Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ВН Бодовка

Басейн: ВагКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
1,4km
край
Тренчинський край
Аерофотознімок водотоку ВН Бодовка з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ВН Бодовка

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Бодовка, оцінка вікна 17.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1931941951961971981990,0 км0,5 км1,0 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 198 до 194 м н. р. м. на 1,4 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    195 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    194 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    197 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Бодовка за 2017 рік
    2017знято 18 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Бодовка за 2020 рік
    2020знято 4 лип. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Бодовка за 2023 рік
    2023знято 13 серп. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Бодовка

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Bodovka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 525 mg/l, tvrdá voda (17,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 0,446 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 83. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    26. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 0,780 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (potok Bodovský).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    184vrtov do 3 km

    143 rozborov vody v okolí

    Z toho 184 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    19°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1, výdatnosť 10,0 l/s, 9,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    4 ložiská, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    5plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Trenčianskej kotliny a priľahlé mezozoikum Trenčianskej vrchoviny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,89typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    17,9°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,19 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    525mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ГидроґенуглічітаниHCO3345 мг/л86. percentil
    • КальційЦа88,2 мг/л78. percentil
    • МагнійМґ24,0 мг/л75. percentil
    • ХлоридиЦл11,6 мг/л56. percentil
    • ФторидиF0,113 мг/л50. percentil
    • ДраслікK2,79 мг/л47. percentil
    • НатрійНа6,94 мг/л40. percentil
    • СульфатиSO428,4 мг/л32. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO313,2 мг/л82. percentil
    • АмоніумNH40,206 мг/л69. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,188 мг/л58. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК1,67 мг/л12. percentil

    Метали

    • АлюмінійАл199 μg/l79. percentil
    • ЗалізоФе0,229 мг/л78. percentil
    • ЦинкЗн8,76 μg/l60. percentil
    • МарганецьМн24,8 μg/l45. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • КадмійЦд0,446 мг/кг83. percentil
    • МолібденМо0,633 мг/кг83. percentil
    • МідьЦу32,9 мг/кг76. percentil
    • РтутьГґ0,203 мг/кг75. percentil
    • ХромЦр88,9 мг/кг73. percentil
    • СеленСе0,273 мг/кг56. percentil
    • БізмутБі0,228 мг/кг54. percentil
    • ЦинкЗн100 мг/кг54. percentil
    • АнтимонСб0,682 мг/кг54. percentil
    • ОловоПб16,2 мг/кг53. percentil
    • АрсенАс6,48 мг/кг48. percentil
    • НікельНі23,0 мг/кг42. percentil
    • КобальтЦо7,64 мг/кг36. percentil
    • ЦінСн1,64 мг/кг9. percentil
    • ВанадійV47,5 мг/кг7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • МарганецьМн1 140 мг/кг75. percentil
    • МагнійМґ1,27 %74. percentil
    • ФосфорP1 043 мг/кг72. percentil
    • КальційЦа3,57 %71. percentil
    • НатрійНа0,891 %55. percentil
    • ДраслікK1,54 %53. percentil
    • ТітанТі4 236 мг/кг41. percentil
    • АлюмінійАл4,73 %17. percentil
    • ЗалізоФе2,10 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЗірконЗр531 мг/кг85. percentil
    • ЦерЦе69,0 мг/кг78. percentil
    • СтронціумСр136 мг/кг49. percentil
    • ҐаліумҐа13,9 мг/кг48. percentil
    • ИтріумY26,3 мг/кг42. percentil
    • ЛітіумЛі27,3 мг/кг37. percentil
    • БорB56,1 мг/кг37. percentil
    • РубідіумРб79,7 мг/кг28. percentil
    • БаріумБа378 мг/кг27. percentil
    • БерилійБе0,767 мг/кг17. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,20 ppm89. percentil
    • Калій (K)K1,10 %11. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,00 ppm10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku75mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Selec – Uránové rudy (3,3 km od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (960 m od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (960 m od vody)Adamovské Kochanovce – Pasienky – Adamovské Koch – občasný (1,5 km od vody)Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce – nijaký (1,9 km od vody)Veľké Bierovce – nijaký (2,2 km od vody)Veľké Stankovce – Fúkalový jarok – Veľké Stankov – nijaký (2,5 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1 – nekúpeľný (9,6 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Rozvadze – štrkopiesky a piesky (70 m od vody)Zemník Krivosúd – Bodovka – štrkopiesky a piesky (1,7 km od vody)Opatovce – Juh 2 – štrkopiesky a piesky (2,9 km od vody)Opatovce – Juh 1 – štrkopiesky a piesky (3,2 km od vody)Krivosúd – Bodovka (Homôlka) – stavebný kameň – bridlice (250 m od vody)Bodovka – Krivosúd – stavebný kameň – kremenec (280 m od vody)Krivosúd – Bodovka – 5 – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Nové Mesto nad V – štrkopiesky (1,8 km od vody)Veľké Stankovce – 2 – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Veľké Stankovce – 1 – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Ivanovce – 1 – stavebný kameň – vápenec (3,1 km od vody)Selec – U rudy, Mo, Cu (3,3 km od vody)Veľké Stankovce – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Beckov – 4 – stavebný kameň – vápenec (5,0 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (250 m od vody)TRENC.STANKOVCE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Trenčianske Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Veľké Stankovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (980 m od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Rozvadze – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľké Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Krivosúd-Bedovka (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Melčice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Veľké Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Ivanovce – JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Velčice – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Veľké Bírovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,6 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Chocholná-Velčice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Adamovské Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Adamovské Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Melčice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Veľké Bierovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Chocholná-Velčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Chocholná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Zemianske Lieskové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,780 μg/lmedián 0,640 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 2,65 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,90 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 840 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрbežná hodnota
      najvyššie 262 μg/lmedián 262 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаbežná hodnota
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 48,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 840 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 830 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 24,8 мг/лmedián 17,1 мг/л2 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14,4 μg/lmedián 1,75 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 35,5 μg/lmedián 2,25 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 360 μg/lmedián 173 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 7,50 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 мг/лmedián 0,00500 мг/л12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    upravený prameň119,3 Bq/l19,3 Bq/l
    studňa123,8 Bq/l23,8 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Розвадзеštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STAVCEST, s. r. o.70 м
    Земнік Крівосуд – Бодовкаštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Združenie urbárskej a pasienkovej spoločnosti, pozemkové spoločenstvo1,7 км
    Опатовце – Юг 2štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.2,9 км
    Опатовце – Юг 1štrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LIM PLUS, s. r. o.3,2 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    СелецUránové rudyУ, Мо, Цуmineralogický výskyt3,3 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    184 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 145 ostatných; s číslom archívnej správy 184.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м97×
    • 10–30 м67×
    • 30–100 м2×
    • 100–300 м2×
    • nad 300 m15×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Пб-50inžiniersko-geologický3,1 м84916220 м
    Пб-49inžiniersko-geologický3,3 м84916300 м
    Пб-51inžiniersko-geologický4,0 м84916320 м
    S41inžiniersko-geologický4,0 м99839410 м
    Тренчіанске Станковцеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,3 м80574 120Db46.pdf430 м
    S40inžiniersko-geologický5,0 м99839430 м
    vrtinžiniersko-geologický8,5 м84492520 м
    VK-3/Hhydrogeologický10,0 м101710540 м
    DPV-4inžiniersko-geologický6,0 м101710550 м
    S39inžiniersko-geologický5,0 м99839550 м
    S42inžiniersko-geologický5,0 м99839550 м
    DPV-3inžiniersko-geologický7,0 м101710560 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Нове Место-над-Вагом – Зелена Вода – GZV-119 °C10,0 л/с1206 мМґ-Ца-SO4nevyužívaný9,6 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5241,4 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Крівосуд Бодовка – Крівосуд – Бодовка–1972–960 м
    Крівосуд Бодовка – Крівосуд – Бодовка–1982–960 м
    Адамовске Кохановце – Пасіенки – Адамовске Кохановце7 000 м²1972–1,5 км
    Тренчіанске Станковце – Вельке Станковце240 м²1980–1,9 км
    Вельке Біеровце150 м²1975–2,2 км
    Veľké Stankovce – Fúkalový jarok – Veľké Stankovce63 006 м²1972monitorovaná2,5 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви5×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални3×
    • Стабілізовани2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Тренчин1 рибальська ділянка · 1,4 км17ВН Бодовка17

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг