Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
23de 100
Actividad baja · promedio de un coto de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
Prochotský potok, puntuación de la ventana 29.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
BystrinaUn arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.
Perfil de elevación del curso de agua: de 901 a 238 m s. n. m. en 14,3 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
901 m a.s.l.
Punto más bajo
199 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
702 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
49 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,10
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2017fotografiado 17 ago 20172020fotografiado 1 ago 20202023fotografiado 17 jul 2023
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Prochotský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
7objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag
Najbližšie: Halda k objektu č.3 (halda), 470 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
2vzorky so zlatom
13 rudných minerálov v sedimente
Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (980 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
0 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Kadmium 0,700 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (500m JZ od K Veľký).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
376vrtov do 3 km
518 rozborov vody v okolí
Z toho 376 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
54°C na ústí vrtu
15 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 5,3 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
9lokalít do 3 km
9 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
43záznamov do 5 km
19 ložísk, 24 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
81plôch do 3 km
8 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 500m JZ od K Veľký, 80 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCumierne zvýšená
najvyššie 4,10 μg/lmedián 1,70 μg/l16 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Prachockého potoka, 1800m VJV od T, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horná Žďaňa, potok, 1999, 920 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 170 μg/lmedián 60,0 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Prochodský potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Prochodský potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Prochodský potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 30,0 μg/lmedián 10,0 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 37,2 mg/lmedián 24,6 mg/l18 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Prachockého potoka, 1800m VJV od T, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Pyrit (FeS₂)34 vzoriek, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)28 vzoriek, najviac 2815 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)28 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)27 vzoriek, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
Sfalerit (ZnS)15 vzoriek, najviac 43 zŕn
Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
Barit (BaSO₄)11 vzoriek, najviac 5 zŕn
Cinabarit (HgS)8 vzoriek, najviac 6 zŕn
Scheelit (CaWO₄)5 vzoriek, najviac 2 zŕn
Realgár (AsS)3 vzorky, najviac 2 zŕn
Oro (Au)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
P-74
5 zŕn
610 m
P-60
5 zŕn
980 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)28 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)26 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)24 vzoriek, najviac 315 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)22 vzoriek, najviac 815 zŕn
Korund (Al₂O₃)16 vzoriek, najviac 5 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 131 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO313×
Ca-HCO36×
Ca-SO4-HCO33×
Ca-Mg-SO4-HCO33×
Ca-Cl-HCO31×
Ca-SO41×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B8×
trieda H5×
trieda D5×
trieda E5×
trieda G2×
trieda A2×
Kovy v podzemnej vode
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 127 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,4 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 140 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l37 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,700 μg/l37 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 487 μg/lmedián 4,00 μg/l37 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSemierne zvýšená
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrbežná hodnota
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
fuente
13
24,4 Bq/l
7,03 Bq/l
minerálny prameň
1
29,7 Bq/l
29,7 Bq/l
upravený prameň
2
12,2 Bq/l
8,99 Bq/l
potok, rieka
3
1,51 Bq/l
1,39 Bq/l
studňa
1
7,13 Bq/l
7,13 Bq/l
vrt s prelivom
2
27,2 Bq/l
18,7 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
3,37 Bq/l
3,37 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au7×
Ag7×
Druhy banských objektov
pinga, pingový ťah5×
halda1×
štôlňa1×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda k objektu č.3
halda
Au,Ag
470 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
470 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
480 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
490 m
Pingové pole
pinga, pingový ťah
Au,Ag
500 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
510 m
Pingové pole
pinga, pingový ťah
Au,Ag
550 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Dolná Ždaňa – Rakovec
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,3 km
Dolná Ždaňa – Rakovec
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,3 km
Hliník I
kremenec
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik
2,7 km
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
3,1 km
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
3,1 km
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
3,1 km
Hliník nad Hron
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LEVITRADE,s.r.o.
3,4 km
Hliník nad Hron
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LEVITRADE,s.r.o.
3,4 km
Hliník II
kremenec
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik
3,6 km
Hliník nad Hron I
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
3,9 km
Hliník nad Hron I
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – REGOS s.r.o.
3,9 km
Hliník nad Hron I
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – REGOS s.r.o.
3,9 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Prochot – Maispiak
Medené rudy
Au, Cu
mineralogický výskyt
130 m
Prochot
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
240 m
Prochoť – Lazy
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
570 m
Vyhne – Kamenná
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
3,3 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
376 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 337 ostatných; s číslom archívnej správy 376.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m297×
10–30 m37×
30–100 m29×
100–300 m5×
nad 300 m4×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
Prochoť
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
30,0 m
29912 122Ab1.pdf
50 m
Horná Ždaňa
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
12,0 m
17373 122Ad7.pdf
50 m
Prochot
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom
2,0 m
84838 122Ab17.pdf
80 m
R-2
inžiniersko-geologický
8,0 m
84813
110 m
R-1
inžiniersko-geologický
8,0 m
84813
110 m
Horná Ždaňa
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
200,0 m
63665 122Ad11.pdf
120 m
J-116
inžiniersko-geologický
–
58929
200 m
ZV-183
inžiniersko-geologický
4,5 m
12608
220 m
VTP-28/91
ložiskový
25,0 m
82588
230 m
Hliník nad Hron
pozorovací vrt SHMÚ
10,5 m
12878 122Bc25.pdf
260 m
ZV-184
inžiniersko-geologický
0,9 m
12608
290 m
J-114
inžiniersko-geologický
6,0 m
58929
300 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Vyhne – H-2
36 °C
2,5 l/s
65 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
4,5 km
Vyhne – H-1
36 °C
5,0 l/s
92 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
4,5 km
Sklené Teplice – ST-4
54 °C
13,3 l/s
1820 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný
5,3 km
Lukavica – Žarnovica – LKC-4
35 °C
10,0 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
6,8 km
Sklené Teplice – STH-2
45 °C
3,0 l/s
81 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný bez nahlasovania údajov
7,3 km
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4,5 l/s
107 m
Ca-SO4
využívaný
7,3 km
Sklené Teplice
46 °C
4,5 l/s
29,7 m
Ca-SO4
nevyužívaný
7,3 km
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
využívaný
7,3 km
Sklené Teplice
43 °C
0,0 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
7,3 km
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
7,3 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
6
1,6 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
5,1 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
3
5,7 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
4
5,8 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
4
6,0 km
kategória Vyhne
termálne kúpalisko
–
–
1
6,8 km
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
7,2 km
R-3
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
9,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Hliník nad Hron
–
1960
–
280 m
Prochot
–
1972
–
590 m
Hliník nad Hron
–
1960
–
1,1 km
Horná Trnávka
–
1990
–
1,4 km
Dolná Ždaňa
600 m²
1960
–
1,6 km
Dolná Trnávka
–
1972
–
2,0 km
Bukovina
–
1960
–
2,3 km
Bukovina
100 m²
1965
–
2,7 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy64×
Blokové polia12×
Skalné zrútenia2×
Svahové prúdy2×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný54×
Potenciálny19×
Aktívny7×
S potenciálnymi a aktívnymi formami1×
Súčasný stav
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00025×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova8×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.