Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Bodovka

Cuenca: VáhCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
1,4km
región
Región de Trenčín
Imagen aérea del curso de agua VN Bodovka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Bodovka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

VN Bodovka, puntuación de la ventana 19.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 07:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    1931941951961971981990,0 km0,5 km1,0 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 198 a 194 m s. n. m. en 1,4 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    195 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    194 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    197 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Bodovka de 2017
    2017fotografiado 18 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Bodovka de 2020
    2020fotografiado 4 jul 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Bodovka de 2023
    2023fotografiado 13 ago 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Bodovka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Bodovka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 525 mg/l, tvrdá voda (17,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 0,446 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 83. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    26. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 0,780 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (potok Bodovský).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    184vrtov do 3 km

    143 rozborov vody v okolí

    Z toho 184 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    19°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1, výdatnosť 10,0 l/s, 9,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    4 ložiská, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    5plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Trenčianskej kotliny a priľahlé mezozoikum Trenčianskej vrchoviny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,89typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    17,9°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,19 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    525mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3345 mg/l86. percentil
    • CalcioCa88,2 mg/l78. percentil
    • MagnesioMg24,0 mg/l75. percentil
    • ClorurosCl11,6 mg/l56. percentil
    • FluorurosF0,113 mg/l50. percentil
    • DraslíkK2,79 mg/l47. percentil
    • SodioNa6,94 mg/l40. percentil
    • SulfatosSO428,4 mg/l32. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO313,2 mg/l82. percentil
    • AmóniumNH40,206 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,188 mg/l58. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,67 mg/l12. percentil

    Metales

    • AluminioAl199 μg/l79. percentil
    • HierroFe0,229 mg/l78. percentil
    • CincZn8,76 μg/l60. percentil
    • ManganesoMn24,8 μg/l45. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CadmioCd0,446 mg/kg83. percentil
    • MolibdenoMo0,633 mg/kg83. percentil
    • CobreCu32,9 mg/kg76. percentil
    • MercurioHg0,203 mg/kg75. percentil
    • CromoCr88,9 mg/kg73. percentil
    • SelenioSe0,273 mg/kg56. percentil
    • BizmutBi0,228 mg/kg54. percentil
    • CincZn100 mg/kg54. percentil
    • AntimonioSb0,682 mg/kg54. percentil
    • PlomoPb16,2 mg/kg53. percentil
    • ArsénicoAs6,48 mg/kg48. percentil
    • NíquelNi23,0 mg/kg42. percentil
    • CobaltoCo7,64 mg/kg36. percentil
    • CínSn1,64 mg/kg9. percentil
    • VanadioV47,5 mg/kg7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn1140 mg/kg75. percentil
    • MagnesioMg1,27 %74. percentil
    • FósforoP1043 mg/kg72. percentil
    • CalcioCa3,57 %71. percentil
    • SodioNa0,891 %55. percentil
    • DraslíkK1,54 %53. percentil
    • TitánTi4236 mg/kg41. percentil
    • AluminioAl4,73 %17. percentil
    • HierroFe2,10 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr531 mg/kg85. percentil
    • CérCe69,0 mg/kg78. percentil
    • StronciumSr136 mg/kg49. percentil
    • GáliumGa13,9 mg/kg48. percentil
    • YtriumY26,3 mg/kg42. percentil
    • LítiumLi27,3 mg/kg37. percentil
    • BoroB56,1 mg/kg37. percentil
    • RubídiumRb79,7 mg/kg28. percentil
    • BáriumBa378 mg/kg27. percentil
    • BerilioBe0,767 mg/kg17. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,20 ppm89. percentil
    • Potasio (K)K1,10 %11. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,00 ppm10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku75mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Selec – Uránové rudy (3,3 km od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (960 m od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (960 m od vody)Adamovské Kochanovce – Pasienky – Adamovské Koch – občasný (1,5 km od vody)Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce – nijaký (1,9 km od vody)Veľké Bierovce – nijaký (2,2 km od vody)Veľké Stankovce – Fúkalový jarok – Veľké Stankov – nijaký (2,5 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1 – nekúpeľný (9,6 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Rozvadze – štrkopiesky a piesky (70 m od vody)Zemník Krivosúd – Bodovka – štrkopiesky a piesky (1,7 km od vody)Opatovce – Juh 2 – štrkopiesky a piesky (2,9 km od vody)Opatovce – Juh 1 – štrkopiesky a piesky (3,2 km od vody)Krivosúd – Bodovka (Homôlka) – stavebný kameň – bridlice (250 m od vody)Bodovka – Krivosúd – stavebný kameň – kremenec (280 m od vody)Krivosúd – Bodovka – 5 – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Nové Mesto nad V – štrkopiesky (1,8 km od vody)Veľké Stankovce – 2 – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Veľké Stankovce – 1 – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Ivanovce – 1 – stavebný kameň – vápenec (3,1 km od vody)Selec – U rudy, Mo, Cu (3,3 km od vody)Veľké Stankovce – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Beckov – 4 – stavebný kameň – vápenec (5,0 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (250 m od vody)TRENC.STANKOVCE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Trenčianske Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Veľké Stankovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (980 m od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Rozvadze – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľké Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Krivosúd-Bedovka (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Melčice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Veľké Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Ivanovce – JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Veľké Bírovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,6 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Chocholná-Velčice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Adamovské Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Adamovské Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Melčice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Veľké Bierovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Chocholná-Velčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Chocholná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,780 μg/lmedián 0,640 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 2,65 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,90 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 840 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 262 μg/lmedián 262 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 48,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 840 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 830 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 24,8 mg/lmedián 17,1 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14,4 μg/lmedián 1,75 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 35,5 μg/lmedián 2,25 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 360 μg/lmedián 173 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 7,50 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň119,3 Bq/l19,3 Bq/l
    studňa123,8 Bq/l23,8 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Rozvadzeštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STAVCEST, s. r. o.70 m
    Zemník Krivosúd – Bodovkaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Združenie urbárskej a pasienkovej spoločnosti, pozemkové spoločenstvo1,7 km
    Opatovce – Juh 2štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.2,9 km
    Opatovce – Juh 1štrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LIM PLUS, s. r. o.3,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    SelecUránové rudyU, Mo, Cumineralogický výskyt3,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    184 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 145 ostatných; s číslom archívnej správy 184.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m97×
    • 10–30 m67×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m15×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Pb-50inžiniersko-geologický3,1 m84916220 m
    Pb-49inžiniersko-geologický3,3 m84916300 m
    Pb-51inžiniersko-geologický4,0 m84916320 m
    S41inžiniersko-geologický4,0 m99839410 m
    Trenčianske Stankovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,3 m80574 120Db46.pdf430 m
    S40inžiniersko-geologický5,0 m99839430 m
    vrtinžiniersko-geologický8,5 m84492520 m
    VK-3/Hhydrogeologický10,0 m101710540 m
    DPV-4inžiniersko-geologický6,0 m101710550 m
    S39inžiniersko-geologický5,0 m99839550 m
    S42inžiniersko-geologický5,0 m99839550 m
    DPV-3inžiniersko-geologický7,0 m101710560 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-119 °C10,0 l/s1206 mMg-Ca-SO4nevyužívaný9,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5241,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka–1972–960 m
    Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka–1982–960 m
    Adamovské Kochanovce – Pasienky – Adamovské Kochanovce7 000 m²1972–1,5 km
    Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce240 m²1980–1,9 km
    Veľké Bierovce150 m²1975–2,2 km
    Veľké Stankovce – Fúkalový jarok – Veľké Stankovce63 006 m²1972monitorovaná2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×
    • Stabilizovaný2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Trenčín1 coto de pesca · 1,4 km17VN Bodovka17

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh