Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Striebornica

Flussgebiet WaagKarpfengewässerSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereireviere
2
Länge des Fischereireviers
7,6km
Region
Region Trnava
  • Karpfengewässer3,1 km1 Fischereirevier
  • Salmonidengewässer (Forelle)4,5 km1 Fischereirevier
Luftbild von Fließgewässer Striebornica mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Striebornica

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnitt von 2 Fischereireviere

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
  • Sehr hoch0
  • Hoch0
  • Durchschnittlich0
  • Niedrig2

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

Striebornica č.2 (Piešťany), Fensterpunktzahl 36.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 02:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Schnelles Fließgewässer Podhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.

    1502002503003500 km2 km4 km6 kmStriebornica č.2 (Piešťany)Striebornica č.1 (Piešťany)
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 297 bis 162 m ü.d.M. über 7,6 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    297 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    157 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    139 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    18 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,19

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Striebornica von 2017
    2017abgebildet 24. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer Striebornica von 2020
    2020abgebildet 22. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Striebornica von 2023
    2023abgebildet 2. Juni 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Striebornica

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    2 von 2 der Fischereireviere des Fließgewässers mit SHMÚ-Daten weisen am nächstgelegenen Standort in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren2

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    2 von 2 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert2

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Striebornica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 480 mg/l, tvrdá voda (16,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 22,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 77. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    Staré banské diela

    13objektov do 3 km

    Najbližšie: 12.pinga (pinga, pingový ťah), 1,6 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 30,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (Skaličný potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    240vrtov do 3 km

    292 rozborov vody v okolí

    Z toho 240 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    71°C na ústí vrtu

    18 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – GTP-1, výdatnosť 11,5 l/s, 4,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    2 záťaže, 9 skládok

    Najbližšia záťaž: Piešťany – kasárne, 2,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    38záznamov do 5 km

    7 ložísk, 31 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    3plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,22typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    16,1°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,87 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    480mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorideF0,246 mg/l88. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3290 mg/l74. percentil
    • MagnesiumMg23,0 mg/l73. percentil
    • KalziumCa77,3 mg/l66. percentil
    • DraslíkK4,12 mg/l65. percentil
    • SulfateSO446,7 mg/l58. percentil
    • ChlorideCl11,1 mg/l55. percentil
    • NatriumNa8,49 mg/l48. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK10,4 mg/l95. percentil
    • AmóniumNH40,233 mg/l72. percentil
    • FosforečnanyPO40,196 mg/l59. percentil
    • NitrateNO37,10 mg/l57. percentil

    Metalle

    • EisenFe0,209 mg/l76. percentil
    • ManganMn28,6 μg/l48. percentil
    • AluminiumAl22,6 μg/l22. percentil
    • ZinkZn2,70 μg/l18. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • FührenPb22,6 mg/kg77. percentil
    • AntimonSb1,18 mg/kg75. percentil
    • CadmiumCd0,242 mg/kg62. percentil
    • KobaltCo8,88 mg/kg57. percentil
    • ArsenAs6,79 mg/kg52. percentil
    • MolybdänMo0,380 mg/kg51. percentil
    • ZinkZn96,3 mg/kg50. percentil
    • ChromCr68,3 mg/kg43. percentil
    • NickelNi22,6 mg/kg40. percentil
    • CínSn2,36 mg/kg38. percentil
    • QuecksilberHg0,0796 mg/kg36. percentil
    • BizmutBi0,173 mg/kg32. percentil
    • SelenSe0,0989 mg/kg9. percentil
    • VanadiumV49,3 mg/kg9. percentil
    • KupferCu13,9 mg/kg8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,73 %80. percentil
    • NatriumNa1,04 %76. percentil
    • KalziumCa3,06 %66. percentil
    • MagnesiumMg0,969 %58. percentil
    • TitánTi4.306 mg/kg44. percentil
    • ManganMn759 mg/kg40. percentil
    • AluminiumAl5,01 %27. percentil
    • PhosphorP642 mg/kg23. percentil
    • EisenFe1,96 %9. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe69,5 mg/kg79. percentil
    • ZirkónZr473 mg/kg73. percentil
    • BáriumBa472 mg/kg62. percentil
    • LítiumLi30,5 mg/kg56. percentil
    • StronciumSr140 mg/kg53. percentil
    • GáliumGa13,6 mg/kg47. percentil
    • RubídiumRb82,8 mg/kg35. percentil
    • YtriumY24,9 mg/kg34. percentil
    • BerylliumBe0,836 mg/kg20. percentil
    • BorB47,3 mg/kg19. percentil

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    12.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,6 km od vody)10.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)9.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)11.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)1.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)2.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)5.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)3.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)6.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)4.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)1 dobývka – 6 – iný druh objektu (2,3 km od vody)7.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)8.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Piešťany – kasárne – SK1000400P (2,2 km od vody)Piešťany – prečerpávacia stanica na ropné látky – SK1000400P (2,4 km od vody)Piešťany – nijaký (1,0 km od vody)Piešťany – nijaký (1,1 km od vody)Hubina – trvalý (1,5 km od vody)Hubina – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Piešťany – občasný (1,9 km od vody)Piešťany – občasný (2,3 km od vody)Piešťany – občasný (2,5 km od vody)Dlhé kusy – Piešťany – občasný (2,9 km od vody)Bašovce – nijaký (3,0 km od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (2,2 km od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (2,2 km od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (2,3 km od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (2,3 km od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (2,3 km od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (2,5 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (2,5 km od vody)Piešťany – VLÚ-3 – kúpeľný (2,6 km od vody)Piešťany – VLÚ-2 – kúpeľný (2,6 km od vody)Piešťany – VLÚ-1 – kúpeľný (2,6 km od vody)Piešťany – GTP-1 – nekúpeľný (4,5 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,5 km od vody)d1 (3,0 km od vody)e1 (3,4 km od vody)e1 (3,5 km od vody)e2 (3,6 km od vody)c1 (3,7 km od vody)e1 (3,7 km od vody)c2 (3,8 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (9,0 km od vody)Hubina – dolomit (2,0 km od vody)Hubina – dolomit (2,2 km od vody)Modrová – dolomit (2,6 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – dolomit (3,7 km od vody)Hubina – dolomit (2,0 km od vody)Ducové – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Modrovka – Ježovec – stavebný kameň (4,7 km od vody)Moravany – 1 – štrkopiesky (100 m od vody)Moravany – 2 – štrkopiesky (530 m od vody)Moravany – 3 – stavebný kameň – dolomit (770 m od vody)Moravany – Podkovica – stavebný kameň – dolomit (1,1 km od vody)Moravany nad Váhom – muskovit (1,2 km od vody)Hubina – stavebný kameň – dolomit (1,4 km od vody)Banka – východ – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Hubina Dolina Záskalie 2 – stavebný kameň – dolomit (2,5 km od vody)Banka – 3 – stavebný kameň – vápenec (2,6 km od vody)Banka – 2 – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – 1 – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Modrová – 8 – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Modrová – 3 – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Vozokany – Fe rudy – limonit (3,3 km od vody)Modrová – 7 – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Modrová – 5 – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Piešťany – maliarske hlinky (3,5 km od vody)Modrová – 6 – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Modrová – 1 – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Banka – kóta 284,5 – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Radošina – 4 – stavebný kameň – dolomit (3,9 km od vody)Vozokany – 1 – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Modrová – 2 – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Modrová – 4 – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Vozokany – 3 – stavebný kameň – kremenec (4,3 km od vody)Vozokany – 4 – stavebný kameň – kremenec (4,3 km od vody)Nitrianska Blatnica – 3 – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Stará Lehota – stavebný kameň – dolomit (4,6 km od vody)Vozokany – 2 – stavebný kameň – vápenec (4,7 km od vody)Modrová – Priehon – 1 – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Nitrianska Blatnica – 1 – stavebný kameň – dolomit (4,8 km od vody)Banka – archeológia (400 m od vody)Moravany nad Váhom-Striebornica – mineralógia (1,4 km od vody)Piešťany – hydrogeológia (1,9 km od vody)Ratnovce – paleontológia (4,0 km od vody)Čertova Pec – archeológia (5,0 km od vody)– Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)Banka – Zosuvy (2,8 km od vody)Moravany nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (320 m od vody)Piešťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (930 m od vody)Piešťany – letisko – pozorovací vrt SHMÚ (1,1 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Piešťany – letisko – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Piešťany – letisko – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Piešťany – letisko – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – letisko – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Hubina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Hubina – Ducové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Piešťany (1,4 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Hubina – negatívny vrt (1,5 km od vody)Piešťany (1,5 km od vody)Piešťany (1,5 km od vody)Hubina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Piešťany (1,6 km od vody)Hubina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Piešťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Piešťany – kúp. ostrov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Piešťany – vrt pre vodné dielo (2,0 km od vody)Piešťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Piešťany (2,1 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 100 μg/lmedián 79,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 780 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 730 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Biskupický, kanál, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 680 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 21,7 mg/lmedián 14,5 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 9 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 430 μg/lmedián 27,0 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 78,0 μg/lmedián 9,00 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,60 μg/lmedián 0,375 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,550 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň472,5 Bq/l23,1 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie17,09 Bq/l7,09 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody149,1 Bq/l49,1 Bq/l
    Quelle137,2 Bq/l37,2 Bq/l
    potok, rieka23,83 Bq/l3,36 Bq/l
    studňa115,0 Bq/l15,0 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie111,7 Bq/l11,7 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah12×
    • iný druh objektu1×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    12.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy1,6 km
    10.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy1,7 km
    9.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy1,7 km
    11.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy1,7 km
    1.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    2.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    5.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    3.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    6.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    4.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    HubinadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,0 km
    HubinadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,0 km
    HubinadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,2 km
    ModrovádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,6 km
    Ducovéštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZAPA beton SK s.r.o.2,7 km
    Modrová – Dolina RybníkdolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,7 km
    Modrovka – Ježovecstavebný kameňŤažené ložisko – Pasienkový urbár, pozemkové spoločenstvo – Modrová4,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    240 vrtov v pásme 3 km, z toho 88 hydrogeologických a 152 ostatných; s číslom archívnej správy 240.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m96×
    • 10–30 m96×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m7×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Moravany nad Váhompozorovací vrt SHMÚ14,0 m10649 132Ba6.pdf320 m
    Piešťanyširokoprofilový vrt16,0 m45445 132Ba94.pdf930 m
    Piešťany – letiskopozorovací vrt SHMÚ18,3 m10649 132Ba11.pdf1,1 km
    Nr. 147hydrogeologický–1005811,1 km
    Piešťanymonitorovací vrt11,0 m74015 132Ba155.pdf1,1 km
    Piešťanymonitorovací vrt11,0 m74015 132Ba154.pdf1,1 km
    Piešťanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m67408 132Ba129.pdf1,1 km
    Piešťanymonitorovací vrt17,0 m74015 132Ba152.pdf1,1 km
    PL-13hydrogeologický–1005811,1 km
    PS-1inžiniersko-geologický8,0 m869511,2 km
    PS-3inžiniersko-geologický8,0 m869511,2 km
    PS-5inžiniersko-geologický8,0 m869511,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Piešťany – PS-138 °C–650 mCa-SO4nevyužívaný2,2 km
    Piešťany – PS-239 °C–600 mCa-SO4nevyužívaný2,2 km
    Piešťany – V-969 °C12,9 l/s81,7 mCa-SO4nevyužívaný2,3 km
    Piešťany – PS-443 °C–282 mCa-SO4nevyužívaný2,3 km
    Piešťany – PS-348 °C–410 mCa-SO4nevyužívaný2,3 km
    Piešťany – V-4A65 °C24,0 l/s54 mCa-SO4využívaný2,4 km
    Piešťany – V-1167 °C10,8 l/s70 mCa-SO4nevyužívaný2,4 km
    Piešťany – V-166 °C23,5 l/s55,2 mCa-SO4využívaný2,4 km
    Piešťany – V-564 °C–11,2 mCa-SO4využívaný2,4 km
    Piešťany – V-1067 °C–16 mCa-SO4nevyužívaný2,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 541,7 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 513,0 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 533,4 km
    kategória e2minerálna voda56-805-1513,6 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 513,7 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1513,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Piešťany – kasárneSK1000400P2,2 km
    Piešťany – prečerpávacia stanica na ropné látkySK1000400P2,4 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Piešťany35 000 m²1985–1,0 km
    Piešťany2 000 m²1985–1,1 km
    Hubina20 000 m²1980–1,5 km
    Hubina750 m²1980–1,6 km
    Piešťany50 000 m²1955–1,9 km
    Piešťany50 000 m²1960–2,3 km
    Piešťany60 000 m²1960–2,5 km
    Dlhé kusy – Piešťany99 000 m²1980monitorovaná2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy3×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny2×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Piešťany2 Fischereireviere · 7,6 km17Striebornica č.2 (Piešťany)27

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag