Vízfolyás

Rovnianka

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
15,0km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Rovnianka vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Rovnianka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Rovnianka č. 1, ablakpontszám 30.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 14:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    3004005006007000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 645-től 326 m tengerszint feletti magasságig 15,0 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    645 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    310 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    335 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    22 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,10

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Rovnianka vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 13.
    Rovnianka vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 10.
    Rovnianka vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. aug. 24.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Rovnianka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Rovnianka

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (15 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 8,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    mineralizáció 306 mg/l, közepesen kemény víz (9,6 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Króm 148 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 94. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 55 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    40NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 6 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    0objektov do 3 km

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0vzoriek so zlatom

    12 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    1 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Stroncium 788 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 96. percentilis (Kotešová – ľavostranný prítok potoka Rovnianka).

    fúrások és talajvízelemzések

    176vrtov do 3 km

    479 rozborov vody v okolí

    Közülük 175-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    17Telephelyek 3 km-en belül

    2 záťaže, 15 skládok

    Legközelebbi teher: Veľké Rovné – skládka KO I, 100 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    lelőhelyek és ércesemények

    32záznamov do 5 km

    6 ložísk, 26 rudných výskytov

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    303plôch do 3 km

    27 aktívnych

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérpleistocén – holocénproluviálne sedimenty: hliny, piesčité hliny a hlinité štrky s úlomkami vo vyšších nivných náplavových kužeľoc1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    tekonikus egységek

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (pohorie)83%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • stredný zdvih83%SR 32 %
    • stredný pokles17%SR 6,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • magurský flyš100%SR 5,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón pieskovcových hornín50%SR 4,1 %
    • rajón flyšoidných hornín50%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • flyšová formácia100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 6 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Pieskovce67%SR 15 %
    • Kavics33%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)33%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát80%SR 1,8 %
    • paleogén a kvartér povodia Kysuce20%SR 2,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,16tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    9,6°dH, közepesen kemény

    kalcium és magnézium összege (1,71 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    306mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • NátriumNa10,1 mg/lszázalék 54
    • KáliumK2,83 mg/lszázalék 47
    • bikarbonátokHCO3187 mg/lszázalék 41
    • KalciumCa55,0 mg/lszázalék 40
    • szulfátokSO431,1 mg/lszázalék 36
    • kloridCl4,91 mg/lszázalék 34
    • MagnéziumMg8,15 mg/lszázalék 25
    • fluoridF0,0674 mg/lszázalék 22

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,239 mg/lszázalék 72
    • foszfátokPO40,144 mg/lszázalék 52
    • nitrátokNO34,57 mg/lszázalék 33
    • kémiai oxigénigényChSK2,46 mg/lszázalék 32

    Fémek

    • VasalóFe0,214 mg/lszázalék 76
    • AlumíniumAl177 μg/lpercentilis 76
    • Cink-Zn11,5 μg/lpercentilis 70
    • MangánMn51,0 μg/lpercentilis 63

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KrómCr148 mg/kgszázalék 94
    • NikkelNi40,3 mg/kgszázalék 90
    • Cink-Zn164 mg/kgszázalék 84
    • Ón-Sn4,16 mg/kgszázalék 83
    • ÓlomPb22,8 mg/kgszázalék 77
    • KobaltCo10,3 mg/kgszázalék 74
    • RézCu30,5 mg/kgszázalék 72
    • SzelénSe0,354 mg/kgszázalék 72
    • HiganyHg0,159 mg/kgszázalék 68
    • ArzénAs7,33 mg/kgszázalék 58
    • KadmiumCd0,186 mg/kgszázalék 50
    • MolibdénMo0,358 mg/kgszázalék 47
    • AntimonSb0,549 mg/kgszázalék 41
    • VanádiumV63,8 mg/kgszázalék 39
    • BizmutBi0,171 mg/kgszázalék 31

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • FoszforP1 102 mg/kgszázalék 77
    • MangánMn847 mg/kgszázalék 50
    • KalciumCa1,99 %Percentilis 48
    • VasalóFe2,53 %Percentilis 40
    • NátriumNa0,806 %Percentilis 37
    • TitánTi3 939 mg/kgszázalék 29
    • MagnéziumMg0,684 %Percentilis 24
    • AlumíniumAl4,79 %Percentilis 19
    • KáliumK1,30 %Percentilis 19
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BerilliumBe2,00 mg/kgszázalék 83
    • galliumGa17,1 mg/kgszázalék 76
    • cirkóniumZr446 mg/kgszázalék 65
    • LítiumLi31,7 mg/kgszázalék 62
    • BórB62,2 mg/kgszázalék 55
    • StronciumSr125 mg/kgszázalék 40
    • BáriumBa394 mg/kgszázalék 34
    • IttriumY23,3 mg/kgszázalék 27
    • CériumCe51,0 mg/kgszázalék 22
    • RubídiumRb76,4 mg/kgszázalék 21

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    40ngy/h a levegőben

    37-43 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,32 ppm15. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU1,94 ppm6. percentilis
    • Kálium (K)K1,01 %Percentilis 5

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1372 092 Bq/m²72. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +47nT

    28-75 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -52mGal

    maradék −8,7 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben

    20 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)278–1 072m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága584m a.s.l.
    • Átlagos lejtés14,6°
    • januári átlaghőmérséklet-5,2°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet15,8°C
    • évi csapadék875mm

    geomorfológiai egységek

    • Javorníky100%SR 1,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • horská klíma83%SR 33 %
    • kotlinová klíma17%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu83%SR 25 %
    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu17%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A80%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda20%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát100%SR 9,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Veľké Rovné – skládka KO I – SK2001800F (100 m od vody)Kotešová – skládka PO a KO – SK1000500P (1,2 km od vody)Kotešová – nijaký (50 m od vody)Kotešová – občasný (90 m od vody)Veľké Rovné – skládka KO – Veľké Rovné – nijaký (100 m od vody)Kotešová štrkovisko – Kotešová – trvalý (1,1 km od vody)Parkovisko – Vysoká nad Kysucou – nijaký (2,2 km od vody)Bytča – Hliník nad Váhom – nijaký (2,2 km od vody)Nad prejazdom – Vysoká nad Kysucou – trvalý (2,3 km od vody)U prejazdu – Vysoká nad Kysucou – občasný (2,4 km od vody)Dolný Hríčov – Dolný Hričov – nijaký (2,4 km od vody)Semeteš – Turzovka – občasný (2,4 km od vody)Semeteš – Turzovka – nijaký (2,4 km od vody)Dolný Hričov 1 – Dolný Hričov – nijaký (2,5 km od vody)Hlboké nad Váhom – nijaký (2,5 km od vody)Dolný Hričov – nijaký (2,6 km od vody)Oblazov – Kotešová – občasný (2,9 km od vody)a1 (2,4 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a5 (6,8 km od vody)a1 (9,0 km od vody)Lom Veľké Rovné – stavebný kameň (90 m od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (890 m od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Kolárovice – Melocík – stavebný kameň (3,4 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,9 km od vody)Turzovka č. 11 – Semeteš – stavebný kameň – pieskovec (710 m od vody)Turzovka č. 12 – Semeteš – stavebný kameň – pieskovec (1,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (1,2 km od vody)Turzovka č. 13 – Grušperovce – stavebný kameň – pieskovec (1,7 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 3 – stavebný kameň – pieskovec (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 2 – štrkopiesky (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 4 – stavebný kameň – pieskovec (2,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 5 – štrkopiesky (2,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 1 – stavebný kameň – pieskovec (2,9 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 9 – Jedľovník – stavebný kameň – pieskovec (3,0 km od vody)Hričovské Podhradie – hnedé uhlie (3,0 km od vody)Turzovka č. 16 – Vyšný Koniec – štrkopiesky (3,2 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 8 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (3,4 km od vody)Dlhé Pole Forbaky – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Turkov č. 2 – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Kolárovice – Skoruby – keramické íly (3,4 km od vody)Turzovka č. 2 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,5 km od vody)Turkov č. 1 – stavebný kameň – pieskovec (3,6 km od vody)Turzovka č. 3 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (4,0 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 7 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,0 km od vody)Turzovka č. 5 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Horný Hričov – tehliarske suroviny (4,5 km od vody)Ovčiarsko – stavebný kameň – zlepenec (4,7 km od vody)Dlhé Pole – keramické íly (4,7 km od vody)Makov – Labajovci – stavebný kameň – pieskovec (4,9 km od vody)Turzovka č. 6 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (5,0 km od vody)Hričovské Podhradie – všeobecná geológia (3,1 km od vody)PODLUBIE – Zosuvy (50 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (90 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody) (160 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (160 m od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (170 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (180 m od vody)SEMETES – Zosuvy (190 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (190 m od vody)IVOR – Zosuvy (190 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (190 m od vody)IVOR – Zosuvy (200 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (200 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (210 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (230 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (230 m od vody)PODLUBIE – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (250 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (250 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (260 m od vody)SEMETES – Zosuvy (260 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (280 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (280 m od vody)IVOR – Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (310 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (320 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (350 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (360 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (370 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (390 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (400 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (410 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (470 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (600 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (610 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (660 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (660 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (680 m od vody)KOTESOVA – Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (780 m od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (780 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (820 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Veľké Rovné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Veľké Rovné-centrum – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Veľké Rovné-centrum – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Veľké Rovné – Ivor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Veľké Rovné (100 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Veľké Rovné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Veľké Rovné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Kotešová – pozorovací vrt SHMÚ (920 m od vody)Kotešová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Bytča-Kotešová – negatívny vrt (1,2 km od vody)Bytča-Kotešová – negatívny vrt (1,3 km od vody)Kotešová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Dolný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Dolný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča-Hlboké – negatívny vrt (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Dolný Hričov (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Dolné Hlboké – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Kotešová-Oblazov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Kotešová – vrt (2,2 km od vody)Dolný Hričov – Materská škola – vrt (2,7 km od vody)Dolný Hričov, 1300m S od K530 – vrt (2,7 km od vody)Dolný Hričov – Benzinol – vrt (3,0 km od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • StronciumSrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 788 μg/lmedián 391 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: Kotešová – ľavostranný prítok potoka Rovnianka, 1999, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l16 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Rovnianka, potok, 1999, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kotešová, ľavostranný prítok Rovnianky, 1250m JZ od K455, 1993, 210 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 86 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,80 μg/lmedián 1,45 μg/l16 minták13 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Veľké Rovné – ľavostranný prítok potoka, 1999, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 85 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 80,0 μg/lmedián 75,0 μg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: Kotešová, ľavostranný prítok Rovnianky, 1250m JZ od K455, 1993, 210 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 1,40 μg/l16 minták31 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Rovnianka, potok, 1999, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 76 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l16 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Rovnianka, potok, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Rovnianka, potok, 1993, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Rovnianka, potok, 1993, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Rovnianka, potok, 1993, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 22 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2az Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 7,99 mg/lmedián 5,89 mg/l16 minták

      Legmagasabb érték: Kotešová, ľavostranný prítok Rovnianky, 1250m JZ od K455, 1993, 210 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 33 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Magnetit (Fe₃O₄)42 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Rutil (TiO₂)42 minta, legfeljebb 815 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)41 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)38 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Barit (BaSO₄)35 minta, legfeljebb 315 szem
    • Anatas (TiO₂)31 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyrit (FeS₂)29 minta, legfeljebb 315 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)26 minta, legfeljebb 815 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)19 minta, legfeljebb 555 szem
    • Kasiterit (SnO₂)6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 5 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)42 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)41 minta, legfeljebb 55 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)39 minta, legfeljebb 815 szem
    • Zirkón (ZrSiO₄)39 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)26 minta, legfeljebb 315 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 minta, legfeljebb 15 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 minta, legfeljebb 55 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))17 minta, legfeljebb 155 szem
    • Korund (Al₂O₃)10 minta, legfeljebb 55 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)8 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 minta, legfeljebb 5 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO33×
    • Ca-Mg-HCO31×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda A3×
    • trieda F1×

    Fémek a talajvízben

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l37 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 220 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3 815 μg/lmedián 14,0 μg/l37 minták32 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l37 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 59,0 μg/lmedián 11,0 μg/l37 minták

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 220 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 1,30 μg/l37 minták

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 470 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l37 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l37 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l37 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l37 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 38 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa18,87 Bq/l8,87 Bq/l
    prameň918,2 Bq/l4,05 Bq/l
    upravený prameň213,1 Bq/l7,45 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie39,28 Bq/l5,48 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie11,37 Bq/l1,37 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Lom Veľké Rovnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie90 m
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.890 m
    Kotešová – Sihoť – Oblazovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.2,5 km
    Kolárovice – Melocíkstavebný kameňŤažené ložisko – LESOSTAV SEVER, s.r.o.3,4 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.4,8 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO4,9 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    176 vrtov v pásme 3 km, z toho 53 hidrogeológiai és 123 egyéb; archív jelentésszámmal 175.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m100×
    • 10–30 m64×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Veľké Rovnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,5 m39559 98Aa9.pdf30 m
    Veľké Rovnéširokoprofilový vrt7,5 m64617 86Cc18.pdf30 m
    VN80-2životné prostredie–9644440 m
    Š-24inžiniersko-geologický4,0 m7518250 m
    Š-23inžiniersko-geologický3,5 m7518250 m
    Veľké Rovnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m16051 98Aa2.pdf60 m
    Veľké Rovné-centrumúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,5 m75808 98Aa13.pdf60 m
    VRVR-17inžiniersko-geologický4,0 m8628660 m
    Š-18inžiniersko-geologický4,0 m7518260 m
    Veľké Rovnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m39559 98Aa8.pdf70 m
    Š-27inžiniersko-geologický3,0 m7518270 m
    Veľké Rovnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m39559 98Aa7.pdf80 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 542,4 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5016,8 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Veľké Rovné – skládka KO ISK2001800F100 m
    Kotešová – skládka PO a KOSK1000500P1,2 km

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Kotešová80 m²––50 m
    Kotešová200 m²––90 m
    Veľké Rovné – skládka KO – Veľké Rovné–––100 m
    Kotešová štrkovisko – Kotešová–––1,1 km
    Parkovisko – Vysoká nad Kysucou–––2,2 km
    Bytča – Hliník nad Váhom–––2,2 km
    Nad prejazdom – Vysoká nad Kysucou350 m²––2,3 km
    U prejazdu – Vysoká nad Kysucou–––2,4 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy286×
    • Svahové prúdy15×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny218×
    • Stabilizovaný53×
    • Aktívny26×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Jelenlegi állapot

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 000152×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova32×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick15×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Byttse1 horgászvíz · 15 km20Rovnianka č. 120

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág