Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Holeška

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
16,0km
región
Región de Trnava
Imagen aérea del curso de agua Holeška con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Holeška

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Holeška, puntuación de la ventana 42.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 03:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    1001502002503003500 km5 km10 km15 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 316 a 160 m s. n. m. en 15,9 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    316 m a.s.l.
    Punto más bajo
    149 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    167 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    10 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,18

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Holeška de 2017
    2017fotografiado 27 may 2017
    Imagen aérea del curso de agua Holeška de 2020
    2020fotografiado 22 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Holeška de 2023
    2023fotografiado 14 ago 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Holeška

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • HoleškaHoleška · norma incumplida en 1 de 4 años1 indicador

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Holeška

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 646 mg/l, veľmi tvrdá voda (22,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 1,84 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 82. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    73. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    3 rudné minerály v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 679 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Prašník – ľavostranný prítok Pustoveckého potoka, 700 m ZJZ ).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    323vrtov do 3 km

    476 rozborov vody v okolí

    Z toho 323 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    71°C na ústí vrtu

    18 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – GTP-1, výdatnosť 11,5 l/s, 4,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    27lokalít do 3 km

    1 záťaž, 26 skládok

    Najbližšia záťaž: Piešťany – bývalá Tesla – kontaminačný mrak pod sídliskom, 2,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    34záznamov do 5 km

    10 ložísk, 24 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)50%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)33%SR 14 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • veľmi malý zdvih17%SR 6,4 %
    • veľmi malý pokles17%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Arena50%SR 3,9 %
    • Dolomity50%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)50%SR 2,4 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)50%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta50%SR 2,6 %
    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,11typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    22,4°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,00 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    646mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesioMg40,5 mg/l92. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3393 mg/l91. percentil
    • CalcioCa93,3 mg/l82. percentil
    • ClorurosCl23,7 mg/l74. percentil
    • SulfatosSO464,2 mg/l72. percentil
    • FluorurosF0,107 mg/l46. percentil
    • SodioNa7,99 mg/l45. percentil
    • DraslíkK2,52 mg/l42. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO319,1 mg/l91. percentil
    • AmóniumNH40,146 mg/l59. percentil
    • FosforečnanyPO40,150 mg/l53. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,86 mg/l42. percentil

    Metales

    • ManganesoMn42,0 μg/l58. percentil
    • CincZn7,93 μg/l57. percentil
    • HierroFe0,0761 mg/l37. percentil
    • AluminioAl30,7 μg/l30. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimonioSb1,84 mg/kg82. percentil
    • NíquelNi31,6 mg/kg75. percentil
    • MercurioHg0,181 mg/kg71. percentil
    • BizmutBi0,279 mg/kg69. percentil
    • CromoCr84,3 mg/kg68. percentil
    • PlomoPb19,1 mg/kg67. percentil
    • CobaltoCo8,88 mg/kg57. percentil
    • MolibdenoMo0,396 mg/kg53. percentil
    • CincZn94,8 mg/kg49. percentil
    • CadmioCd0,152 mg/kg41. percentil
    • ArsénicoAs5,66 mg/kg36. percentil
    • CobreCu20,3 mg/kg35. percentil
    • CínSn2,30 mg/kg35. percentil
    • VanadioV57,5 mg/kg23. percentil
    • SelenioSe0,135 mg/kg20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnesioMg1,54 %81. percentil
    • CalcioCa4,04 %75. percentil
    • DraslíkK1,65 %70. percentil
    • FósforoP790 mg/kg42. percentil
    • TitánTi4050 mg/kg33. percentil
    • ManganesoMn647 mg/kg25. percentil
    • SodioNa0,718 %20. percentil
    • AluminioAl4,81 %20. percentil
    • HierroFe2,10 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoroB64,0 mg/kg60. percentil
    • GáliumGa13,7 mg/kg47. percentil
    • RubídiumRb87,0 mg/kg46. percentil
    • CérCe57,5 mg/kg44. percentil
    • ZirkónZr378 mg/kg41. percentil
    • StronciumSr112 mg/kg27. percentil
    • YtriumY23,1 mg/kg26. percentil
    • BáriumBa369 mg/kg24. percentil
    • BerilioBe0,778 mg/kg17. percentil
    • LítiumLi22,9 mg/kg14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 63 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,24 ppm90. percentil
    • Potasio (K)K1,32 %59. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,62 ppm58. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,3°C
    • Priemerná júlová teplota18,6°C
    • Ročné zrážky694mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma75%SR 38 %
    • horská klíma25%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Piešťany – bývalá Tesla – kontaminačný mrak pod – SK1000400P (2,7 km od vody)Vrbové – nijaký (130 m od vody)Prašník – občasný (150 m od vody)Dobrovodský Mlyn – Prašník – nijaký (180 m od vody)Prašník – občasný (210 m od vody)Prašník – občasný (220 m od vody)Krakovany – Stráže – nijaký (230 m od vody)Prašník – občasný (230 m od vody)Krakovany – Stráže – nijaký (260 m od vody)Krakovany – Stráže – nijaký (460 m od vody)Prašník – nijaký (560 m od vody)Prašník – nijaký (810 m od vody)Prašník – nijaký (890 m od vody)Prašník – občasný (1,0 km od vody)Prašník – nijaký (1,2 km od vody)Teheľňa – Vrbové – nijaký (1,2 km od vody)Košariská – Horné – Javorinky – Košariská – občasný (1,3 km od vody)Borovce – Hliník – Borovce – občasný (1,9 km od vody)Šípkové – nijaký (2,3 km od vody)Šípkové – nijaký (2,4 km od vody)Šípkové – nijaký (2,4 km od vody)Ostrov – Veľké Orvište – nijaký (2,7 km od vody)Borovce – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Ostrov – nijaký (2,8 km od vody)Ostrov – nijaký (2,9 km od vody)Ostrov – Malé Orvište – nijaký (3,0 km od vody)Ostrov – nijaký (3,0 km od vody)Piešťany – GTP-1 – nekúpeľný (4,9 km od vody)Piešťany – VLÚ-3 – kúpeľný (5,1 km od vody)Piešťany – VLÚ-2 – kúpeľný (5,2 km od vody)Piešťany – VLÚ-1 – kúpeľný (5,2 km od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (5,8 km od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (5,9 km od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (5,9 km od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (5,9 km od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (5,9 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (6,1 km od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (6,2 km od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (6,2 km od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (6,2 km od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (6,2 km od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (6,3 km od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (6,3 km od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (6,3 km od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (6,3 km od vody)a1 (5,4 km od vody)d1 (5,8 km od vody)e1 (6,8 km od vody)c1 (6,9 km od vody)c2 (6,9 km od vody)e1 (7,2 km od vody)e2 (7,3 km od vody)e1 (7,6 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Prašník – stavebný kameň (170 m od vody)Vrbové – stavebný kameň (250 m od vody)Prašník – stavebný kameň (150 m od vody)Vrbové – stavebný kameň (250 m od vody)Košariská – dolomit (470 m od vody)Košariská – dolomit (470 m od vody)Košariská – dolomit (350 m od vody)Košariská – dolomit (350 m od vody)Borovce – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Očkov – štrkopiesky a piesky (4,6 km od vody)Krakovany – tehliarske suroviny (220 m od vody)Prašník – stavebný piesok – pieskovec (340 m od vody)U Hrotkov pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (490 m od vody)Prašník – U Fajnorov – stavebný kameň – vápenec (1,2 km od vody)U Bajciarov pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (1,3 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (1,6 km od vody)U Marušíkov pri Prašníku – stavebný kameň – vápenec (1,6 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (1,6 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (1,7 km od vody)Vrbové – stavebný piesok – pieskovec (1,7 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (1,7 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (1,8 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (1,9 km od vody)Ostrov – tehliarske suroviny (2,2 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (2,5 km od vody)Košariská – U Štefov – hnedé uhlie (2,7 km od vody)Krajné – Drieňovica 2 – stavebný kameň – krinoidový vápenec (3,5 km od vody)Kočín – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Prehôrka – Krajné – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Korytné – Obuchovci – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (4,5 km od vody)Krajné – 2 – tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Košariská – všeobecná geológia (2,2 km od vody)Bradlo Hrombaba – všeobecná geológia (3,5 km od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)Prašník – Fajnory – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorovací vrt (30 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (70 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorovací vrt (70 m od vody)Vrbové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (90 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorovací vrt (100 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorovací vrt (120 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (150 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (190 m od vody)Piešťany – monitorovací vrt (220 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (230 m od vody)Prašník – Pustá Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Prašník – Fajnory – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (250 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (270 m od vody)Krakovany – Trebatice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Stráže nad Víhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Krakovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Vrbové – monitorovací vrt (980 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Vrbové – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Kocúrice – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Prašník a Pustá Hora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trebatice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Orvište – monitorovací vrt (1,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 679 μg/lmedián 375 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Prašník – ľavostranný prítok Pustoveckého potoka, 700 m ZJZ , 2004, 400 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,60 μg/lmedián 2,10 μg/l18 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok – ľavostranný prítok Pokylavského p., 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,560 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Holeška, potok, 2002, 10 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Holeška, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 100 μg/lmedián 39,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,580 μg/l17 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pustovecký, potok, 1999, 380 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok – ľavostranný prítok Pokylavského p., 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Podkylavský, potok, 1999, 660 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Prašník – ľavostranný prítok Pustoveckého potoka, 700 m ZJZ , 2004, 400 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravost. prítok Dudváhu – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 25,9 mg/lmedián 6,91 mg/l18 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 26,5 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 0,850 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7 400 μg/lmedián 235 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 480 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 57,0 μg/lmedián 9,50 μg/l38 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1128,9 Bq/l11,7 Bq/l
    fuente230,5 Bq/l25,8 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie322,0 Bq/l22,0 Bq/l
    upravený prameň344,2 Bq/l40,1 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Prašníkstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LOMtrans, s.r.o.150 m
    Prašníkstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LOMtrans, s.r.o.170 m
    Vrbovéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená250 m
    Vrbovéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená250 m
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená350 m
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava350 m
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava470 m
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená470 m
    Borovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,8 km
    Očkovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    323 vrtov v pásme 3 km, z toho 91 hydrogeologických a 232 ostatných; s číslom archívnej správy 323.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m92×
    • 10–30 m134×
    • 30–100 m25×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Prašník – Fajnoryširokoprofilový vrt72,0 m63591 132Aa15.pdf20 m
    Prašník – Fajnoryúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou70,0 m63591 132Ab24.pdf20 m
    Pustá Ves (Prašník)monitorovací vrt5,0 m74930 132Ab28.pdf30 m
    Prašník – Fajnoryúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou70,0 m63591 132Ab22.pdf30 m
    Prašník – Fajnoryúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou42,0 m63591 132Ab23.pdf60 m
    Pb-140inžiniersko-geologický3,0 m8616560 m
    Vrbovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,1 m15789 132Ab1.pdf70 m
    Prašníkmonitorovací vrt8,0 m74931 132Ab30.pdf70 m
    Pustá Ves (Prašník)monitorovací vrt5,0 m74930 132Ab29.pdf70 m
    Vrbovéširokoprofilový vrt27,0 m34717 132Ba84.pdf80 m
    R-912ložiskový–2108980 m
    Prašníkmonitorovací vrt7,5 m74931 132Ab34.pdf90 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Piešťany – GTP-171 °C11,5 l/s1200 mCa-SO4nevyužívaný4,9 km
    Piešťany – VLÚ-340 °C–635 mCa-Mg-SO4využívaný5,1 km
    Piešťany – VLÚ-217 °C–220 mCa-SO4využívaný5,2 km
    Piešťany – VLÚ-138 °C–635 mCa-SO4nevyužívaný5,2 km
    Piešťany – PM-141 °C–300 mCa-SO4nevyužívaný5,8 km
    Piešťany – PS-443 °C–282 mCa-SO4nevyužívaný5,9 km
    Piešťany – PS-348 °C–410 mCa-SO4nevyužívaný5,9 km
    Piešťany – PS-239 °C–600 mCa-SO4nevyužívaný5,9 km
    Piešťany – PS-138 °C–650 mCa-SO4nevyužívaný5,9 km
    Piešťany – V-769 °C4,4 l/s66,5 mCa-SO4nevyužívaný6,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,4 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 515,8 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 536,8 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 516,9 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,9 km
    kategória e2minerálna voda56-805-1517,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Piešťany – bývalá Tesla – kontaminačný mrak pod sídliskomSK1000400P2,7 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Vrbové3 500 m²1960–130 m
    Prašník12 000 m²1992–150 m
    Dobrovodský Mlyn – Prašník2 000 m²1970–180 m
    Prašník4 000 m²1975–210 m
    Prašník5 000 m²1970–220 m
    Krakovany – Stráže15 000 m²1960–230 m
    Prašník1 500 m²1970–230 m
    Krakovany – Stráže5 000 m²1965–260 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný1×
    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Vrbové1 coto de pesca · 16 km33Holeška33

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh