Ma a(z) VN Bodovka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Bodovka, ablakpontszám 22.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1931941951961971981990,0 km0,5 km1,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 198-től 194 m tengerszint feletti magasságig 1,4 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    195 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    194 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    197 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Bodovka vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 18.
    VN Bodovka vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. júl. 4.
    VN Bodovka vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 13.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Bodovka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Bodovka vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (1 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,9modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    mineralizáció 525 mg/l, kemény víz (17,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Kadmium 0,446 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 83. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    0 °C80

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    47NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 26 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    0 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Szelén 0,780 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 94. percentilis (potok Bodovský).

    fúrások és talajvízelemzések

    184fúrás 3 km-en belül

    143 vízelemzés a közelben

    Közülük 184-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    19°C a kútfejnél

    1 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    legmelegebb: Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1, hozam 10,0 l/s, 9,6 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    6Telephelyek 3 km-en belül

    6 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    15bejegyzés 5 km-en belül

    4 telep, 11 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    5terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • vnútorné kotliny100%SR 4,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    fő hidrogénező régió

    • kvartér Trenčianskej kotliny a priľahlé mezozoikum Trenčianskej vrchoviny100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,89tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    17,9°dH, kemény

    kalcium és magnézium összege (3,19 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    525mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • bikarbonátokHCO3345 mg/lszázalék 86
    • KalciumCa88,2 mg/lszázalék 78
    • MagnéziumMg24,0 mg/lszázalék 75
    • kloridCl11,6 mg/lszázalék 56
    • fluoridF0,113 mg/lszázalék 50
    • KáliumK2,79 mg/lszázalék 47
    • NátriumNa6,94 mg/lszázalék 40
    • szulfátokSO428,4 mg/lszázalék 32

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • nitrátokNO313,2 mg/lszázalék 82
    • AmmóniaNH40,206 mg/lszázalék 69
    • foszfátokPO40,188 mg/lszázalék 58
    • kémiai oxigénigényChSK1,67 mg/lszázalék 12

    Fémek

    • AlumíniumAl199 μg/lpercentilis 79
    • VasalóFe0,229 mg/lszázalék 78
    • Cink-Zn8,76 μg/lpercentilis 60
    • MangánMn24,8 μg/lpercentilis 45

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KadmiumCd0,446 mg/kgszázalék 83
    • MolibdénMo0,633 mg/kgszázalék 83
    • RézCu32,9 mg/kgszázalék 76
    • HiganyHg0,203 mg/kgszázalék 75
    • KrómCr88,9 mg/kgszázalék 73
    • SzelénSe0,273 mg/kgszázalék 56
    • BizmutBi0,228 mg/kgszázalék 54
    • Cink-Zn100 mg/kgszázalék 54
    • AntimonSb0,682 mg/kgszázalék 54
    • ÓlomPb16,2 mg/kgszázalék 53
    • ArzénAs6,48 mg/kgszázalék 48
    • NikkelNi23,0 mg/kgszázalék 42
    • KobaltCo7,64 mg/kgszázalék 36
    • Ón-Sn1,64 mg/kgszázalék 9
    • VanádiumV47,5 mg/kgszázalék 7

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MangánMn1 140 mg/kgszázalék 75
    • MagnéziumMg1,27 %Percentilis 74
    • FoszforP1 043 mg/kgszázalék 72
    • KalciumCa3,57 %Percentilis 71
    • NátriumNa0,891 %Percentilis 55
    • KáliumK1,54 %Percentilis 53
    • TitánTi4 236 mg/kgszázalék 41
    • AlumíniumAl4,73 %Percentilis 17
    • VasalóFe2,10 %Percentilis 14
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • cirkóniumZr531 mg/kgszázalék 85
    • CériumCe69,0 mg/kgszázalék 78
    • StronciumSr136 mg/kgszázalék 49
    • galliumGa13,9 mg/kgszázalék 48
    • IttriumY26,3 mg/kgszázalék 42
    • LítiumLi27,3 mg/kgszázalék 37
    • BórB56,1 mg/kgszázalék 37
    • RubídiumRb79,7 mg/kgszázalék 28
    • BáriumBa378 mg/kgszázalék 27
    • BerilliumBe0,767 mg/kgszázalék 17

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    47ngy/h a levegőben

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU3,20 ppm89. percentilis
    • Kálium (K)K1,10 %Percentilis 11
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,00 ppm10. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 777 Bq/m²62. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -10nT

    -10--10 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -17mGal

    Maradék +13,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • kőzethőmérséklet 1000 m mélységben35°C
    • felszíni hőhatású sűrűség75mW/m²

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)174–362m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága222m a.s.l.
    • Átlagos lejtés2,5°

    geomorfológiai egységek

    • Považské podolie100%SR 1,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Selec – Uránové rudy (3,3 km od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (960 m od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (960 m od vody)Adamovské Kochanovce – Pasienky – Adamovské Koch – občasný (1,5 km od vody)Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce – nijaký (1,9 km od vody)Veľké Bierovce – nijaký (2,2 km od vody)Veľké Stankovce – Fúkalový jarok – Veľké Stankov – nijaký (2,5 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1 – nekúpeľný (9,6 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Rozvadze – štrkopiesky a piesky (70 m od vody)Zemník Krivosúd – Bodovka – štrkopiesky a piesky (1,7 km od vody)Opatovce – Juh 2 – štrkopiesky a piesky (2,9 km od vody)Opatovce – Juh 1 – štrkopiesky a piesky (3,2 km od vody)Krivosúd – Bodovka (Homôlka) – stavebný kameň – bridlice (250 m od vody)Bodovka – Krivosúd – stavebný kameň – kremenec (280 m od vody)Krivosúd – Bodovka – 5 – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Nové Mesto nad V – štrkopiesky (1,8 km od vody)Veľké Stankovce – 2 – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Veľké Stankovce – 1 – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Ivanovce – 1 – stavebný kameň – vápenec (3,1 km od vody)Selec – U rudy, Mo, Cu (3,3 km od vody)Veľké Stankovce – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Beckov – 4 – stavebný kameň – vápenec (5,0 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (250 m od vody)TRENC.STANKOVCE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Trenčianske Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Veľké Stankovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (980 m od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Rozvadze – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľké Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Krivosúd-Bedovka (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Melčice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Veľké Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Ivanovce – JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Veľké Bírovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,6 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Chocholná-Velčice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Adamovské Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Adamovské Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Melčice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Veľké Bierovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Chocholná-Velčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Chocholná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,780 μg/lmedián 0,640 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok Bodovský, 2001, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 4,30 μg/lmedián 2,65 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok Bodovský, 2001, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 89 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,80 μg/lmedián 1,90 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok Bodovský, 2001, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 80 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,25 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena, 2009, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSrszokásos érték
      Legmagasabb 262 μg/lmedián 262 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: potok Bodovský, 2001, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 65 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 48,0 μg/lmedián 48,0 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: bez mena, 2009, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 58 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok Bodovský, 2001, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok Bodovský, 2001, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok Bodovský, 2001, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok Bodovský, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 24,8 mg/lmedián 17,1 mg/l2 minta

      Legmagasabb érték: potok Bodovský, 2001, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 14,4 μg/lmedián 1,75 μg/l12 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 35,5 μg/lmedián 2,25 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3 360 μg/lmedián 173 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 570 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 570 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 19,0 μg/lmedián 7,50 μg/l12 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 78 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 47 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    upravený prameň119,3 Bq/l19,3 Bq/l
    studňa123,8 Bq/l23,8 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Rozvadzeštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STAVCEST, s. r. o.70 m
    Zemník Krivosúd – Bodovkaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Združenie urbárskej a pasienkovej spoločnosti, pozemkové spoločenstvo1,7 km
    Opatovce – Juh 2štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.2,9 km
    Opatovce – Juh 1štrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LIM PLUS, s. r. o.3,2 km

    érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményérctípusFémekFajA vízből
    SelecUránové rudyU, Mo, Cumineralogický výskyt3,3 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    184 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 39 hidrogeológiai és 145 egyéb; archív jelentés számával: 184.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m97×
    • 10–30 m67×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m15×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Pb-50inžiniersko-geologický3,1 m84916220 m
    Pb-49inžiniersko-geologický3,3 m84916300 m
    Pb-51inžiniersko-geologický4,0 m84916320 m
    S41inžiniersko-geologický4,0 m99839410 m
    Trenčianske Stankovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,3 m80574 120Db46.pdf430 m
    S40inžiniersko-geologický5,0 m99839430 m
    vrtinžiniersko-geologický8,5 m84492520 m
    VK-3/Hhydrogeologický10,0 m101710540 m
    DPV-4inžiniersko-geologický6,0 m101710550 m
    S39inžiniersko-geologický5,0 m99839550 m
    S42inžiniersko-geologický5,0 m99839550 m
    DPV-3inžiniersko-geologický7,0 m101710560 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-119 °C10,0 l/s1206 mMg-Ca-SO4nevyužívaný9,6 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 5241,4 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka–1972–960 m
    Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka–1982–960 m
    Adamovské Kochanovce – Pasienky – Adamovské Kochanovce7 000 m²1972–1,5 km
    Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce240 m²1980–1,9 km
    Veľké Bierovce150 m²1975–2,2 km
    Veľké Stankovce – Fúkalový jarok – Veľké Stankovce63 006 m²1972monitorovaná2,5 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy5×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny3×
    • Stabilizovaný2×

    Jelenlegi állapot

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Trencsén1 horgászvíz · 1,4 km18VN Bodovka18

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág