Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
23de 100
Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Prochotský potok, score de la fenêtre 29.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
BystrinaUn ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 901 à 238 m au-dessus du niveau de la mer sur 14,3 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
901 m a.s.l.
Point le plus bas
199 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
702 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
49 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,10
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2017imagé 17 août 20172020imagé 1 août 20202023imagé 17 juil. 2023
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Prochotský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
7objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag
Najbližšie: Halda k objektu č.3 (halda), 470 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
2vzorky so zlatom
13 rudných minerálov v sedimente
Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (980 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
0 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Kadmium 0,700 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (500m JZ od K Veľký).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
376vrtov do 3 km
518 rozborov vody v okolí
Z toho 376 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
54°C na ústí vrtu
15 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 5,3 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
9lokalít do 3 km
9 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
43záznamov do 5 km
19 ložísk, 24 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
81plôch do 3 km
8 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 500m JZ od K Veľký, 80 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCumierne zvýšená
najvyššie 4,10 μg/lmedián 1,70 μg/l16 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Prachockého potoka, 1800m VJV od T, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horná Žďaňa, potok, 1999, 920 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 170 μg/lmedián 60,0 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Prochodský potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Prochodský potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Prochodský potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 30,0 μg/lmedián 10,0 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 37,2 mg/lmedián 24,6 mg/l18 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Prachockého potoka, 1800m VJV od T, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Pyrit (FeS₂)34 vzoriek, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)28 vzoriek, najviac 2815 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)28 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)27 vzoriek, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
Sfalerit (ZnS)15 vzoriek, najviac 43 zŕn
Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
Barit (BaSO₄)11 vzoriek, najviac 5 zŕn
Cinabarit (HgS)8 vzoriek, najviac 6 zŕn
Scheelit (CaWO₄)5 vzoriek, najviac 2 zŕn
Realgár (AsS)3 vzorky, najviac 2 zŕn
Or (Au)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
P-74
5 zŕn
610 m
P-60
5 zŕn
980 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)28 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)26 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)24 vzoriek, najviac 315 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)22 vzoriek, najviac 815 zŕn
Korund (Al₂O₃)16 vzoriek, najviac 5 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 131 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO313×
Ca-HCO36×
Ca-SO4-HCO33×
Ca-Mg-SO4-HCO33×
Ca-Cl-HCO31×
Ca-SO41×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B8×
trieda H5×
trieda D5×
trieda E5×
trieda G2×
trieda A2×
Kovy v podzemnej vode
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 127 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,4 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 140 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l37 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,700 μg/l37 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 487 μg/lmedián 4,00 μg/l37 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSemierne zvýšená
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrbežná hodnota
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
source
13
24,4 Bq/l
7,03 Bq/l
minerálny prameň
1
29,7 Bq/l
29,7 Bq/l
upravený prameň
2
12,2 Bq/l
8,99 Bq/l
potok, rieka
3
1,51 Bq/l
1,39 Bq/l
studňa
1
7,13 Bq/l
7,13 Bq/l
vrt s prelivom
2
27,2 Bq/l
18,7 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
3,37 Bq/l
3,37 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au7×
Ag7×
Druhy banských objektov
pinga, pingový ťah5×
halda1×
štôlňa1×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda k objektu č.3
halda
Au,Ag
470 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
470 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
480 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
490 m
Pingové pole
pinga, pingový ťah
Au,Ag
500 m
Pingový ťah
pinga, pingový ťah
Au,Ag
510 m
Pingové pole
pinga, pingový ťah
Au,Ag
550 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Dolná Ždaňa – Rakovec
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,3 km
Dolná Ždaňa – Rakovec
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,3 km
Hliník I
kremenec
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik
2,7 km
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
3,1 km
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
3,1 km
Lehôtka pod Brehmi
perlit
Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o.
3,1 km
Hliník nad Hron
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LEVITRADE,s.r.o.
3,4 km
Hliník nad Hron
stavebný kameň
Ťažené ložisko – LEVITRADE,s.r.o.
3,4 km
Hliník II
kremenec
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik
3,6 km
Hliník nad Hron I
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
3,9 km
Hliník nad Hron I
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – REGOS s.r.o.
3,9 km
Hliník nad Hron I
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – REGOS s.r.o.
3,9 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Prochot – Maispiak
Medené rudy
Au, Cu
mineralogický výskyt
130 m
Prochot
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
240 m
Prochoť – Lazy
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
570 m
Vyhne – Kamenná
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
3,3 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
376 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 337 ostatných; s číslom archívnej správy 376.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m297×
10–30 m37×
30–100 m29×
100–300 m5×
nad 300 m4×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
Prochoť
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
30,0 m
29912 122Ab1.pdf
50 m
Horná Ždaňa
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
12,0 m
17373 122Ad7.pdf
50 m
Prochot
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom
2,0 m
84838 122Ab17.pdf
80 m
R-2
inžiniersko-geologický
8,0 m
84813
110 m
R-1
inžiniersko-geologický
8,0 m
84813
110 m
Horná Ždaňa
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
200,0 m
63665 122Ad11.pdf
120 m
J-116
inžiniersko-geologický
–
58929
200 m
ZV-183
inžiniersko-geologický
4,5 m
12608
220 m
VTP-28/91
ložiskový
25,0 m
82588
230 m
Hliník nad Hron
pozorovací vrt SHMÚ
10,5 m
12878 122Bc25.pdf
260 m
ZV-184
inžiniersko-geologický
0,9 m
12608
290 m
J-114
inžiniersko-geologický
6,0 m
58929
300 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Température
Výdatnosť
Profondeur
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Vyhne – H-2
36 °C
2,5 l/s
65 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
4,5 km
Vyhne – H-1
36 °C
5,0 l/s
92 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
4,5 km
Sklené Teplice – ST-4
54 °C
13,3 l/s
1820 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný
5,3 km
Lukavica – Žarnovica – LKC-4
35 °C
10,0 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
6,8 km
Sklené Teplice – STH-2
45 °C
3,0 l/s
81 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný bez nahlasovania údajov
7,3 km
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4,5 l/s
107 m
Ca-SO4
využívaný
7,3 km
Sklené Teplice
46 °C
4,5 l/s
29,7 m
Ca-SO4
nevyužívaný
7,3 km
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
využívaný
7,3 km
Sklené Teplice
43 °C
0,0 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
7,3 km
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
7,3 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
6
1,6 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
5,1 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
3
5,7 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
4
5,8 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
4
6,0 km
kategória Vyhne
termálne kúpalisko
–
–
1
6,8 km
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
7,2 km
R-3
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
9,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Hliník nad Hron
–
1960
–
280 m
Prochot
–
1972
–
590 m
Hliník nad Hron
–
1960
–
1,1 km
Horná Trnávka
–
1990
–
1,4 km
Dolná Ždaňa
600 m²
1960
–
1,6 km
Dolná Trnávka
–
1972
–
2,0 km
Bukovina
–
1960
–
2,3 km
Bukovina
100 m²
1965
–
2,7 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy64×
Blokové polia12×
Skalné zrútenia2×
Svahové prúdy2×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný54×
Potenciálny19×
Aktívny7×
S potenciálnymi a aktívnymi formami1×
Súčasný stav
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00025×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova8×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.