Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Striebornica

Cuenca: VáhCiprínidoSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
7,6km
región
Región de Trnava
  • Ciprínido3,1 km1 coto de pesca
  • Salmónido – tramo de la trucha4,5 km1 coto de pesca
Imagen aérea del curso de agua Striebornica con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Striebornica

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Striebornica č.2 (Piešťany), puntuación de ventana 35.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 08:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    1502002503003500 km2 km4 km6 kmStriebornica č.2 (Piešťany)Striebornica č.1 (Piešťany)
    Perfil de elevación del curso de agua: de 297 a 162 m s. n. m. en 7,6 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    297 m a.s.l.
    Punto más bajo
    157 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    139 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    18 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,19

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Striebornica de 2017
    2017fotografiado 24 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Striebornica de 2020
    2020fotografiado 22 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Striebornica de 2023
    2023fotografiado 2 jun 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Striebornica

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    2 de 2 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores2

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    2 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación2

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Striebornica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 480 mg/l, tvrdá voda (16,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 22,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 77. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    62. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    13objektov do 3 km

    Najbližšie: 12.pinga (pinga, pingový ťah), 1,6 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 30,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (Skaličný potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    240vrtov do 3 km

    292 rozborov vody v okolí

    Z toho 240 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    71°C na ústí vrtu

    18 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – GTP-1, výdatnosť 11,5 l/s, 4,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    2 záťaže, 9 skládok

    Najbližšia záťaž: Piešťany – kasárne, 2,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    38záznamov do 5 km

    7 ložísk, 31 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    3plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • eolické sedimenty100%SR 3,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT67%SR 16 %
    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT33%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)67%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)33%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • malý zdvih33%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava60%SR 52 %
    • Kyslé plutonity40%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)40%SR 1,1 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)40%SR 3,7 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)20%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta50%SR 2,6 %
    • mezozoikum strednej a južnej časti Považského Inovca50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,22typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    16,1°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,87 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    480mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorurosF0,246 mg/l88. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3290 mg/l74. percentil
    • MagnesioMg23,0 mg/l73. percentil
    • CalcioCa77,3 mg/l66. percentil
    • DraslíkK4,12 mg/l65. percentil
    • SulfatosSO446,7 mg/l58. percentil
    • ClorurosCl11,1 mg/l55. percentil
    • SodioNa8,49 mg/l48. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK10,4 mg/l95. percentil
    • AmóniumNH40,233 mg/l72. percentil
    • FosforečnanyPO40,196 mg/l59. percentil
    • NitratosNO37,10 mg/l57. percentil

    Metales

    • HierroFe0,209 mg/l76. percentil
    • ManganesoMn28,6 μg/l48. percentil
    • AluminioAl22,6 μg/l22. percentil
    • CincZn2,70 μg/l18. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • PlomoPb22,6 mg/kg77. percentil
    • AntimonioSb1,18 mg/kg75. percentil
    • CadmioCd0,242 mg/kg62. percentil
    • CobaltoCo8,88 mg/kg57. percentil
    • ArsénicoAs6,79 mg/kg52. percentil
    • MolibdenoMo0,380 mg/kg51. percentil
    • CincZn96,3 mg/kg50. percentil
    • CromoCr68,3 mg/kg43. percentil
    • NíquelNi22,6 mg/kg40. percentil
    • CínSn2,36 mg/kg38. percentil
    • MercurioHg0,0796 mg/kg36. percentil
    • BizmutBi0,173 mg/kg32. percentil
    • SelenioSe0,0989 mg/kg9. percentil
    • VanadioV49,3 mg/kg9. percentil
    • CobreCu13,9 mg/kg8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,73 %80. percentil
    • SodioNa1,04 %76. percentil
    • CalcioCa3,06 %66. percentil
    • MagnesioMg0,969 %58. percentil
    • TitánTi4306 mg/kg44. percentil
    • ManganesoMn759 mg/kg40. percentil
    • AluminioAl5,01 %27. percentil
    • FósforoP642 mg/kg23. percentil
    • HierroFe1,96 %9. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe69,5 mg/kg79. percentil
    • ZirkónZr473 mg/kg73. percentil
    • BáriumBa472 mg/kg62. percentil
    • LítiumLi30,5 mg/kg56. percentil
    • StronciumSr140 mg/kg53. percentil
    • GáliumGa13,6 mg/kg47. percentil
    • RubídiumRb82,8 mg/kg35. percentil
    • YtriumY24,9 mg/kg34. percentil
    • BerilioBe0,836 mg/kg20. percentil
    • BoroB47,3 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 56 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,46 %81. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,32 ppm50. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,53 ppm43. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    12.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,6 km od vody)10.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)9.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)11.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)1.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)2.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)5.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)3.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)6.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)4.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)1 dobývka – 6 – iný druh objektu (2,3 km od vody)7.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)8.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Piešťany – kasárne – SK1000400P (2,2 km od vody)Piešťany – prečerpávacia stanica na ropné látky – SK1000400P (2,4 km od vody)Piešťany – nijaký (1,0 km od vody)Piešťany – nijaký (1,1 km od vody)Hubina – trvalý (1,5 km od vody)Hubina – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Piešťany – občasný (1,9 km od vody)Piešťany – občasný (2,3 km od vody)Piešťany – občasný (2,5 km od vody)Dlhé kusy – Piešťany – občasný (2,9 km od vody)Bašovce – nijaký (3,0 km od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (2,2 km od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (2,2 km od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (2,3 km od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (2,3 km od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (2,3 km od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (2,4 km od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (2,5 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (2,5 km od vody)Piešťany – VLÚ-3 – kúpeľný (2,6 km od vody)Piešťany – VLÚ-2 – kúpeľný (2,6 km od vody)Piešťany – VLÚ-1 – kúpeľný (2,6 km od vody)Piešťany – GTP-1 – nekúpeľný (4,5 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,5 km od vody)d1 (3,0 km od vody)e1 (3,4 km od vody)e1 (3,5 km od vody)e2 (3,6 km od vody)c1 (3,7 km od vody)e1 (3,7 km od vody)c2 (3,8 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (9,0 km od vody)Hubina – dolomit (2,0 km od vody)Hubina – dolomit (2,2 km od vody)Modrová – dolomit (2,6 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – dolomit (3,7 km od vody)Hubina – dolomit (2,0 km od vody)Ducové – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Modrovka – Ježovec – stavebný kameň (4,7 km od vody)Moravany – 1 – štrkopiesky (100 m od vody)Moravany – 2 – štrkopiesky (530 m od vody)Moravany – 3 – stavebný kameň – dolomit (770 m od vody)Moravany – Podkovica – stavebný kameň – dolomit (1,1 km od vody)Moravany nad Váhom – muskovit (1,2 km od vody)Hubina – stavebný kameň – dolomit (1,4 km od vody)Banka – východ – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Hubina Dolina Záskalie 2 – stavebný kameň – dolomit (2,5 km od vody)Banka – 3 – stavebný kameň – vápenec (2,6 km od vody)Banka – 2 – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – 1 – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Modrová – 8 – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Modrová – 3 – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Vozokany – Fe rudy – limonit (3,3 km od vody)Modrová – 7 – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Modrová – 5 – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Piešťany – maliarske hlinky (3,5 km od vody)Modrová – 6 – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Modrová – 1 – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Banka – kóta 284,5 – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Radošina – 4 – stavebný kameň – dolomit (3,9 km od vody)Vozokany – 1 – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Modrová – 2 – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Modrová – 4 – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Vozokany – 3 – stavebný kameň – kremenec (4,3 km od vody)Vozokany – 4 – stavebný kameň – kremenec (4,3 km od vody)Nitrianska Blatnica – 3 – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Stará Lehota – stavebný kameň – dolomit (4,6 km od vody)Vozokany – 2 – stavebný kameň – vápenec (4,7 km od vody)Modrová – Priehon – 1 – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Nitrianska Blatnica – 1 – stavebný kameň – dolomit (4,8 km od vody)Banka – archeológia (400 m od vody)Moravany nad Váhom-Striebornica – mineralógia (1,4 km od vody)Piešťany – hydrogeológia (1,9 km od vody)Ratnovce – paleontológia (4,0 km od vody)Čertova Pec – archeológia (5,0 km od vody)– Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)Banka – Zosuvy (2,8 km od vody)Moravany nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (320 m od vody)Piešťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (930 m od vody)Piešťany – letisko – pozorovací vrt SHMÚ (1,1 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Piešťany – letisko – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Piešťany – letisko – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Piešťany – letisko – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – letisko – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Hubina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Hubina – Ducové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Piešťany (1,4 km od vody)Piešťany – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Piešťany – kúpeľný ostrov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Hubina – negatívny vrt (1,5 km od vody)Piešťany (1,5 km od vody)Piešťany (1,5 km od vody)Hubina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Piešťany (1,6 km od vody)Hubina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Piešťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Piešťany – kúp. ostrov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Piešťany – vrt pre vodné dielo (2,0 km od vody)Piešťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Piešťany (2,1 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 100 μg/lmedián 79,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 780 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 730 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Biskupický, kanál, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 680 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 21,7 mg/lmedián 14,5 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 9 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 430 μg/lmedián 27,0 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 78,0 μg/lmedián 9,00 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,60 μg/lmedián 0,375 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,550 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň472,5 Bq/l23,1 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie17,09 Bq/l7,09 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody149,1 Bq/l49,1 Bq/l
    fuente137,2 Bq/l37,2 Bq/l
    potok, rieka23,83 Bq/l3,36 Bq/l
    studňa115,0 Bq/l15,0 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie111,7 Bq/l11,7 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah12×
    • iný druh objektu1×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    12.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy1,6 km
    10.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy1,7 km
    9.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy1,7 km
    11.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy1,7 km
    1.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    2.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    5.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    3.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    6.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km
    4.pingapinga, pingový ťahdrahé kovy2,3 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    HubinadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,0 km
    HubinadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,0 km
    HubinadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,2 km
    ModrovádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,6 km
    Ducovéštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZAPA beton SK s.r.o.2,7 km
    Modrová – Dolina RybníkdolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,7 km
    Modrovka – Ježovecstavebný kameňŤažené ložisko – Pasienkový urbár, pozemkové spoločenstvo – Modrová4,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    240 vrtov v pásme 3 km, z toho 88 hydrogeologických a 152 ostatných; s číslom archívnej správy 240.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m96×
    • 10–30 m96×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m7×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Moravany nad Váhompozorovací vrt SHMÚ14,0 m10649 132Ba6.pdf320 m
    Piešťanyširokoprofilový vrt16,0 m45445 132Ba94.pdf930 m
    Piešťany – letiskopozorovací vrt SHMÚ18,3 m10649 132Ba11.pdf1,1 km
    n.º147hydrogeologický–1005811,1 km
    Piešťanymonitorovací vrt11,0 m74015 132Ba155.pdf1,1 km
    Piešťanymonitorovací vrt11,0 m74015 132Ba154.pdf1,1 km
    Piešťanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m67408 132Ba129.pdf1,1 km
    Piešťanymonitorovací vrt17,0 m74015 132Ba152.pdf1,1 km
    PL-13hydrogeologický–1005811,1 km
    PS-1inžiniersko-geologický8,0 m869511,2 km
    PS-3inžiniersko-geologický8,0 m869511,2 km
    PS-5inžiniersko-geologický8,0 m869511,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Piešťany – PS-138 °C–650 mCa-SO4nevyužívaný2,2 km
    Piešťany – PS-239 °C–600 mCa-SO4nevyužívaný2,2 km
    Piešťany – V-969 °C12,9 l/s81,7 mCa-SO4nevyužívaný2,3 km
    Piešťany – PS-443 °C–282 mCa-SO4nevyužívaný2,3 km
    Piešťany – PS-348 °C–410 mCa-SO4nevyužívaný2,3 km
    Piešťany – V-4A65 °C24,0 l/s54 mCa-SO4využívaný2,4 km
    Piešťany – V-1167 °C10,8 l/s70 mCa-SO4nevyužívaný2,4 km
    Piešťany – V-166 °C23,5 l/s55,2 mCa-SO4využívaný2,4 km
    Piešťany – V-564 °C–11,2 mCa-SO4využívaný2,4 km
    Piešťany – V-1067 °C–16 mCa-SO4nevyužívaný2,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 541,7 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 513,0 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 533,4 km
    kategória e2minerálna voda56-805-1513,6 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 513,7 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1513,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Piešťany – kasárneSK1000400P2,2 km
    Piešťany – prečerpávacia stanica na ropné látkySK1000400P2,4 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Piešťany35 000 m²1985–1,0 km
    Piešťany2 000 m²1985–1,1 km
    Hubina20 000 m²1980–1,5 km
    Hubina750 m²1980–1,6 km
    Piešťany50 000 m²1955–1,9 km
    Piešťany50 000 m²1960–2,3 km
    Piešťany60 000 m²1960–2,5 km
    Dlhé kusy – Piešťany99 000 m²1980monitorovaná2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy3×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny2×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Piešťany2 cotos de pesca · 7,6 km16Striebornica č.2 (Piešťany)26

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh