Vízfolyás

Orechovský potok

Vízgyűjtő: Bodrog és HernádLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
6,1km
kerület
Kassai kerület
Légi felvétel a(z) Orechovský potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Orechovský potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Orechovský potok, ablakpontszám 34.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.

    1001101201301401500 km2 km4 km6 km
    A vízfolyás magassági profilja: 140-től 110 m tengerszint feletti magasságig 6,1 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    140 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    107 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    33 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    5,4 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,09

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Orechovský potok vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 13.
    Orechovský potok vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 26.
    Orechovský potok vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 5.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Orechovský potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Orechovský potokOrechovský potok · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Koromľa, felett, fkm 13,4: 2 mutató (2024)közúti híd Kristy-Jenkovce, fkm 0,3: nincs megszegett szabvány (2024)rkm 13 (felső szakasz)rkm 0 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
    • Koromľa, felettrkm 13,42 mutató
    • közúti híd Kristy-Jenkovcerkm 0,3nincs nem teljesített norma
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Orechovský potok

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (6 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,4modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    mineralizáció 199 mg/l, lágy víz (5,6 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Ólom 24,1 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 80. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km52 °C92 °C

    Láb alatti hőség

    52°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 85 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 92 °C (40 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    51NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 55 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    23objektov do 3 km

    Legközelebb: Halda pri šachte Sejkov – II. (halda), 480 m-re a víztől.

    arany a folyami üledékben

    0vzoriek so zlatom

    9 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    1 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Szelén 2,04 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 98. percentilis (Toroškov, potok).

    fúrások és talajvízelemzések

    170vrtov do 3 km

    292 rozborov vody v okolí

    Közülük 170-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    29°C a kútfejnél

    1 geotermálny vrt do 10 km

    legmelegebb: Sobrance – TMS-1, hozam 4,0 l/s, 5,9 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    8Telephelyek 3 km-en belül

    8 skládok

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    8záznamov do 5 km

    1 ložisko, 7 rudných výskytov

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    4plôch do 3 km

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)67%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)33%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • malý pokles33%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • východoslovenská panva100%SR 7,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov aluviálnych rovín100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 3 pontjából 3-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • neovulkanity Vihorlatských vrchov67%SR 0,0 %
    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným33%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,41tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    5,6°dH, lágy

    kalcium és magnézium összege (1,01 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    199mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK5,03 mg/lszázalék 74
    • fluoridF0,114 mg/lszázalék 50
    • NátriumNa8,98 mg/lszázalék 50
    • kloridCl8,27 mg/lszázalék 48
    • bikarbonátokHCO3114 mg/lszázalék 22
    • MagnéziumMg6,93 mg/lszázalék 20
    • KalciumCa28,9 mg/lszázalék 18
    • szulfátokSO420,5 mg/lszázalék 17

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • foszfátokPO40,365 mg/lszázalék 73
    • AmmóniaNH40,136 mg/lszázalék 57
    • kémiai oxigénigényChSK3,44 mg/lszázalék 56
    • nitrátokNO33,87 mg/lszázalék 26

    Fémek

    • VasalóFe0,671 mg/lszázalék 95
    • AlumíniumAl476 μg/lpercentilis 95
    • MangánMn103 μg/lpercentilis 80
    • Cink-Zn6,57 μg/lpercentilis 49

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • ÓlomPb24,1 mg/kgszázalék 80
    • Ón-Sn2,83 mg/kgszázalék 57
    • VanádiumV70,8 mg/kgszázalék 56
    • KrómCr73,3 mg/kgszázalék 52
    • KadmiumCd0,164 mg/kgszázalék 45
    • KobaltCo7,79 mg/kgszázalék 39
    • Cink-Zn83,8 mg/kgszázalék 35
    • AntimonSb0,491 mg/kgszázalék 34
    • RézCu20,0 mg/kgszázalék 33
    • SzelénSe0,180 mg/kgszázalék 33
    • NikkelNi19,7 mg/kgszázalék 27
    • ArzénAs4,93 mg/kgszázalék 24
    • MolibdénMo0,218 mg/kgszázalék 18
    • BizmutBi0,118 mg/kgszázalék 11
    • HiganyHg0,0442 mg/kgszázalék 10

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi5 560 mg/kgszázalék 80
    • MangánMn956 mg/kgszázalék 61
    • AlumíniumAl5,56 %Percentilis 48
    • VasalóFe2,57 %Percentilis 43
    • KáliumK1,37 %Percentilis 28
    • NátriumNa0,755 %Percentilis 27
    • FoszforP641 mg/kgszázalék 23
    • KalciumCa0,867 %Percentilis 9
    • MagnéziumMg0,539 %Percentilis 7
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • cirkóniumZr551 mg/kgszázalék 88
    • BerilliumBe2,02 mg/kgszázalék 83
    • IttriumY34,5 mg/kgszázalék 81
    • CériumCe63,0 mg/kgszázalék 63
    • RubídiumRb85,3 mg/kgszázalék 41
    • galliumGa13,0 mg/kgszázalék 41
    • BáriumBa407 mg/kgszázalék 39
    • BórB52,3 mg/kgszázalék 28
    • LítiumLi24,3 mg/kgszázalék 20
    • StronciumSr91,3 mg/kgszázalék 7

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    51ngy/h a levegőben

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,82 ppm64. percentilis
    • Kálium (K)K1,31 %Percentilis 55
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,48 ppm38. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS137432 Bq/m²4. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -73nT

    -84--60 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    +7mGal

    Maradék +13,8 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km52 °C92 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    52 / 92 °C1000 és 2000 m mélységben

    40 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 85 mW/m².

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)100–321m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága139m a.s.l.
    • Átlagos lejtés1,4°
    • januári átlaghőmérséklet-2,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,0°C
    • évi csapadék675mm

    geomorfológiai egységek

    • Východoslovenská rovina67%SR 3,8 %
    • Východoslovenská pahorkatina33%SR 1,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Východoslovenská nížina100%SR 4,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Halda pri šachte Sejkov – II. – 5 – halda (480 m od vody)Šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (520 m od vody)Sejkov – I. jama (šachta) – 1 – šachta (1,1 km od vody)Šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)Halda Sejkov – I.a – 5 – halda (1,2 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (480 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (510 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (510 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (580 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (590 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (660 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (670 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (680 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (680 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (690 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (760 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (780 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (800 m od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (1,3 km od vody)Vyšné Nemecké – Železné rudy (3,2 km od vody)Sobrance – Komárovce – nijaký (430 m od vody)Jenkovce – nijaký (1,3 km od vody)Krčava – nijaký (1,7 km od vody)Svätuš – nijaký (1,7 km od vody)Krčava – nijaký (2,0 km od vody)Vojnatina – nijaký (2,1 km od vody)Kolibabovce – nijaký (2,3 km od vody)Nižné Nemecké – nijaký (2,8 km od vody)Sobrance – TMS-1 – nekúpeľný (5,9 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (4,0 km od vody)b1 (4,5 km od vody)a1 (4,7 km od vody)c1 (4,9 km od vody)Orechová – Kolibabovce – stavebný kameň (820 m od vody)Kolibabovce – stavebný kameň – pyroxenický andezit (1,2 km od vody)Kristy – keramické íly (1,4 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Svätuš – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Koromľa – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)Porúbka – stavebný kameň – pyroxenický andezit (4,1 km od vody)Orechová – vulkanity (840 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)VOJNATINA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Svahové prúdy (1,8 km od vody)Sejkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Sejkov (430 m od vody)Sejkov (450 m od vody)Sejkov (470 m od vody)Sejkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Sejkov (720 m od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Sejkov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (810 m od vody)Orechová – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Orechová – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Krčava (1,3 km od vody)Orechová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Vojnatina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,7 km od vody)Vojnatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Sejkov – negatívny vrt (1,7 km od vody)Kolibabovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Krčava (1,9 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Jankovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Vojnatina – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,5 km od vody)Porubka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Porúbka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Tibava – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Tibava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Vojnatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Tašuľa – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2,04 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Toroškov, potok, 1998, 660 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,450 μg/l4 vzorky25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Orechovský, potok, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 4,40 μg/lmedián 3,80 μg/l4 vzorky

      Legmagasabb érték: Orechovský, potok, 1998, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 89 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,09 μg/lmedián 1,89 μg/l4 vzorky25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Orechovský, potok, 1998, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 76 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCubežná hodnota
      Legmagasabb 1,80 μg/lmedián 1,75 μg/l4 vzorky

      Legmagasabb érték: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 61 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSraz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 146 μg/lmedián 118 μg/l4 vzorky

      Legmagasabb érték: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2Magas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 43,3 mg/lmedián 31,9 mg/l4 vzorky

      Legmagasabb érték: Toroškov, potok, 1998, 660 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)6 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)6 minta, legfeljebb 315 szem
    • Rutil (TiO₂)6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyrit (FeS₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Barit (BaSO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Cinabarit (HgS)1 minta, legfeljebb 1 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 minta, legfeljebb 15 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 minta, legfeljebb 4115 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l24 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l24 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 9,20 μg/lmedián 2,45 μg/l24 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l24 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,80 μg/lmedián 0,500 μg/l24 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 668 μg/lmedián 54,0 μg/l24 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 460 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 1,00 μg/l24 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 87 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l24 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 76 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa46,76 Bq/l6,08 Bq/l
    vrt s prelivom112,2 Bq/l12,2 Bq/l
    prameň326,1 Bq/l24,5 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Bányászati tárgyak típusai

    • šachta21×
    • halda2×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Halda pri šachte Sejkov – II.haldalignit1957480 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957480 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957510 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957510 m
    Šachta Sejkov – II.šachtalignit1957520 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957580 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957590 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957660 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957670 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957680 m

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Orechová – Kolibabovcestavebný kameňŤažené ložisko – ZPS s.r.o.820 m

    érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményérctípusFémekFajA vízből
    Vyšné NemeckéŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,2 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    170 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hidrogeológiai és 140 egyéb; archív jelentésszámmal 170.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m4×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m32×
    • 100–300 m110×
    • nad 300 m5×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    U-83bez určenia účelu59,0 m831060 m
    U-82bez určenia účelu75,3 m831090 m
    U-75bez určenia účelu–8310100 m
    4-262 Orechováhydrogeologický9,5 m101748110 m
    Sejkovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,7 m19500 117Cd2.pdf120 m
    U-59bez určenia účelu237,0 m8310150 m
    U-48bez určenia účelu192,2 m8310150 m
    U-72bez určenia účelu233,8 m8310170 m
    U-81bez určenia účelu48,8 m8310190 m
    H-5hydrogeologický82,9 m8310220 m
    U-55bez určenia účelu115,3 m8310250 m
    U-39bez určenia účelu217,0 m8310260 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Sobrance – TMS-129 °C4,0 l/s823 mCa-Na-Cl-SO4nevyužívaný5,9 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 533,6 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 514,5 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 514,9 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Sobrance – Komárovce50 m²1990–430 m
    Jenkovce2 000 m²1980–1,3 km
    Krčava60 m²1982–1,7 km
    Svätuš1 000 m²1980–1,7 km
    Krčava150 m²1972–2,0 km
    Vojnatina–1972–2,1 km
    Kolibabovce2 000 m²1985–2,3 km
    Nižné Nemecké100 m²1989–2,8 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy3×
    • Svahové prúdy1×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny3×
    • Stabilizovaný1×

    Jelenlegi állapot

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagymihály1 horgászvíz · 6,1 km32Orechovský potok32

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád