Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VN Bodovka

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
1,4km
région
Région de Trenčín

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Bodovka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

VN Bodovka, score de la fenêtre 19.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    1931941951961971981990,0 km0,5 km1,0 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 198 à 194 m au-dessus du niveau de la mer sur 1,4 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    195 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    194 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    197 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Bodovka de 2017
    2017imagé 18 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau VN Bodovka de 2020
    2020imagé 4 juil. 2020
    Vue aérienne du cours d'eau VN Bodovka de 2023
    2023imagé 13 août 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Bodovka

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Bodovka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 525 mg/l, tvrdá voda (17,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 0,446 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 83. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    26. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 0,780 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (potok Bodovský).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    184vrtov do 3 km

    143 rozborov vody v okolí

    Z toho 184 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    19°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1, výdatnosť 10,0 l/s, 9,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    4 ložiská, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    5plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Trenčianskej kotliny a priľahlé mezozoikum Trenčianskej vrchoviny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,89typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    17,9°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,19 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    525mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3345 mg/l86. percentil
    • CalciumCa88,2 mg/l78. percentil
    • MagnésiumMg24,0 mg/l75. percentil
    • ChloruresCl11,6 mg/l56. percentil
    • FluoruresF0,113 mg/l50. percentil
    • DraslíkK2,79 mg/l47. percentil
    • SodiumNa6,94 mg/l40. percentil
    • SulfatesSO428,4 mg/l32. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO313,2 mg/l82. percentil
    • AmóniumNH40,206 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,188 mg/l58. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,67 mg/l12. percentil

    Métaux

    • AluminiumAl199 μg/l79. percentil
    • FerFe0,229 mg/l78. percentil
    • ZincZn8,76 μg/l60. percentil
    • ManganèseMn24,8 μg/l45. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CadmiumCd0,446 mg/kg83. percentil
    • MolybdèneMo0,633 mg/kg83. percentil
    • CuivreCu32,9 mg/kg76. percentil
    • MercureHg0,203 mg/kg75. percentil
    • ChromeCr88,9 mg/kg73. percentil
    • SéléniumSe0,273 mg/kg56. percentil
    • BizmutBi0,228 mg/kg54. percentil
    • ZincZn100 mg/kg54. percentil
    • AntimoineSb0,682 mg/kg54. percentil
    • PlombPb16,2 mg/kg53. percentil
    • ArsenicAs6,48 mg/kg48. percentil
    • NickelNi23,0 mg/kg42. percentil
    • CobaltCo7,64 mg/kg36. percentil
    • CínSn1,64 mg/kg9. percentil
    • VanadiumV47,5 mg/kg7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn1 140 mg/kg75. percentil
    • MagnésiumMg1,27 %74. percentil
    • PhosphoreP1 043 mg/kg72. percentil
    • CalciumCa3,57 %71. percentil
    • SodiumNa0,891 %55. percentil
    • DraslíkK1,54 %53. percentil
    • TitánTi4 236 mg/kg41. percentil
    • AluminiumAl4,73 %17. percentil
    • FerFe2,10 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr531 mg/kg85. percentil
    • CérCe69,0 mg/kg78. percentil
    • StronciumSr136 mg/kg49. percentil
    • GáliumGa13,9 mg/kg48. percentil
    • YtriumY26,3 mg/kg42. percentil
    • LítiumLi27,3 mg/kg37. percentil
    • BoreB56,1 mg/kg37. percentil
    • RubídiumRb79,7 mg/kg28. percentil
    • BáriumBa378 mg/kg27. percentil
    • BérylliumBe0,767 mg/kg17. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,20 ppm89. percentil
    • Potassium (K)K1,10 %11. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,00 ppm10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku75mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Selec – Uránové rudy (3,3 km od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (960 m od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (960 m od vody)Adamovské Kochanovce – Pasienky – Adamovské Koch – občasný (1,5 km od vody)Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce – nijaký (1,9 km od vody)Veľké Bierovce – nijaký (2,2 km od vody)Veľké Stankovce – Fúkalový jarok – Veľké Stankov – nijaký (2,5 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1 – nekúpeľný (9,6 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Rozvadze – štrkopiesky a piesky (70 m od vody)Zemník Krivosúd – Bodovka – štrkopiesky a piesky (1,7 km od vody)Opatovce – Juh 2 – štrkopiesky a piesky (2,9 km od vody)Opatovce – Juh 1 – štrkopiesky a piesky (3,2 km od vody)Krivosúd – Bodovka (Homôlka) – stavebný kameň – bridlice (250 m od vody)Bodovka – Krivosúd – stavebný kameň – kremenec (280 m od vody)Krivosúd – Bodovka – 5 – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Nové Mesto nad V – štrkopiesky (1,8 km od vody)Veľké Stankovce – 2 – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Veľké Stankovce – 1 – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Ivanovce – 1 – stavebný kameň – vápenec (3,1 km od vody)Selec – U rudy, Mo, Cu (3,3 km od vody)Veľké Stankovce – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Beckov – 4 – stavebný kameň – vápenec (5,0 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (250 m od vody)TRENC.STANKOVCE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Trenčianske Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Veľké Stankovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (980 m od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Rozvadze – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľké Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Krivosúd-Bedovka (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Melčice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Veľké Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Ivanovce – JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Veľké Bírovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,6 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Chocholná-Velčice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Adamovské Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Adamovské Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Melčice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Veľké Bierovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Chocholná-Velčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Chocholná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,780 μg/lmedián 0,640 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 2,65 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,90 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 840 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 262 μg/lmedián 262 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 48,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 840 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 830 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 24,8 mg/lmedián 17,1 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14,4 μg/lmedián 1,75 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 35,5 μg/lmedián 2,25 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 360 μg/lmedián 173 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 7,50 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň119,3 Bq/l19,3 Bq/l
    studňa123,8 Bq/l23,8 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Rozvadzeštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STAVCEST, s. r. o.70 m
    Zemník Krivosúd – Bodovkaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Združenie urbárskej a pasienkovej spoločnosti, pozemkové spoločenstvo1,7 km
    Opatovce – Juh 2štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.2,9 km
    Opatovce – Juh 1štrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LIM PLUS, s. r. o.3,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    SelecUránové rudyU, Mo, Cumineralogický výskyt3,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    184 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 145 ostatných; s číslom archívnej správy 184.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m97×
    • 10–30 m67×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m15×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Pb-50inžiniersko-geologický3,1 m84916220 m
    Pb-49inžiniersko-geologický3,3 m84916300 m
    Pb-51inžiniersko-geologický4,0 m84916320 m
    S41inžiniersko-geologický4,0 m99839410 m
    Trenčianske Stankovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,3 m80574 120Db46.pdf430 m
    S40inžiniersko-geologický5,0 m99839430 m
    vrtinžiniersko-geologický8,5 m84492520 m
    VK-3/Hhydrogeologický10,0 m101710540 m
    DPV-4inžiniersko-geologický6,0 m101710550 m
    S39inžiniersko-geologický5,0 m99839550 m
    S42inžiniersko-geologický5,0 m99839550 m
    DPV-3inžiniersko-geologický7,0 m101710560 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-119 °C10,0 l/s1206 mMg-Ca-SO4nevyužívaný9,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5241,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka–1972–960 m
    Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka–1982–960 m
    Adamovské Kochanovce – Pasienky – Adamovské Kochanovce7 000 m²1972–1,5 km
    Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce240 m²1980–1,9 km
    Veľké Bierovce150 m²1975–2,2 km
    Veľké Stankovce – Fúkalový jarok – Veľké Stankovce63 006 m²1972monitorovaná2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×
    • Stabilizovaný2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Trenčín1 parcours de pêche · 1,4 km17VN Bodovka17

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh