Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions Low activity · average of one fishing district 06:00–08:00 Kľak, window score 30. The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 03:04. The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter. Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough. The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. For each fishing district you can see what it is made of, how well it is supported by data and where the data comes from. Measurement of water level, temperature and flow, weather by the watercourse and status from satellites How the watercourse falls downstream: fall, gradient and water speed. Bystrina A mountain stream with a steep gradient, cascades and a rocky bottom. The water is clear and cold; fishing requires a careful approach. Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. Gradient and fall are approximate and include only the sections of fishing districts. Loading the 3D terrain model… Changes in the surroundings and nature from 2017 to 2023: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand. Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. The year and day of imaging depend on the location, so individual years may differ in season and weather. Water quality according to SHMÚ, wastewater treatment plants near the fishing districts and groundwater nearby 1 of 1 fishing districts on the watercourse with SHMÚ data: the nearest site has an unmet standard in at least one indicator. 1 of 1 fishing district with measurements has groundwater nearby with a value above the limit for at least one indicator. Water pollution in the Hron basinPolluted water in Slovakia Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 19 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. River alluvium75% of the water line 25% young sediments Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. Geological Map of Slovakia 1:50,000. pH 7.8modelled estimate water type Ca–HCO₃–SO₄ Mineralisation 146 mg/l, soft water (4.3 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream. 3 from 15elements in the top 10 % highest: Vanadium 109 mg/kg Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 91. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments. 61nGy/h dose rate percentile 88 in Slovakia Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ. 73objektov do 3 km ťažené: Au, Ag, Fe, Pb, Zn Najbližšie: 2.bezmenná štôlňa (štôlňa), 70 m od vody. 1vzorka so zlatom 17 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 3 from 10indicators in the top 5 % highest: Copper 9.90 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (500m JV od K Klenový vrch). 255vrtov do 3 km 786 rozborov vody v okolí Z toho 253 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 36°C na ústí vrtu 5 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Vyhne – H-1, výdatnosť 5,0 l/s, 4,8 km od vody. 15lokalít do 3 km 1 záťaž, 14 skládok Najbližšia záťaž: Žarnovica – areál bývalej Preglejky, 820 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 55záznamov do 5 km 11 ložísk, 44 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 128plôch do 3 km 5 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs. The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points. marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia River alluvium: Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia The map covers 4 of 7 points on the water line. Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water. marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream. pH 7.76typical range Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones. 4.3°dH, soft Sum of calcium and magnesium (0.76 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain. 146mg/l mineralisation Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds. Water type by dominant ions: Ca–HCO₃–SO₄ Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters. dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile) The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia. dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile) Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests. 61nGy/h in air range 58 to 65 nGy/h Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains. dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile) Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: 500m JV od K Klenový vrch, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ od Beňovho vrchu, ľavostranný prítok Kľaku, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kľakovský potok, 800m JZ od K Ostrý grúň, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Klokov. potoka, 1500m JZ od K502, 640 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pokutský potok, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ od Beňovho vrchu, ľavostranný prítok Kľaku, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ od Beňovho vrchu, ľavostranný prítok Kľaku, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ od Beňovho vrchu, ľavostranný prítok Kľaku, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ od Beňovho vrchu, ľavostranný prítok Kľaku, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ od Beňovho vrchu, ľavostranný prítok Kľaku, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: SZ od Beňovho vrchu, ľavostranný prítok Kľaku, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 500 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 480 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 820 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 820 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 255 vrtov v pásme 3 km, z toho 43 hydrogeologických a 212 ostatných; s číslom archívnej správy 253. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Who manages the fishing districts and where they are Hron basin
By the water now
Today on the Kľak watercourse
Average of the watercourse's fishing districts
Best window today
Map and fishing districts of the watercourse
Water state on the watercourse
Water levels on the watercourse
Station Status Change Temperature Žarnovica 5 cm – Elevation profile of the watercourse
Terrain in 3D
Historical images



Water pollution on the Kľak watercourse
Surface water near the fishing districtsnearest SHMÚ monitoring site, 2025
Most polluted fishing districtsall with an unmet standard
Groundwater: measured valuestypical value from stations within 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Kľak
Rock under the water
Water according to the atlas
Elements in river sediment
Natural gamma radiation
Old mine workings
Gold in river sediment
Trace elements in the stream water
Boreholes and groundwater analyses
Geothermal energy
Environmental burdens and landfills
Deposits and ore occurrences
Landslides and slope deformations
Geological structure beneath the water
Geological age of the rocks
Most common rock units
System Age Unit Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty: piesčito-kamenité a balvanovité blokoviská (sutinové kužele, prúdy, skalné zrútenia, kam 1× Quaternary cover
Tectonic division
Neotectonic units
Direction of neotectonic movements
Hydrogeology: aquifers and groundwater
Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)
Aquifer type
Main hydrogeological region
Geothermal groundwater bodies
Surface water chemistry according to the atlas
Water acidity
Water hardness
Dissolved substances
Ionic composition of the water
Major ions
4.07 mg/l65. percentil6.30 mg/l36. percentil30.7 mg/l35. percentil0.0880 mg/l34. percentil4.69 mg/l32. percentil5.43 mg/l13. percentil21.6 mg/l11. percentil64.1 mg/l10. percentilNutrients and organic pollution
8.19 mg/l64. percentil0.147 mg/l52. percentil3.21 mg/l51. percentil0.0974 mg/l45. percentilMetals
57.2 μg/l95. percentil133 μg/l68. percentil27.0 μg/l47. percentil0.0752 mg/l37. percentilElements in river sediments
Potentially toxic and trace elements
109 mg/kg91. percentil37.1 mg/kg91. percentil0.658 mg/kg90. percentil185 mg/kg87. percentil44.7 mg/kg86. percentil12.0 mg/kg86. percentil1.35 mg/kg78. percentil0.166 mg/kg69. percentil0.313 mg/kg65. percentil26.6 mg/kg59. percentil2.75 mg/kg54. percentil0.389 mg/kg52. percentil0.221 mg/kg52. percentil4.55 mg/kg19. percentil43.0 mg/kg9. percentilMajor elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
3.87 %89. percentil7.03 %87. percentil6,012 mg/kg86. percentil1.09 %80. percentil1,121 mg/kg74. percentil1.14 %68. percentil882 mg/kg55. percentil2.14 %52. percentil1.36 %26. percentilFurther elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
189 mg/kg83. percentil566 mg/kg82. percentil15.3 mg/kg61. percentil1.47 mg/kg53. percentil27.9 mg/kg52. percentil346 mg/kg31. percentil79.6 mg/kg27. percentil51.1 mg/kg22. percentil21.4 mg/kg9. percentil30.7 mg/kg5. percentilNatural radioactivity and radon
Gamma radiation dose rate
3.43 ppm94. percentil9.08 ppm86. percentil1.41 %73. percentilMap of the corridor
Trace elements in surface waters
Major ions, mineralisation and pH
Gold and ore minerals in river sediments
Nearest samples with gold
Sample Gold in sample From the water 68 1 zrno 100 m Rock-forming and accessory minerals
Groundwater: chemistry, water types and radioactivity
Metals in groundwater
Radon in waters
Type of site Samples Highest radon Median upravený prameň 6 34.4 Bq/l 19,0 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 11.0 Bq/l 11,0 Bq/l source 20 33.4 Bq/l 7,64 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 12.2 Bq/l 12,2 Bq/l výtok z banského diela 1 3.82 Bq/l 3,82 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 2.80 Bq/l 2,80 Bq/l Mine workings, deposits and ore occurrences
What was mined here (according to the register of old mine workings)
Types of mining objects
Nearest old mine workings
Name Type Mined Ended From the water 2.bezmenná štôlňa štôlňa polymetalické rudy,drahé kovy 70 m 3.halda – Horné Hámre halda Fe rudy 90 m 2.halda – Žarnovická huta halda drahé a farebné kovy 170 m 7.bezmenná štôlňa štôlňa drahé kovy, polymetalické rudy 200 m 4.bezmenná štôlňa štôlňa polymetalické rudy,drahé kovy 200 m 1.bezmenná štôlňa štôlňa polymetalické rudy,drahé kovy? 200 m 8.bezmenná štôlňa štôlňa drahé kovy, polymetalické rudy 370 m 9.bezmenná štôlňa štôlňa drahé kovy, polymetalické rudy 480 m 10.bezmenná štôlňa štôlňa drahé kovy, polymetalické rudy 550 m 11.bezmenná štôlňa štôlňa drahé kovy, polymetalické rudy 560 m Deposits and mining areas
Deposit Mineral Status and organisation From the water Žarnovica – Kalvária stavebný kameň Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 990 m Žarnovica – Kalvária stavebný kameň Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 1.1 km Voznica – zemník, lokalita Z1 stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 1.8 km Bzenica – Sokolec stavebný kameň Ťažené ložisko – Kameňolom Sokolec s.r.o. 3.2 km Bzenica – Sokolec stavebný kameň Ťažené ložisko – Kameňolom Sokolec s.r.o. 3.2 km Vyhne – okolie železné rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3.9 km Dolná Ždaňa – Rakovec stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 4.3 km Dolná Ždaňa – Rakovec stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 4.4 km Vyhne – Klokoč železné rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4.6 km Banská Hodruša II technicky použiteľné kryštály nerastov Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4.8 km Banská Hodruša II technicky použiteľné kryštály nerastov Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4.8 km Ore occurrences in the metallogenic map
Occurrence Ore type Metals Type From the water Župkov Ostatné rudy Ag, Bi mineralogický výskyt 1.7 km Horné Hámre – Moras dolina Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn ložiskový výskyt 2.6 km Vyhne – Kyselovská Zlato-strieborné rudy Au, Ag mineralogický výskyt 2.9 km Vyhne – Klokoč západ Zlato-strieborné rudy Au, Ag malé ložisko 3.7 km Hodruša – Collorado a Schopfer žily Zlato-strieborné rudy Au, Ag malé ložisko 4.0 km Hodruša – Kliment žila Zlato-strieborné rudy Au, Ag ložiskový výskyt 4.2 km Vyhne – Klokoč Železné rudy Fe malé ložisko 4.2 km Hodruša – Jelšová Medené rudy Cu, Au, Mo mineralogický výskyt 4.4 km Prochoť – Lazy Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 4.6 km Veľké Pole – Píla Polymetalické rudy Pb, Zn, Ag ložiskový výskyt 4.7 km Boreholes and Geofond archive reports
Borehole depths
Nearest boreholes
Site Type Depth Archive report From the water TZ-1 inžiniersko-geologický 9.5 m 8686920 m J-33 inžiniersko-geologický 5.0 m 5892930 m Š-71 inžiniersko-geologický 4.0 m 5892930 m JP-2 inžiniersko-geologický 30.0 m 5892940 m Š-65 inžiniersko-geologický 8.1 m 5892940 m J-45 inžiniersko-geologický 21.0 m 5892940 m J-18 inžiniersko-geologický 5.0 m 5892940 m J-6 inžiniersko-geologický 40.0 m 5892950 m Š-72 inžiniersko-geologický 4.0 m 5892950 m JP-1 inžiniersko-geologický 30.0 m 5892950 m Š-10 inžiniersko-geologický 4.0 m 5892960 m J-10/A inžiniersko-geologický 40.0 m 5892970 m Geothermal energy and mineral waters
Borehole Temperature Yield Depth Chemical water type Use From the water Lukavica – Žarnovica – LKC-4 35 °C 10.0 l/s 876 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 2.1 km Vyhne – H-1 36 °C 5.0 l/s 92 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 4.8 km Vyhne – H-2 36 °C 2.5 l/s 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 5.0 km Voznica – R-3 35 °C 10.0 l/s 710 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 6.1 km Vyhne – HGV-3 29 °C – 64 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 6.3 km Sources of geothermal and mineral waters
Source Type Water temperature (°C) Yield (l/s) Count Nearest from water R-3 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 1.4 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 2 2.4 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 6 3.7 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 4.6 km kategória Vyhne termálne kúpalisko – – 1 5.2 km Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments
Environmental burdens
Site Activity Substance Classification From the water Žarnovica – areál bývalej Preglejky SK1000700P 820 m Waste landfills
Landfill Area Year established Monitoring From the water Horné Hámre 90 m² 1985 – 50 m Hrabicov – Hrabičov 350 m² 1978 – 50 m Hrabičov 100 m² 1986 – 70 m Horné Hámre 250 m² 1972 – 80 m Hrabicov – Hrabičov 60 m² 1989 – 80 m Imeľ – SV – 1 – Ostrý Grúň 60 m² 1971 – 100 m Žarnovica – 1972 – 100 m Horné Hámre 100 m² 1971 – 110 m Landslides and slope deformations
Types of deformations
Degree of activity
Current state
How to read these data
Organizations and location
More watercourses nearby
This page is only partially translated. Untranslated parts are shown in Slovak, the original language of the site. Open the Slovak original
24from 100
1445fishing districts
Map color
Loading map…
lowerhigher
Cations (positive ions)
Anions (negative ions)
CopperCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,90 μg/lmedián 1,20 μg/l16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,90 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
SeleniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
ChromiumCrmierne zvýšená
najvyššie 3,70 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
BariumBabežná hodnota
najvyššie 40,0 μg/lmedián 10,0 μg/l16 vzoriek
StrontiumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 160 μg/lmedián 60,0 μg/l16 vzoriek
LeadPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonySbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LithiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 47.3 mg/lmedián 27.8 mg/l19 vzoriek
LeadPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l60 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l60 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
MercuryHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l60 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
ZincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 850 μg/lmedián 7,00 μg/l60 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0.140 mg/lmedián 0.0100 mg/l60 vzoriek35 % pod medzou stanovenia
AntimonySbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,100 μg/l60 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,10 μg/lmedián 1,00 μg/l60 vzoriek47 % pod medzou stanovenia
ChromiumCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,500 μg/l60 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
CopperCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,700 μg/l60 vzoriek
SeleniumSemierne zvýšená
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l60 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
LithiumLimierne zvýšená
najvyššie 20,0 μg/lmedián 2,00 μg/l60 vzoriek47 % pod medzou stanovenia
IronFebežná hodnota
najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


