Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
17de 100
Actividad baja · promedio de un coto de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
Valčiansky potok, puntuación de la ventana 23.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
BystrinaUn arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.
Perfil de elevación del curso de agua: de 863 a 429 m s. n. m. en 11,7 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
863 m a.s.l.
Punto más bajo
408 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
455 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
39 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,09
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2018fotografiado 18 sep 20182021fotografiado 10 sep 20212024fotografiado 23 ago 2024
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Valčiansky potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
1objekt do 3 km
ťažené: Fe
Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 2,2 km od vody.
Zlato v riečnom sedimente
3vzorky so zlatom
12 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
1 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Stroncium 1 900 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Valčiansky potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
69vrtov do 3 km
423 rozborov vody v okolí
Z toho 69 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
42°C na ústí vrtu
15 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, výdatnosť 13,4 l/s, 7,2 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
25lokalít do 3 km
25 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
25záznamov do 5 km
25 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
35plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
StronciumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 900 μg/lmedián 250 μg/l7 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,40 μg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 730 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrbežná hodnota
najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 50,0 μg/lmedián 40,0 μg/l7 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 15,0 mg/lmedián 6,11 mg/l7 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)24 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyrit (FeS₂)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
Scheelit (CaWO₄)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 155 zŕn
Anatas (TiO₂)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Oro (Au)3 vzorky, najviac 1 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
385
1 zrno
50 m
1652
1 zrno
90 m
1759
1 zrno
590 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)25 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)24 vzoriek, najviac 815 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 vzoriek, najviac 315 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)10 vzoriek, najviac 150 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)9 vzoriek, najviac 815 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-(Mg)-HCO310×
Ca-HCO38×
Ca-Mg-HCO35×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A12×
trieda E7×
trieda B1×
trieda G1×
trieda F1×
trieda H1×
Kovy v podzemnej vode
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 41,0 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,326 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,600 μg/l31 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 210 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 708 μg/lmedián 5,00 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbmierne zvýšená
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 210 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 13,0 μg/lmedián 2,00 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
fuente
4
14,1 Bq/l
1,83 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
2
13,9 Bq/l
9,70 Bq/l
minerálny prameň
1
9,50 Bq/l
9,50 Bq/l
upravený prameň
4
20,6 Bq/l
12,5 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
22,9 Bq/l
15,7 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe1×
Druhy banských objektov
štôlňa1×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Štôlňa
štôlňa
Fe
2,2 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Valčianska dolina
Medené rudy
Cu
mineralogický výskyt
140 m
Trebostovská dolina
Volfrámové rudy
W
mineralogický výskyt
1,7 km
Trebostovo – Bánske
Pyrit
pyrit
mineralogický výskyt
2,8 km
Bystrička
Antimónové rudy
Sb
mineralogický výskyt
3,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
69 vrtov v pásme 3 km, z toho 33 hydrogeologických a 36 ostatných; s číslom archívnej správy 69.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m40×
10–30 m15×
30–100 m7×
100–300 m3×
nad 300 m2×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
Valča
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
3,5 m
18205 110Ba39.pdf
90 m
HV-62
hydrogeologický
3,5 m
18205
90 m
Príbovce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
4,8 m
8652 110Bb2.pdf
440 m
Príbovce
monitorovací vrt
7,5 m
57526 110Bb10.pdf
560 m
Príbovce
negatívny vrt
14,8 m
8652 110Bb1.pdf
570 m
Príbovce
monitorovací vrt
6,0 m
57526 110Bb8.pdf
610 m
Valča
pozorovací vrt SHMÚ
162,0 m
87969 98Dc15.pdf
730 m
Príbovce
monitorovací vrt
5,0 m
57526 110Bb9.pdf
730 m
HVP-1
hydrogeologický
162,0 m
87969
730 m
JP-17
hydrogeologický
12,0 m
33690
1,0 km
1-276 Príbovce
hydrogeologický
8,5 m
101748
1,0 km
Kunerad
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
55,0 m
62048 98Dc7.pdf
1,1 km
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Martin – ZGT-3
–
–
2461 m
–
nevyužívaný
5,6 km
Kamenná Poruba – RTŠ-1
42 °C
13,4 l/s
1831 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
7,2 km
Rajecké Teplice – RT-1
39 °C
3,8 l/s
303 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
9,6 km
Rajecké Teplice – BJ-19
34 °C
1,3 l/s
161 m
Ca-Mg-HCO3
využívaný
9,7 km
Rajecké Teplice – B-1
38 °C
2,4 l/s
27,3 m
Ca-Mg-HCO3
využívaný
9,8 km
Rajecké Teplice – B-2
38 °C
2,5 l/s
22,1 m
Ca-Mg-HCO3
využívaný
9,8 km
Rajecké Teplice – B-3
38 °C
–
30,1 m
Ca-Mg-HCO3
využívaný
9,8 km
Rajecké Teplice – BJ-23
33 °C
–
100 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
9,8 km
Rajecké Teplice – P-2
–
–
10 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
9,8 km
Rajecké Teplice – BJ-22
36 °C
2,3 l/s
105 m
Ca-Mg-HCO3
využívaný
9,8 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
6
3,3 km
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
2
6,0 km
RTŠ-1
geotermálna voda
22 – 38
5 – 15
1
6,3 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
1
6,6 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
2
8,7 km
kategória a2
minerálna voda
< 15
5-15
1
9,8 km
kategória Rajecké Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
9,9 km
kategória Rajec
termálne kúpalisko
–
–
1
9,9 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
lom nad bitúnkom – Valča
–
–
–
100 m
kostol, odbočka Trnovo – Valča
90 m²
–
–
180 m
v obci V, potraviny – Benice
400 m²
–
–
200 m
lom nad obecným úradom – Valča
–
–
–
280 m
poľná cesta – PD – Valča
–
–
–
320 m
severne, za ihriskom – Benice
–
–
–
390 m
južne od obce, pole – Benice
–
–
–
540 m
smer Rakovo – Rakovo
–
–
–
660 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy33×
Blokové polia + zosuvy1×
Skalné zrútenia1×
Stupeň aktivity
Potenciálny25×
Stabilizovaný9×
Aktívny1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova28×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.