Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Rovnianka

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
15,0km
región
Región de Žilina
Imagen aérea del curso de agua Rovnianka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Rovnianka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Rovnianka č. 1, puntuación de la ventana 30.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 07:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    3004005006007000 km5 km10 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 645 a 326 m s. n. m. en 15,0 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    645 m a.s.l.
    Punto más bajo
    310 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    335 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    22 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,10

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Rovnianka de 2018
    2018fotografiado 13 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua Rovnianka de 2021
    2021fotografiado 10 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua Rovnianka de 2024
    2024fotografiado 24 ago 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Rovnianka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Rovnianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 306 mg/l, stredne tvrdá voda (9,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 148 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 94. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    40nGy/h dávkový príkon

    6. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 788 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Kotešová – ľavostranný prítok potoka Rovnianka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    176vrtov do 3 km

    479 rozborov vody v okolí

    Z toho 175 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    17lokalít do 3 km

    2 záťaže, 15 skládok

    Najbližšia záťaž: Veľké Rovné – skládka KO I, 100 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    32záznamov do 5 km

    6 ložísk, 26 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    303plôch do 3 km

    27 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérpleistocén – holocénproluviálne sedimenty: hliny, piesčité hliny a hlinité štrky s úlomkami vo vyšších nivných náplavových kužeľoc1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)83%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih83%SR 32 %
    • stredný pokles17%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce67%SR 15 %
    • Grava33%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)33%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát80%SR 1,8 %
    • paleogén a kvartér povodia Kysuce20%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,16typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    9,6°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,71 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    306mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodioNa10,1 mg/l54. percentil
    • DraslíkK2,83 mg/l47. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3187 mg/l41. percentil
    • CalcioCa55,0 mg/l40. percentil
    • SulfatosSO431,1 mg/l36. percentil
    • ClorurosCl4,91 mg/l34. percentil
    • MagnesioMg8,15 mg/l25. percentil
    • FluorurosF0,0674 mg/l22. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,239 mg/l72. percentil
    • FosforečnanyPO40,144 mg/l52. percentil
    • NitratosNO34,57 mg/l33. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,46 mg/l32. percentil

    Metales

    • HierroFe0,214 mg/l76. percentil
    • AluminioAl177 μg/l76. percentil
    • CincZn11,5 μg/l70. percentil
    • ManganesoMn51,0 μg/l63. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CromoCr148 mg/kg94. percentil
    • NíquelNi40,3 mg/kg90. percentil
    • CincZn164 mg/kg84. percentil
    • CínSn4,16 mg/kg83. percentil
    • PlomoPb22,8 mg/kg77. percentil
    • CobaltoCo10,3 mg/kg74. percentil
    • CobreCu30,5 mg/kg72. percentil
    • SelenioSe0,354 mg/kg72. percentil
    • MercurioHg0,159 mg/kg68. percentil
    • ArsénicoAs7,33 mg/kg58. percentil
    • CadmioCd0,186 mg/kg50. percentil
    • MolibdenoMo0,358 mg/kg47. percentil
    • AntimonioSb0,549 mg/kg41. percentil
    • VanadioV63,8 mg/kg39. percentil
    • BizmutBi0,171 mg/kg31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FósforoP1102 mg/kg77. percentil
    • ManganesoMn847 mg/kg50. percentil
    • CalcioCa1,99 %48. percentil
    • HierroFe2,53 %40. percentil
    • SodioNa0,806 %37. percentil
    • TitánTi3939 mg/kg29. percentil
    • MagnesioMg0,684 %24. percentil
    • AluminioAl4,79 %19. percentil
    • DraslíkK1,30 %19. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BerilioBe2,00 mg/kg83. percentil
    • GáliumGa17,1 mg/kg76. percentil
    • ZirkónZr446 mg/kg65. percentil
    • LítiumLi31,7 mg/kg62. percentil
    • BoroB62,2 mg/kg55. percentil
    • StronciumSr125 mg/kg40. percentil
    • BáriumBa394 mg/kg34. percentil
    • YtriumY23,3 mg/kg27. percentil
    • CérCe51,0 mg/kg22. percentil
    • RubídiumRb76,4 mg/kg21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    40nGy/h vo vzduchu

    rozsah 37 až 43 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,32 ppm15. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,94 ppm6. percentil
    • Potasio (K)K1,01 %5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,2°C
    • Priemerná júlová teplota15,8°C
    • Ročné zrážky875mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma83%SR 33 %
    • kotlinová klíma17%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Veľké Rovné – skládka KO I – SK2001800F (100 m od vody)Kotešová – skládka PO a KO – SK1000500P (1,2 km od vody)Kotešová – nijaký (50 m od vody)Kotešová – občasný (90 m od vody)Veľké Rovné – skládka KO – Veľké Rovné – nijaký (100 m od vody)Kotešová štrkovisko – Kotešová – trvalý (1,1 km od vody)Parkovisko – Vysoká nad Kysucou – nijaký (2,2 km od vody)Bytča – Hliník nad Váhom – nijaký (2,2 km od vody)Nad prejazdom – Vysoká nad Kysucou – trvalý (2,3 km od vody)U prejazdu – Vysoká nad Kysucou – občasný (2,4 km od vody)Dolný Hríčov – Dolný Hričov – nijaký (2,4 km od vody)Semeteš – Turzovka – občasný (2,4 km od vody)Semeteš – Turzovka – nijaký (2,4 km od vody)Dolný Hričov 1 – Dolný Hričov – nijaký (2,5 km od vody)Hlboké nad Váhom – nijaký (2,5 km od vody)Dolný Hričov – nijaký (2,6 km od vody)Oblazov – Kotešová – občasný (2,9 km od vody)a1 (2,4 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a5 (6,8 km od vody)a1 (9,0 km od vody)Lom Veľké Rovné – stavebný kameň (90 m od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (890 m od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Kolárovice – Melocík – stavebný kameň (3,4 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,9 km od vody)Turzovka č. 11 – Semeteš – stavebný kameň – pieskovec (710 m od vody)Turzovka č. 12 – Semeteš – stavebný kameň – pieskovec (1,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (1,2 km od vody)Turzovka č. 13 – Grušperovce – stavebný kameň – pieskovec (1,7 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 3 – stavebný kameň – pieskovec (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 2 – štrkopiesky (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 4 – stavebný kameň – pieskovec (2,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 5 – štrkopiesky (2,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 1 – stavebný kameň – pieskovec (2,9 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 9 – Jedľovník – stavebný kameň – pieskovec (3,0 km od vody)Hričovské Podhradie – hnedé uhlie (3,0 km od vody)Turzovka č. 16 – Vyšný Koniec – štrkopiesky (3,2 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 8 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (3,4 km od vody)Dlhé Pole Forbaky – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Turkov č. 2 – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Kolárovice – Skoruby – keramické íly (3,4 km od vody)Turzovka č. 2 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,5 km od vody)Turkov č. 1 – stavebný kameň – pieskovec (3,6 km od vody)Turzovka č. 3 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (4,0 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 7 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,0 km od vody)Turzovka č. 5 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Horný Hričov – tehliarske suroviny (4,5 km od vody)Ovčiarsko – stavebný kameň – zlepenec (4,7 km od vody)Dlhé Pole – keramické íly (4,7 km od vody)Makov – Labajovci – stavebný kameň – pieskovec (4,9 km od vody)Turzovka č. 6 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (5,0 km od vody)Hričovské Podhradie – všeobecná geológia (3,1 km od vody)PODLUBIE – Zosuvy (50 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (90 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody) (160 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (160 m od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (170 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (180 m od vody)SEMETES – Zosuvy (190 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (190 m od vody)IVOR – Zosuvy (190 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (190 m od vody)IVOR – Zosuvy (200 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (200 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (210 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (230 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (230 m od vody)PODLUBIE – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (250 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (250 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (260 m od vody)SEMETES – Zosuvy (260 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (280 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (280 m od vody)IVOR – Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (310 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (320 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (350 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (360 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (370 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (390 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (400 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (410 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (470 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (600 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (610 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (660 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (660 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (680 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (780 m od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (780 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (820 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Veľké Rovné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Veľké Rovné-centrum – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Veľké Rovné-centrum – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Veľké Rovné – Ivor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Veľké Rovné (100 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Veľké Rovné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Kotešová – pozorovací vrt SHMÚ (920 m od vody)Kotešová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Bytča-Kotešová – negatívny vrt (1,2 km od vody)Bytča-Kotešová – negatívny vrt (1,3 km od vody)Kotešová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Dolný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Dolný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča-Hlboké – negatívny vrt (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Dolný Hričov (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Dolné Hlboké – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Kotešová-Oblazov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Kotešová – vrt (2,2 km od vody)Dolný Hričov – Materská škola – vrt (2,7 km od vody)Dolný Hričov, 1300m S od K530 – vrt (2,7 km od vody)Dolný Hričov – Benzinol – vrt (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 788 μg/lmedián 391 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kotešová – ľavostranný prítok potoka Rovnianka, 1999, 740 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rovnianka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kotešová, ľavostranný prítok Rovnianky, 1250m JZ od K455, 1993, 210 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,80 μg/lmedián 1,45 μg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Rovné – ľavostranný prítok potoka, 1999, 830 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 75,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kotešová, ľavostranný prítok Rovnianky, 1250m JZ od K455, 1993, 210 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,40 μg/l16 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rovnianka, potok, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rovnianka, potok, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rovnianka, potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rovnianka, potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rovnianka, potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,99 mg/lmedián 5,89 mg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kotešová, ľavostranný prítok Rovnianky, 1250m JZ od K455, 1993, 210 m od vody. Porovnanie: 33. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)42 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)42 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)41 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)38 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)35 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)31 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)29 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)19 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)42 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)41 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)39 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)39 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)26 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))17 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO33×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A3×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 815 μg/lmedián 14,0 μg/l37 vzoriek32 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 59,0 μg/lmedián 11,0 μg/l37 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,30 μg/l37 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 470 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa18,87 Bq/l8,87 Bq/l
    fuente918,2 Bq/l4,05 Bq/l
    upravený prameň213,1 Bq/l7,45 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie39,28 Bq/l5,48 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie11,37 Bq/l1,37 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lom Veľké Rovnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie90 m
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.890 m
    Kotešová – Sihoť – Oblazovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.2,5 km
    Kolárovice – Melocíkstavebný kameňŤažené ložisko – LESOSTAV SEVER, s.r.o.3,4 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.4,8 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    176 vrtov v pásme 3 km, z toho 53 hydrogeologických a 123 ostatných; s číslom archívnej správy 175.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m100×
    • 10–30 m64×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Veľké Rovnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,5 m39559 98Aa9.pdf30 m
    Veľké Rovnéširokoprofilový vrt7,5 m64617 86Cc18.pdf30 m
    VN80-2životné prostredie–9644440 m
    Š-24inžiniersko-geologický4,0 m7518250 m
    Š-23inžiniersko-geologický3,5 m7518250 m
    Veľké Rovnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m16051 98Aa2.pdf60 m
    Veľké Rovné-centrumúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,5 m75808 98Aa13.pdf60 m
    VRVR-17inžiniersko-geologický4,0 m8628660 m
    Š-18inžiniersko-geologický4,0 m7518260 m
    Veľké Rovnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m39559 98Aa8.pdf70 m
    Š-27inžiniersko-geologický3,0 m7518270 m
    Veľké Rovnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m39559 98Aa7.pdf80 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 542,4 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5016,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Veľké Rovné – skládka KO ISK2001800F100 m
    Kotešová – skládka PO a KOSK1000500P1,2 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kotešová80 m²––50 m
    Kotešová200 m²––90 m
    Veľké Rovné – skládka KO – Veľké Rovné–––100 m
    Kotešová štrkovisko – Kotešová–––1,1 km
    Parkovisko – Vysoká nad Kysucou–––2,2 km
    Bytča – Hliník nad Váh–––2,2 km
    Nad prejazdom – Vysoká nad Kysucou350 m²––2,3 km
    U prejazdu – Vysoká nad Kysucou–––2,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy286×
    • Svahové prúdy15×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny218×
    • Stabilizovaný53×
    • Aktívny26×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 000152×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova32×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick15×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Bytča1 coto de pesca · 15 km29Rovnianka č. 129

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh