
    • FerFe0,0413 mg/l17. percentil
    • ManganèseMn3,64 μg/l5. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • PlombPb34,5 mg/kg90. percentil
    • SéléniumSe0,487 mg/kg86. percentil
    • CadmiumCd0,344 mg/kg76. percentil
    • BizmutBi0,275 mg/kg68. percentil
    • AntimoineSb0,914 mg/kg68. percentil
    • MolybdèneMo0,477 mg/kg66. percentil
    • ZincZn106 mg/kg59. percentil
    • ArsenicAs7,19 mg/kg57. percentil
    • CínSn2,83 mg/kg57. percentil
    • MercureHg0,112 mg/kg55. percentil
    • NickelNi18,9 mg/kg24. percentil
    • CuivreCu17,2 mg/kg20. percentil
    • ChromeCr48,6 mg/kg15. percentil
    • CobaltCo5,71 mg/kg13. percentil
    • VanadiumV45,7 mg/kg6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnésiumMg3,78 %96. percentil
    • CalciumCa7,18 %89. percentil
    • PhosphoreP905 mg/kg58. percentil
    • SodiumNa0,866 %50. percentil
    • DraslíkK1,40 %31. percentil
    • AluminiumAl4,62 %14. percentil
    • FerFe1,89 %8. percentil
    • ManganèseMn495 mg/kg7. percentil
    • TitánTi2 720 mg/kg5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr167 mg/kg73. percentil
    • LítiumLi34,1 mg/kg72. percentil
    • BáriumBa451 mg/kg55. percentil
    • CérCe55,2 mg/kg36. percentil
    • BoreB52,2 mg/kg28. percentil
    • YtriumY22,1 mg/kg22. percentil
    • RubídiumRb76,9 mg/kg22. percentil
    • ZirkónZr291 mg/kg19. percentil
    • BérylliumBe0,738 mg/kg16. percentil
    • GáliumGa8,32 mg/kg11. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 32 až 56 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    moyen

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,08 ppm85. percentil
    • Potassium (K)K1,10 %11. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,49 ppm5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 995 Bq/m²69. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • moyen100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -37nT

    rozsah -66 až -17 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -58mGal

    reziduálna -14,0 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m25°C
    • Hustota povrchového tepelného toku55mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Liptovská kotlina100%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)154–897m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek615m a.s.l.
    • Pente moyenne1,8°
    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky725mm

    Geomorfologické celky

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu50%SR 31 %
    • pôdy slabo náchylné na acidifikáciu50%SR 5,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén50%SR 11 %
    • Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát50%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Podtureň – skládka Žadovica – SK200340KF (2,0 km od vody)Jamník – kasárne a letisko Mokraď – SK1000500P (2,9 km od vody)Tesla – za Muraným mostom – Liptovský Hrádok – nijaký (1,9 km od vody)Liptovský Hrádok – skládka Žadovica – Liptovský – nijaký (1,9 km od vody)Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – nijaký (2,0 km od vody)Jamníček – Jamník – Jamník – nijaký (2,1 km od vody)Žiarce – Podtúreń – Liptovský Hrádok – nijaký (2,4 km od vody)Okoličné – rybníky – Okoličné – trvalý (2,4 km od vody)Závažná Poruba – Okoličné – nijaký (2,8 km od vody)Liptovský Ján – B-1 – nekúpeľný (130 m od vody)Liptovský Ján – B-2 – nekúpeľný (210 m od vody)Liptovský Ján – vrt – nekúpeľný (210 m od vody)Pavčina Lehota – FGL-1 – nekúpeľný (8,2 km od vody)Liptovská Kokava – ZGL-3 – nekúpeľný (9,1 km od vody)FGL-1 – j2 (7,9 km od vody)ZGL-3 – k3 (9,6 km od vody)c1 (70 m od vody)c3 (130 m od vody)a1 (140 m od vody)a1 (360 m od vody)a1 (620 m od vody)b1 (720 m od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,3 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)Liptovský Ján (500 m od vody)Liptovský Ján – Luhy nad priehradou – štrkopiesky a piesky (1,1 km od vody)Liptovský Hrádok – štrkopiesky (2,3 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Okoličné – Lipto – štrkopiesky (2,4 km od vody)Závažná Poruba – stavebný kameň – vápenec, dolomit (2,7 km od vody)Liptovský Hrádok – štrkopiesky (3,1 km od vody)Jamník – Fe rudy – pelosiderit (3,3 km od vody)Liptovský Hrádok – keramické íly (3,6 km od vody)Dovalovo – štrkopiesky (4,5 km od vody)Vavrišovo – štrkopiesky (4,7 km od vody)Liptovský Ján, travertínové jazierko – hydrogeológia (110 m od vody)Podtureň – všeobecná geológia (990 m od vody)Liptovský Hrádok – všeobecná geológia (3,2 km od vody)Ohnište – geomorfológia (4,3 km od vody)LIPTOVSKY JAN – Zosuvy (180 m od vody)LIPTOVSKY JAN – Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)ZAVAZNA PORUBA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)JAMNIK – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)ZAVAZNA PORUBA – Zosuvy (2,4 km od vody)JAMNIK – Zosuvy (2,6 km od vody)BENADIKOVA – Zosuvy (2,6 km od vody)STOSICE – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)Liptovský Ján – negatívny vrt (70 m od vody)Liptovský Ján – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (70 m od vody)Liptovský Ján (70 m od vody)Liptovský Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Liptovský Ján – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Liptovský Ján – negatívny vrt (110 m od vody)Liptovský Ján – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (130 m od vody)Liptovský Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Liptovský Ján – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Liptovský Ján – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (210 m od vody)Liptovský Ján – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (210 m od vody)Liptovský Ján – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (240 m od vody)Liptovský Ján – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (340 m od vody)Podtureň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Liptovský Ján – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (440 m od vody)Podtureň – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (750 m od vody)Podtureň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Podtureň – pozorovací vrt SHMÚ (820 m od vody)Uhorská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Závažná Poruba – Uhorská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Uhorská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Beňadiková – pozorovací vrt SHMÚ (1,5 km od vody)Závažná Poruba – Beňadiková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Závažná Poruba – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,8 km od vody)Liptovský Hrádok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Závažná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Liptovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Závažná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Beňadiková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Liptovský Hrádok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Beňadiková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Liptovský Hrádok – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Závažná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Liptovská kotlina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Liptovský Hrádok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Liptovský Hrádok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Beňadiková – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Závažná Porba – Beňadiková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Závažná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Jamník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Biela, potok, 1992, 440 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 620 μg/lmedián 110 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Štiavnica, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Štiavnica, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Biela, potok, 1992, 440 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Štiavnica, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 760 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 1992, 760 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 1992, 760 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 1992, 760 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jánska dolina, pred vyústením, 2100m ZJZ od K1169, 1992, 760 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,41 mg/lmedián 5,87 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Štiavnica, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)12 vzoriek, najviac 950 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)11 vzoriek, najviac 62 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)8 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Galenit (PbS)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzoriek, najviac 34 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 12 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Zirkón (ZrSiO₄)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 vzoriek, najviac 150 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 vzoriek, najviac 500 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)10 vzoriek, najviac 62 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)6 vzoriek, najviac 6 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 6 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 314 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 6 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 6 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 50 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,170 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 94,0 μg/lmedián 4,00 μg/l18 vzoriek28 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 380 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 380 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l18 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 1,25 μg/l18 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    prameň314,0 Bq/l5,82 Bq/l
    upravený prameň221,8 Bq/l21,0 Bq/l
    minerálny prameň2118 Bq/l60,1 Bq/l
    studňa322,5 Bq/l5,68 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Liptovský Ján – Luhy nad priehradouštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KMN consulting, s.r.o.1,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    181 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 124 ostatných; s číslom archívnej správy 181.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m91×
    • 10–30 m62×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m7×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    V-1inžiniersko-geologický6,5 m8750360 m
    Liptovský Jánnegatívny vrt5,3 m32897 100Cd49.pdf70 m
    Liptovský Jánštruktúrny vrt s obyčajnou vodou70,0 m66389 100Cd124.pdf70 m
    Liptovský Ján30,0 m38994 100Cd65.pdf70 m
    Liptovský Jánúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,2 m32897 100Cd50.pdf80 m
    Liptovský Jánširokoprofilový vrt7,2 m75967 100Cd53.pdf100 m
    Liptovský Jánnegatívny vrt4,0 m32897 100Cd51.pdf110 m
    V-2inžiniersko-geologický5,0 m87503110 m
    V-3inžiniersko-geologický5,5 m87503110 m
    Liptovský Jánvrt s termálnou, minerálnou vodou120,0 m4936 100Cd37.pdf130 m
    Liptovský Jánúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m32914 100Cd52.pdf130 m
    Liptovský Jánširokoprofilový vrt3,5 m10714 100Cd39.pdf170 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Liptovský Ján – B-128 °C–120 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný130 m
    Liptovský Ján – B-229 °C–65 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný210 m
    Liptovský Ján – vrt29 °C30,0 l/s95 mCa-Mg-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov210 m
    Pavčina Lehota – FGL-132 °C–2129 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný8,2 km
    Liptovská Kokava – ZGL-343 °C–2373 mCa-HCO3nevyužívaný9,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória c1minerálna voda23-38< 5170 m
    kategória c3minerálna voda23-3816-301130 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 516140 m
    kategória Liptovský Jántermálne kúpalisko––1500 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 51720 m
    FGL-1geotermálna voda22 – 385 – 1517,9 km
    ZGL-3geotermálna voda38 – 5516 – 3019,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Podtureň – skládka ŽadovicaSK200340KF2,0 km
    Jamník – kasárne a letisko MokraďSK1000500P2,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Tesla – za Muraným mostom – Liptovský Hrádok–––1,9 km
    Liptovský Hrádok – skládka Žadovica – Liptovský Hrádok16 400 m²1992monitorovaná1,9 km
    Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – Závažná Poruba500 m²––2,0 km
    Jamníček – Jamník – Jamník–1975–2,1 km
    Žiarce – Podtúreń – Liptovský Hrádok–––2,4 km
    Okoličné – rybníky – Okoličné–––2,4 km
    Závažná Poruba – Okoličné2 500 m²1992–2,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy16×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny10×
    • Stabilizovaný6×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Lipt. Mikuláš1 parcours de pêche · 5,9 km29Štiavnica č.1 (Lipt. Mikuláš)29

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh