Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Chtelnica

Cuenca: VáhCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,9km
región
Región de Trnava
Imagen aérea del curso de agua VN Chtelnica con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Chtelnica

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

VN Chtelnica, puntuación de la ventana 20.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 07:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    2202252302352402450,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 239 a 225 m s. n. m. en 0,9 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    225 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    225 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    239 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Chtelnica de 2017
    2017fotografiado 9 jun 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Chtelnica de 2020
    2020fotografiado 22 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Chtelnica de 2023
    2023fotografiado 14 ago 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Chtelnica

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Chtelnica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 553 mg/l, tvrdá voda (19,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 1 034 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 97. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    63. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    4 rudné minerály v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Antimón 1,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 82. percentil (Kanál, Dolný Lopašov č.d. 167).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    9vrtov do 3 km

    82 rozborov vody v okolí

    Z toho 9 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    1 zdroj geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    21záznamov do 5 km

    11 ložísk, 10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    19,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,52 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    553mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesioMg37,4 mg/l90. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3371 mg/l89. percentil
    • CalcioCa79,3 mg/l68. percentil
    • SulfatosSO439,3 mg/l48. percentil
    • ClorurosCl6,89 mg/l44. percentil
    • FluorurosF0,0681 mg/l22. percentil
    • SodioNa3,52 mg/l16. percentil
    • DraslíkK1,26 mg/l15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO311,1 mg/l76. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,92 mg/l43. percentil
    • AmóniumNH40,0907 mg/l43. percentil
    • FosforečnanyPO40,0848 mg/l40. percentil

