Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Orechovský potok

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
6,1km
región
Región de Košice
Imagen aérea del curso de agua Orechovský potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Orechovský potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Orechovský potok, puntuación de la ventana 35.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 07:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.

    1001101201301401500 km2 km4 km6 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 140 a 110 m s. n. m. en 6,1 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    140 m a.s.l.
    Punto más bajo
    107 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    33 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    5,4 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,09

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Orechovský potok de 2019
    2019fotografiado 13 jun 2019
    Imagen aérea del curso de agua Orechovský potok de 2022
    2022fotografiado 26 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Orechovský potok de 2025
    2025fotografiado 5 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Orechovský potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1
    • hierro a partir de 1 mg/l1

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234Koromľa, aguas arriba, km de río 13,4: 2 indicadores (2024)puente de carretera Kristy-Jenkovce, km de río 0,3: sin norma incumplida (2024)rkm 13 (curso alto)rkm 0 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (2)
    • Koromľa, aguas arribakm de río 13,42 indicadores
    • puente de carretera Kristy-Jenkovcekm de río 0,3ninguna norma incumplida
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Orechovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 199 mg/l, mäkká voda (5,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 24,1 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 80. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km52 °C92 °C

    Teplo pod nohami

    52°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 92 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    23objektov do 3 km

    Najbližšie: Halda pri šachte Sejkov – II. (halda), 480 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 2,04 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Toroškov, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    170vrtov do 3 km

    292 rozborov vody v okolí

    Z toho 170 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    29°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Sobrance – TMS-1, výdatnosť 4,0 l/s, 5,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    8 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    1 ložisko, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)67%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)33%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • malý pokles33%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity Vihorlatských vrchov67%SR 0,0 %
    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,41typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    5,6°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,01 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    199mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK5,03 mg/l74. percentil
    • FluorurosF0,114 mg/l50. percentil
    • SodioNa8,98 mg/l50. percentil
    • ClorurosCl8,27 mg/l48. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3114 mg/l22. percentil
    • MagnesioMg6,93 mg/l20. percentil
    • CalcioCa28,9 mg/l18. percentil
    • SulfatosSO420,5 mg/l17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,365 mg/l73. percentil
    • AmóniumNH40,136 mg/l57. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,44 mg/l56. percentil
    • NitratosNO33,87 mg/l26. percentil

    Metales

    • HierroFe0,671 mg/l95. percentil
    • AluminioAl476 μg/l95. percentil
    • ManganesoMn103 μg/l80. percentil
    • CincZn6,57 μg/l49. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • PlomoPb24,1 mg/kg80. percentil
    • CínSn2,83 mg/kg57. percentil
    • VanadioV70,8 mg/kg56. percentil
    • CromoCr73,3 mg/kg52. percentil
    • CadmioCd0,164 mg/kg45. percentil
    • CobaltoCo7,79 mg/kg39. percentil
    • CincZn83,8 mg/kg35. percentil
    • AntimonioSb0,491 mg/kg34. percentil
    • CobreCu20,0 mg/kg33. percentil
    • SelenioSe0,180 mg/kg33. percentil
    • NíquelNi19,7 mg/kg27. percentil
    • ArsénicoAs4,93 mg/kg24. percentil
    • MolibdenoMo0,218 mg/kg18. percentil
    • BizmutBi0,118 mg/kg11. percentil
    • MercurioHg0,0442 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5560 mg/kg80. percentil
    • ManganesoMn956 mg/kg61. percentil
    • AluminioAl5,56 %48. percentil
    • HierroFe2,57 %43. percentil
    • DraslíkK1,37 %28. percentil
    • SodioNa0,755 %27. percentil
    • FósforoP641 mg/kg23. percentil
    • CalcioCa0,867 %9. percentil
    • MagnesioMg0,539 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr551 mg/kg88. percentil
    • BerilioBe2,02 mg/kg83. percentil
    • YtriumY34,5 mg/kg81. percentil
    • CérCe63,0 mg/kg63. percentil
    • RubídiumRb85,3 mg/kg41. percentil
    • GáliumGa13,0 mg/kg41. percentil
    • BáriumBa407 mg/kg39. percentil
    • BoroB52,3 mg/kg28. percentil
    • LítiumLi24,3 mg/kg20. percentil
    • StronciumSr91,3 mg/kg7. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,82 ppm64. percentil
    • Potasio (K)K1,31 %55. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,48 ppm38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km52 °C92 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    52 / 92 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri šachte Sejkov – II. – 5 – halda (480 m od vody)Šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (520 m od vody)Sejkov – I. jama (šachta) – 1 – šachta (1,1 km od vody)Šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)Halda Sejkov – I.a – 5 – halda (1,2 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (480 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (510 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (510 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (580 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (590 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (660 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (670 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (680 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (680 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (760 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (780 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (800 m od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,3 km od vody)Vyšné Nemecké – Železné rudy (3,2 km od vody)Sobrance – Komárovce – nijaký (430 m od vody)Jenkovce – nijaký (1,3 km od vody)Krčava – nijaký (1,7 km od vody)Svätuš – nijaký (1,7 km od vody)Krčava – nijaký (2,0 km od vody)Vojnatina – nijaký (2,1 km od vody)Kolibabovce – nijaký (2,3 km od vody)Nižné Nemecké – nijaký (2,8 km od vody)Sobrance – TMS-1 – nekúpeľný (5,9 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (4,0 km od vody)b1 (4,5 km od vody)a1 (4,7 km od vody)c1 (4,9 km od vody)Orechová – Kolibabovce – stavebný kameň (820 m od vody)Kolibabovce – stavebný kameň – pyroxenický andezit (1,2 km od vody)Kristy – keramické íly (1,4 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Svätuš – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Koromľa – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)Porúbka – stavebný kameň – pyroxenický andezit (4,1 km od vody)Orechová – vulkanity (840 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)VOJNATINA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Svahové prúdy (1,8 km od vody)Sejkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Sejkov (430 m od vody)Sejkov (450 m od vody)Sejkov (470 m od vody)Sejkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Sejkov (720 m od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Sejkov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (810 m od vody)Orechová – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Orechová – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Krčava (1,3 km od vody)Orechová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vojnatina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,7 km od vody)Vojnatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Sejkov – negatívny vrt (1,7 km od vody)Kolibabovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Krčava (1,9 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Jankovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Vojnatina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,5 km od vody)Porubka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Porúbka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Tibava – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Tibava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Vojnatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Tašuľa – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,04 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Toroškov, potok, 1998, 660 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,450 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Orechovský, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 3,80 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Orechovský, potok, 1998, 90 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,09 μg/lmedián 1,89 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Orechovský, potok, 1998, 90 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCubežná hodnota
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,75 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 146 μg/lmedián 118 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 43,3 mg/lmedián 31,9 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Toroškov, potok, 1998, 660 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)6 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 2,45 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 668 μg/lmedián 54,0 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 460 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa46,76 Bq/l6,08 Bq/l
    vrt s prelivom112,2 Bq/l12,2 Bq/l
    fuente326,1 Bq/l24,5 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta21×
    • halda2×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Halda pri šachte Sejkov – II.haldalignit1957480 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957480 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957510 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957510 m
    Šachta Sejkov – II.šachtalignit1957520 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957580 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957590 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957660 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957670 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957680 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Orechová – Kolibabovcestavebný kameňŤažené ložisko – ZPS s.r.o.820 m

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Vyšné NemeckéŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    170 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 140 ostatných; s číslom archívnej správy 170.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m4×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m32×
    • 100–300 m110×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    U-83bez určenia účelu59,0 m831060 m
    U-82bez určenia účelu75,3 m831090 m
    U-75bez určenia účelu–8310100 m
    4-262 Orechováhydrogeologický9,5 m101748110 m
    Sejkovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,7 m19500 117Cd2.pdf120 m
    U-59bez určenia účelu237,0 m8310150 m
    U-48bez určenia účelu192,2 m8310150 m
    U-72bez určenia účelu233,8 m8310170 m
    U-81bez určenia účelu48,8 m8310190 m
    H-5hydrogeologický82,9 m8310220 m
    U-55bez určenia účelu115,3 m8310250 m
    U-39bez určenia účelu217,0 m8310260 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Sobrance – TMS-129 °C4,0 l/s823 mCa-Na-Cl-SO4nevyužívaný5,9 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 533,6 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 514,5 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 514,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Sobrance – Komárovce50 m²1990–430 m
    Jenkovce2 000 m²1980–1,3 km
    Krčava60 m²1982–1,7 km
    Svätuš1 000 m²1980–1,7 km
    Krčava150 m²1972–2,0 km
    Vojnatina–1972–2,1 km
    Kolibabovce2 000 m²1985–2,3 km
    Nižné Nemecké100 m²1989–2,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy3×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Michalovce1 coto de pesca · 6,1 km28Orechovský potok28

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád