Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Uhlisko

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
10,0km
región
Región de Prešov
Imagen aérea del curso de agua Uhlisko con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Uhlisko

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Uhlisko, puntuación de la ventana 33.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 13:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Bystrina Un arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.

    1002003004005000 km2 km4 km6 km8 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 454 a 218 m s. n. m. en 10,0 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    457 m a.s.l.
    Punto más bajo
    200 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    257 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    26 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,17

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Uhlisko de 2019
    2019fotografiado 19 ago 2019
    Imagen aérea del curso de agua Uhlisko de 2022
    2022fotografiado 4 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Uhlisko de 2025
    2025fotografiado 12 ago 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Uhlisko

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1
    • hierro a partir de 1 mg/l1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Uhlisko

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 463 mg/l, tvrdá voda (15,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 199 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    45. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    3vzorky so zlatom

    16 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (510 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 5,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Cerninka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    261vrtov do 3 km

    343 rozborov vody v okolí

    Z toho 261 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    13 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    31záznamov do 5 km

    1 ložisko, 30 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    70plôch do 3 km

    20 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Flyš50%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • flyš50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×
    flyšpaleocén – eocénzlínske súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • čergovsko-beskydský flyš100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón pieskovcových hornín50%SR 4,1 %
    • rajón flyšoidných hornín50%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • flyšová formácia100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón potenciálne nestabilných území100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Nízkych Beskýd v povodí Tople100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,25typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    15,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,72 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    463mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorurosF0,296 mg/l93. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3280 mg/l71. percentil
    • CalcioCa78,3 mg/l67. percentil
    • MagnesioMg18,7 mg/l62. percentil
    • SulfatosSO450,0 mg/l61. percentil
    • DraslíkK3,25 mg/l54. percentil
    • SodioNa9,23 mg/l51. percentil
    • ClorurosCl7,87 mg/l47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,397 mg/l75. percentil
    • NitratosNO35,53 mg/l43. percentil
    • AmóniumNH40,0709 mg/l35. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,44 mg/l31. percentil

    Metales

    • ManganesoMn25,3 μg/l45. percentil
    • HierroFe0,0749 mg/l37. percentil
    • CincZn4,40 μg/l32. percentil
    • AluminioAl13,5 μg/l9. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CromoCr199 mg/kg95. percentil
    • MolibdenoMo1,12 mg/kg95. percentil
    • NíquelNi39,5 mg/kg89. percentil
    • VanadioV72,6 mg/kg60. percentil
    • CadmioCd0,203 mg/kg54. percentil
    • AntimonioSb0,600 mg/kg46. percentil
    • CobreCu22,8 mg/kg46. percentil
    • CobaltoCo8,06 mg/kg44. percentil
    • BizmutBi0,191 mg/kg39. percentil
    • ArsénicoAs5,65 mg/kg36. percentil
    • PlomoPb13,1 mg/kg34. percentil
    • CínSn2,26 mg/kg33. percentil
    • SelenioSe0,145 mg/kg23. percentil
    • MercurioHg0,0611 mg/kg22. percentil
    • CincZn64,1 mg/kg12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,70 %77. percentil
    • SodioNa1,04 %76. percentil
    • TitánTi4885 mg/kg66. percentil
    • AluminioAl5,65 %51. percentil
    • HierroFe2,56 %42. percentil
    • MagnesioMg0,763 %36. percentil
    • ManganesoMn664 mg/kg27. percentil
    • CalcioCa1,16 %19. percentil
    • FósforoP567 mg/kg14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr526 mg/kg84. percentil
    • BoroB72,4 mg/kg80. percentil
    • LítiumLi34,0 mg/kg72. percentil
    • RubídiumRb93,6 mg/kg63. percentil
    • YtriumY30,1 mg/kg63. percentil
    • CérCe61,1 mg/kg57. percentil
    • BerilioBe1,46 mg/kg53. percentil
    • GáliumGa11,6 mg/kg31. percentil
    • BáriumBa355 mg/kg19. percentil
    • StronciumSr93,8 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Riesgo de radón del lecho rocoso

    medio

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,42 ppm53. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,49 ppm38. percentil
    • Potasio (K)K1,28 %37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137445 Bq/m²4. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • medio100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -36nT

    rozsah -46 až -28 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -21mGal

    reziduálna +13,0 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)130–749m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek338m a.s.l.
    • Pendiente media10,0°
    • Priemerná januárová teplota-3,9°C
    • Priemerná júlová teplota18,0°C
    • Ročné zrážky713mm

