Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Orechovský potok

Flussgebiet Bodrog und HernadSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
6,1km
Region
Region Košice
Luftbild von Fließgewässer Orechovský potok mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Orechovský potok

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

Orechovský potok, Fensterpunktzahl 34.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 04:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Lebhaftes Fließgewässer Ein Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen.

    1001101201301401500 km2 km4 km6 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 140 bis 110 m ü.d.M. über 6,1 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    140 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    107 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    33 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    5,4 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,09

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Orechovský potok von 2019
    2019abgebildet 13. Juni 2019
    Luftbild Fließgewässer Orechovský potok von 2022
    2022abgebildet 26. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer Orechovský potok von 2025
    2025abgebildet 5. Juli 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Orechovský potok

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • Orechovský potokOrechovský potok · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt2 Indikatoren

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1
    • Eisen ab 1 mg/l1

    Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten

    01234Koromľa, oberhalb, Fluss-km 13,4: 2 Indikatoren (2024)Straßenbrücke Kristy-Jenkovce, Fluss-km 0,3: kein fehlgeschlagener Standard (2024)Fluss km 13 (Oberlauf)Fluss-km 0 (zur Mündung)
    Websites in der Tabelle anzeigen (2)
    • Koromľa, oberhalbFluss km 13,42 Indikatoren
    • Straßenbrücke Kristy-JenkovceFluss km 0,3keine nicht eingehaltene Norm
    • Norm nicht eingehalten
    • keine nicht eingehaltene Norm
    • Messstelle nicht im Jahrbuch

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Orechovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 199 mg/l, mäkká voda (5,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 24,1 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 80. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km52 °C92 °C

    Teplo pod nohami

    52°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 92 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    23objektov do 3 km

    Najbližšie: Halda pri šachte Sejkov – II. (halda), 480 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 2,04 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Toroškov, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    170vrtov do 3 km

    292 rozborov vody v okolí

    Z toho 170 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    29°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Sobrance – TMS-1, výdatnosť 4,0 l/s, 5,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    8 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    1 ložisko, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)67%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)33%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • malý pokles33%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity Vihorlatských vrchov67%SR 0,0 %
    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,41typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    5,6°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,01 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    199mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK5,03 mg/l74. percentil
    • FluorideF0,114 mg/l50. percentil
    • NatriumNa8,98 mg/l50. percentil
    • ChlorideCl8,27 mg/l48. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3114 mg/l22. percentil
    • MagnesiumMg6,93 mg/l20. percentil
    • KalziumCa28,9 mg/l18. percentil
    • SulfateSO420,5 mg/l17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,365 mg/l73. percentil
    • AmóniumNH40,136 mg/l57. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,44 mg/l56. percentil
    • NitrateNO33,87 mg/l26. percentil

    Metalle

    • EisenFe0,671 mg/l95. percentil
    • AluminiumAl476 μg/l95. percentil
    • ManganMn103 μg/l80. percentil
    • ZinkZn6,57 μg/l49. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • FührenPb24,1 mg/kg80. percentil
    • CínSn2,83 mg/kg57. percentil
    • VanadiumV70,8 mg/kg56. percentil
    • ChromCr73,3 mg/kg52. percentil
    • CadmiumCd0,164 mg/kg45. percentil
    • KobaltCo7,79 mg/kg39. percentil
    • ZinkZn83,8 mg/kg35. percentil
    • AntimonSb0,491 mg/kg34. percentil
    • KupferCu20,0 mg/kg33. percentil
    • SelenSe0,180 mg/kg33. percentil
    • NickelNi19,7 mg/kg27. percentil
    • ArsenAs4,93 mg/kg24. percentil
    • MolybdänMo0,218 mg/kg18. percentil
    • BizmutBi0,118 mg/kg11. percentil
    • QuecksilberHg0,0442 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5.560 mg/kg80. percentil
    • ManganMn956 mg/kg61. percentil
    • AluminiumAl5,56 %48. percentil
    • EisenFe2,57 %43. percentil
    • DraslíkK1,37 %28. percentil
    • NatriumNa0,755 %27. percentil
    • PhosphorP641 mg/kg23. percentil
    • KalziumCa0,867 %9. percentil
    • MagnesiumMg0,539 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr551 mg/kg88. percentil
    • BerylliumBe2,02 mg/kg83. percentil
    • YtriumY34,5 mg/kg81. percentil
    • CérCe63,0 mg/kg63. percentil
    • RubídiumRb85,3 mg/kg41. percentil
    • GáliumGa13,0 mg/kg41. percentil
    • BáriumBa407 mg/kg39. percentil
    • BorB52,3 mg/kg28. percentil
    • LítiumLi24,3 mg/kg20. percentil
    • StronciumSr91,3 mg/kg7. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,82 ppm64. percentil
    • Kalium (K)K1,31 %55. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,48 ppm38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km52 °C92 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    52 / 92 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri šachte Sejkov – II. – 5 – halda (480 m od vody)Šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (520 m od vody)Sejkov – I. jama (šachta) – 1 – šachta (1,1 km od vody)Šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)Halda Sejkov – I.a – 5 – halda (1,2 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (480 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (510 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (510 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (580 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (590 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (660 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (670 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (680 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (680 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (760 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (780 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (800 m od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,3 km od vody)Vyšné Nemecké – Železné rudy (3,2 km od vody)Sobrance – Komárovce – nijaký (430 m od vody)Jenkovce – nijaký (1,3 km od vody)Krčava – nijaký (1,7 km od vody)Svätuš – nijaký (1,7 km od vody)Krčava – nijaký (2,0 km od vody)Vojnatina – nijaký (2,1 km od vody)Kolibabovce – nijaký (2,3 km od vody)Nižné Nemecké – nijaký (2,8 km od vody)Sobrance – TMS-1 – nekúpeľný (5,9 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (4,0 km od vody)b1 (4,5 km od vody)a1 (4,7 km od vody)c1 (4,9 km od vody)Orechová – Kolibabovce – stavebný kameň (820 m od vody)Kolibabovce – stavebný kameň – pyroxenický andezit (1,2 km od vody)Kristy – keramické íly (1,4 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Svätuš – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Koromľa – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)Porúbka – stavebný kameň – pyroxenický andezit (4,1 km od vody)Orechová – vulkanity (840 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)VOJNATINA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Svahové prúdy (1,8 km od vody)Sejkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Sejkov (430 m od vody)Sejkov (450 m od vody)Sejkov (470 m od vody)Sejkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Sejkov (720 m od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Sejkov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (810 m od vody)Orechová – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Orechová – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Krčava (1,3 km od vody)Orechová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vojnatina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,7 km od vody)Vojnatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Sejkov – negatívny vrt (1,7 km od vody)Kolibabovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Krčava (1,9 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Jankovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Vojnatina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,5 km od vody)Porubka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Porúbka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Tibava – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Tibava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Vojnatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Tašuľa – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,04 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Toroškov, potok, 1998, 660 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,450 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Orechovský, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 3,80 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Orechovský, potok, 1998, 90 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,09 μg/lmedián 1,89 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Orechovský, potok, 1998, 90 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,75 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 146 μg/lmedián 118 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 43,3 mg/lmedián 31,9 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Toroškov, potok, 1998, 660 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)6 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 2,45 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 668 μg/lmedián 54,0 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 460 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa46,76 Bq/l6,08 Bq/l
    vrt s prelivom112,2 Bq/l12,2 Bq/l
    Quelle326,1 Bq/l24,5 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta21×
    • halda2×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Halda pri šachte Sejkov – II.haldalignit1957480 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957480 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957510 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957510 m
    Šachta Sejkov – II.šachtalignit1957520 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957580 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957590 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957660 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957670 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957680 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Orechová – Kolibabovcestavebný kameňŤažené ložisko – ZPS s.r.o.820 m

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    Vyšné NemeckéŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    170 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 140 ostatných; s číslom archívnej správy 170.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m4×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m32×
    • 100–300 m110×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    U-83bez určenia účelu59,0 m831060 m
    U-82bez určenia účelu75,3 m831090 m
    U-75bez určenia účelu–8310100 m
    4-262 Orechováhydrogeologický9,5 m101748110 m
    Sejkovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,7 m19500 117Cd2.pdf120 m
    U-59bez určenia účelu237,0 m8310150 m
    U-48bez určenia účelu192,2 m8310150 m
    U-72bez určenia účelu233,8 m8310170 m
    U-81bez určenia účelu48,8 m8310190 m
    H-5hydrogeologický82,9 m8310220 m
    U-55bez určenia účelu115,3 m8310250 m
    U-39bez určenia účelu217,0 m8310260 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Sobrance – TMS-129 °C4,0 l/s823 mCa-Na-Cl-SO4nevyužívaný5,9 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 533,6 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 514,5 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 514,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Sobrance – Komárovce50 m²1990–430 m
    Jenkovce2 000 m²1980–1,3 km
    Krčava60 m²1982–1,7 km
    Svätuš1 000 m²1980–1,7 km
    Krčava150 m²1972–2,0 km
    Vojnatina–1972–2,1 km
    Kolibabovce2 000 m²1985–2,3 km
    Nižné Nemecké100 m²1989–2,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy3×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Michalovce1 Fischereirevier · 6,1 km29Orechovský potok29

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad