Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Prochotský potok, ablakpontszám 31. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:05. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – GaramSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek75 % čiary vody 25 % sopečné horniny Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,7modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 116 mg/l, mäkká voda (3,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 124 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 52°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 80 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 82 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 58nGy/h dávkový príkon 81. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 7objektov do 3 km ťažené: Au, Ag Najbližšie: Halda k objektu č.3 (halda), 470 m od vody. 2vzorky so zlatom 13 rudných minerálov v sedimente Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (980 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 0 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 0,700 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (500m JZ od K Veľký). 376vrtov do 3 km 518 rozborov vody v okolí Z toho 376 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 54°C na ústí vrtu 15 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 5,3 km od vody. 9lokalít do 3 km 9 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 43záznamov do 5 km 19 ložísk, 24 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 81plôch do 3 km 8 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,68typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 3,6°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,64 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 116mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 58nGy/h vo vzduchu rozsah 44 až 65 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 52 / 82 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 80 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: 500m JZ od K Veľký, 80 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Prachockého potoka, 1800m VJV od T, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horná Žďaňa, potok, 1999, 920 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Prochodský potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Prochodský potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Prochodský potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1500m SV od K313, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Prachockého potoka, 1800m VJV od T, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 140 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 376 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 337 ostatných; s číslom archívnej správy 376. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) Prochotský potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Prochotský potok vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Prochotský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× neovulkanity stredný miocén formácie: studenská, krahulská, Kremnického štítu, stráňsky komplex, plešinská, Rohy, syroňská, červenostudnianske súvr… 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
2,46 mg/l41. percentil0,0854 mg/l33. percentil28,3 mg/l31. percentil5,16 mg/l29. percentil4,15 mg/l28. percentil4,67 mg/l9. percentil17,8 mg/l8. percentil43,6 mg/l5. percentilŽiviny a organické znečistenie
9,31 mg/l70. percentil0,142 mg/l51. percentil2,97 mg/l45. percentil0,0560 mg/l28. percentilFémek
375 μg/l91. percentil8,09 μg/l57. percentil34,4 μg/l52. percentil0,0631 mg/l30. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
124 mg/kg95. percentil14,7 mg/kg94. percentil24,8 mg/kg81. percentil1,56 mg/kg80. percentil140 mg/kg77. percentil0,219 mg/kg76. percentil30,2 mg/kg71. percentil0,269 mg/kg67. percentil0,477 mg/kg66. percentil0,265 mg/kg65. percentil2,45 mg/kg42. percentil0,183 mg/kg33. percentil4,78 mg/kg22. percentil40,6 mg/kg8. percentil11,8 mg/kg6. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
4,26 %93. percentil7,38 %92. percentil6 655 mg/kg91. percentil1 357 mg/kg85. percentil1 123 mg/kg78. percentil1,00 %72. percentil1,10 %66. percentil1,94 %47. percentil1,24 %13. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
189 mg/kg83. percentil30,9 mg/kg67. percentil487 mg/kg66. percentil1,64 mg/kg64. percentil15,4 mg/kg62. percentil78,8 mg/kg26. percentil323 mg/kg25. percentil52,0 mg/kg25. percentil23,5 mg/kg16. percentil28,8 mg/kg4. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
3,38 ppm93. percentil8,52 ppm77. percentil1,29 %43. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody P-74 5 zŕn 610 m P-60 5 zŕn 980 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián forrás 13 24,4 Bq/l 7,03 Bq/l minerálny prameň 1 29,7 Bq/l 29,7 Bq/l upravený prameň 2 12,2 Bq/l 8,99 Bq/l potok, rieka 3 1,51 Bq/l 1,39 Bq/l studňa 1 7,13 Bq/l 7,13 Bq/l vrt s prelivom 2 27,2 Bq/l 18,7 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 3,37 Bq/l 3,37 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Halda k objektu č.3 halda Au,Ag 470 m Pingový ťah pinga, pingový ťah Au,Ag 470 m Kutacia štôlňa štôlňa Au,Ag 480 m Pingový ťah pinga, pingový ťah Au,Ag 490 m Pingové pole pinga, pingový ťah Au,Ag 500 m Pingový ťah pinga, pingový ťah Au,Ag 510 m Pingové pole pinga, pingový ťah Au,Ag 550 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Dolná Ždaňa – Rakovec stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,3 km Dolná Ždaňa – Rakovec stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,3 km Hliník I kremenec Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik 2,7 km Lehôtka pod Brehmi perlit Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o. 3,1 km Lehôtka pod Brehmi perlit Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o. 3,1 km Lehôtka pod Brehmi perlit Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o. 3,1 km Hliník nad Garam stavebný kameň Ťažené ložisko – LEVITRADE,s.r.o. 3,4 km Hliník nad Garam stavebný kameň Ťažené ložisko – LEVITRADE,s.r.o. 3,4 km Hliník II kremenec Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik 3,6 km Hliník nad Garam I bentonit Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 3,9 km Hliník nad Garam I bentonit Ložisko s predpokladom využívania zásob – REGOS s.r.o. 3,9 km Hliník nad Garam I bentonit Ložisko s predpokladom využívania zásob – REGOS s.r.o. 3,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Prochot – Maispiak Medené rudy Au, Cu mineralogický výskyt 130 m Prochot Polymetalické rudy Pb, Zn mineralogický výskyt 240 m Prochoť – Lazy Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 570 m Vyhne – Kamenná Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 3,3 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Prochoť úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 29912 122Ab1.pdf50 m Horná Ždaňa úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,0 m 17373 122Ad7.pdf50 m Prochot úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom 2,0 m 84838 122Ab17.pdf80 m R-2 inžiniersko-geologický 8,0 m 84813110 m R-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 84813110 m Horná Ždaňa štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 200,0 m 63665 122Ad11.pdf120 m J-116 inžiniersko-geologický – 58929200 m ZV-183 inžiniersko-geologický 4,5 m 12608220 m VTP-28/91 ložiskový 25,0 m 82588230 m Hliník nad Garam pozorovací vrt SHMÚ 10,5 m 12878 122Bc25.pdf260 m ZV-184 inžiniersko-geologický 0,9 m 12608290 m J-114 inžiniersko-geologický 6,0 m 58929300 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Vyhne – H-2 36 °C 2,5 l/s 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 4,5 km Vyhne – H-1 36 °C 5,0 l/s 92 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 4,5 km Sklené Teplice – ST-4 54 °C 13,3 l/s 1820 m Ca-SO4-HCO3 využívaný 5,3 km Lukavica – Zsarnóca – LKC-4 35 °C 10,0 l/s 876 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 6,8 km Sklené Teplice – STH-2 45 °C 3,0 l/s 81 m Ca-SO4-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 7,3 km Sklené Teplice – ST-2 51 °C 4,5 l/s 107 m Ca-SO4 využívaný 7,3 km Sklené Teplice 46 °C 4,5 l/s 29,7 m Ca-SO4 nevyužívaný 7,3 km Sklené Teplice – ST-1 52 °C 22,3 l/s 69,7 m Ca-SO4 využívaný 7,3 km Sklené Teplice 43 °C 0,0 l/s – Ca-SO4 nevyužívaný 7,3 km Sklené Teplice 48 °C 0,2 l/s – Ca-SO4 nevyužívaný 7,3 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 6 1,6 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 5,1 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 3 5,7 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 4 5,8 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 4 6,0 km kategória Vyhne termálne kúpalisko – – 1 6,8 km kategória Sklené Teplice termálne kúpalisko – – 1 7,2 km R-3 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 9,0 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Hliník nad Garam – 1960 – 280 m Prochot – 1972 – 590 m Hliník nad Garam – 1960 – 1,1 km Horná Trnávka – 1990 – 1,4 km Dolná Ždaňa 600 m² 1960 – 1,6 km Dolná Trnávka – 1972 – 2,0 km Bukovina – 1960 – 2,3 km Bukovina 100 m² 1965 – 2,7 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
23100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
ArzénAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,40 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 4,10 μg/lmedián 1,70 μg/l16 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 170 μg/lmedián 60,0 μg/l16 vzoriek
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 30,0 μg/lmedián 10,0 μg/l16 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 37,2 mg/lmedián 24,6 mg/l18 vzoriek
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 127 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,4 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l37 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,700 μg/l37 vzoriek
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
CinkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 487 μg/lmedián 4,00 μg/l37 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
SzelénSemierne zvýšená
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
KrómCrbežná hodnota
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