    Geomorfologické celky

    • Ondavská vrchovina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy100%SR 7,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma75%SR 33 %
    • kotlinová klíma25%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ortuťová – nedá sa odhadnúť (30 m od vody)Ortuťová – nijaký (90 m od vody)Dubinné – nedá sa odhadnúť (440 m od vody)Kurima – občasný (1,6 km od vody)Kurima – nijaký (1,7 km od vody)Brezovka – nijaký (1,8 km od vody)Kurima – nijaký (1,8 km od vody)Lipová – nijaký (2,0 km od vody)Kurima – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Brezovka – nijaký (2,7 km od vody)Hažlín – nijaký (2,9 km od vody)a1 (910 m od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Dubinné – štrkopiesky a piesky (400 m od vody)Cernina – tehliarske suroviny (70 m od vody)Ortuťová – tehliarske suroviny (80 m od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (170 m od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (940 m od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (1,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (1,4 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (1,5 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (1,9 km od vody)Kurimka – stavebný kameň – pieskovec (1,9 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (2,0 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (2,4 km od vody)Kurima – tehliarske suroviny (2,4 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (2,5 km od vody)Kurimka – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Hažlín – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (2,8 km od vody)Hažlín – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (3,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (3,4 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (3,7 km od vody)Nemcovce – tehliarske suroviny (3,9 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (4,1 km od vody)Kučín – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Hrabovčík – stavebný kameň – pieskovec (4,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (4,2 km od vody)Rovné – tehliarske suroviny (4,5 km od vody)– tehliarske suroviny (4,7 km od vody)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – rozsypy (4,7 km od vody)Porúbka – tehliarske suroviny (4,8 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (4,8 km od vody)– Zosuvy (70 m od vody)SASOVA – Zosuvy (80 m od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)CERNINA – Zosuvy (630 m od vody)CERNINA – Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)CIERNA HORA – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)KURIMA – Zosuvy (960 m od vody)CERNINA – Zosuvy (1,0 km od vody)CERNINA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)CIERNA HORA – Zosuvy (1,2 km od vody)CIERNA HORA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (1,5 km od vody)JURKOVA VOLA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)KURIMA – Zosuvy (1,6 km od vody)KURIMA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)KURIMKA (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (2,0 km od vody)ROVNE – Zosuvy (2,0 km od vody)KURIMA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (2,1 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)KURIMA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)KURIMKA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)KURIMKA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)KURIMA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)HAZLIN – Zosuvy (3,0 km od vody)Ortuťová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Šášová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Šášová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (680 m od vody)Kurima (750 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m od vody)Kurima (920 m od vody)Kurima – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (960 m od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Dubinné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Dubinné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Dubinné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Dubinné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Lipová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kurima – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Kurima – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Jurková Voľa – negatívny vrt (2,7 km od vody)Brezovka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (270 m od vody)zlato 1 ks – zlato (330 m od vody)zlato 5 ks – zlato (510 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,750 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 69,0 μg/lmedián 44,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Lipovka, 2009, 940 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 60 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cerninka, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,8 mg/lmedián 10,3 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Lipovka, 2009, 940 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)31 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)16 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)10 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Oro (Au)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 500 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    15941 zrno270 m
    12611 zrno330 m
    15925 zŕn510 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 250 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 702 μg/lmedián 3,00 μg/l27 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 68,0 μg/lmedián 15,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň247,3 Bq/l26,7 Bq/l
    prameň827,4 Bq/l7,91 Bq/l
    studňa18,80 Bq/l8,80 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie211,5 Bq/l10,1 Bq/l
    potok, rieka10,500 Bq/l0,500 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Dubinnéštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LOMY, s. r. o.400 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    261 vrtov v pásme 3 km, z toho 25 hydrogeologických a 236 ostatných; s číslom archívnej správy 261.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m208×
    • 10–30 m49×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    SČ-6inžiniersko-geologický2,5 m665970 m
    S-2inžiniersko-geologický3,9 m459370 m
    Ortuťováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m9142 103Bb6.pdf90 m
    S-1inžiniersko-geologický3,0 m73168100 m
    SČ-5inžiniersko-geologický2,5 m6659100 m
    VD – 3/83ložiskový15,0 m63847110 m
    J-2inžiniersko-geologický6,0 m66223110 m
    Šášováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,6 m9164 103Bb7.pdf120 m
    S-1inžiniersko-geologický4,8 m4593120 m
    ORŤ-2/69ložiskový18,7 m24853120 m
    J-7inžiniersko-geologický6,0 m66223130 m
    VD-8/83ložiskový19,0 m63847130 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 513910 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ortuťová300 m²1980–30 m
    Ortuťová30 m²1980–90 m
    Dubinné–1988–440 m
    Kurima–1980–1,6 km
    Kurima150 m²1980–1,7 km
    Brezovka–1980–1,8 km
    Kurima100 m²1985–1,8 km
    Lipová–1985–2,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy69×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny50×
    • Aktívny20×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova49×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Giraltovce1 coto de pesca · 10 km25Uhlisko25

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád