Ma a(z) Uhlisko vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Uhlisko, ablakpontszám 36.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    1002003004005000 km2 km4 km6 km8 km
    A vízfolyás magassági profilja: 454-től 218 m tengerszint feletti magasságig 10,0 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    457 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    200 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    257 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    26 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,17

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Uhlisko vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 19.
    Uhlisko vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 4.
    Uhlisko vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. aug. 12.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Uhlisko vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Uhlisko vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (10 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 50%-a

    50% légzőcső

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 463 mg/l, kemény víz (15,3 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Króm 199 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 75 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    50NGY/H dózisteljesítmény

    45. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    3aranyat tartalmazó minta

    16 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 5 szem egy mintában (510 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 5,00 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 92. percentilis (Cerninka).

    Fúrások és talajvízelemzések

    261fúrás 3 km-en belül

    343 vízelemzés a közelben

    Közülük 261-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    13 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    11Telephelyek 3 km-en belül

    11 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    31bejegyzés 5 km-en belül

    1 telep, 30 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    70terület 3 km-en belül

    20 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék50%SR 72 %
    • Légzőcső50%SR 4,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú50%
    • légzőcső50%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: a csatornaközeli zóna átszedő alluviális homokos kavicsai1×
    légzőcsőpaleocén – Eocénzlíni alakzat1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Tekonikus egységek

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés100%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • légyöltés100%SR 9,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Čergov–Beskydy Flysch100%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • homokkő sziklák régiója50%SR 4,1 %
    • flyschoid kőzetek régiója50%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • légyölő formáció100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Potenciálisan instabil területek régiója100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 4 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Homokkő100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homokkő)100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • Az alacsony Beskydy-hegység paleogénje a Tople-medencében100%SR 1,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,25tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    15,3°dH, kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,72 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    463mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,296 mg/l93. percentilis
    • BikarbonátokHCO3280 mg/l71. percentilis
    • KalciumCa78,3 mg/l67. percentilis
    • MagnéziumMg18,7 mg/l62. percentilis
    • SzulfátokSO450,0 mg/l61. percentilis
    • KáliumK3,25 mg/l54. percentilis
    • NátriumNa9,23 mg/l51. percentilis
    • KloridCl7,87 mg/l47. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • FoszfátokPO40,397 mg/l75. percentilis
    • NitrátokNO35,53 mg/l43. percentilis
    • AmmóniaNH40,0709 mg/l35. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,44 mg/l31. percentilis

    Fémek

    • MangánMn25,3 μg/l45. percentilis
    • VasalóFe0,0749 mg/l37. percentilis
    • Cink-Zn4,40 μg/l32. percentilis
    • AlumíniumAl13,5 μg/l9. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KrómCr199 mg/kg95. percentilis
    • MolibdénMo1,12 mg/kg95. percentilis
    • NikkelNi39,5 mg/kg89. percentilis
    • VanádiumV72,6 mg/kg60. percentilis
    • KadmiumCd0,203 mg/kg54. percentilis
    • AntimonSb0,600 mg/kg46. percentilis
    • RézCu22,8 mg/kg46. percentilis
    • KobaltCo8,06 mg/kg44. percentilis
    • BizmutBi0,191 mg/kg39. percentilis
    • ArzénAs5,65 mg/kg36. percentilis
    • ÓlomPb13,1 mg/kg34. percentilis
    • Ón-Sn2,26 mg/kg33. percentilis
    • SzelénSe0,145 mg/kg23. percentilis
    • HiganyHg0,0611 mg/kg22. percentilis
    • Cink-Zn64,1 mg/kg12. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KáliumK1,70 %77. percentilis
    • NátriumNa1,04 %76. percentilis
    • TitánTi4 885 mg/kg66. percentilis
    • AlumíniumAl5,65 %51. percentilis
    • VasalóFe2,56 %42. percentilis
    • MagnéziumMg0,763 %36. percentilis
    • MangánMn664 mg/kg27. percentilis
    • KalciumCa1,16 %19. percentilis
    • FoszforP567 mg/kg14. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • CirkóniumZr526 mg/kg84. percentilis
    • BórB72,4 mg/kg80. percentilis
    • LítiumLi34,0 mg/kg72. percentilis
    • RubídiumRb93,6 mg/kg63. percentilis
    • IttriumY30,1 mg/kg63. percentilis
    • CériumCe61,1 mg/kg57. percentilis
    • BerilliumBe1,46 mg/kg53. percentilis
    • GalliumGa11,6 mg/kg31. percentilis
    • BáriumBa355 mg/kg19. percentilis
    • StronciumSr93,8 mg/kg8. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    50ngy/h a levegőben

    47-52 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,42 ppm53. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,49 ppm38. percentilis
    • Kálium (K)K1,28 %37. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS137445 Bq/m²4. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -36nT

    -46--28 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -21mGal

    Maradék +13,0 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 75 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)130–749m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága338m a.s.l.
    • Átlagos lejtés10,0°
    • Januári átlaghőmérséklet-3,9°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet18,0°C
    • Évi csapadék713mm

    Geomorfológiai egységek

    • Ondava Felföld100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Nízke Beskydy100%SR 7,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma75%SR 33 %
    • merítőiad25%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A Külső Kárpátok kréta és paleogénje100%SR 9,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Ortuťová – nem becsülhető meg (30 m-re a víztől)Ortuťová – egyik sem (90 m-re a víztől)Dubinné – nem becsülhető meg (440 m-re a víztől)Kurima – alkalmi (1,6 km-re a víztől)Kurima – egyik sem (1,7 km-re a víztől)Brezovka – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Kurima – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Lipová – egyik sem (2,0 km-re a víztől)Kurima – nem becsülhető meg (2,5 km-re a víztől)Brezovka – egyik sem (2,7 km-re a víztől)Hažlín – egyik sem (2,9 km-re a víztől)a1 (910 m-re a víztől)a1 (2,0 km-re a víztől)a1 (3,4 km-re a víztől)a1 (5,1 km-re a víztől)a1 (6,2 km-re a víztől)a1 (7,2 km-re a víztől)a1 (7,7 km-re a víztől)a1 (8,1 km-re a víztől)a1 (8,3 km-re a víztől)a1 (8,3 km-re a víztől)a1 (9,0 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)a1 (10,0 km-re a víztől)Dubinné – kavicsos homok és homok (400 m-re a víztől)Cernina – téglalap (70 m-re a víztől)Ortuťová – téglalap (80 m-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (170 m-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (940 m-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (1,1 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (1,4 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (1,5 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – kirakodóhelyek (1,9 km-re a víztől)Kurimka – építőkő – homokkő (1,9 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (2,0 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – kirakodóhelyek (2,4 km-re a víztől)Kurima – téglalap (2,4 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (2,5 km-re a víztől)Kurimka – téglalap (2,7 km-re a víztől)Hažlín – téglalap (2,7 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – kirakodóhelyek (2,8 km-re a víztől)Hažlín – téglalap (3,0 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (3,1 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – kirakodóhelyek (3,4 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – kirakodóhelyek (3,7 km-re a víztől)Nemcovce – téglalap (3,9 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (4,1 km-re a víztől)Kučín – téglalap (4,1 km-re a víztől)Hrabovčík – építőkő – homokkő (4,1 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – kirakodóhelyek (4,2 km-re a víztől)Rovné – téglalap (4,5 km-re a víztől)– téglalap (4,7 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Hrabovec – Dubinné) – Au – kirakodóhelyek (4,7 km-re a víztől)Porúbka – téglalap (4,8 km-re a víztől)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – kirakodóhelyek (4,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (70 m-re a víztől)SASOVA – Földcsuszamlások (80 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (90 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (120 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (130 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (140 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (490 m-re a víztől)CERNINA – Földcsuszamlások (630 m-re a víztől)CERNINA – Földcsuszamlások (640 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (640 m-re a víztől)CIERNA HORA – Földcsuszamlások (730 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (830 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (850 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (880 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (950 m-re a víztől)KURIMA – Földcsuszamlások (960 m-re a víztől)CERNINA – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)CERNINA – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)CIERNA HORA – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)CIERNA HORA – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)HAZLIN – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)JURKOVA VOLA – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)KURIMA – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)KURIMA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)KURIMKA (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)HAZLIN – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)ROVNE – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)KURIMA – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)HAZLIN – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)HAZLIN – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)KURIMA – Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)KURIMKA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)HAZLIN – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)KURIMKA – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)KURIMA – Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)HAZLIN – Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Ortuťová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m-re a víztől)Šášová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m-re a víztől)Šášová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m-re a víztől)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (680 m-re a víztől)Kurima (750 m-re a víztől)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m-re a víztől)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m-re a víztől)Kurima (920 m-re a víztől)Kurima – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m-re a víztől)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (960 m-re a víztől)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km-re a víztől)Dubinné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km-re a víztől)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km-re a víztől)Dubinné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Dubinné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Dubinné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km-re a víztől)Kurima – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km-re a víztől)Lipová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Kurima – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Kurima – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Jurková Voľa – negatív fúrólyuk (2,7 km-re a víztől)Brezovka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (270 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (330 m-re a víztől)zlato 5 ks – arany (510 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,750 μg/l4 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Cerninka2009, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 69,0 μg/lmedián 44,0 μg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Lipovka2009, 940 m-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Cerninka2009, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Cerninka2009, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Cerninka2009, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Cerninka2009, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Cerninka, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Cerninka2009, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 11,8 mg/lmedián 10,3 mg/l4 minta

      Legmagasabb érték: Lipovka2009, 940 m-re a víztől. Összehasonlítás: 54. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Barit (BaSO₄)31 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Rutil (TiO₂)19 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pirit (FeS₂)18 minta, legfeljebb 815 szem
    • Anatas (TiO₂)17 minta, legfeljebb 315 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)16 minta, legfeljebb 5 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)13 minta, legfeljebb 815 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)10 minta, legfeljebb 555 szem
    • Arany (Au)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Cinabarit (HgS)2 minta, legfeljebb 500 szem
    • Kasiterit (SnO₂)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Scheelit (CaWO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Galenit (PbS)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Szfalerit (ZnS)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    15941 szem270 m
    12611 szem330 m
    15925 szem510 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)19 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)19 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • ArzénAsextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 250 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 8 702 μg/lmedián 3,00 μg/l27 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 170 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l27 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 68,0 μg/lmedián 15,0 μg/l27 minták

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l27 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l27 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 79. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 40. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    fejlett rugó247,3 Bq/l26,7 Bq/l
    forrás827,4 Bq/l7,91 Bq/l
    jól18,80 Bq/l8,80 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz211,5 Bq/l10,1 Bq/l
    patak, folyó10,500 Bq/l0,500 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Dubinnékavicsos homok és homokAláaknázott betét – LOMY, s. r. o.400 m

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    261 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 25 hidrogeológiai és 236 egyéb; archív jelentés számával: 261.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m208×
    • 10–30 m49×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • több mint 300 m1×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    SČ-6mérnök-geológiai2,5 m665970 m
    S-2mérnök-geológiai3,9 m459370 m
    Ortuťovákeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel15,5 m9142 103Bb6.pdf90 m
    S-1mérnök-geológiai3,0 m73168100 m
    SČ-5mérnök-geológiai2,5 m6659100 m
    VD – 3/83letét15,0 m63847110 m
    J-2mérnök-geológiai6,0 m66223110 m
    Šášovákeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel12,6 m9164 103Bb7.pdf120 m
    S-1mérnök-geológiai4,8 m4593120 m
    ORŤ-2/69letét18,7 m24853120 m
    J-7mérnök-geológiai6,0 m66223130 m
    VD-8/83letét19,0 m63847130 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 513910 m

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Ortuťová300 m²1980–30 m
    Ortuťová30 m²1980–90 m
    Dubinné–1988–440 m
    Kurima–1980–1,6 km
    Kurima150 m²1980–1,7 km
    Brezovka–1980–1,8 km
    Kurima100 m²1985–1,8 km
    Lipová–1985–2,0 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások69×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny50×
    • Aktívny20×

    Jelenlegi állapot

    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova49×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel4×
    • Nem kellően dokumentált1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Giraltovce1 horgászvíz · 10 km27Uhlisko27

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád