Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
26de 100
Actividad baja · promedio de un coto de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
Rychňavský potok, puntuación de la ventana 32.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
BystrinaUn arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.
Perfil de elevación del curso de agua: de 682 a 224 m s. n. m. en 13,1 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
696 m a.s.l.
Punto más bajo
205 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
491 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
38 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,12
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Rychňavský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
899objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag, Zn, Pb, Cu
Najbližšie: Halda objektu č.59 (halda), 20 m od vody.
Stopové prvky vo vode toku
1 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Lítium 80,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Richnava).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
230vrtov do 3 km
804 rozborov vody v okolí
Z toho 230 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
46°C na ústí vrtu
6 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Banská Štiavnica – HR-1, 6,5 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
10lokalít do 3 km
1 záťaž, 9 skládok, 0 monitorovaných sedimentov
Najbližšia záťaž: Hodruša-Hámre – Sandrik, 1,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
90záznamov do 3 až 5 km
20 ložísk a dobývacích území, 70 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
58plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 80,0 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Richnava, 2011, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rudniansky potok, 980 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCumierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,75 μg/l14 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Uhliská, 1997, 790 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1000m Z od K651, 1993, 830 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1000m SV od Ivanovo, 1993, 920 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 200 μg/lmedián 140 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1000m Z od K651, 1993, 830 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 40,0 μg/lmedián 18,0 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 750m Z od K478, 1993, 390 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Uhliská, 1997, 790 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Uhliská, 1997, 790 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Uhliská, 1997, 790 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 56,4 mg/lmedián 25,7 mg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Voznica, potok, 1997, 510 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO32×
Ca-SO4-HCO32×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B2×
trieda F1×
trieda A1×
Kovy v podzemnej vode
AluminioAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,4 mg/lmedián 0,0100 mg/l62 vzoriek34 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 7,40 μg/lmedián 0,500 μg/l62 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 480 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 38,0 μg/lmedián 1,40 μg/l62 vzoriek31 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 785 μg/lmedián 9,50 μg/l62 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,10 μg/lmedián 0,250 μg/l62 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,100 μg/l62 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,250 μg/l62 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 420 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,20 μg/lmedián 0,800 μg/l62 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l62 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 28,0 μg/lmedián 1,00 μg/l62 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l62 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
fuente
18
124 Bq/l
9,60 Bq/l
upravený prameň
8
34,4 Bq/l
8,43 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
4
11,0 Bq/l
8,95 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au785×
Ag770×
Zn187×
Pb181×
Cu15×
Druhy banských objektov
štôlňa328×
halda293×
pinga, pingový ťah228×
šachta43×
iný druh objektu5×
odkalisko2×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda objektu č.59
halda
Au,Ag
20 m
Pavol štôlňa
štôlňa
Au-Ag rudy
20 m
Ignác štôlňa
štôlňa
Au,Ag
20 m
Halda objektu č.57
halda
Au,Ag
30 m
Halda objektu č.63
halda
Au,Ag
30 m
Halda objektu č.3
halda
Au-Ag rudy
30 m
Halda Anna-Božena dedič. štôlni
halda
Au+Ag+Pb+Zn
19.storočie
30 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
40 m
Kutacia štôlňa
štôlňa
Au,Ag
40 m
Antal štôlňa
štôlňa
Au,Ag
40 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Alta
medené rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
630 m
Voznica – zemník, lokalita Z1
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie
1,1 km
Alta – Zlatno
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,1 km
Žarnovica – Kalvária
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
1,6 km
Žarnovica – Kalvária
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
1,6 km
Nová Baňa – Háj
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,9 km
Nová Baňa – Háj
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,0 km
Banská Hodruša II
technicky použiteľné kryštály nerastov
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
2,7 km
Banská Hodruša II
technicky použiteľné kryštály nerastov
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
2,7 km
Nová Baňa – Štamproch
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – D I T T E s.r.o.
3,2 km
Pukanec
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,3 km
Pukanec
lignit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,3 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Alta – Šementlov
Medené rudy
Cu, Au
malé ložisko
410 m
Banište
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
ložiskový výskyt
680 m
Alta – Zlatno
Medené rudy
Cu, Au
stredné ložisko
1,3 km
Hodruša – Medené
Medené rudy
Cu, Au, Mo
mineralogický výskyt
1,3 km
Kopanice – Železná hora
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
1,5 km
Rudno nad Hronom – Filip a Anna žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag, Pb, Zn
malé ložisko
1,6 km
Hodruša – Včelín
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
2,5 km
Hodruša – Collorado a Schopfer žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
2,5 km
Rudno nad Hronom – Johan de Deo a Goldschram žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
ložiskový výskyt
2,5 km
Nová Baňa
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
mineralogický výskyt
2,7 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
230 vrtov v pásme 3 km, z toho 54 hydrogeologických a 176 ostatných; s číslom archívnej správy 230.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m37×
10–30 m57×
30–100 m51×
100–300 m37×
nad 300 m46×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
R-3
ložiskový
710,0 m
50063
50 m
R-1
hydrogeologický
76,0 m
102843
120 m
Voznica
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
78,0 m
66006 122Cb23.pdf
260 m
JŽ-2
inžiniersko-geologický
5,0 m
86058
310 m
Rudno nad Hronom
pozorovací vrt SHMÚ
8,6 m
12878 122Cb14.pdf
340 m
Rudno nad Hronom
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
34,0 m
50353 122Cb21.pdf
340 m
J-27
inžiniersko-geologický
15,0 m
83249
440 m
Rudno nad Hronom
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
11,0 m
18235 122Cb4.pdf
460 m
J-26
inžiniersko-geologický
15,0 m
83249
490 m
JŽ-3
inžiniersko-geologický
5,0 m
86058
500 m
J-25
inžiniersko-geologický
15,0 m
83249
510 m
Rudno nad Hronom
pozorovací vrt SHMÚ
9,4 m
12878 122Cb15.pdf
530 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Voznica – R-3
35 °C
10,0 l/s
710 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
60 m
Vyhne – HGV-3
29 °C
–
64 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
2,6 km
Lukavica – Žarnovica – LKC-4
35 °C
10,0 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
4,2 km
Banská Štiavnica – HR-1
46 °C
–
910 m
Na-Ca-SO4-HCO3
nevyužívaný
6,5 km
Vyhne – H-1
36 °C
5,0 l/s
92 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
7,5 km
Vyhne – H-2
36 °C
2,5 l/s
65 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
7,6 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Od vody
R-3
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1,4 km
c2
minerálna voda
23-38
5-15
2,9 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
3,1 km
d3
minerálna voda
39-55
16-30
5,6 km
Vyhne
termálne kúpalisko
5,9 km
c2
minerálna voda
23-38
5-15
6,0 km
c1
minerálna voda
23-38
< 5
6,1 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
6,7 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
6,7 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
7,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Ubicación
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Hodruša-Hámre – Sandrik
SK200220FP
1,9 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Odval Dolné Hámre – Dolné Hámre
–
1979
–
1,3 km
Alta
–
1975
–
1,5 km
Žarnovica
–
1960
–
1,5 km
Nová Baňa
–
1950
–
2,0 km
pri železničnom priecestí – Žarnovica
–
1970
–
2,2 km
Kamenica – pod vykrývačom – Dolné Hámre
40 m²
1992
–
2,5 km
Žarnovica
–
1972
–
2,9 km
Štiavnické Bane
–
2000
–
2,9 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy42×
Blokové polia10×
Blokové polia + zosuvy3×
Skalné zrútenia2×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný35×
Potenciálny20×
Aktívny2×
So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova37×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00010×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.