    Metales

    • CincZn6,88 μg/l51. percentil
    • HierroFe0,0259 mg/l7. percentil
    • ManganesoMn2,67 μg/l3. percentil
    • AluminioAl10,6 μg/l3. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CromoCr1034 mg/kg97. percentil
    • NíquelNi44,6 mg/kg92. percentil
    • CadmioCd0,337 mg/kg75. percentil
    • SelenioSe0,308 mg/kg64. percentil
    • AntimonioSb0,544 mg/kg40. percentil
    • CínSn2,13 mg/kg27. percentil
    • MolibdenoMo0,260 mg/kg26. percentil
    • PlomoPb11,1 mg/kg20. percentil
    • ArsénicoAs4,61 mg/kg20. percentil
    • MercurioHg0,0465 mg/kg11. percentil
    • CobaltoCo5,34 mg/kg10. percentil
    • CobreCu13,5 mg/kg7. percentil
    • VanadioV45,6 mg/kg6. percentil
    • BizmutBi0,0960 mg/kg5. percentil
    • CincZn51,9 mg/kg4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnesioMg1,30 %75. percentil
    • CalcioCa3,84 %73. percentil
    • DraslíkK1,42 %35. percentil
    • TitánTi3789 mg/kg24. percentil
    • SodioNa0,711 %19. percentil
    • HierroFe1,98 %10. percentil
    • FósforoP495 mg/kg8. percentil
    • ManganesoMn482 mg/kg6. percentil
    • AluminioAl3,94 %5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr453 mg/kg67. percentil
    • CérCe59,1 mg/kg50. percentil
    • GáliumGa13,7 mg/kg47. percentil
    • BerilioBe1,27 mg/kg42. percentil
    • BoroB56,5 mg/kg38. percentil
    • YtriumY24,0 mg/kg30. percentil
    • RubídiumRb74,8 mg/kg18. percentil
    • LítiumLi19,6 mg/kg5. percentil
    • BáriumBa286 mg/kg5. percentil
    • StronciumSr83,0 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,06 ppm84. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,71 ppm61. percentil
    • Potasio (K)K1,17 %18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,3°C
    • Ročné zrážky750mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Dolný Lopašov – nijaký (2,5 km od vody)Dolný Lopašov – nijaký (2,6 km od vody)Dubník – Chtelnica – nijaký (2,6 km od vody)Chtelnica – Dolný Lopašov – nijaký (2,6 km od vody)Dubník – Chtelnica – nijaký (2,7 km od vody)Chtelnica – nijaký (2,7 km od vody)a1 (8,4 km od vody)Chtelnica – Malé Skalky – dekoračný kameň (2,1 km od vody)Dolný Lopašov – stavebný kameň (2,9 km od vody)Lančár – stavebný kameň (3,0 km od vody)Dechtice – Dolná Skalová – stavebný kameň (3,7 km od vody)Dechtice – stavebný kameň (4,5 km od vody)Chtelnica – Malé Skalky – dekoračný kameň (2,1 km od vody)Lančár – stavebný kameň (2,9 km od vody)Dolný Lopašov – stavebný kameň (2,9 km od vody)Dechtice – Dolná Skalová – stavebný kameň (3,7 km od vody)Dechtice – Lažteky – vápenec vysokopercentný (4,2 km od vody)Dechtice – stavebný kameň (4,5 km od vody)Chtelnica – stavebný kameň – vápenec (150 m od vody)Chtelnica – stavebný kameň – dolomit (720 m od vody)Chtelnica – stavebný kameň – dolomit (1,7 km od vody)Kočín – stavebný kameň – dolomit (3,6 km od vody)Dechtice – stavebný kameň – vápenec (3,6 km od vody)Dechtice – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Dobrá Voda – stavebný piesok – piesky (4,0 km od vody)Dechtice – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – vápenec (4,3 km od vody)Dobrá Voda – stavebný kameň – dolomit (4,6 km od vody)Chtelnica, Černík – všeobecná geológia (240 m od vody)Dobrá Voda – tektonika (3,3 km od vody)Chtelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Chtelnica – Vítek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Chtelnica- Malé Skalky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Chtelnica – Malé Skalky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Dolný Lopašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Dobrá Voda – Dechtice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Chtelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Dolný Lopašov – Dubník – negatívny vrt (2,8 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kanál, Dolný Lopašov č.d. 167, 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCubežná hodnota
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 1,35 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kanál, Dolný Lopašov č.d. 167, 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kanál, Dolný Lopašov č.d. 167, 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kanál, Dolný Lopašov č.d. 167, 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kanál, Dolný Lopašov č.d. 167, 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kanál, Dolný Lopašov č.d. 167, 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kanál, Dolný Lopašov č.d. 167, 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 25,0 μg/lmedián 18,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Ľavostr. prítok p. Výtok, 1 km od sútoku, 1999, 680 m od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kanál, Dolný Lopašov č.d. 167, 420 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,6 mg/lmedián 8,88 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Ľavostr. prítok p. Výtok, 1 km od sútoku, 1999, 680 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CincZnmierne zvýšená
      najvyššie 189 μg/lmedián 32,0 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 2,00 μg/l6 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCubežná hodnota
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente330,3 Bq/l8,05 Bq/l
    upravený prameň226,4 Bq/l19,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie210,4 Bq/l6,78 Bq/l
    studňa11,10 Bq/l1,10 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Chtelnica – Malé Skalkydekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – Kamenivo Nord 2 s.r.o.2,1 km
    Chtelnica – Malé Skalkydekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – Kamenivo Nord 2 s.r.o.2,1 km
    Lančárstavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske výrobné a obchodné družstvo (Kočín)2,9 km
    Dolný Lopašovstavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo DOLNÝ LOPAŠOV2,9 km
    Dolný Lopašovstavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo DOLNÝ LOPAŠOV2,9 km
    Lančárstavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske výrobné a obchodné družstvo (Kočín)3,0 km
    Dechtice – Dolná Skalovástavebný kameňŤažené ložisko – JIVA – TRADE, s.r.o.3,7 km
    Dechtice – Dolná Skalovástavebný kameňŤažené ložisko – JIVA – TRADE, s.r.o.3,7 km
    Dechtice – Lažtekyvápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,2 km
    Dechticestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PD Dechtice4,5 km
    Dechticestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PD Dechtice4,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    9 vrtov v pásme 3 km, z toho 8 hydrogeologických a 1 ostatných; s číslom archívnej správy 9.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m0×
    • 10–30 m1×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Chtelnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m77733 132Aa22.pdf770 m
    Chtelnica – Vítekúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou84,0 m16957 131Db1.pdf2,2 km
    Chtelnica- Malé Skalkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou110,0 m65612 132Aa17.pdf2,3 km
    Chtelnica – Malé Skalkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom153,0 m65612 132Aa16.pdf2,4 km
    Dolný Lopašovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou45,0 m77606 132Ab42.pdf2,5 km
    Dobrá Voda – Dechticeúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom200,0 m75883 132Aa20.pdf2,5 km
    Chtelnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou55,1 m3776 132Ac7.pdf2,7 km
    Dolný Lopašov – Dubníknegatívny vrt15,0 m74907 132Ab25.pdf2,8 km
    DV-1štruktúrny1140,8 m673762,8 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 518,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dolný Lopašov300 m²1950–2,5 km
    Dolný Lopašov10 000 m²1970–2,6 km
    Dubník – Chtelnica20 000 m²1970–2,6 km
    Chtelnica – Dolný Lopašov20 000 m²1950–2,6 km
    Dubník – Chtelnica10 000 m²1970–2,7 km
    Chtelnica500 m²1960–2,7 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Vrbové1 coto de pesca · 0,9 km17VN Chtelnica17

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh