Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Valčiansky potok, ablakpontszám 25. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:05. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – VágSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek80 % čiary vody 20 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 368 mg/l, stredne tvrdá voda (13,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 1,12 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 39°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 63 °C (prírastok 24 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 50nGy/h dávkový príkon 43. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 2,2 km od vody. 3vzorky so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 1 900 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Valčiansky potok). 69vrtov do 3 km 423 rozborov vody v okolí Z toho 69 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 42°C na ústí vrtu 15 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, výdatnosť 13,4 l/s, 7,2 km od vody. 25lokalít do 3 km 25 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 25záznamov do 5 km 25 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 35plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 5 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,58typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 13,4°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,40 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 368mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 50nGy/h vo vzduchu rozsah 43 až 67 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 39 / 63 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 24 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 730 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 210 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 210 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 69 vrtov v pásme 3 km, z toho 33 hydrogeologických a 36 ostatných; s číslom archívnej správy 69. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Valčiansky potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Valčiansky potok vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Valčiansky potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× kvartér pleistocén fluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách 1× trias starší trias lúžňanské súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
74,8 mg/l79. percentil0,161 mg/l69. percentil18,4 mg/l61. percentil65,8 mg/l53. percentil190 mg/l42. percentil4,70 mg/l32. percentil1,35 mg/l17. percentil2,91 mg/l11. percentilŽiviny a organické znečistenie
8,72 mg/l67. percentil0,0530 mg/l27. percentil2,21 mg/l25. percentil0,0275 mg/l16. percentilFémek
217 μg/l81. percentil7,64 μg/l55. percentil7,60 μg/l15. percentil0,0244 mg/l6. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
1,12 mg/kg95. percentil0,426 mg/kg86. percentil0,402 mg/kg78. percentil32,4 mg/kg76. percentil20,9 mg/kg73. percentil79,6 mg/kg72. percentil107 mg/kg60. percentil8,85 mg/kg56. percentil24,3 mg/kg49. percentil0,153 mg/kg42. percentil0,0824 mg/kg38. percentil5,69 mg/kg37. percentil64,1 mg/kg36. percentil0,367 mg/kg19. percentil1,65 mg/kg9. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,74 %94. percentil6,40 %86. percentil3,38 %78. percentil5 124 mg/kg72. percentil0,983 %70. percentil908 mg/kg58. percentil5,72 %53. percentil787 mg/kg43. percentil1,30 %20. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
272 mg/kg95. percentil80,1 mg/kg91. percentil30,9 mg/kg66. percentil482 mg/kg65. percentil435 mg/kg61. percentil27,3 mg/kg37. percentil53,0 mg/kg29. percentil11,2 mg/kg28. percentil0,792 mg/kg18. percentil71,1 mg/kg13. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
8,13 ppm71. percentil2,37 ppm27. percentil1,18 %18. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 385 1 zrno 50 m 1652 1 zrno 90 m 1759 1 zrno 590 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián forrás 4 14,1 Bq/l 1,83 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 2 13,9 Bq/l 9,70 Bq/l minerálny prameň 1 9,50 Bq/l 9,50 Bq/l upravený prameň 4 20,6 Bq/l 12,5 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 22,9 Bq/l 15,7 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Štôlňa štôlňa Fe 2,2 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Valčianska dolina Medené rudy Cu mineralogický výskyt 140 m Trebostovská dolina Volfrámové rudy W mineralogický výskyt 1,7 km Trebostovo – Bánske Pyrit pyrit mineralogický výskyt 2,8 km Bystrička Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 3,6 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Valča úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 3,5 m 18205 110Ba39.pdf90 m HV-62 hydrogeologický 3,5 m 1820590 m Príbovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 4,8 m 8652 110Bb2.pdf440 m Príbovce monitorovací vrt 7,5 m 57526 110Bb10.pdf560 m Príbovce negatívny vrt 14,8 m 8652 110Bb1.pdf570 m Príbovce monitorovací vrt 6,0 m 57526 110Bb8.pdf610 m Valča pozorovací vrt SHMÚ 162,0 m 87969 98Dc15.pdf730 m Príbovce monitorovací vrt 5,0 m 57526 110Bb9.pdf730 m HVP-1 hydrogeologický 162,0 m 87969730 m JP-17 hydrogeologický 12,0 m 336901,0 km 1-276 Príbovce hydrogeologický 8,5 m 1017481,0 km Kunerad úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 55,0 m 62048 98Dc7.pdf1,1 km Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Turócszentmárton – ZGT-3 – – 2461 m – nevyužívaný 5,6 km Kamenná Poruba – RTŠ-1 42 °C 13,4 l/s 1831 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 7,2 km Rajecké Teplice – RT-1 39 °C 3,8 l/s 303 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,6 km Rajecké Teplice – BJ-19 34 °C 1,3 l/s 161 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,7 km Rajecké Teplice – B-1 38 °C 2,4 l/s 27,3 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,8 km Rajecké Teplice – B-2 38 °C 2,5 l/s 22,1 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,8 km Rajecké Teplice – B-3 38 °C – 30,1 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,8 km Rajecké Teplice – BJ-23 33 °C – 100 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,8 km Rajecké Teplice – P-2 – – 10 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,8 km Rajecké Teplice – BJ-22 36 °C 2,3 l/s 105 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 9,8 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 6 3,3 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 2 6,0 km RTŠ-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 6,3 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 1 6,6 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 8,7 km kategória a2 minerálna voda < 15 5-15 1 9,8 km kategória Rajecké Teplice termálne kúpalisko – – 1 9,9 km kategória Rajec termálne kúpalisko – – 1 9,9 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody lom nad bitúnkom – Valča – – – 100 m kostol, odbočka Trnovo – Valča 90 m² – – 180 m v obci V, potraviny – Benice 400 m² – – 200 m lom nad obecným úradom – Valča – – – 280 m poľná cesta – PD – Valča – – – 320 m severne, za ihriskom – Benice – – – 390 m južne od obce, pole – Benice – – – 540 m smer Rakovo – Rakovo – – – 660 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
17100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
StronciumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 900 μg/lmedián 250 μg/l7 vzoriek
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,40 μg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek
KrómCrbežná hodnota
najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 50,0 μg/lmedián 40,0 μg/l7 vzoriek
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 15,0 mg/lmedián 6,11 mg/l7 vzoriek
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 41,0 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,326 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,600 μg/l31 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
CinkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 708 μg/lmedián 5,00 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
SzelénSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 13,0 μg/lmedián 2,00 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



