Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Ореховски поток

Басейн: Бодрог та ГорнадЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
6,1km
край
Кошицький край
Аерофотознімок водотоку Ореховски поток з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Ореховски поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Ореховски поток, оцінка вікна 35.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 08:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Передгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре.

    1001101201301401500 км2 км4 км6 км
    Висотний профіль водотоку: від 140 до 110 м н. р. м. на 6,1 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    140 м н. р. м.
    Найнижча точка
    107 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    33 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    5,4 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,09

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Ореховски поток за 2019 рік
    2019знято 13 черв. 2019
    Аерофотознімок водотоку Ореховски поток за 2022 рік
    2022знято 26 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Ореховски поток за 2025 рік
    2025знято 5 лип. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Ореховски поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • 1 до 2 показники1

    Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1
    • залізо від 1 мг/л1

    Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ

    01234Коромля, вище, ркм 13,4: 2 показники (2024)автомобільний міст Крісти-Єнковце, ркм 0,3: без невиконаної норми (2024)ркм 13 (верхня течія)ркм 0 (у напрямку гирла)
    Показати станції в таблиці (2)
    • Коромля, вищеркм 13,42 показники
    • автомобільний міст Крісти-Єнковцеркм 0,3жодної невиконаної норми
    • норма не виконана
    • жодної невиконаної норми
    • пункту немає в щорічнику

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Orechovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 199 mg/l, mäkká voda (5,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 24,1 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 80. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км52 °C92 °C

    Teplo pod nohami

    52°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 92 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    23objektov do 3 km

    Najbližšie: Halda pri šachte Sejkov – II. (halda), 480 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 2,04 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Toroškov, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    170vrtov do 3 km

    292 rozborov vody v okolí

    Z toho 170 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    29°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Sobrance – TMS-1, výdatnosť 4,0 l/s, 5,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    8 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    1 ložisko, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)67%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)33%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • malý pokles33%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity Vihorlatských vrchov67%SR 0,0 %
    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,41typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    5,6°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,01 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    199mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ДраслікK5,03 мг/л74. percentil
    • ФторидиF0,114 мг/л50. percentil
    • НатрійНа8,98 мг/л50. percentil
    • ХлоридиЦл8,27 мг/л48. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3114 мг/л22. percentil
    • МагнійМґ6,93 мг/л20. percentil
    • КальційЦа28,9 мг/л18. percentil
    • СульфатиSO420,5 мг/л17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • ФосфоречнаниPO40,365 мг/л73. percentil
    • АмоніумNH40,136 мг/л57. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК3,44 мг/л56. percentil
    • НітратиNO33,87 мг/л26. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,671 мг/л95. percentil
    • АлюмінійАл476 μg/l95. percentil
    • МарганецьМн103 μg/l80. percentil
    • ЦинкЗн6,57 μg/l49. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ОловоПб24,1 мг/кг80. percentil
    • ЦінСн2,83 мг/кг57. percentil
    • ВанадійV70,8 мг/кг56. percentil
    • ХромЦр73,3 мг/кг52. percentil
    • КадмійЦд0,164 мг/кг45. percentil
    • КобальтЦо7,79 мг/кг39. percentil
    • ЦинкЗн83,8 мг/кг35. percentil
    • АнтимонСб0,491 мг/кг34. percentil
    • МідьЦу20,0 мг/кг33. percentil
    • СеленСе0,180 мг/кг33. percentil
    • НікельНі19,7 мг/кг27. percentil
    • АрсенАс4,93 мг/кг24. percentil
    • МолібденМо0,218 мг/кг18. percentil
    • БізмутБі0,118 мг/кг11. percentil
    • РтутьГґ0,0442 мг/кг10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ТітанТі5 560 мг/кг80. percentil
    • МарганецьМн956 мг/кг61. percentil
    • АлюмінійАл5,56 %48. percentil
    • ЗалізоФе2,57 %43. percentil
    • ДраслікK1,37 %28. percentil
    • НатрійНа0,755 %27. percentil
    • ФосфорP641 мг/кг23. percentil
    • КальційЦа0,867 %9. percentil
    • МагнійМґ0,539 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЗірконЗр551 мг/кг88. percentil
    • БерилійБе2,02 мг/кг83. percentil
    • ИтріумY34,5 мг/кг81. percentil
    • ЦерЦе63,0 мг/кг63. percentil
    • РубідіумРб85,3 мг/кг41. percentil
    • ҐаліумҐа13,0 мг/кг41. percentil
    • БаріумБа407 мг/кг39. percentil
    • БорB52,3 мг/кг28. percentil
    • ЛітіумЛі24,3 мг/кг20. percentil
    • СтронціумСр91,3 мг/кг7. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,82 ppm64. percentil
    • Калій (K)K1,31 %55. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,48 ppm38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км52 °C92 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    52 / 92 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri šachte Sejkov – II. – 5 – halda (480 m od vody)Šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (520 m od vody)Sejkov – I. jama (šachta) – 1 – šachta (1,1 km od vody)Šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)Halda Sejkov – I.a – 5 – halda (1,2 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (480 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (510 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (510 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (580 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (590 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (660 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (670 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (680 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (680 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (760 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (780 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (800 m od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,3 km od vody)Vyšné Nemecké – Železné rudy (3,2 km od vody)Sobrance – Komárovce – nijaký (430 m od vody)Jenkovce – nijaký (1,3 km od vody)Krčava – nijaký (1,7 km od vody)Svätuš – nijaký (1,7 km od vody)Krčava – nijaký (2,0 km od vody)Vojnatina – nijaký (2,1 km od vody)Kolibabovce – nijaký (2,3 km od vody)Nižné Nemecké – nijaký (2,8 km od vody)Sobrance – TMS-1 – nekúpeľný (5,9 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (4,0 km od vody)b1 (4,5 km od vody)a1 (4,7 km od vody)c1 (4,9 km od vody)Orechová – Kolibabovce – stavebný kameň (820 m od vody)Kolibabovce – stavebný kameň – pyroxenický andezit (1,2 km od vody)Kristy – keramické íly (1,4 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Svätuš – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Koromľa – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)Porúbka – stavebný kameň – pyroxenický andezit (4,1 km od vody)Orechová – vulkanity (840 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)VOJNATINA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Svahové prúdy (1,8 km od vody)Sejkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Sejkov (430 m od vody)Sejkov (450 m od vody)Sejkov (470 m od vody)Sejkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Sejkov (720 m od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Sejkov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (810 m od vody)Orechová – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Orechová – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Krčava (1,3 km od vody)Orechová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vojnatina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,7 km od vody)Vojnatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Sejkov – negatívny vrt (1,7 km od vody)Kolibabovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Krčava (1,9 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Jankovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Vojnatina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,5 km od vody)Porubka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Porúbka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Tibava – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Tibava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Vojnatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Tašuľa – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,04 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Toroškov, potok, 1998, 660 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,450 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Orechovský, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 3,80 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Orechovský, potok, 1998, 90 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 2,09 μg/lmedián 1,89 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Orechovský, potok, 1998, 90 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,75 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 146 μg/lmedián 118 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 43,3 мг/лmedián 31,9 мг/л4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Toroškov, potok, 1998, 660 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)6 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 2,45 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 668 μg/lmedián 54,0 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 мг/лmedián 0,00500 мг/л24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 460 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa46,76 Bq/l6,08 Bq/l
    vrt s prelivom112,2 Bq/l12,2 Bq/l
    джерело326,1 Bq/l24,5 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta21×
    • halda2×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Halda pri šachte Sejkov – II.haldalignit1957480 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957480 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957510 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957510 м
    Шахта Сейков – II.šachtalignit1957520 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957580 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957590 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957660 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957670 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957680 м

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Орехова – Колібабовцеstavebný kameňŤažené ložisko – ZPS s.r.o.820 м

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    Вишне НемецкеŽelezné rudyФеmineralogický výskyt3,2 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    170 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 140 ostatných; s číslom archívnej správy 170.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м4×
    • 10–30 м11×
    • 30–100 м32×
    • 100–300 м110×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    U-83bez určenia účelu59,0 м831060 м
    U-82bez určenia účelu75,3 м831090 м
    U-75bez určenia účelu–8310100 м
    4-262 Ореховаhydrogeologický9,5 м101748110 м
    Сейковúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,7 м19500 117Cd2.pdf120 м
    U-59bez určenia účelu237,0 м8310150 м
    U-48bez určenia účelu192,2 м8310150 м
    U-72bez určenia účelu233,8 м8310170 м
    U-81bez určenia účelu48,8 м8310190 м
    H-5hydrogeologický82,9 м8310220 м
    U-55bez určenia účelu115,3 м8310250 м
    U-39bez určenia účelu217,0 м8310260 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Собранце – TMS-129 °C4,0 л/с823 мЦа-На-Цл-SO4nevyužívaný5,9 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 533,6 км
    kategória b1minerálna voda15-22< 514,5 км
    kategória c1minerálna voda23-38< 514,9 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Собранце – Комаровце50 м²1990–430 м
    Єнковце2 000 м²1980–1,3 км
    Крчава60 м²1982–1,7 км
    Светуш1 000 м²1980–1,7 км
    Крчава150 м²1972–2,0 км
    Войнатіна–1972–2,1 км
    Колібабовце2 000 м²1985–2,3 км
    Ніжне Немецке100 м²1989–2,8 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви3×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални3×
    • Стабілізовани1×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Михайлівці1 рибальська ділянка · 6,1 км28Ореховски поток28

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад